TBMM Başkanı Şentop: "Sınır boylarımızda bir terör devleti kurulması için hazırlıklara göz yummayacağımızı bilinmesini istiyorum" - Son Dakika

TBMM Başkanı Şentop: "Sınır boylarımızda bir terör devleti kurulması için hazırlıklara göz yummayacağımızı bilinmesini istiyorum"

24.11.2022 19:05

TBMM Başkanı Şentop: "Sınır boylarımızda bir terör devleti kurulması için hazırlıklara göz yummayacağımızı bilinmesini istiyorum" Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri'nde konuşan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop "Sınır boylarımızda bir terör devleti kurulması için...

TBMM Başkanı Şentop: "Sınır boylarımızda bir terör devleti kurulması için hazırlıklara göz yummayacağımızı bilinmesini istiyorum"

ANKARA - Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri'nde konuşan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop "Sınır boylarımızda bir terör devleti kurulması için hazırlıklara göz yummayacağımızı bilinmesini istiyorum" dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Başkent Millet Bahçesi'nde düzenlenen Kars, Ardahan, Iğdır tanıtım günlerine katıldı.

"Ardahan ve Iğdır aşıklık geleneğini, saz ve sözün çok renkli folklorun membaıdır"

Açılışta konuşan TBMM Başkanı Şentop, Anadolu'nun birçok medeniyetin izini taşıdığını belirterek, "Anadolu maceramızın başlangıç yerleri olan birçok Türk boyuna ev sahipliği yapan Serhat illerimiz aynı zamanda Türkiye'mizin en önemli jeopolitik merkezleridir. Kars, Ardahan ve Iğdır aşıklık geleneğini, saz ve sözün çok renkli folklorun membaıdır" diye konuştu.

"Bizim ölçümüz milletimizin istekleri, menfaatleri ve ihtiyaçlarıdır"

Millet olmanın birlik olmak olduğunu dile getiren Şentop, "Bizler birlikte üretecek, birlikte kazanacak ve Türkiye'yi hep beraber büyüteceğiz. Bizim en büyük gücümüz, güvencemiz omuz omuza vermemiz, birlikte aynı yöne bakmamızdır. Birliğimizden dayanışmamızdan düşmanlarımızın rahatsız olduklarını biliyoruz. Bizim ölçümüz milletimizin istekleri, menfaatleri ve ihtiyaçlarıdır. Vatanımızın bütünlüğüne milletimizin birliğine kastedenlere ise gereken cevabı kendi seçtiğimiz yöntemlerle her zaman veriyoruz" ifadelerini kullandı.

"Sınır boylarımızda bir terör devleti kurulması için hazırlıklara göz yummayacağımızı bilinmesini istiyorum"

Şentop şöyle devam etti:

" İstanbul'u kana bulamak isteyen hainleri önce yakalayarak cevap verdik. Onlara talimat veren terör unsurlarını da kendi anladıkları dilden gereken cevabı verdik. Sınır boylarımızda bize saldırmak için fırsat kollayanlara hangi devletin himayesinde olurlarsa olsunlar göz açtırmayacağımızı kahraman askerlerimizin gerçekleştirdiği Pençe-Kılıç Operasyonuyla bir kez daha gösterdik. Cumhurbaşkanımızın da vurguladığı gibi DAEŞ terör örgütünün varlığını bahane ederek, sınır boylarımızda bir terör devleti kurulması için hazırlıklara göz yummayacağımızı bilinmesini bir kez daha istiyorum.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
TBMM Başkanı Şentop, Viyana'da Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle görüştü TBMM Başkanı Şentop, Viyana'da Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle görüştü TBMM Başkanı Şentop, Avusturya'daki Türk STK temsilcileriyle bir araya geldi Açıklaması TBMM Başkanı Şentop, Avusturya'daki Türk STK temsilcileriyle bir araya geldi Açıklaması TBMM Başkanı Şentop, Avusturya Meclis Başkanı Sobotka ile görüştü TBMM Başkanı Şentop, Avusturya Meclis Başkanı Sobotka ile görüştü

Son Dakika Politika TBMM Başkanı Şentop: 'Sınır boylarımızda bir terör devleti kurulması için hazırlıklara göz yummayacağımızı bilinmesini istiyorum' - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement