Son dakika Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu haberleri, Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu son dakika, son dakika Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu

Son Dakika Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu Haberleri

Son dakika Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son radyo ve televizyon üst kurulu haberleri anında burada.

 • 11:36 RTÜK, Türkçeyi en doğru, güzel ve anlaşılır kullanan yayıncıları ödüllendirecek RTÜK, Türkçeyi en doğru, güzel ve anlaşılır kullanan yayıncıları ödüllendirecek

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" kapsamında Türkçeyi en doğru kullanan yayıncılara ödül verecek.

 • 16.09.2021 16 Eyl 22:39 RTÜK Başkanı Şahin: 'Yalan haber ve dezenformasyonla mücadelede kararlıyız' RTÜK Başkanı Şahin: "Yalan haber ve dezenformasyonla mücadelede kararlıyız"

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Gerçekliğin zeminini yok eden yalan haberle mücadele, tüm sorumluluk sahibi kurum ve kişilerin üzerinde önemle durması gereken bir husustur.

 • 14.09.2021 14 Eyl 13:01 GAZİANTEP - Ulusal ve yerel medya temsilcilerine 'çok kanallı yayıncılık' sistemi anlatıldı GAZİANTEP - Ulusal ve yerel medya temsilcilerine "çok kanallı yayıncılık" sistemi anlatıldı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve Medya Derneğince yürütülen "Yerel Medya Buluşmaları Projesi" kapsamında Gaziantep'teki yerel ve ulusal medya temsilcilerine "çok kanallı yayıncılık" sistemi hakkında bilgi verildi.

 • 10.09.2021 10 Eyl 15:57 RTÜK Başkanı Şahin: 'Karabağ zaferi sırasında medyamız dik durdu ve her daim çok güçlü bir şekilde kardeşlerimizin yanında yer aldı' RTÜK Başkanı Şahin: "Karabağ zaferi sırasında medyamız dik durdu ve her daim çok güçlü bir şekilde kardeşlerimizin yanında yer aldı"

  Karabağ savaşında Türk medyasının sergilediği çalışmanın altını çizen Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Karabağ zaferi sırasında medyamız dik durdu ve her daim çok güçlü bir şekilde kardeşlerimizin yanında yer aldı" dedi.

 • 09.09.2021 09 Eyl 22:06 RTÜK Başkanı Şahin: 'Türkiye'de yaptığımız her medya buluşmalarında şiddetin etkilerini dile getiriyoruz'RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Azerbaycan'da RTÜK Başkanı Şahin: "Türkiye'de yaptığımız her medya buluşmalarında şiddetin etkilerini dile getiriyoruz"RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Azerbaycan'da

  - RTÜK Başkanı Şahin: "Türkiye'de yaptığımız her medya buluşmalarında şiddetin etkilerini dile getiriyoruz" RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Azerbaycan'da Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki Azerbaycan Tıp Üniversitesi'nde düzenlenen 3.

 • 09.09.2021 09 Eyl 13:32 Bakü'de 'Şiddet ve Medya' temalı 3. Uluslararası TURAZ AKADEMİ Kongresi Bakü'de "Şiddet ve Medya" temalı 3. Uluslararası TURAZ AKADEMİ Kongresi

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de "Şiddet ve Medya" temalı 3. Uluslararası TURAZ AKADEMİ Adli Bilimler, Adli Tıp ve Patoloji Kongresi başladı.

 • 09.09.2021 09 Eyl 12:47 RTÜK Başkanı Şahin: 'Türkiye'de yaptığımız her medya buluşmalarında şiddetin etkilerini dile getiriyoruz' RTÜK Başkanı Şahin: "Türkiye'de yaptığımız her medya buluşmalarında şiddetin etkilerini dile getiriyoruz"

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki Azerbaycan Tıp Üniversitesi'nde düzenlenen 3.

 • 09.09.2021 09 Eyl 12:37 Bakü'de 'Şiddet ve Medya' temalı 3. Uluslararası TURAZ AKADEMİ Kongresi düzenlendi Bakü'de "Şiddet ve Medya" temalı 3. Uluslararası TURAZ AKADEMİ Kongresi düzenlendi

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, şiddet içeren yayınların toplumun tüm kesimlerini ilgilendirdiğini, kamu idareleri, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşlarının el ele vererek şiddet olgusunu toplumsal sorun olmaktan çıkarması gerektiğini söyledi.

 • 08.09.2021 08 Eyl 14:11 RTÜK, yayıncılık ilkelerini ihlal eden bazı gündüz kuşağı programlarına idari para cezası verdi RTÜK, yayıncılık ilkelerini ihlal eden bazı gündüz kuşağı programlarına idari para cezası verdi

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun (RTÜK), 6112 sayılı Yasa'da yer alan yayıncılık ilkelerini ihlal eden, Fulya ile Umudun Olsun, Ece Üner ile Susma, Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme programlarını yayınlayan kanallara toplum ahlakına aykırı ve aile değerlerini hiçe sayma gerekçesiyle idari para cezası kesti.

 • 07.09.2021 07 Eyl 19:13 RTÜK'ten kuşak programlarına yaptırım RTÜK'ten kuşak programlarına yaptırım

  RADYO ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), toplum ahlakına aykırı ve aile değerlerini hiçe sayan yayınların yapıldığı belirtilen kuşak programlarına yaptırımlar uygulandığını duyurdu.

 • 07.09.2021 07 Eyl 16:15 CHP Grup Başkanvekili Altay, gündemi değerlendirdi Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Altay, gündemi değerlendirdi Açıklaması

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, sosyal medyaya ilişkin düzenleme hazırlığı konusunda, "Bu tür yasalar, ihtiyaç varsa, bir siyasi partinin mutfağında hazırlanmaz. Muhalefetle oturulup konuşulur, özgürlükleri kısıtlamadan bunlar yapılabilir.

 • 06.09.2021 06 Eyl 14:40 ADÜ Uluslararası Engelsiz Bilişim 2021 Kongresi'nde ödül aldı ADÜ Uluslararası Engelsiz Bilişim 2021 Kongresi'nde ödül aldı

  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Manisa Celal Bayar Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Engelsiz Bilişim 2021 Kongresi'nde ADÜ adına ödül aldı.

 • 05.09.2021 05 Eyl 12:49 RTÜK 'Önemli Olaylar Listesi'ni güncelliyor RTÜK "Önemli Olaylar Listesi"ni güncelliyor

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), kültür ve sporseverleri yakından ilgilendiren "Önemli Olaylar Listesi"ni yenileyecek.

 • 03.09.2021 03 Eyl 10:05 Sosyal medyada yalan bilgi ve haber paylaşanlara hapis veya para cezası geliyor Sosyal medyada yalan bilgi ve haber paylaşanlara hapis veya para cezası geliyor

  AK Parti üzerinde çalıştığı sosyal medya düzenlemesinde sona gelindi. Bilgi Teknolojileri Kurumu çatısı altında kurulacak başkanlık, yalan bilgi ve haber içerdiği tespit edilen paylaşımları, talep edilmesine rağmen 24 saat içinde ilgili platformdan kaldırmayan sosyal medya şirketlerine ağır para cezaları kesilecek, içeriği oluşturulanlara da hapis cezası verilecek.

 • 01.09.2021 01 Eyl 17:03 Yerel televizyonlara uydu ücretlendirmeleri ile ilgili müjde Yerel televizyonlara uydu ücretlendirmeleri ile ilgili müjde

  Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), uydu yayını yapan kanalların gelirlerine göre ücretlendirilmesine ilişkin teklifini TÜRKSAT yönetimine sundu.

 • 01.09.2021 01 Eyl 15:12 CHP Grup Başkanvekili Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, ikinci çeyrekte elde edilen yüzde 21,7'lik büyüme oranına ilişkin, "Dünyada hiçbir devlet bunun dörtte ikisi, üçü kadar büyüyemiyor, sen nasıl böyle bir şey söyleyebiliyorsun?" dedi.

 • 29.08.2021 29 Ağu 17:17 'Sözlü psikolojik şiddet içerikli yayın nedeniyle program hakkında inceleme başlatılmıştır' "Sözlü psikolojik şiddet içerikli yayın nedeniyle program hakkında inceleme başlatılmıştır"

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, bir televizyon programında yer alan ifadeler ile ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu.

 • 29.08.2021 29 Ağu 15:03 Survivor'ın olaylı iki isminden yine olay olacak itiraf: Twerk yapmıştık! Ah RTÜK Survivor'ın olaylı iki isminden yine olay olacak itiraf: Twerk yapmıştık! Ah RTÜK

  Survivor 2021'in en çok konuşulan isimlerin başında yer alan Aleyna Kalaycıoğlu ve Aleyna Çalışkan son dönemdeki itiraflarıyla dikkat çekiyor. Youtube kanalına içerik üretmek için bir araya gelen ikili, yarışmada Twerk yaptıklarını ancak yayınlanmadığını itiraf etti.

 • 29.08.2021 29 Ağu 14:17 Survivor Aleyna Kalaycıoğlu ve Aleyna Çalışkan'dan şaşırtan RTÜK itirafı! Survivor Aleyna Kalaycıoğlu ve Aleyna Çalışkan'dan şaşırtan RTÜK itirafı!

  Survivor yarışmasında öne çıkan Aleyna Çalışkan ve Aleyna Kalaycıoğlu dostluklarını dışarıda da sürdürüyor. Youtube kanalı için bir araya gelen Survivor Aleyna ve Aleyna Kalaycıoğlu ilginç açıklamalarda bulundu.

 • 25.08.2021 25 Ağu 14:29 İYİ Parti'li Çıray'a yargıdan ret İYİ Parti'li Çıray'a yargıdan ret

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin hakkında suç duyurusunda bulunan İYİ Parti'li Aytun Çıray'ın başvurusunu reddetti.

 • 21.08.2021 21 Ağu 12:43 Son dakika haberi... Selden etkilenen yayıncılara RTÜK'ten destek Son dakika haberi... Selden etkilenen yayıncılara RTÜK'ten destek

  Son dakika haberi: Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), sel felaketi nedeniyle Bartın, Kastamonu ve Sinop illerinde yayın yapan radyo ve televizyonların 'Üst Kurul Payı'nı 5 ay ertelediğini duyurdu.

 • 21.08.2021 21 Ağu 10:55 Son dakika: Sel bölgesindeki yayıncıların RTÜK Payı ödeme süreleri 5 ay ertelendi Son dakika: Sel bölgesindeki yayıncıların RTÜK Payı ödeme süreleri 5 ay ertelendi

  Son dakika haber... RADYO ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), sel felaketi nedeniyle Bartın, Kastamonu ve Sinop'ta yayın yapan medya hizmet sağlayıcı kuruluşların RTÜK Payı ödeme sürelerinin 5 ay ertelediğini duyurdu.

 • 21.08.2021 21 Ağu 09:30 RTÜK'ün Avrupa Birliğinden 3.6 milyon euro fon alacağı iddiası RTÜK'ün Avrupa Birliğinden 3.6 milyon euro fon alacağı iddiası

  RTÜK Üst Kurul Üyesi İlhan Taşçı, RTÜK'ün Avrupa Konseyi'nden 3,6 milyon euro fon alacağını öne sürmüştü. İddiaların gerçeği yansıtmadığını açıklayan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanlığı, bahse konu projenin de AB'nin karşılanmaz talepleri sebebiyle bir süre önce askıya alındığını bildirdi.

 • 20.08.2021 20 Ağu 16:34 RTÜK, Avrupa Birliğinden 3,6 milyon euro fon alacağına ilişkin çıkan haberleri yalanladı RTÜK, Avrupa Birliğinden 3,6 milyon euro fon alacağına ilişkin çıkan haberleri yalanladı

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanlığı (RTÜK) tarafından basında yer alan, "RTÜK'ün Avrupa Birliğinden 3.

 • 20.08.2021 20 Ağu 16:02 RTÜK'ten 'AB'den 3,6 milyon avro fon alınacak' haberlerine ilişkin açıklama Açıklaması RTÜK'ten "AB'den 3,6 milyon avro fon alınacak" haberlerine ilişkin açıklama Açıklaması

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), "AB'den 3,6 milyon avro fon alınacağı" iddialarına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını, bahse konu projenin de AB'nin karşılanmaz talepleri sebebiyle bir süre önce askıya alındığını bildirdi.

 • 20.08.2021 20 Ağu 15:31 RTÜK'ten 'fon' açıklaması RTÜK'ten 'fon' açıklaması

  RADYO ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanlığı'nca "Avrupa Birliği (AB) gibi meşruiyeti belli olan bir uluslararası örgütün fonları ile belirli amaçlara hizmet eden dış menşeili çeşitli kuruluşların diğer ülkelerin iç politikalarını dizayn etme çabasıyla o ülkedeki bazı medya organlarına...

 • 13.08.2021 13 Ağu 16:19 Evlilik programlarını kaldıran RTÜK, şimdi gündüz kuşağındaki yayınlar için çalışmalara başladı Evlilik programlarını kaldıran RTÜK, şimdi gündüz kuşağındaki yayınlar için çalışmalara başladı

  Önceki yıllarda kadınların suistimal edilmesini durdurmak için evlilik programlarını kaldıran RTÜK, bu sefer de cinsel istismar, cinayet ve aile içi şiddetin yer aldığı gündüz kuşağı programlarını kaldırmak için çalışmalar başlatıyor. Uzun süredir ekranda bu tarz yayın yapan Esra Erol ve Müge Anlı'nın bu duruma ne tepki vereceği ise merak konusu oldu.

 • 13.08.2021 13 Ağu 11:55 RTÜK'ten yangın bölgelerindeki yerel yayıncılara destek RTÜK'ten yangın bölgelerindeki yerel yayıncılara destek

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Adana, Antalya, Mersin, Muğla ve Osmaniye'de yangınlar dolayısıyla mağdur olan yerel yayıncı kuruluşların RTÜK payı ödemelerini 3 ay erteledi.

 • 12.08.2021 12 Ağu 10:14 Aşk Mantık İntikam dizisine ceza verildi! RTÜK, kadına karşı aşağılayıcı ifadeler kullanılmasını gerekçe gösterdi Aşk Mantık İntikam dizisine ceza verildi! RTÜK, kadına karşı aşağılayıcı ifadeler kullanılmasını gerekçe gösterdi

  RTÜK, FOX TV'de yayınlanan Aşk Mantık İntikam dizisine ceza kesti. Kurum, İlhan Şen ve Burcu Özberk'in başrolünü oynadığı dizide kadına karşı ayrımcılığı besleyen aşağılayıcı ifadeler kullanıldığı için para cezası ve program durdurma cezası verdi.

 • 12.08.2021 12 Ağu 00:08 Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı: (3) Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı: (3)

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Herkes şunu bilsin ki Türkiye yol geçen hanı değildir.

 • 11.08.2021 11 Ağu 17:50 RTÜK yayın ilkelerini ihlal eden televizyon kanallarına yaptırım uyguladı RTÜK yayın ilkelerini ihlal eden televizyon kanallarına yaptırım uyguladı

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 6112 sayılı yasada geçen yayın ilkelerini ihlal eden televizyonlara yaptırım uyguladı.

 • 06.08.2021 06 Ağu 14:46 CHP'li Çakırözer: 'Halk TV canlı yayınında gazetecileri, milletvekillerini hedef alan bir saldırı yaşandı' CHP'li Çakırözer: "Halk TV canlı yayınında gazetecileri, milletvekillerini hedef alan bir saldırı yaşandı"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, "Halk TV canlı yayınında gazetecileri, milletvekillerini hedef alan bir saldırı yaşandı.

 • 06.08.2021 06 Ağu 14:38 RTÜK'ten gazetecilere saldırıya tepki RTÜK'ten gazetecilere saldırıya tepki

  Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Antalya ve Muğla'da gazetecilere yapılan saldırıya tepki gösterdi.

 • 06.08.2021 06 Ağu 13:46 RTÜK Başkanı Şahin: 'Bazılarının yaptığı gibi bizim için medyanın ötekileştirilmesi asla söz konusu değildir' RTÜK Başkanı Şahin: "Bazılarının yaptığı gibi bizim için medyanın ötekileştirilmesi asla söz konusu değildir"

  RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Halk TV'ye yapılan saldırı hakkında, "Halk TV'ye yapılan saldırıyı da kabul etmiyoruz.

 • 04.08.2021 04 Ağu 21:25 Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Budak: 'Yangınlarla mücadelede milletimizin ve devletimizin tüm unsurlarının verdiği çabayı takdir ediyoruz' Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Budak: "Yangınlarla mücadelede milletimizin ve devletimizin tüm unsurlarının verdiği çabayı takdir ediyoruz"

  Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Ömer Budak, "Orman yangınlarına dönük müdahale ve mücadele sürecinde milletimizin ve devletimizin tüm unsurlarının verdiği fedakarane çabayı takdir ediyor, milletimizin ortaya koyduğu yüksek insani gayreti ve duruşu hayranlıkla izliyoruz" dedi.

 • 04.08.2021 04 Ağu 14:47 Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, orman yangınlarıyla ilgili konuştu Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, orman yangınlarıyla ilgili konuştu

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, insanların zihninde yangınlardan sonra çok soru işaretleri oluştuğunu belirterek "Bunların hepsi ilgililer ve yetkililer tarafından açık ve net bir şekilde cevaplandırılmalıdır.

 • 03.08.2021 03 Ağu 23:21 RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu'dan Erol Mütercimler açıklaması RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu'dan Erol Mütercimler açıklaması

  RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, "Bir yayın kuruluşunda konuk Erol Mütercimler'in imam hatip mezunlarını hedef alan ağır açıklamalı nedeniyle Üst Kurulumuz tarafından oybirliği ile verilen 3 kez program durdurma ve yüzde 3 oranında idari para cezası kararımız Ankara 13.

 • 03.08.2021 03 Ağu 18:37 RTÜK'ten yayıncı kuruluşlara gönderilen mesaja ilişkin açıklama Açıklaması RTÜK'ten yayıncı kuruluşlara gönderilen mesaja ilişkin açıklama Açıklaması

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca (RTÜK), bugün yayıncı kuruluşlara iletilen mesajın yayıncı kurumların tepe yöneticilerine "kişiye özel" gönderildiği, mesajın, diyalog çabasının bir parçası olarak gizli ve saklı olmayan ilgili kanun maddelerinin ve yayıncılık etik ilkelerinin hatırlatması...

 • 03.08.2021 03 Ağu 18:26 Orman yangınları: RTÜK, 'TV yöneticilerini tehdit ettiği' iddiaları için ne diyor? Orman yangınları: RTÜK, 'TV yöneticilerini tehdit ettiği' iddiaları için ne diyor?

  Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi İlhan Taşçı, Kurul Başkanı Ebubekir Şahin'i, orman yangınları yayınlarıyla ilgili olarak televizyon yöneticilerini tehdit etmekle suçladı.

 • 03.08.2021 03 Ağu 17:39 RTÜK: 'RTÜK'ün medya kuruluşlarını uyarması kadar doğal bir şey yoktur' RTÜK: "RTÜK'ün medya kuruluşlarını uyarması kadar doğal bir şey yoktur"

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından yapılan açıklamada, RTÜK'ün medya kuruluşlarını, tarafların imza altına aldığı "Yayıncılık Etik İlkeleri" çerçevesinde uyarması kadar doğal bir şeyin olmadığı kaydedildi.

 • 03.08.2021 03 Ağu 16:55 RTÜK'ten 'yayıncılık etik ilkeleri' hatırlatması RTÜK'ten 'yayıncılık etik ilkeleri' hatırlatması

  RADYO ve Televizyon Üst Kurulu'nca (RTÜK), "RTÜK'ün medya kuruluşlarını, tarafların imza altına aldığı 'Yayıncılık Etik İlkeleri' çerçevesinde uyarması kadar doğal bir şey yoktur.

 • 30.07.2021 30 Tem 21:51 'Türkiye-Bosna Hersek Kardeşlik Günleri' etkinliği "Türkiye-Bosna Hersek Kardeşlik Günleri" etkinliği

  Bosna Hersek'in Mostar şehrinde "10. Türkiye-Bosna Hersek Kardeşlik Günleri" etkinliği düzenlendi.

 • 30.07.2021 30 Tem 11:13 Son dakika haberleri: Oxford'da eğitim almaya hak kazanan Muhammed Hanifi Değirmençay Son dakika haberleri: Oxford'da eğitim almaya hak kazanan Muhammed Hanifi Değirmençay

  Son dakika haberlerine göre Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) burslusu olarak İngiltere'deki Oxford Üniversitesi tarafından kabul edilen Muhammed Hanifi Değirmençay, aynı programla University College London'da doktora eğitimini sürdüren ağabeyi Abdullah Değirmençay ile aynı ülkede okuyacak olmanın mutluluğunu yaşıyor.

 • 29.07.2021 29 Tem 22:31 RTÜK'ten 'yangın yayınları'na ilişkin açıklama RTÜK'ten 'yangın yayınları'na ilişkin açıklama

  RTÜK'ten 'yangın yayınları'na ilişkin açıklamaRADYO ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), orman yangınlarına ilişkin yayınlarda halkı olumsuzluğa yönlendirebilecek içeriklerin ortaya konulduğunu bildirdi.

 • 29.07.2021 29 Tem 21:38 Son dakika gündem: RTÜK'ten orman yangınları yayınlarıyla ilgili açıklama Son dakika gündem: RTÜK'ten orman yangınları yayınlarıyla ilgili açıklama

  Son dakika haberlerine göre Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanlığı, "Yayınlarda, orman yangınlarına dair resmi yetkililer dışındaki açıklamalara ve kulaktan dolma bilgilere riayet edilmemesi, özellikle sosyal medya üzerinden korku ve panik oluşturabilecek asılsız haberlere yer verilmemesi sağlıklı bilgi...

 • 29.07.2021 29 Tem 16:19 BOSNA HERSEK - RTÜK Başkanı Şahin, Saraybosna'da temaslarda bulundu BOSNA HERSEK - RTÜK Başkanı Şahin, Saraybosna'da temaslarda bulundu

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, ülkenin ilk cumhurbaşkanı merhum Aliya İzetbegoviç'in kabrini ziyaret etti.

 • 28.07.2021 28 Tem 23:06 RTÜK'ten Tele 1'e ve Bloomberg HT'ye idari para cezası RTÜK'ten Tele 1'e ve Bloomberg HT'ye idari para cezası

  Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Ahmet Saltık'ın hastalık iddialarını ve sözlerini yayın ilkesi ihlali olarak değerlendirerek, Tele 1'e idari para cezası müeyyidesi uyguladı.

 • 28.07.2021 28 Tem 16:26 RTÜK'te başkan vekilliğine Orhan Karadaş seçildi RTÜK'te başkan vekilliğine Orhan Karadaş seçildi

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun (RTÜK) haftalık olağan toplantısında, boşalan başkan vekilliği görevine Orhan Karadaş seçildi.

 • 23.07.2021 23 Tem 16:06 RTÜK'ten açıklama RTÜK'ten açıklama

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanlığı, yabancı kurum ve kuruluşların fonlarıyla Türkiye'de faaliyet gösteren medyanın olası milli güvenlik sorunlarına yol açabileceği gerçeğiyle hareket ederek Üst Kurul'un gerekli tüm düzenleme ve denetleme faaliyetlerini titizlikle ele aldığına...

 • 16.07.2021 16 Tem 12:48 RTÜK İletişim Dergisi yayın hayatına başladı RTÜK İletişim Dergisi yayın hayatına başladı

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından hazırlanan İletişim Dergisi, temmuz sayısıyla yayın hayatına başladı.

Advertisement