Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu haberleri, Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu son dakika, son dakika Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu

Son Dakika Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu Haberleri

Son dakika Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son radyo ve televizyon üst kurulu haberleri anında burada.


 • 04.12.2023 04 Ara 14:12 Utku Çakırözer, İki Aylık "Basın Özgürlüğü Raporunu" Açıkladı: "Gazetecilere Yönelik Soruşturma, Gözaltı ve Tutuklamalarda Olağanüstü Artış Yaşandı"

  Utku Çakırözer, İki Aylık 'Basın Özgürlüğü Raporunu' Açıkladı: 'Gazetecilere Yönelik Soruşturma, Gözaltı ve Tutuklamalarda Olağanüstü Artış Yaşandı' CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, ekim ve kasım aylarına ilişkin hazırladığı Basın Özgürlüğü Raporu’nu açıkladı. Çakırözer, “Türkiye’de basın özgürlüğü alanında yaşadığımız kara tablo, maalesef ekim kasım aylarında değişmedi. İki ayda tam 144 kez gazeteciler hakim karşısına çıktı. RTÜK yine televizyonlara ceza yağdırdı. Türkiye’de yargıdaki çürümeyi, adliyedeki skandalları, yerel merkezi idaredeki görev suistimalleri, taciz iddialarını haberleştiren gazetecilerin belgeli haberleri maalesef ortak hafızamızdan yok ediliyor erişim engelleriyle. Sansür yasası dediğimiz TCK 217/A maddesinden gazetecilere yönelik soruşturma, gözaltı ve tutuklamalarda olağanüstü artış yaşandı” dedi.

 • 04.12.2023 04 Ara 14:00 Burhanettin Bulut, Özgür Özel- Fincancı Görüşmesine İlişkin Yaptığı Haber Nedeniyle TRT'yi RTÜK'e Şikayet Etti

  Burhanettin Bulut, Özgür Özel- Fincancı Görüşmesine İlişkin Yaptığı Haber Nedeniyle TRT'yi RTÜK'e Şikayet Etti CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın görüşmesini ‘Özel’den tepki çeken görüşme’ başlığı ile haberleştiren TRT’yi ‘hedef gösterdiği’ ve ‘yayın ilkelerine aykırı davrandığı’ gerekçesiyle RTÜK’e şikayet etti. RTÜK’ün konuyu gündemine alması ve yaptırım uygulamasını isteyen Bulut, başvurusunda, “Haber tek yanlı, siyasi yorum ve eleştiri içeren bir dille hazırlanmıştır. Bu ayrımcı dil, 85 milyonun vergileriyle, tarafsız bir yayın yapması gereken bir kamu kuruluşunun dili olamaz. TRT yönetiminin kendi duygu ve düşünceleriyle haberleri şekillendirmeleri, bir siyasi parti aleyhine algı oluşturma gayretine girişmesi TRT Kanunu’na aykırıdır ve suçtur” ifadelerine yer verdi.

 • 30.11.2023 30 Kas 23:57 CHP Genel Başkan Yardımcısı Bulut, TRT'nin Özgür Özel'in görüşmesini eleştirdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Bulut, TRT'nin Özgür Özel'in görüşmesini eleştirdi CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı'yla görüşmesinin TRT Haber kanalında yayınlanmasına tepki göstererek RTÜK'e başvuracaklarını açıkladı. Bulut, haberin hedef gösterdiğini belirterek RTÜK'e başvuracaklarını duyurdu.

 • 30.11.2023 30 Kas 08:17 Kızılcık Şerbeti'nde sürpriz! Süperstar Ajda Pekkan dizide rol alacak

  Kızılcık Şerbeti'nde sürpriz! Süperstar Ajda Pekkan dizide rol alacak Süperstar Ajda Pekkan, Show TV ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Kızılcık Şerbeti'ne konuk olacak. Usta sanatçının konuk olacağı bölüm 29 Aralık'ta izleyiciyle buluşacak.

 • 27.11.2023 27 Kas 12:31 İlhan Taşcı, Müge Anlı'yı RTÜK'e şikayet etti

  İlhan Taşcı, Müge Anlı'yı RTÜK'e şikayet etti Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyesi İlhan Taşcı, ATV’de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert” programında kadına yönelik şiddetin övüldüğü, teşvik edildiği ve meşrulaştırıldığı gerekçesiyle Üst Kurul’a başvurarak yaptırım uygulanmasını talep etti.

 • 25.11.2023 25 Kas 09:11 Hadise'ye hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Seren Serengil'e 2 yıl 11 aya kadar hapis talebi

  Hadise'ye hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Seren Serengil'e 2 yıl 11 aya kadar hapis talebi Şarkıcı Hadise'nin, Reza Zarrab'la ilişki yaşadığını öne sürerek kendisine ağır hakaretlerde bulunduğu gerekçesiyle Seren Serengil'e açtığı davada mütalaa açıklandı. Savcılık, Serengil'in sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle alenen hakaretsuçundan 2 yıl 11 aya kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

 • 25.11.2023 25 Kas 01:35 "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ile İlgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi" Resmi Gazete'de

  'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ile İlgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi' Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ile İlgili 2023/16 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi" Resmi Gazete'de yayımlandı.

 • 24.11.2023 24 Kas 16:26 Utku Çakırözer, RTÜK'ün 11 Aylık Ceza Karnesini Açıkladı: "11 Ayda 7 Kanala 49 Yaptırım, 22 Milyon Lira Ceza"

  Utku Çakırözer, RTÜK'ün 11 Aylık Ceza Karnesini Açıkladı: '11 Ayda 7 Kanala 49 Yaptırım, 22 Milyon Lira Ceza' CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM Genel Kurulu’nda RTÜK’ün 2023 yılında kestiği cezaların tablosunu açıkladı. Çakırözer, “Yılın ilk 11 ayında Halk TV, FOX, TELE 1, Habertürk, Flash Haber, KRT ve TV5'e toplam 49 yaptırım uygulandı. Verilen ceza tutarı tam 22 milyon lirayı geçti. RTÜK'ün görevi sarayın, iktidarın sopalığını yapmak değildir, kendini mahkeme yerine koymak hiç değildir. RTÜK'ün görevi televizyon kanallarını, medyayı karartmak değil, yaşatmaktır, özgürlüğünü korumaktır” dedi.

 • 23.11.2023 23 Kas 11:08 TBMM Genel Kurulunda Bütçe Maratonu Başlıyor

  TBMM Genel Kurulunda Bütçe Maratonu Başlıyor TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda tamamlanacak olan bütçe maratonu, 11-22 Aralık tarihleri arasında TBMM Genel Kurulunda sürecek. Bütçe görüşmeleri kesintisiz 12 gün boyunca cumartesi ve pazar günleri dahil olmak üzere devam edecek. Görüşmelerde kamu idarelerinin bütçe ve kesin hesapları ele alınacak ve bütçenin tümü üzerindeki görüşmeler 22 Aralık Cuma günü tamamlanacak.

 • 22.11.2023 22 Kas 13:07 Reklam Konseyi Üyeleri Yeniden Belirlendi

  Reklam Konseyi Üyeleri Yeniden Belirlendi Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan yönetmelikle birlikte Reklam Konseyi'ne üye verecek kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları yeniden belirlendi. Yeni düzenlemeye göre, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği ile Tarım ve Orman bakanlıkları, İletişim ve Avrupa Birliği başkanlıkları, Türk Patent ve Marka Kurumu, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ile Kişisel Verileri Koruma Kurumu da konseye birer temsilci üye olarak katılacak. Ancak Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Basın İlan Kurumu, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği ve Basın Konseyi yeni listede yer almadı. Konseye katılacak derneklerin üye sayılarını gösteren listeler ise Dernekler Bilgi Sistemi üzerinden alınacak ve her yıl ocak ayının son iş gününe kadar Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğüne bildirilecek.

 • 22.11.2023 22 Kas 10:22 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: "Aile yapısının ve değerlerinin güçlendirilmesi, ailenin risk ve tehditlerden korunması, aile bireylerinin...

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: 'Aile yapısının ve değerlerinin güçlendirilmesi, ailenin risk ve tehditlerden korunması, aile bireylerinin... Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: "Aile yapısının ve değerlerinin güçlendirilmesi, ailenin risk ve tehditlerden korunması, aile bireylerinin psikososyal durumlarının iyileştirilmesine ilişkin politikalarımıza yön verecek Aile Enstitüsü ve Bilim Kurulu kuracağız."

 • 22.11.2023 22 Kas 10:18 TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 2024 yılı bütçe görüşmeleri başladı

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 2024 yılı bütçe görüşmeleri başladı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 2024 yılı bütçe görüşmelerine başladı. Komisyon, AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş başkanlığında toplandı. Komisyonda, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bütçe, kesin hesap ve Sayıştay Raporu ele alınacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Bakanlığının 2024 yılı bütçesine ilişkin sunumuna başladı.

 • 21.11.2023 21 Kas 13:58 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: "İttifakınız İçindeki Sorunları, Her Hafta Farklı Bir Anayasa Değişikliği Gündemiyle Örtemezsiniz"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: 'İttifakınız İçindeki Sorunları, Her Hafta Farklı Bir Anayasa Değişikliği Gündemiyle Örtemezsiniz' CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Adalet Bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a; “Sizce Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin TBMM Başkanına talimat verme yetkisi var mıdır? Anayasanın bir maddesini çöpe atmaya kalkarsanız, bir gün başkaları da Cumhurbaşkanına yetki veren 104. maddesini çöpe atmaya kalkar, bir başkası da Anayasanın ilk üç maddesini çöpe atmaya kalkar. Anayasa Mahkemesi kararlarını eleştirebilirsiniz, ama uygulanmasını engelleyemezsiniz. İttifakınızın içindeki sorunları her hafta farklı bir anayasa değişikliği gündemiyle örtemezsiniz” dedi.

 • 20.11.2023 20 Kas 18:01 Deniz Yücel: "Milli İradenin Yok Sayılmasını Kabul Etmediğimiz İçin Meclis'te Nöbet de Tutarız, Ağacı Korumak İçin Parkta da Sabahlarız, 'Hak, Hukuk,...

  Deniz Yücel: 'Milli İradenin Yok Sayılmasını Kabul Etmediğimiz İçin Meclis'te Nöbet de Tutarız, Ağacı Korumak İçin Parkta da Sabahlarız, 'Hak, Hukuk,... CHP Sözcüsü Deniz Yücel, “Biz, Cumhur İttifakı’nın kendi içindeki hesaplaşmasına, Hatay halkının iradesiyle seçilen Can Atalay’ın kurban edilmesine izin vermeyeceğiz. Onların siyasi hesapları nedeniyle TBMM’ye had bildirilmesine asla sessiz kalmayacağız. Elbette konunun Can Atalay’ı, Hatay halkının iradesini ilgilendiren bir kısmı var. Ama esas mesele, anayasasızlaştırma meselesidir. Anayasasızlaştırmanın sonu yok. Tayyip Erdoğan, belki fakında değil ama kendi bildiği dalı kesiyor. Bugün Anayasa’mızın 153’üncü maddesini ihlal ederseniz, yarın öbür gün Anayasa’nın 100, 101, 102, 103 ve 104’üncü maddeleri, birileri tarafından ihlal edilmeye kalktığında söyleyecek sözünüz olmaz. Milletin Meclis’inde Anayasa uygulanıncaya kadar Adalet Nöbeti’mize devam edeceğiz. Milli iradenin yok sayılmasını kabul etmediğimiz için Meclis’te nöbet de tutarız, ağacı korumak için parkta da sabahlarız, yurt sorunu yaşayan gençlerle banklarda da otururuz, gerektiğinde ‘hak, hukuk, adalet’ diyerek 435 kilometre yürür, halkımız aydınlığa çıksın diye karanlıkta da kalırız” dedi.

 • 19.11.2023 19 Kas 15:57 Metin Uca, Alkışlarla Uğurlandı

  Metin Uca, Alkışlarla Uğurlandı Tiyatrocu, yazar ve televizyon programcısı Metin Uca, trafik kazası sonucu hayatını kaybettikten sonra Ankara'da düzenlenen cenaze töreniyle Cebeci Asri Mezarlığı'na defnedildi. Uca'nın cenaze namazı Kocatepe Camisi'nde kılındı ve sevenleri tarafından alkışlar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

 • 18.11.2023 18 Kas 00:38 RTÜK, Tele 1, Halk TV, Flash Haber ve diğer kanallara idari para cezası verdi

  RTÜK, Tele 1, Halk TV, Flash Haber ve diğer kanallara idari para cezası verdi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyeleri İlhan Taşcı ve Tuncay Keser, bugünkü toplantıda oyçokluğuyla Tele 1, Halk TV, Flash Haber, KRT TV, FOX TV, Star TV ve Show TV'ye idari para cezası verildiğini açıkladı. Cezaların gerekçesi, kanalların hükümeti eleştiren yayınlar yapması ve halkın haber alma hakkı için mücadele etmesi olarak belirtildi.

 • 17.11.2023 17 Kas 18:30 RTÜK, dizilere idari para cezası uyguladı

  RTÜK, dizilere idari para cezası uyguladı Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), izleme raporları doğrultusunda çeşitli dizilere idari para cezası uyguladı. Kadına yönelik şiddet sahneleri içeren 'Hudutsuz Sevda' ve gayri ahlaki diyalogları bulunan 'Sakla Beni' dizilerine yayıncı kuruluşlar hakkında ceza verildi. Ayrıca, diğer programlarda da yasa ihlalleri tespit edilerek cezalar uygulandı.

 • 17.11.2023 17 Kas 17:39 RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, TRT Haber ekibine yapılan saldırıyı kınadı

  RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, TRT Haber ekibine yapılan saldırıyı kınadı RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Kudüs'te İsrail askerleri tarafından TRT Haber ekibine yapılan saldırıyı kınadı. Şahin, Türk basın mensuplarının yanında olduklarını belirterek, Filistin'deki basın mensuplarının hakikati haykırmaya devam edeceğini ifade etti.

 • 17.11.2023 17 Kas 16:47 RTÜK, Yayın İhlalleri Nedeniyle Kanallara Cezalar Verdi

  RTÜK, Yayın İhlalleri Nedeniyle Kanallara Cezalar Verdi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), FOX TV, Star, Show TV, Tele1, Halk TV, KRT ve Flash Haber'e yayın ihlalleri nedeniyle üst sınırdan idari para cezası verdi. RTÜK, haftalık olağan toplantısında izleme raporları görüşülerek, çeşitli kanallara çeşitli nedenlerle cezalar uygulandı. Cezalar, kadına yönelik şiddet sahneleri, gayri ahlaki diyaloglar, yayınlanmaması gereken görüntülerin yayınlanması gibi ihlaller nedeniyle verildi. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, artan dizi film ihlalleri nedeniyle daha sıkı denetimler yapacaklarını ve yaptırım gücünü ön planda tutacaklarını belirtti.

 • 15.11.2023 15 Kas 23:21 Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Bakanlığının bütçe görüşmelerinde soruları yanıtladı Açıklaması

  Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Bakanlığının bütçe görüşmelerinde soruları yanıtladı Açıklaması Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2028'de kişi başı gecelik harcamayı 130 dolar hedeflediklerini belirterek, "Yüzde 30 büyüme hedefliyoruz.

 • 15.11.2023 15 Kas 13:30 Kültür ve Turizm Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

  Kültür ve Turizm Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bakanlık bünyesindeki sanat birimleri ve kurumlarıyla, yeniden "harika çocukları" keşfedip destekleyeceklerini, bu kapsamda, ilgili kanunu yeniden gündemlerine aldıklarını bildirdi.

 • 15.11.2023 15 Kas 10:59 TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2024 bütçesini görüşmeye başladı

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2024 bütçesini görüşmeye başladı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2024 yılı bütçesinin görüşmelerine başladı. Komisyon, AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş başkanlığında toplandı. Görüşmelerde, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yanı sıra diğer kurumların bütçeleri ve kesin hesapları da ele alınacak.

 • 11.11.2023 11 Kas 14:29 RTÜK Başkanı Şahin: Türk medyası iyi bir sınav veriyor (2)

  RTÜK Başkanı Şahin: Türk medyası iyi bir sınav veriyor (2) RTEÜ'DE FİDAN DİKİMİNE KATILDIRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, 6'ncı Yerel ve Bölgesel Medya Buluşması kapsamında geldiği Rize'de Vali İhsan Selim Baydaş'ın daveti üzerine Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) rekreasyon alanında ağaç dikimi etkinliğine katıldı.

 • 11.11.2023 11 Kas 11:11 RTÜK Başkanı Şahin: Türk Medyası Filistin Davasına Sahip Çıktı

  RTÜK Başkanı Şahin: Türk Medyası Filistin Davasına Sahip Çıktı RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, İsrail'in Filistin'e uyguladığı saldırılarla ilgili olarak Türk medyasının iyi bir sınav verdiğini belirtti. Şahin, Türk medyasının Filistin davasına, Gazze davasına ve oradaki mazlum halkın davasına sahip çıktığını ifade etti.

 • 09.11.2023 09 Kas 10:49 RTÜK'ün 6. Yerel Medya Buluşması Rize'de yapılacak

  RTÜK'ün 6. Yerel Medya Buluşması Rize'de yapılacak Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) organize ettiği 6. Yerel Medya Buluşması, 19 ilden yerel ve bölgesel medya temsilcilerinin katılımı ile Rize'de yapılacak. RTÜK, toplantılarda yayın kuruluşu temsilcilerinin görüş ve önerilerini alarak, gerekli düzenlemeleri hayata geçiriyor. Rize'deki 6. toplantıda ise 19 ilin yayın kuruluşu yöneticileriyle buluşacak. Toplantıda yayıncılar, RTÜK'ten talep ve beklentilerini dile getirecek.

 • 08.11.2023 08 Kas 16:20 RTÜK, Flash Haber kanalına para cezası ve program durdurma yaptırımı uyguladı

  RTÜK, Flash Haber kanalına para cezası ve program durdurma yaptırımı uyguladı RTÜK, 'Başkentte Gündem' programında seçmenlere yönelik hakaret içerikli sözler nedeniyle Flash Haber kanalına üst sınırdan para cezası ve 5 kez program durdurma yaptırımı uyguladı. Yayıncılık ilkelerinin ihlal edildiği belirtilen programda, ırk, dil, din, cinsiyet, sınıf, bölge ve mezhep farkı gözetilerek toplumu kin ve düşmanlığa tahrik eden sözler kullanıldığı tespit edildi.

 • 08.11.2023 08 Kas 15:11 RTÜK, Flash Haber TV'ye idari para ve program durdurma cezası verdi

  RTÜK, Flash Haber TV'ye idari para ve program durdurma cezası verdi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Flash Haber TV'ye en üst sınırdan idari para ve 5 kez program durdurma cezası verdi. RTÜK, Flash Haber TV'deki 'Başkentte Gündem' programında yer alan hakaret içeren ifadeleri inceleyerek yayıncılık ilkelerinin ihlal edildiğini değerlendirdi. Üst Kurul, kanunda belirtilen toplumu kin ve düşmanlığa tahrik etme yasağını ihlal eden kanala ceza verdi.

 • 08.11.2023 08 Kas 13:09 Gazeteci Meslek Örgütü Üyeleri, Dezenformasyonla Mücadele Yasasının İptalini İstedi

  Gazeteci Meslek Örgütü Üyeleri, Dezenformasyonla Mücadele Yasasının İptalini İstedi Gazeteci meslek örgütü üyeleri, dezenformasyonla mücadele yasası olarak bilinen kanunun iptalini talep etti. Anayasa Mahkemesi, bu düzenlemenin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemini görüşüyor. Gazeteciler, Anayasa Mahkemesi önünde toplanarak düzenlemenin iptal edilmesini talep etti. Barolar Birliği de gazetecilere destek ziyaretinde bulundu ve basın hürriyetinin önemini vurguladı.

 • 06.11.2023 06 Kas 15:14 RTÜK Başkanı Şahin: "RTÜK ve medya kuruluşlarımız olarak Filistin'in yanında, İsrail'in katliamlarının ve savaş suçlarının karşısındayız"

  RTÜK Başkanı Şahin: 'RTÜK ve medya kuruluşlarımız olarak Filistin'in yanında, İsrail'in katliamlarının ve savaş suçlarının karşısındayız' Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, İsrail'in saldırıları sonrasında hayatın durma noktasına geldiği Filistin'de olup bitenler ile ilgili uluslararası medyanın sessiz kaldığını ifade etti.

 • 05.11.2023 05 Kas 19:25 Ali Koç, sahte evrak hazırlayan hakemler için çağrı

  Ali Koç, sahte evrak hazırlayan hakemler için çağrı Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, İzmir Bölgesi'nden 3 hakemin sahte sağlık raporu aldıklarını ifade ederek, "Benim ciddi istihbaratla bilgi sahibi olduğum birebir bilgiler vermesi de göz ardı edemeyeceğim bir unsur.

 • 05.11.2023 05 Kas 18:56 Ali Koç: Sonuna kadar mücadele edeceğiz

  Ali Koç: Sonuna kadar mücadele edeceğiz Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Biz Fenerbahçe Spor Kulübü olarak var gücümüzle bu mücadeleyi sonuna kadar yapacağız. Kazanırız, kaybederiz ama bakarsınız çarklar da dönmeye başlar" dedi.

 • 05.11.2023 05 Kas 18:32 Ali Koç, Galatasaray Başkan Vekili Erden Timur'un iddialarına cevap verdi

  Ali Koç, Galatasaray Başkan Vekili Erden Timur'un iddialarına cevap verdi Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur'un iddialarına cevap verdi. Koç, Timur'un iddialarının doğru olmadığını vurgulayarak, 'Ne kadar yanıltıcı olduklarını size göstereceğim, onun için bizi bu adamlarla aynı cümlede kullanmayın.' ifadelerini kullandı.

 • 05.11.2023 05 Kas 17:37 Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu toplantısı

  Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu toplantısı Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, bu sezon ligde yaşanan hakem hatalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

 • 03.11.2023 03 Kas 18:08 Bakan Göktaş, Sakla Beni dizisindeki çocuk sahnesinden sonra medya kuruluşlarını sorumlu davranmaya çağırdı

  Bakan Göktaş, Sakla Beni dizisindeki çocuk sahnesinden sonra medya kuruluşlarını sorumlu davranmaya çağırdı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Sakla Beni dizisindeki çocuk sahnesiyle ilgili medya içeriklerinin aile, çocuk ve gençler üzerindeki olumsuz etkilerini önlemek için medya kuruluşlarını sorumlu davranmaya çağırdı.

 • 03.11.2023 03 Kas 10:48 Sakla Beni dizisinde çocuklar arasında geçen sahne izleyicileri kızdırdı

  Sakla Beni dizisinde çocuklar arasında geçen sahne izleyicileri kızdırdı İlk bölümüyle ekrana gelen Sakla Beni dizisinde iki çocuğun arasında geçen ''Bu iki kişilik bir oyun, büyüklerin oynadığı bir oyun'' diyaloğu seyircilerin tepkisini çekti.

 • 02.11.2023 02 Kas 15:50 Basın Meslek Örgütleri, T24 Ankara Bürosu Önünde Tolga Şardan'ın Tutuklanmasını Protesto Etti.

  Basın Meslek Örgütleri, T24 Ankara Bürosu Önünde Tolga Şardan'ın Tutuklanmasını Protesto Etti. Basın meslek örgütleri, T24 Ankara Bürosu önünde gazeteci Tolga Şardan’ın tutuklanmasını protesto etti. T24 Ankara Temsilcisi Gökçer Tahincioğlu, “Türkiye’deki infaz rejiminde insanları gasp ederseniz, insanları soyarsanız tutuklanmıyorsunuz, bir gün bile cezaevinde yatmıyorsunuz. Gazeteciler ise peşinen cezalandırılıyor. Tolga Şardan’ın tutuklanmasının tek sebebi yazılarına devam etmemesidir. Bunu engellemek istemeleridir. Ama Tolga abinin de dediği gibi biz yazmaya devam edeceğiz. Tolga Şardan da çıkıp yazmaya devam edecek” dedi. Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Kenan Şener ise “Şardan’ın bir buçuk gün boyunca dezenformasyon olarak değerlendirilmeyen yazısının tutuklama kararıyla birlikte yalanlanmasını inandırıcı bulmuyoruz. Türkiye’de son 35 yıldır içişleri, emniyet, yargı bürokrasisi ve ilgili siyasetçilerle her zaman gazetecilik çerçevesinde ilişki kuran Şardan, işlediği konuları titizlikle kaleme alan, yazdığı haber ve kulis bilgileriyle kurumlardaki sorunlara büyüteç tutan kıdemli ve saygın bir gazetecidir. Meslektaşımız Şardan’a ve gazeteciliğine kefiliz” diye konuştu.

 • 01.11.2023 01 Kas 17:58 İyi Parti'nin TRT'nin Tarafsız Yayıncılık Anlayışını Terk Etmesindeki Nedenlerin Araştırılmasına İlişkin Önergesi AKP ve MHP'li Milletvekillerinin...

  İyi Parti'nin TRT'nin Tarafsız Yayıncılık Anlayışını Terk Etmesindeki Nedenlerin Araştırılmasına İlişkin Önergesi AKP ve MHP'li Milletvekillerinin... İYİ Parti'nin TRT'nin tarafsız yayıncılık anlayışını terk etmesindeki nedenlerin araştırılmasına ilişkin önergesi AKP ve MHP'li milletvekillerinin oylarıyla TBMM Genel Kurulu'nda reddedildi. İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, "Tarafsız bir kamu tüzel kişiliğe sahip, Türkiye'nin tek kamu kuruluşu olarak yayın tarafsızlığını esas alarak yayınlar yapması gereken TRT, son 20 yıldır tarafsız yayıncılık esasını terk ederek adeta AKP'nin yayın organı haline dönüşmüştür" dedi. CHP Ankara Milletvekili Okan Konuralp ise “Siyasi iktidarın dezenformasyonlarının yayıncısı ve yaygınlaştırıcısı bir TRT ile karşı karşıyayız. Bu nedenle mevcut TRT yönetimi ısrarla anayasal suç işlemeye devam etmektedir” dedi.

 • 27.10.2023 27 Eki 12:23 Bakan Ersoy: Türk Medyasının Güvenilirliğini Artırmalıyız

  Bakan Ersoy: Türk Medyasının Güvenilirliğini Artırmalıyız Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, RTÜK 3. Medya Buluşması'nda yaptığı konuşmada, Türk medyasının dünyanın en güvenilir medyalarından biri olmasını istediklerini belirtti. Bakan Ersoy, uluslararası güçlerin terör gruplarını medyayı yönlendirmesini istemediklerini vurgulayarak, Türk medyasının etkin, güçlü ve objektif olması gerektiğini söyledi. Ayrıca, Türk medya ve kültür endüstrisinin küresel değerini artırmak için çalışmalar yapıldığını ve Türk dizilerinin dünya genelinde büyük ilgi gördüğünü ifade etti.

 • 27.10.2023 27 Eki 11:11 Yalı Çapkını fragmanındaki kadına şiddet ve ihanet sahneleri tepki çekti

  Yalı Çapkını fragmanındaki kadına şiddet ve ihanet sahneleri tepki çekti Yalı Çapkını dizisinin bu akşam yayınlanacak bölümündeki kadına şiddet ve ihanet sahneleri izleyicileri çileden çıkardı. Fragmandaki sahneler için RTÜK'e çağrı yapan seyirciler ''Dizinin içine edildi, aylardır kadına şiddetin en ağır şekli gösteriliyor'' diyerek tepki gösterdi.

 • 27.10.2023 27 Eki 10:58 Bakan Ersoy: "Her türlü uluslararası manipülasyonlara karşı ülkemizi ve medyamızı korumalıyız"

  Bakan Ersoy: 'Her türlü uluslararası manipülasyonlara karşı ülkemizi ve medyamızı korumalıyız' Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bir yandan uluslararası medya yönlendirmelerine karşı farkındalık oluşturup diğer yandan da Türk medyasının küresel bir aktöre dönüşmesi yönünde adımlar atılması gerektiğini belirterek, "Öncelikli olarak her türlü uluslararası manipülasyonlara...

 • 27.10.2023 27 Eki 02:17 Yerel seçimlerde adaylık için istifalarda son gün 1 Aralık

  Yerel seçimlerde adaylık için istifalarda son gün 1 Aralık Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri'nde aday olabilmek için kamu görevlileri, yargı mensupları, siyasi parti il ve ilçe yöneticileri, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensupları ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sendikalar,...

 • 22.10.2023 22 Eki 16:44 Başkan Altay: "Şu anda ortak bir hedefimiz var; israil'in yaptığı katliamları durdurmak"

  Başkan Altay: 'Şu anda ortak bir hedefimiz var; israil'in yaptığı katliamları durdurmak' Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuk Üniversitesi (SÜ) ve Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) iş birliğinde "Bir Buçuk Derece" İklim Okuryazarlığı ve Afet İletişimi programının ikincisi Konya'da yapıldı.

 • 22.10.2023 22 Eki 15:13 RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Konya'da Afet İletişimi Forumu'nda konuştu Açıklaması

  RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Konya'da Afet İletişimi Forumu'nda konuştu Açıklaması Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi ve Anadolu Ajansı Haber Teyit Hattı'nın dünya çapında habercilik literatürünü geliştirebilecek yayıncılık yaptığını belirtti.

 • 21.10.2023 21 Eki 15:13 Afet İletişimi Forumu düzenlenecek

  Afet İletişimi Forumu düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde Afet İletişimi Forumu düzenlenecek. Programda Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ve gazeteciler konuşmacı olarak yer alacak.

 • 20.10.2023 20 Eki 09:46 Kıvanç Tatlıtuğ ve Serenay Sarıkaya'nın Aile dizisindeki yatak sahnesi tepki çekti

  Kıvanç Tatlıtuğ ve Serenay Sarıkaya'nın Aile dizisindeki yatak sahnesi tepki çekti Serenay Sarıkaya ile Kıvanç Tatlıtuğ'un Aile dizisinin son bölümündeki yatak odası sahnesi izleyicileri kızdırdı. Tatlıtuğ'un yarı çıplak olduğu sahne için RTÜK'e çağrı yapıldı.

 • 19.10.2023 19 Eki 18:05 MHP, Dijital Bağımlılıkla Mücadele Kanun Teklifi Sundu

  MHP, Dijital Bağımlılıkla Mücadele Kanun Teklifi Sundu MHP, dijital bağımlılıkla mücadeleye yönelik bir dizi önlemin yer aldığı kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu. Kanun teklifi ile Dijital Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu'nun kurulması, dijital oyun şirketlerinin yaşa uygun içerik üretmesi, RTÜK'ün kamu spotlarının yayını ve denetimi gibi önlemler öngörülmektedir. Ayrıca teklifin kanunlaşması halinde özel tedavi merkezleri olan 'Dijital Bağımlılık Tedavi Merkezi' kurulması amaçlanmaktadır.

 • 18.10.2023 18 Eki 18:45 RTÜK, DW Türkçe'nin yayınları hakkında kanuni süreci başlattı

  RTÜK, DW Türkçe'nin yayınları hakkında kanuni süreci başlattı Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, DW Türkçe'nin yayınları hakkında kanuni sürecin başlatıldığını açıkladı. Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, DW Türkçe'nin evrensel yayıncılık ilkelerini çiğneyerek manipülatif ve gerçek dışı haberler yaptığını belirtti ve gerekli kanuni sürecin başlatıldığını duyurdu.

 • 18.10.2023 18 Eki 13:20 RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin yeniden seçildi

  RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin yeniden seçildi RADYO ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı, yapılan seçim sonucu yeniden Ebubekir Şahin oldu.

 • 18.10.2023 18 Eki 12:50 RTÜK Başkanlığına Ebubekir Şahin yeniden seçildi

  RTÜK Başkanlığına Ebubekir Şahin yeniden seçildi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanlığına Ebubekir Şahin yeniden seçildi.

 • 18.10.2023 18 Eki 06:26 Siyasilerden İsrail'in hastane saldırısına tepki

  Siyasilerden İsrail'in hastane saldırısına tepki İSRAİL tarafından Gazze'de bulunan el-Ehli Baptist hastanesine düzenlenen ve 500'den fazla sivilin ölümüne neden olan saldırıya siyasiler sosyal medya hesapları üzerinden tepki gösterdi.

Advertisement