Son dakika Sandık haberleri, Sandık son dakika, son dakika Sandık

Son Dakika Sandık Haberleri

 • Yavaş mı Altınok mu? İşte seçime 1 ay kala yapılan Ankara anketinden çıkan sonuç
  14:20 Yavaş mı Altınok mu? İşte seçime 1 ay kala yapılan Ankara anketinden çıkan sonuç

  Yerel seçimler için geri sayım devam ederken sonucu en çok merak edilen illerden biri de Ankara... Yapılan son ankette Mansur Yavaş'a destek vereceklerin oranı yüzde 41.4 olarak belirlenirken tercihini Turgut Altınok'tan yanan kullananların oranı ise yüzde 37.5 oldu.

 • Mustafakemalpaşa'da Seçmen Sayısı 5 Yılda Arttı
  14:20 Mustafakemalpaşa'da Seçmen Sayısı 5 Yılda Arttı

  Mustafakemalpaşa'da 2019 yerel seçimlerine göre seçmen sayısı 5 yılda 3 bin 401 kişilik artış gösterdi. 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri'nde 131 mahallesi bulunan Mustafakemalpaşa'da oy kullanacak seçmen ve sandık sayısı belli oldu.

 • CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Ege Bölgesi Diyarbakır Dernekleri Federasyonu Buluşmasında Konuştu
  11:57 CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Ege Bölgesi Diyarbakır Dernekleri Federasyonu Buluşmasında Konuştu

  CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Ege Bölgesi Diyarbakır Dernekleri Federasyonu'nun düzenlediği buluşmada yurttaşlarla bir araya geldi. Tugay, değişimin temsilcisi olarak gösterilen adaylara destek çağrısında bulundu ve temiz siyasetin önemine vurgu yaptı.

 • Balıkesir'de 'Ahmet Akın' Kargaşası: Bağımsız aday garson Ahmet Akın'dan haber alınamıyor
  11:52 Balıkesir'de 'Ahmet Akın' Kargaşası: Bağımsız aday garson Ahmet Akın'dan haber alınamıyor

  Balıkesir'de CHP'nin büyükşehir belediye başkan adayı ile aynı isme sahip olan ve bağımsız aday olarak seçimlere giren Ahmet Akın kayıplara karıştı. İşinden ayrılan, evine gitmeyen ve telefonlara çıkmayan bağımsız aday Akın'a tepkiler büyürken CHP'nin adayı Akın, "Bu tezgahı kurgulayanlar kazanan Ahmet Akın'ı engellemeye çalışıyorlar" dedi.

 • 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne bir aylık süre kaldı
  11:10 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne bir aylık süre kaldı

  Yüksek Seçim Kurulu tarafından ilan edilen seçim takvimi doğrultusunda, seçime katılacak siyasi partiler belirlendi. Aday listeleri 3 Mart'ta açıklanacak ve propaganda serbestliği 21 Mart sabahı başlayacak. Türkiye, 31 Mart'ta sandık başına gidecek.

 • Samsun Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Filistin'deki İnsanlık Dramına Tepki Gösterdi
  10:49 Samsun Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Filistin'deki İnsanlık Dramına Tepki Gösterdi

  Samsun'un Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Filistin'de yaşanan olaylara tepki göstererek, 'Yaşanan insanlık dramı daha da derinleşiyor' dedi. Canik Belediyesi ve Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen 'Kudüs'ün İzinde Bilinçlenme Yolculuğu Projesi' kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

 • İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, seçimler için oyunu kullandı
  10:37 İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, seçimler için oyunu kullandı

  İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, İslami Şura Meclisi ve Uzmanlar Meclisi seçimleri için başkent Tahran'da oyunu kullandı. Hamaney, İranlıları oy kullanmaya çağırarak, düşmanları hayal kırıklığına uğratmalarını istedi. Ülkede 61 milyon seçmen oy kullanacak ve seçimler saat 18.00'de sona erecek.

 • Vahap Seçer: '5 Yılda Her Yere, Herkese Hizmet Ettik'
  09:51 Vahap Seçer: "5 Yılda Her Yere, Herkese Hizmet Ettik"

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer’in ‘Tarsus Seçim Koordinasyon Merkezi’ açıldı. 5 yıllık görev süreleri boyunca tüm Mersin’e ve herkese hizmet götürdüklerini vurgulayan Seçer, “Vahap Seçer 5 yıllık sürede sadece Mersin’in tüm ilçelerine, Toros Dağları’na ve ovasına hizmet etti. Bu hizmeti yaparken de adaletsizliği ortadan kaldırdı” dedi.

 • Kocaeli'de Seçim Güvenliği Toplantısı Düzenlendi
  09:43 Kocaeli'de Seçim Güvenliği Toplantısı Düzenlendi

  Kocaeli Valisi Seddar Yavuz başkanlığında, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri'ne yönelik 'Seçim Güvenliği Toplantısı' düzenlendi. Toplantıda, güvenlik tedbirlerinin en üst düzeyde alınması ve seçim sürecinin huzurlu ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi için çalışmaların hassasiyetle yürütüldüğü belirtildi. Ayrıca, seçimlerle ilgili mevzuat ve genel esaslar, seçim güvenliği tedbirleri, miting alanları ve güzergahlar ile seçim günü yasakları ele alındı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap verdi
  22:59 CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap verdi

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Osmangazi İlçe binası açılışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerine cevap verdi. Özel, "Tayyip bey, ben diyorum 10 bin lira emekliye yetmiyor, sen 'Büyüdük' diyorsun. Eğer 10 bin liralık emekli halinden memnunsa; 16 bin 250 lira olmuş açlık sınırı, 17 bin lira alan asgari ücretli halinden memnunsa; köylüler, çiftçiler halinden memnunsa; şu Bursa esnafı halinden memnunsa; gençler, işsizler halinden memnunsa o zaman oyu sana versinler. Ama yokluk, işsizlik, enflasyon varsa ve bu ülkedeki herkes büyük bir ıstırap içindeyse o zaman 31 Mart'ta sana gerekli cevabı sandıkta verecekler. Bu kadar sıkıntı varken, 'Ülke iyi gidiyor' diyen yönetici, yönetici değildir" diye konuştu.

 • Özgür Özel: 'Biraz da Bursa'daki emeklileri tahrik edeyim'
  21:45 Özgür Özel: "Biraz da Bursa'daki emeklileri tahrik edeyim"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da düzenlenen aday tanıtım toplantısında emeklileri tahrik etmekle suçlandığını belirterek, 'Biraz da Bursa'daki emeklileri tahrik edeyim' dedi. Özel ayrıca Devlet Bahçeli'ye sert eleştirilerde bulundu ve İstanbul Sözleşmesi'nin AK Parti'nin 22 yıllık döneminde tek doğru olduğunu söyledi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da adayını tanıttı
  20:48 CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da adayını tanıttı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da aday tanıtım toplantısında Mustafa Bozbey'i desteklediğini belirtti. Özel, ayrıca Bursa'da açılan sağlık müzesinin önemine vurgu yaparak, her siyasi görüşten insana açık olduğunu ifade etti. Ayrıca, Osmangazi ve Yıldırım ilçelerindeki CHP ilçe başkanlığı binalarının açılışına da katılan Özel, adayları Mehmet Önder Mutlu ve Mustafa Bozbey'i desteklediğini söyledi.

 • DEM Parti'nin seçim güvenliği araştırma önergesi reddedildi
  19:00 DEM Parti'nin seçim güvenliği araştırma önergesi reddedildi

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin (DEM Parti), seçim güvenliğini ilgilendiren usulsüzlüklerin araştırılması için verdiği Meclis araştırma önergesinin öne alınması önerisi, AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. Önergenin gerekçesini açıklayan DEM Parti Şırnak Milletvekili Nevroz Uysal Aslan, seçim sürecinde yaşanan tecrit ve abluka altında olduklarını belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Belediyecilikte bizimle yarışacak kimse yok'
  18:42 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Belediyecilikte bizimle yarışacak kimse yok"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın mitinginde yaptığı konuşmasında, "Her partiye, her adaya saygı duyuyorum ama belediyecilikte bizimle yarışacak kimse yok" dedi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da Emeklileri Tahrik Etmek Suçlamasına Yanıt Verdi
  18:23 CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da Emeklileri Tahrik Etmek Suçlamasına Yanıt Verdi

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da düzenlenen aday tanıtım toplantısında emeklileri tahrik etmek suçlamasına yanıt verdi. Özel, ayrıca MHP lideri Devlet Bahçeli'ye sert eleştirilerde bulundu ve İstanbul Sözleşmesi'nin AK Parti döneminde tek doğru olduğunu belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye ekonomisi yüzde 4,5 büyüdü
  17:25 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye ekonomisi yüzde 4,5 büyüdü

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ekonomisinin geçen yıl yüzde 4,5 büyüyerek önemli bir başarıya imza attığını söyledi. Erdoğan, Aydın mitinginde yaptığı konuşmada, kentte yapılan altyapı çalışmalarını ve tarımsal hibe desteğini anlattı. Ayrıca, doğal gaz arzının Didim'e de sağlanacağını belirtti.

 • Muharrem İnce: YSK, seçimleri sağlıklı bir şekilde yapamayacağını gösterdi
  16:55 Muharrem İnce: YSK, seçimleri sağlıklı bir şekilde yapamayacağını gösterdi

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Tarsus ve Güzelbahçe Belediye Başkan adaylıklarına yapılan itirazları eleştirerek, Yüksek Seçim Kurulu'na güvenlerinin sıfır olduğunu belirtti. İnce, YSK'nın siyasetin tam göbeğinde olduğunu ve seçimleri sağlıklı bir şekilde yapamayacağını gösterdiğini ifade etti.

 • Mustafa Savaş: Doğduğum ve büyüdüğüm toprakların emrinde olacağıma söz veriyorum
  16:55 Mustafa Savaş: Doğduğum ve büyüdüğüm toprakların emrinde olacağıma söz veriyorum

  Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Aydın mitingi öncesi yaptığı konuşmada, doğduğu ve büyüdüğü toprakların emrinde olacağına söz verdiğini belirtti. Savaş, Aydın'ın daha ileriye taşınması için çalıştıklarını ve vizyonsuz bir belediyecilik anlayışına son vermek istediklerini vurguladı.

 • Erdoğan: Darbe hevesinde olanlar varsa karşılaşacakları en hafif gerçek 15 Temmuz olacaktır
  15:36 Erdoğan: Darbe hevesinde olanlar varsa karşılaşacakları en hafif gerçek 15 Temmuz olacaktır

  AK Parti Aydın mitinginde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Darbe hevesinde olanlar varsa karşılaşacakları en hafif gerçek 15 Temmuz olacaktır. Milletiyle, ordusuyla, duruşuyla artık bambaşka bir Türkiye var. Artık bu milletin, kendi iradesini hiçe sayanlara tahammülü kalmamıştır" dedi.

 • AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er Hekimhan'da Vatandaşlarla Buluştu
  14:17 AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er Hekimhan'da Vatandaşlarla Buluştu

  AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, Hekimhan ilçesinde mahalle mahalle gezerek vatandaşlarla buluştu. Büyükşehir Adayı Sami Er, Hekimhan'ın 31 Mart günü Cumhur İttifakı'na en yüksek oyu vereceğine inandığını ifade etti.

 • Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı için seçim çalışmalarına başladı
  12:56 Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı için seçim çalışmalarına başladı

  CHP'den yeniden Beylikdüzü Belediye Başkan adayı olan Mehmet Murat Çalık, seçim çalışmalarına Adnan Kahveci Mahallesi'nden başladı. Çalık, partililer ve örgüt ile birlikte hane ziyaretlerinde bulundu ve rekor bir oyla seçileceklerini söyledi.

 • Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'e Destek Artıyor
  12:49 Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'e Destek Artıyor

  AK Parti Şanlıurfa eski milletvekili Seydi Eyyüpoğlu ve Bucak aşiretinin önde gelen isimlerinden Ahmet Ersin Bucak, Cumhur İttifakı adayı Zeynel Abidin Beyazgül'e tam destek verdiklerini açıkladı.

 • DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Türkiye'yi yönetmeye en hazır parti biziz
  12:30 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Türkiye'yi yönetmeye en hazır parti biziz

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye'yi kadrolarıyla, çözümleriyle yönetmeye en hazır parti olduklarını belirterek, "Eğitim, sağlık gibi alanlarda başka hazırlığı olan yok. Siyasetçilerin çoğu kimlik siyaseti yapıyor." dedi. Babacan, bir otelde düzenlenen partisinin belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, DEVA Partisi'nin 28 Şubat zihniyetiyle mücadele etmek ve tam demokrasi için var olduğunu söyledi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Çorlu tren faciası davasının ertelenmesini eleştirdi
  11:58 CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Çorlu tren faciası davasının ertelenmesini eleştirdi

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Çorlu tren faciası davasının 25 Nisan'a ertelenmesinin ardından ailelerle birlikte duruşmanın yapıldığı salonun önünde açıklama yaptı. Özel, davaya ilgi gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı çağırarak, davayı takip etmesini ve tarafını göstermesini istedi. Ayrıca, erteleme kararını eleştiren Özel, adaletin geciktirilmesinin vicdansızlık ve korkaklık olduğunu belirtti.

 • Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, GMK Bulvarı'nda esnaf ve vatandaşlarla buluştu
  11:53 Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, GMK Bulvarı'nda esnaf ve vatandaşlarla buluştu

  Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, GMK Bulvarı üzerinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Tarhan, 'Bu kenti önceleyen ve 10 yıldır bu kentte bir gönüllü gibi çalışan bir kardeşiniz ve yoldaşınız olarak bana verdiğiniz destek için sizlere çok teşekkür ediyorum' dedi.

 • Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Seçim İrtibat Bürosunda Vatandaşlarla Buluştu
  11:22 Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Seçim İrtibat Bürosunda Vatandaşlarla Buluştu

  Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, seçim irtibat bürosunda yüzlerce vatandaşla bir araya geldi. Canpolat, şehrin her köşesinde bir eser bırakmanın gayreti içerisinde olduklarını belirterek, 'AK Parti bayrağı altında Haliliyeli hemşerilerimize hizmet etmenin gayreti içerisindeyiz' dedi.

 • Çorlu tren kazası davası 25 Nisan'a ertelendi! Aileler 'Hak, hukuk, adalet' sloganları attı
  11:20 Çorlu tren kazası davası 25 Nisan'a ertelendi! Aileler "Hak, hukuk, adalet" sloganları attı

  8 Temmuz 2018 tarihinde Tekirdağ Çorlu'da meydana gelen ve 25 kişinin hayatını kaybettiği tren katliamına ilişkin 13 sanıklı davanın karar duruşması bugün görüldü. Duruşma 25 Nisan'a ertelenirken, kazada yakınlarını kaybedenler kararı "Hak, hukuk, adalet" sözleriyle protesto etti. Duruşmanın ardından konuşan CHP lideri Özgür Özel "Bu kararı seçimden önce verip de toplumun, senin ne yaptığını görüp de sandıkta sende hesap soracağını biliyorsun" dedi.

 • Akhisar Belediye Başkanı Dutlulu ve CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeyrek Dağdere'yi ziyaret etti
  09:59 Akhisar Belediye Başkanı Dutlulu ve CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeyrek Dağdere'yi ziyaret etti

  Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek, Dağdere Mahallesi'ni ziyaret ederek halka seslendi. Başkan Dutlulu, hizmet yapacak kişiye oy verilmesi gerektiğini vurgularken, Aday Zeyrek ise Dağdere'nin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışacağını söyledi.

 • AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Yozgatlılar Buluşması'nda konuştu
  09:23 AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Yozgatlılar Buluşması'nda konuştu

  AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Bağcılar'da düzenlenen Yozgatlılar Buluşması'nda konuşarak, CHP'li İBB yönetimini eleştirdi ve İstanbul'un önemine vurgu yaptı.

 • YSK, seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımına başlıyor
  09:10 YSK, seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımına başlıyor

  YSK'nın seçim takvimine göre 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için seçmen bilgi kağıtlarının dökümüne ve dağıtımına bugün başlanacak. Seçmenler, oy kullanacakları yerleri öğrenmek için YSK'nin internet sitesi, e-Devlet kapısı, mobil uygulama veya YSK Çağrı Merkezi'ni kullanabilecekler.

 • CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Beylikdüzü ve Eyüpsultan'da saha çalışmalarına katıldı
  28 Şub CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Beylikdüzü ve Eyüpsultan'da saha çalışmalarına katıldı

  CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Beylikdüzü ile Eyüpsultan ilçelerinde partisinin belediye başkan adaylarının saha çalışmalarına katıldı. Çelik, sandık güvenliği konusunda yapılan örgütlenmeye vurgu yaparak, İstanbul'un 39 ilçesinde güçlü bir başarı elde edeceklerini ve İstanbul'u yeniden kazanacaklarını belirtti.

 • Murat Kurum: 'Arnavutköy'ümüzün derelerini tamamen ıslah edeceğiz'
  28 Şub Murat Kurum: "Arnavutköy'ümüzün derelerini tamamen ıslah edeceğiz"

  Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Arnavutköy'de düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Arnavutköy'ün derelerini tamamen ıslah edeceklerini ve yağmurda Arnavutköy'ün su basmayacağını söyledi. Kurum, Arnavutköy'deki problemleri dile getirerek, Arnavutköy için yapacakları projeleri anlattı.

 • Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras: Bizler Sizlere, Dar Gününüzde, Kötü Gününüzde, Zor Gününüzde Yoldaş Olmaya Geldik
  28 Şub Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras: Bizler Sizlere, Dar Gününüzde, Kötü Gününüzde, Zor Gününüzde Yoldaş Olmaya Geldik

  CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Belediye Başkanları Tanıtım Toplantısı'nda konuştu. Aras, "Bizler sizlere, dar gününüzde, kötü gününüzde, zor gününüzde fakirin, fukaranın, gurebanın yanında, yoldaş olmaya geldik yoldaş. Başkan değil, yoldaş olmaya geldik" dedi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: 'şimşek Diyor Ki '1 Nisan'dan Sonra Sıkı Para Politikasına Geçeceğiz.
  28 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel: "şimşek Diyor Ki '1 Nisan'dan Sonra Sıkı Para Politikasına Geçeceğiz.

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “31 Mart seçimleri, sadece yerel seçimler değil. 31 Mart yerel seçimleri bundan sonra 4 yıl boyunca bir daha herhangi bir seçimin olmayacağı seçimler. Mehmet Şimşek’in ağzında bir bakla var. Diyor ki ‘1 Nisan’dan sonra sıkı para politikasına geçeceğiz.’ Bunun emekçiler için anlamı, hak edilen zammı almamaktır. Emekliler için bugünkü açlık sınırından 7 bin lira aşağıdaki en düşük emekli maaşını arttırmamaktır. Küçük esnaf için yeni vergi yükleri, artan enflasyon, zamlar ve hayat pahalılığı demektir. 1 Nisan geldiğinde artık ertesi gün yapacak bir şey kalmamıştır bunlara engel olmak için. Eğer bir şey yapacaksınız, 1 Nisan’dan bir gün sonra yapamazsınız. 1 Nisan’dan bir gün önce, 31 Mart’ta sandık başında yapacaksınız. Daha önce her ne sebeple olsun, AK Parti’ye, MHP’ye oy vermiş ama hayat pahalılığı karşısında ezilmiş, enflasyon yüzünden tükenmiş, alım gücü kalmamış, borcunu ödeyemeyen, kredi kartını başka yerden kredi çekerek kapatan, borcu borçla çevirenler, geçen seneye göre bu sene daha yoksul hissedip gelecek seneden endişe edenler, boynu bükük çiftçiler, kaderine terk edilmiş hayvancılıkla uğraşanlar, sorunları hiç dile getirilmeyen Marmaris’teki arıcılar, esnaf, memur, çalışan, herkes; bunlarla ilgili endişe duyan herkes 31 Mart’ta bu iktidara gücünü göstermek zorundadır” dedi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel Muğla'ya geldi
  28 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel Muğla'ya geldi

  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, aday tanıtım toplantısı ve seçim koordinasyon merkezi açılışı için Muğla'ya geldi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras ve 13 ilçenin belediye başkan adayları da tanıtıldı.

 • AK Parti Grup Başkanvekili: 28 Şubat'ın mağdurları tarihten silindi
  28 Şub AK Parti Grup Başkanvekili: 28 Şubat'ın mağdurları tarihten silindi

  AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, 28 Şubat sürecinde yaşanan mağduriyetlere değinerek, demokrasimizi tank paletleri altında ezmeye çalışanların tarihten silindiğini belirtti. Yenişehirlioğlu, milletin iktidarıyla birlikte mağduriyetlerin giderilmeye başlandığını ve demokrasiyi muhafaza etmeye devam edeceklerini vurguladı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eskişehir-Antalya Hızlı Tren Hattı'nda Kütahya da duraklardan biri olacak
  28 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eskişehir-Antalya Hızlı Tren Hattı'nda Kütahya da duraklardan biri olacak

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, Eskişehir-Antalya Hızlı Tren Hattı'nın hayata geçmesiyle Kütahya'nın da duraklardan biri olacağını belirtti. Erdoğan ayrıca, son 21 yılda Kütahya'ya yapılan yatırımları ve gelecek dönemde yapılacak projeleri de açıkladı.

 • AA, 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde sonuçları hızlı ve güvenilir şekilde ulaştırmak için hazırlıklarını sürdürüyor
  28 Şub AA, 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde sonuçları hızlı ve güvenilir şekilde ulaştırmak için hazırlıklarını sürdürüyor

  Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serdar Karagöz, AA'nın geçen yıl mayıs ayındaki seçimlerde gösterdiği performansın herkes tarafından takdir edildiğini belirterek, "AA ile alakalı toplumda oluşturulmak istenen o manipülatif yaklaşımları yerle bir ettik, yıktık ve şu...

 • AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş: 'Hareketi daha da güçlendirmeliyiz'
  28 Şub AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş: 'Hareketi daha da güçlendirmeliyiz'

  AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, 31 Mart yerel seçimlerinde hareketi güçlendirmek için her birimizin Kadın Kolları ve Gençlik Kolları gibi hareket etmesi gerektiğini söyledi. Elitaş, 28 Şubat sürecinde millet iradesinin yok sayıldığını ve AK Parti'nin bu süreçte darbecilere karşı mücadele ettiğini belirtti. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başörtülü eşini Çankaya Köşkü'nde ağırlamaktan imtina ettiğini ifade etti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meydanı karanlık hesaplara bırakmayacağız
  28 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meydanı karanlık hesaplara bırakmayacağız

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kütahya'da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 31 Mart seçimlerinde milletle omuz omuza verip, meydanı kirli ittifakların karanlık hesaplarına bırakmayacaklarını belirtti. Erdoğan, Türkiye Yüzyılı vizyonu etrafında kenetlenip yolumuza devam edeceğiz dedi.

 • İmamoğlu mu Kurum mu? İşte seçime 1 ay kala yapılan anketten çıkan sonuç
  28 Şub İmamoğlu mu Kurum mu? İşte seçime 1 ay kala yapılan anketten çıkan sonuç

  ASAL Araştırma ve Danışmanlık Şirketi tarafından yapılan ankete göre, İstanbul'da bir yerel seçim olsa, Ekrem İmamoğlu ve Murat Kurum arasında büyük bir rekabet yaşanacağı ortaya çıktı. Ankete katılanların %41.9'u İmamoğlu'na, %40.8'i ise Kurum'a oy vereceğini belirtti.

 • İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: 'İstiyor Ki, Her Şeyi Ona Teslim Edelim. Neyse; Biz Onu Yavaş Yavaş Emekli Etmeye Hazırlanıyoruz Merak Etmesin'
  28 Şub İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: "İstiyor Ki, Her Şeyi Ona Teslim Edelim. Neyse; Biz Onu Yavaş Yavaş Emekli Etmeye Hazırlanıyoruz Merak Etmesin"

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehrin yedinci tepesi olarak tanımlanan Kocamustafapaşa Tepesi’nde konumlu tarihi Bulgur Palas’ı, İstanbulluların kullanımına açtı. İstanbul’un tarihinin en çok restorasyon yapılan dönemini yaşadığını belirten İmamoğlu, “İstanbul'un çehresini değiştiriyoruz. İstanbul’un tarihi ve turistik değerlerine yeniden, daha güçlü bir şekilde kazandırıyor, aynı zamanda değer katıyoruz. Bugün İstanbul'un hizmet alması için farklı görüşleri olanlar var. Ne diyorlar? İlla hükümetle belediye, aynı partiden olmalıymış. Bak sen. Bak sen. Seçim yapmayalım o zaman. Muhtarlar da gitsin otursun evinde. İstiyor ki, her şeyi ona teslim edelim. Neyse; biz onu yavaş yavaş emekli etmeye hazırlanıyoruz, Merak etmesin. Yıllarca İstanbul'u, hükümetle el ele yönettiler. O şımarıklık, o kibir, İstanbul'un her köşesini ihmale boğdu” dedi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimiz saldırılara sandıklarda en güzel dersi verdi
  28 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimiz saldırılara sandıklarda en güzel dersi verdi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kütahya'da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, milletin tarihine, kültürüne ve inancına saldıranlara sandıklarda en güzel dersi verdiğini belirtti. Erdoğan, birlik ve beraberlik mesajları vererek, ülkenin güvenliği ve istikrarı için mücadele edeceklerini vurguladı.

 • İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu: 'Siyasi iktidara mesaj vermek için sandık önemlidir'
  28 Şub İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu: 'Siyasi iktidara mesaj vermek için sandık önemlidir'

  İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Yozgat'ın Yerköy ilçesinde partisinin seçim irtibat ofisinin açılışında yaptığı konuşmada, siyasi iktidara ve çözüm üretemeyen muhalefete mesaj vermenin sandık olduğunu belirtti. Zorlu, aynı zamanda kademeli emeklilikle ilgili çalışma yapılması gerektiğini ve Yerköy'e yatırım yapmak isteyenleri beklediklerini ifade etti.

 • AK Parti İnsan Hakları Başkanı: Milletin Sandıkta Seçtiği Partiler Gerçek İktidarlar Olacak
  28 Şub AK Parti İnsan Hakları Başkanı: Milletin Sandıkta Seçtiği Partiler Gerçek İktidarlar Olacak

  AK Parti İnsan Hakları Başkanı Hasan Basri Yalçın, "Artık milletin sandıkta seçtiği partilerin ve isimlerin gerçek iktidarlar olacağı bir ülkede yaşıyoruz.

 • CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın'dan açıklama
  28 Şub CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın'dan açıklama

  CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, yerel seçimde Balıkesir'de Ahmet Akın adında bir bağımsız adayın çıkması ve oy pusulasında kendisiyle birlikte iki Ahmet Akın isminin yer almasıyla ilgili açıklama yaptı.

 • Afyonkarahisar Sandıklı Ziraat Odası Şeker Fabrikası Yetkilileriyle Görüştü
  28 Şub Afyonkarahisar Sandıklı Ziraat Odası Şeker Fabrikası Yetkilileriyle Görüştü

  Afyonkarahisar Sandıklı Ziraat Odası heyeti, şeker fabrikasında yaşanan sorunları yetkililere iletti. Şeker pancarında geçen sezon yaşanan fire, fiyat ve söküm sıkıntıları ile bu yıl yaşanan düşüşler değerlendirildi. Ziraat Odası Başkanı Asım Türk, sorunların çözümü için bilgi alışverişinde bulunduklarını ve bir bilgilendirme toplantısı düzenleyeceklerini belirtti.

 • CHP Kuşadası İlçe Başkanlığı İYİ Parti'den istifa edenlere rozet takma töreni düzenledi
  28 Şub CHP Kuşadası İlçe Başkanlığı İYİ Parti'den istifa edenlere rozet takma töreni düzenledi

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kuşadası İlçe Başkanlığı, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi İYİ Parti'den topluca istifa ederek kendi saflarına katılanlar için rozet takma töreni düzenledi. Törende konuşan Kuşadası Belediye Başkanı ve CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel, 'Buradan diğer İYİ Partili arkadaşlarıma sesleniyorum. Kapımız da yüreğimiz de herkese sonuna kadar açık' dedi.

 • Çankaya Belediyesi Mart Ayında Kültür-Sanat Etkinlikleri Düzenliyor
  28 Şub Çankaya Belediyesi Mart Ayında Kültür-Sanat Etkinlikleri Düzenliyor

  Çankaya Belediyesi, mart ayında çeşitli kültür-sanat etkinliklerini Başkentli sanatseverlerle buluşturacak. Mart ayında 15 sergi, 3 tiyatro, 4 panel, 3 konser, 3 film gösterimi, söyleşi, halk şöleni ve şiir dinletisi düzenlenecek.

 • Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, İYİ Parti'den istifa edenlere rozet taktı
  28 Şub Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, İYİ Parti'den istifa edenlere rozet taktı

  Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, CHP'ye geçen İYİ Parti üyeleri için düzenlenen rozet takma törenine katıldı. Törende konuşan Günel, diğer İYİ Partili arkadaşlara kapılarının ve yüreklerinin açık olduğunu belirtti.

 • AK Parti Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ergin Aydın Hemşehrileriyle Buluştu
  28 Şub AK Parti Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ergin Aydın Hemşehrileriyle Buluştu

  AK Parti Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ergin Aydın, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi kapsamında Aydınlıkevler Mahallesi'nde hemşehrileriyle buluştu. Aydın, halkın desteğini isteyerek projelerini hayata geçireceklerini belirtti.

 • İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: 'Kendi Kazanırsa Demokrasi, Milli İrade; Başkası Kazanırsa Yanlışlık. 6 Mayıs 2019'da Milli İradeye Darbe Yaptılar, Darbe!'
  27 Şub İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: "Kendi Kazanırsa Demokrasi, Milli İrade; Başkası Kazanırsa Yanlışlık. 6 Mayıs 2019'da Milli İradeye Darbe Yaptılar, Darbe!"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Güngören Belediye Başkan adayı Yüksel Yalçın Güngören’de halkla buluştu. İmamoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı, dün doğum gününde, benim için, ‘Bu şahıs, nasıl olduysa yanlışlıkla bu görevi aldı’ dedi” hatırlatmasında bulunan İmamoğlu, “Erdoğan'ın demokrasi anlayışı tam da bu. Kendi kazanırsa demokrasi, milli irade; başkası kazanırsa yanlışlık! Asıl mesele ne biliyor musunuz? Ülkemizde, 15 Temmuz 2016 gecesi tanklarla, tüfeklerle hain bir grup, milli iradeye el koymak istedi değil mi? Hatırlayın, 252 vatandaşımızı kaybettik. Onların direnciyle milletimiz, milli iradeye darbe yapılmasına karşı durdu. Darbe, sadece illa tankla, tüfekle olmaz. Darbe, iktidara hakim gücün, anayasal kurumları etkisi altına olmasıyla da olur. 6 Mayıs 2019’da ne yaptılar biliyor musunuz? Milli iradeye darbe yaptılar, darbe!” dedi.

 • Murat Kurum: İstanbulluların yüzünü güldürmeye geliyoruz
  27 Şub Murat Kurum: İstanbulluların yüzünü güldürmeye geliyoruz

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Kartal Soğanlık meydanında düzenlenen mitingde konuştu. Kurum, İstanbulluların yüzünü güldürmeye ve dua almaya geldiklerini belirterek, belediyecilikte gerçeklerin hayalleri bile aşabileceğini vurguladı. Ayrıca, CHP belediyeciliğini sorumsuzluk, ilgisizlik, liyakatsizlik ve beceriksizlik olarak nitelendirdi ve Kartal'da yapacakları dev yatırımları açıkladı.

 • Denizli'de AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, Güney ilçesinde seçim koordinasyon merkezi açılışına katıldı
  27 Şub Denizli'de AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, Güney ilçesinde seçim koordinasyon merkezi açılışına katıldı

  Denizli'de AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, 31 Mart yerel seçimi öncesinde seçmenle daha hızlı buluşmak seçim işlerini tek noktadan daha kolay takip edebilmek için Güney ilçesinde seçim koordinasyon merkezi (SKM) açılışına katıldı. Başkan Güngör, seçimin galibinin Cumhur İttifakı olacağını belirtti ve AK Parti belediyeciliği ile gerçek belediyeciliğin devam edeceğini vurguladı.

 • Erdoğan: Ekonomideki sıkıntılar hafiflemeye başladı, önümüzdeki yıldan itibaren yükselişe geçeceğiz
  27 Şub Erdoğan: Ekonomideki sıkıntılar hafiflemeye başladı, önümüzdeki yıldan itibaren yükselişe geçeceğiz

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ekonomideki sıkıntıların yıl sonundan itibaren hızla hafiflemeye başladığını, önümüzdeki yıldan itibaren de yeniden yükselişe geçeceğimizi hep birlikte göreceğiz.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Şimdiki CHP genel başkanını zaten kimsenin taktığı yok'
  27 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Şimdiki CHP genel başkanını zaten kimsenin taktığı yok"

  MANİSA (İHA) – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel'e memleketi Manisa'dan seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kendi partisine sözünü geçiremediği halde borusunu buralarda öttürmeye heveslenen biri var. Buradan kendisine sesleniyorum.

 • Mustafa Bozbey: Nilüfer Dernekler Yerleşkesi Türkiye'ye örnektir
  27 Şub Mustafa Bozbey: Nilüfer Dernekler Yerleşkesi Türkiye'ye örnektir

  CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, gençlerle buluştuğu platformda, Nilüfer Dernekler Yerleşkesi'nin diğer ilçelerde de uygulanması gerektiğini belirtti. Ayrıca, gençlerin taleplerini dinleyerek çözüm önerilerini anlattı ve sandık güvenliği konusuna da değindi.

 • Rışvanlı Ailesi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'e Destek Verdi
  27 Şub Rışvanlı Ailesi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'e Destek Verdi

  Cumhur İttifakı adayı Zeynel Abidin Beyazgül, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Şanlıurfa'nın tanınmış ailelerinden Rışvanlı ailesi de Beyazgül'e tam destek sağlayacaklarını belirtti.

 • Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı: Gelişimi ve değişimi sürdüreceğiz
  27 Şub Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı: Gelişimi ve değişimi sürdüreceğiz

  Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçeye yeni yatırımlar ve projeler kazandırmaya devam ederek, gelişimi ve değişimi sürdüreceklerini söyledi. Sandıkçı, Canik'e her alanda yeni projeler ve yatırımlar kazandırmaya devam edeceklerini ifade etti.

 • Bodrum Turizm Sektörü ve Sivil Toplum Kuruluşları Buluşmaları Gerçekleştirildi
  27 Şub Bodrum Turizm Sektörü ve Sivil Toplum Kuruluşları Buluşmaları Gerçekleştirildi

  Bodrum Turizm Sektörü ve Sivil Toplum Kuruluşları Buluşmaları, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla gerçekleştirildi. Programda, Bodrum'un turizm sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

 • Mustafa Savaş, Didim'de halkla buluştu
  27 Şub Mustafa Savaş, Didim'de halkla buluştu

  Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Didim'de seçim çalışmaları kapsamında halkla bir araya geldi ve başarı hikayesi yazacaklarını belirtti.

 • Kütahyalı 87 yaşındaki İbrahim Elaslan, 54 yıl önceki depremin ardından tek başına yaşamını sürdürüyor
  27 Şub Kütahyalı 87 yaşındaki İbrahim Elaslan, 54 yıl önceki depremin ardından tek başına yaşamını sürdürüyor

  Kütahya'nın Emet ilçesine bağlı Kalfalar köyünde yaşayan 87 yaşındaki İbrahim Elaslan, 1970 yılında meydana gelen depremin ardından köydeki diğer sakinlerin göç etmesiyle tek başına kalmıştır. Eşi ve çocukları da başka yerlere taşınan Elaslan, yaklaşık iki yıldır kendi ihtiyaçlarını karşılamakta ve köyde yalnız yaşamaktadır. Elaslan, tek başına yaşamayı sevdiğini ve köyün camisine giderek namaz kıldığını belirtmiştir.

 • Başkan Tugay'dan Belediye Başkanlarına Çağrı: 'Adayların Yanında Durun'
  27 Şub Başkan Tugay'dan Belediye Başkanlarına Çağrı: "Adayların Yanında Durun"

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Bornova Seçim Ofisi’nin açılışını yaptı. Tugay, “Şu anda CHP'li olan bütün belediye başkanı arkadaşlarımıza, özellikle kendisinden sonra başka birine adaylık verilenlere çağrım şudur. O adayla birlikte lütfen miting alanlarında ve onların yanında durun. Size yakışacak olan budur. Çünkü siz bu bayrakla beraber o koltuklara oturdunuz” dedi. Tugay, İzmirlilere de sandıkta birleşme çağrısında bulundu.

 • İsrail'de yerel seçimler saldırılar ve çatışmaların gölgesinde başladı
  27 Şub İsrail'de yerel seçimler saldırılar ve çatışmaların gölgesinde başladı

  İsrail halkı, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılar ve Lübnan sınırındaki çatışmaların gölgesinde yerel seçimler için oy verme işlemine başladı. Seçimler, saldırılar ve çatışmalar nedeniyle ertelenmişti. Ülkede 7,2 milyon kayıtlı seçmen, 241 belediye, bölge ve yerel meclis için oy kullanacak. Seçim sonuçlarının açıklanması ise çifte zarflı oyların sayımı nedeniyle bir hafta sonra bekleniyor.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz: '2 milyon teşkilat mensubu arkadaşımız o gün çok aktif bir şekilde çalışacak'
  27 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz: '2 milyon teşkilat mensubu arkadaşımız o gün çok aktif bir şekilde çalışacak'

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, seçim hazırlıklarıyla ilgili yaptığı açıklamada, toplam 2 milyon teşkilat mensubunun seçim günü aktif bir şekilde çalışacağını belirtti. Yavuz, seçim sürecindeki hazırlıkların detaylarına da değindi ve sonuç alım sistemiyle ilgili bilgiler verdi.

 • Samsun'da bir imam kaldığı lojmanda çıkan yangında hayatını kaybetti
  27 Şub Samsun'da bir imam kaldığı lojmanda çıkan yangında hayatını kaybetti

  Samsun'un Canikli ilçesinde bir caminin lojmanında çıkan yangında 35 yaşındaki imam Ahmet Çakır hayatını kaybetti. Çakır, 5 yıldır ilçede bulunan Kıran Yayla Cami'nde görev yapıyordu.

 • AK Parti Sözcüsü Çelik: 'Sınırlarımızın yakınlarında teröristan bölgeciklerinin, devletçiklerinin kurdurulmaya çalışıldığını biliyoruz'
  26 Şub AK Parti Sözcüsü Çelik: "Sınırlarımızın yakınlarında teröristan bölgeciklerinin, devletçiklerinin kurdurulmaya çalışıldığını biliyoruz"

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı gibi hareketler çok güçlü bir şekilde yapılmasaydı birtakım siyasi projeler, bölgenin haritasını değiştirmek isteyen bir takım karanlık emeller çerçevesinde sınırlarımızın da yakınlarında bir takım teröristan bölgeciklerinin,...

 • İmamoğlu Arnavutköy'de halka seslendi
  26 Şub İmamoğlu Arnavutköy'de halka seslendi

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Arnavutköy'de halk buluşmasına katıldı. İmamoğlu, projelerini tamamladıklarını ve destek istedi. Ayrıca, CHP Arnavutköy Belediye Başkan adayı Tekin Aras'ın adını yanlış telaffuz etti.

 • İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: 'Bir İki Hafta Sonra İlçe İlçe Gezip Miting Yapmaya Başlayacak. Her Gün İlla Beni Diline Dolayacak'
  26 Şub İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: "Bir İki Hafta Sonra İlçe İlçe Gezip Miting Yapmaya Başlayacak. Her Gün İlla Beni Diline Dolayacak"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Arnavutköy’de düzenlenen mitingde; isim vermeden Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a yönelik “Bugünden söylüyorum, ‘İmamoğlu demişti’ derseniz. Şu anda bu acemi adayın fotoğrafından daha çok başkasının fotoğrafı var İstanbul’da; biliyorsunuz, değil mi? Onun kim olduğunu biliyorsunuz, değil mi? Bak, sabredemeyecek. Ben söylüyorum, sabredemeyecek. Bir-iki hafta sonra sokak sokak, semt semt, ilçe ilçe gezip vallahi de billahi de miting yapmaya başlayacak. Her gün illa beni diline dolayacak. Seçildiğim günden beri, bu göreve geldiğim günden beri hep söyledim. İnanın, her gece beni rüyasında görüyor” dedi.

 • CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Hatay Samandağ'da konuştu
  26 Şub CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Hatay Samandağ'da konuştu

  CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Hatay Samandağ'da yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve adaylarını affetmemeleri gerektiğini belirtti. Başarır, ayrıca Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Murat Kurum'u da eleştirerek, halkı tehdit edenlere af olmadığını söyledi. Konuşmasında ayrıca Samandağ'ın ve Hatay'ın daha mutlu ve güvenli bir şekilde büyümesi için çalışacaklarını söz verdi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Ben seçimi kazanırsam, kazandıktan sonra yine AK Parti'de olacağım' diyen sirk cambazlarına asla prim vermeyiniz'
  26 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: "'Ben seçimi kazanırsam, kazandıktan sonra yine AK Parti'de olacağım' diyen sirk cambazlarına asla prim vermeyiniz"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ben seçimi kazanırsam kazandıktan sonra yine AK Parti'de olacağım diyen sirk cambazlarına asla prim vermeyiz.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Yüzyılı Yeni Başlıyor
  26 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Yüzyılı Yeni Başlıyor

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin yeni bir döneme girdiğini ve eski Türkiye dönemini tamamen kapatıldığını belirtti. Erdoğan, ayrıca CHP'nin bölücülerle işbirliği yaptığını ve rotasını kaybettiğini ifade etti.

 • Kars'ta CHP'nin istifa depremi! Topluca MHP'ye katıldılar
  26 Şub Kars'ta CHP'nin istifa depremi! Topluca MHP'ye katıldılar

  Kars'ta CHP'nin DEM Parti ile yaptığı ittifaktan rahatsız olduklarını dile getiren çok sayıda CHP'li, partilerinden istifa ederek MHP'ye katıldı. MHP rozetleri İl Başkanı Tolga Adıgüzel tarafından takılan kişiler, 31 Mart'taki yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'na destek vereceklerini açıkladı.

 • Nevşehir'de Seçim Güvenliği Toplantısı Düzenlendi
  26 Şub Nevşehir'de Seçim Güvenliği Toplantısı Düzenlendi

  Nevşehir Valisi Ali Fidan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, 31 Mart'ta yapılacak seçimlerde alınacak güvenlik tedbirleri ele alındı. Toplantıda, il genelinde 268 sandık bölgesinde, 813 sandıkta 229 bin 201 seçmenin oy kullanacağı belirtildi. Seçim sürecinde 1561 polis, 995 jandarma ve diğer ilgili birimlerden personel görev yapacak.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Seçimi kazandıktan sonra yine AK Parti'de olacağım'' diyen sirk cambazlarına asla prim vermeyin
  26 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Seçimi kazandıktan sonra yine AK Parti'de olacağım'' diyen sirk cambazlarına asla prim vermeyin

  AK Parti Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Ben şimdi buradan aday oldum ama seçimden sonra yine AK Parti'ye gideceğim'' diyen sirk cambazlarına aldanmayın. Geçmişte AK Parti'de bulunup da hangi sebeple olursa olsun başka partiye gidenler için de aynı durum geçerlidir. Bu durumdaki hiç kimsenin bizim adımıza konuşma, oy isteme, hatta böyle bir imada bulunma hakkı yoktur'' ifadelerini kullandı.

 • Canik Belediyesi, 5 Yılda 3 Bin 730 Kadına Sertifikalı Mesleki Eğitim Verdi
  26 Şub Canik Belediyesi, 5 Yılda 3 Bin 730 Kadına Sertifikalı Mesleki Eğitim Verdi

  Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, son 5 yılda 3 bin 730 kadına sertifikalı mesleki eğitim verdiklerini söyledi. İlçede ikamet eden kadınların ücretsiz sertifikalı mesleki eğitimler neticesinde meslek sahibi olduklarını ifade eden Sandıkçı, yeni Hanım Konakları'nın ilçeye kazandırıldığını belirtti.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz: 'Toplam 2 milyon teşkilat mensubu arkadaşlarımız o gün çok aktif bir şekilde çalışacak'
  26 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz: 'Toplam 2 milyon teşkilat mensubu arkadaşlarımız o gün çok aktif bir şekilde çalışacak'

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, seçim hazırlıklarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yavuz, 2 milyon teşkilat mensubunun seçim günü aktif bir şekilde çalışacağını belirtti. Ayrıca, seçim sürecinde kullanacakları sonuç alım sistemi hakkında bilgi verdi.

 • AK Parti Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ergin Aydın Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor
  26 Şub AK Parti Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ergin Aydın Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor

  AK Parti Ortahisar Belediye Başkan adayı Ergin Aydın seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Gittiği her mahallede sevgi seli ile karşılaşan Aydın, Yalıncak Mahallesi'ndeki Halk Buluşması'nda da büyük ilgi gördü.

 • CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka: Sarayda bir emekli maaşını kırk saniyede harcıyorlar
  25 Şub CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka: Sarayda bir emekli maaşını kırk saniyede harcıyorlar

  CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Türkiye'nin değiştiğine ve değişime ayak uydurmak için eşitliği inşa etmenin önemine vurgu yaparak, sarayda bir günde 33,6 milyon TL harcandığını belirtti. Nazlıaka, kadın adaylarla birlikte yerelden başlayan dönüşümün genelde de devam edeceğine inandıklarını söyledi.

 • AK Partili Kasapoğlu: Bizim ayrılığa, gayrılığa tahammülümüz yok
  25 Şub AK Partili Kasapoğlu: Bizim ayrılığa, gayrılığa tahammülümüz yok

  Önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İzmir'de yapılan proje tanıtım toplantılarında konuştu. Kasapoğlu, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, kardeşlikten ve safları sıklaştırmaktan geçtiğini belirtti.

Advertisement