Son dakika Sera Kadıgil haberleri, Sera Kadıgil son dakika, son dakika Sera Kadıgil

Son Dakika Sera Kadıgil Haberleri

Son dakika Sera Kadıgil haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son sera kadıgil haberleri anında burada.


 • Dün Dün 19:38 Muhalefet Partili Kadın Milletvekilleri Kadına Karşı Şiddete Dikkat Çekti Muhalefet Partili Kadın Milletvekilleri Kadına Karşı Şiddete Dikkat Çekti

  Meclis'te Eşitlik için Kadın (EŞİK) Platformu'nun öncülüğünde düzenlenen basın toplantısında, muhalefet partili kadın milletvekilleri kadına karşı şiddetle mücadeleye dikkat çekti. Konuşmalarında, kadın haklarının korunması ve uygulanması için mücadele edeceklerini vurgulayan milletvekilleri, kadınları sınıflandırmaya çalışanlara, kadına yönelik şiddeti reddedenlere ve kadınların haklarını elinden almak isteyenlere karşı duracaklarını belirtti.

 • Dün Dün 15:25 Yurdun Dört Bir Yanından Kadınlar, TBMM'ye Geldi: 'Kaygılıyız, Çünkü Kız Çocuklarının Eğitim Hakkından Kadın Sporcuların Spor Yapma, Kadınların... Yurdun Dört Bir Yanından Kadınlar, TBMM'ye Geldi: "Kaygılıyız, Çünkü Kız Çocuklarının Eğitim Hakkından Kadın Sporcuların Spor Yapma, Kadınların...

  Ülkenin dört bir yanından kadınlar, Eşitlik için Kadın (EŞİK) Platformu’nun öncülüğünde bugün TBMM’ye geldi. CHP, Yeşiller ve Sol Gelecek (Yeşil Sol) Partisi, Emek Partisi (EMEP), Türkiye İşçi Partisi (TİP) kadın milletvekilleriyle düzenlenen basın toplantısında konuşan EŞİK Platformu üyesi Hülya Gülbahar, "Kaygılıyız çünkü bu Meclis’i oluşturan seçimlerde kadın erkek eşitliğine karşı söylemler neredeyse seçim kampanyalarının merkezine oturdu. Kız çocuklarının eğitim hakkından kadın sanatçıların sanat yapma, kadın sporcuların spor yapma, kadınların sokaklarda özgürce dolaşabilme, kadınların belli mesleklerde çalışabilme gibi en temel hakları bile tartışmaya açıldı" dedi. CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, "Peki biz bu mücadeleyi kime karşı veriyoruz? Kürsü başında kadınların nerede kahkaha atıp atmayacağına karar vermeye kalkanlara, kadınların kaç çocuk doğuracağını belirlemeye çalışanlara, kadına yönelik şiddete ilişkin önerge verdiğimizde Meclis’te tüm elleriyle o önergeyi reddedenlere, kadınları sınıflandırmaya kalkanlara, işsizliği kadınların iş aramasına bağlayıp komik istatistikler çıkarmaya çalışanlara, İstanbul Sözleşmesi’nden bir gece yarısında çıkanlara karşı" diye konuştu.

 • Dün Dün 12:21 CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, kadın hakları için mücadele edeceklerini belirtti CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, kadın hakları için mücadele edeceklerini belirtti

  CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, kadın haklarının korunması için sonuna kadar mücadele edeceklerini belirtti. Köksal, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Kanunu ile Türk Medeni Kanunu'nun kırmızı çizgileri olduğunu söyledi. Ayrıca, Türkiye'de cinayete kurban giden kadınların sayısına dikkat çekerek, adil yargılama ve caydırıcı cezaların önemine vurgu yaptı.

 • 01.10.2023 01 Eki 13:33 TİP, Gezi tutuklularının tahliye edilmemesine karşı yürüyüş başlattı TİP, Gezi tutuklularının tahliye edilmemesine karşı yürüyüş başlattı

  Türkiye İşçi Partisi (TİP), aralarında TİP Milletvekili Can Atalay'ın da bulunduğu Gezi tutuklularının tahliye edilmemesine karşı Hatay'dan Ankara'ya yürüyüşünü bugün başlattı. Yürüyüş esnasında TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, düzen içi muhalefetin umutsuzluğunu göstermek ve muhalefete can suyu vermek amacıyla yürüyüşün önemini vurguladı. TİP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil ise saray yargısı tarafından esir tutulan herkes için yapılan yürüyüşün amacını açıkladı.

 • 01.10.2023 01 Eki 11:46 Tip, Can Atalay İçin 'Özgürlük Yürüyüşü'nü Hatay'dan Başlattı...Erkan Baş: 'Meclis'in Sarayın Oyuncağı Haline Getirilmesine İzin Vermeyeceğiz' Tip, Can Atalay İçin 'Özgürlük Yürüyüşü'nü Hatay'dan Başlattı...Erkan Baş: "Meclis'in Sarayın Oyuncağı Haline Getirilmesine İzin Vermeyeceğiz"

  Türkiye İşçi Partisi (TİP), Yargıtay tarafından Gezi Davası'nda aldığı hapis cezası onanan Hatay Milletvekili Can Atalay için “Özgürlük Yürüyüşü”nü bugün Hatay'dan başlattı. Yürüyüş öncesi basın açıklaması yapan TİP Genel Başkanı Erkan Baş, "Halk iradesini yok saydıkları bir TBMM’nin açılış törenine katılmayı reddederek Hatay'a geldik. Biz Meclis’in sarayın oyuncağı haline getirilmesine izin vermeyeceğiz. Buna da sessiz kalmayacağız. Bu oyunun bir parçası olmayacağız. Halkın yanında, halkın vicdanında bir özgürlük yürüyüşü başlatacağız. Özgürlük yürüyüşümüz ilçelerden, köylerden, mahallelerden geçerek ilk etapta Ankara'ya varmayı hedefliyoruz" dedi.

 • 29.09.2023 29 Eyl 21:17 Tip, Gezi Davası Cezalarının Onanmasını İstanbul'da Protesto Etti. Tip, Gezi Davası Cezalarının Onanmasını İstanbul'da Protesto Etti.

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul İl Örgütü, Gezi Parkı davasında verilen cezaların Yargıtay tarafından onanmasını Kadıköy’deki Süreyya Operası önünde protesto etti. TİP Sözcüsü Sera Kadıgil, “Biz hiçbir yere gitmedik, gitmeyeceğiz. Biz bitmedik, bitmeyeceğiz. Bu ülke bizim. Hiçbir yere gitmiyoruz. Gezi ruhuyla direnmeye devam ediyoruz. Ali İsmail’in (Korkmaz) düşlerindeki özgür rüyayı kurana kadar buradayız” dedi.

 • 16.09.2023 16 Eyl 19:56 Eğitim Örgütleri İzmir'de Çedes'i Protesto Etti... Eğitim-Sen Genel Başkanı Nejla Kurul: 'Çedes Projesi'yle Paralel Bir Eğitim Kurulmaya Çalışılıyor' Eğitim Örgütleri İzmir'de Çedes'i Protesto Etti... Eğitim-Sen Genel Başkanı Nejla Kurul: "Çedes Projesi'yle Paralel Bir Eğitim Kurulmaya Çalışılıyor"

  Eğitim örgütleri, İzmir Gündoğdu Meydanı'nda ÇEDES’e Hayır, Laik Eğitim, Laik Yaşam, Eşit Yurttaşlık” Mitingi düzenledi. Mitingde konuşan Eğitim-Sen Genel Başkanı Nejla Kurul, "Tarafsız olması gereken, kamu hizmetini tarafsız ve eşit biçimde vermesi gereken bir devlet, bugün hayatın en azından yarısını yok sayarak tüm kamu hizmetlerinin niteliğini bir yandan düşürerek, bir yandan ayrımcı politikalarla bizleri parça parça etmeye çalışıyor" dedi. Eğitim-Sen İzmir 5 No'lu Şube Başkanı Özcan Çetin de, "Seçim sonrası yukarıdan aşağıya hızlanacak Siyasal İslam rejiminin inşasının en açık göstergelerinden birisi olan ÇEDES'tir. Cumhuriyet tarihi boyunca laiklik, aydınlanma mücadelesinin temsilcisi öğretmenle öğretmenlik mesleğini hedef alarak cumhuriyetle hesaplaşmak dertleri. İktidarın değil, halkın öğretmenleriyiz" dedi.

 • 13.09.2023 13 Eyl 17:56 TİP Genel Başkanı Erkan Baş rest çekti: Can Atalay tahliye edilmezse, biz o Meclis'e gitmeyiz TİP Genel Başkanı Erkan Baş rest çekti: Can Atalay tahliye edilmezse, biz o Meclis'e gitmeyiz

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Gezi Davasından tutuklu bulunan Hatay Milletvekili Can Atalay'a ilişkin yaptığı konuşmada, "1 Ekim'e kadar Anayasa Mahkemesi'nin kararını vermesini bekliyoruz. 1 Ekim'de Meclis yeniden açıldığında eğer Can (Atalay) tahliye edilmemiş olursa biz o Meclis'e gitmeyiz. Biz o gün Hatay halkının yanına gideriz.' Yürüyelim Ankara'ya' derlerse başlarız Ankara'ya kadar yürümeye" ifadelerini kullandı.

 • 01.09.2023 01 Eyl 21:37 Avukatlardan, Can Atalay İçin Anayasa Mahkemesi'ne Çağrı: Yargı Makamlarının Siyasal İktidarın Aracı Olarak Kullanılmasına Derhal Son Verilmesini... Avukatlardan, Can Atalay İçin Anayasa Mahkemesi'ne Çağrı: Yargı Makamlarının Siyasal İktidarın Aracı Olarak Kullanılmasına Derhal Son Verilmesini...

  Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) Hatay Milletvekili seçilmesine karşın cezaevinden tahliye edilmeyen Gezi Parkı davası tutuklusu avukat Can Atalay için, İstanbul Barosu önünde açıklama yaptı. Açıklamaya TİP Sözcüsü Sera Kadıgil ile TİP üyesi avukatlar katıldı. Yapılan açıklamada İnsan Hakları Komisyonu'na mensup milletvekili Can Atalay’ın insan haklarından yoksun bırakılmaktadır denildi.

 • 11.08.2023 11 Ağu 13:20 TİP Sözcüsü, Ezgi Zerkin Cinayetiyle İlgili TBMM'ye Soru Önergesi Verdi TİP Sözcüsü, Ezgi Zerkin Cinayetiyle İlgili TBMM'ye Soru Önergesi Verdi

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Sözcüsü Sera Kadıgil, İzmir'de boşanma aşamasında olduğu Ezgi Zerkin'i öldüren Deniz Özarslan'ın bir yıldır yakalanamamasını Meclis gündemine taşıdı. Kadıgil, katilin kaçak olmasında sorumluluğu bulunan kamu görevlileri hakkında soruşturma açılıp açılmadığını sordu.

 • 07.08.2023 07 Ağu 13:53 Sera Kadıgil'den Aile Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'a: 'Mutlu Yuva Derneği'nin Bakanlık ile Yaptığı Protokol Kapsamında Bin Çocuğa Ulaştığı İddiası... Sera Kadıgil'den Aile Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'a: "Mutlu Yuva Derneği'nin Bakanlık ile Yaptığı Protokol Kapsamında Bin Çocuğa Ulaştığı İddiası...

  TİP Sözcüsü İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, Nur Cemaati’ne bağlı Suffa Vakfı’yla ilişkisi bulunan Mutlu Yuva Derneği ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında imzalanan protokolü Meclis gündemine taşıdı. Kadıgil, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'a, "Mutlu Yuva Derneği’nin Bakanlık ile yaptığı protokol kapsamında bin çocuğa ulaştığı iddiası doğru mudur? Dernek protokol nedeniyle kaç çocukla temasa geçirilmiştir? Dernek yöneticilerinin ve üyelerinin evlerine protokol kapsamında kaç çocuk gönderilmiştir? Dernek üyesi ve yöneticilerinin evlerine gönderilen çocuklardan istismara maruz bırakılan var mıdır" diye sordu.

 • 25.07.2023 25 Tem 16:57 TİP Milletvekili Saliha Sera Kadıgil, Muğla'daki ağaç kesimine karşı direnenlere destek verdi TİP Milletvekili Saliha Sera Kadıgil, Muğla'daki ağaç kesimine karşı direnenlere destek verdi

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil, Muğla'nın Milas ilçesindeki ağaçların kömür madeni için kesilmesini önlemek amacıyla direnen köylü kadınların yanında olduklarını belirtti. Kadıgil, ormanı korumak yerine ağaçları kesen Orman Genel Müdürlüğü ekiplerini eleştirerek, şirketlere kar etmek için bu kesimlerin yapıldığını savundu. Ayrıca, vergi artışları ve zamlar altında ezilen vatandaşların durumunu da dile getiren Kadıgil, ülke yangın yeriyken Meclisin kapanmasını doğru bulmadıklarını ifade etti.

 • 05.07.2023 05 Tem 22:27 TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Can Atalay için TBMM Genel Kurulu'nu terk etmeme eylemi başlattıklarını duyurdu TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Can Atalay için TBMM Genel Kurulu'nu terk etmeme eylemi başlattıklarını duyurdu

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, tutuklu TİP Hatay Milletvekili Can Atalay için TBMM Genel Kurulu'nu terk etmeme eylemi başlattıklarını duyurdu. Baş, yarın Hatay'ın bütün mahallelerinde milletvekillerini özgürlüğe kavuşturmak için oturma eylemi gerçekleştireceklerini belirtti. Genel Kurul çalışmaları nedeniyle katılamadıklarını ancak onların yanında olduklarını göstermek için Genel Kurul'u terk etmeyeceklerini ifade etti. Milletvekili Can Atalay'ın özgürlüğüne kavuşması anına kadar halkın ve Meclis'in iradesinin gasp edilmesine karşı seslerini yükselteceklerini vurguladı.

 • 05.07.2023 05 Tem 15:05 Sera Kadıgil: 'Can Atalay, Silivri'de Siyasi Bir Esir Olarak Tutulmaya Devam Ediyor. Meclis'in Çoğunluğu Ne Acı Ki Bu Hukuksuzluğa Sessiz Kalıyor' Sera Kadıgil: "Can Atalay, Silivri'de Siyasi Bir Esir Olarak Tutulmaya Devam Ediyor. Meclis'in Çoğunluğu Ne Acı Ki Bu Hukuksuzluğa Sessiz Kalıyor"

  TİP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, TBMM Genel Kurulu'nda; “28’inci yasama yılımız başladı, Meclis koridorları tebrik için gelen heyetlerle dolup taşmakta ama bu süreçte hakkettiği tebrikleri kabul edemeyen tek bir seçilmiş milletvekili var. TİP Hatay Milletvekili Can Atalay. Çünkü seçildiği günden bugüne kadar Anayasa’ya ve Anayasa Mahkemesi’nin kararlarına aykırı bir şekilde Silivri’de siyasi bir esir olarak tutulmaya devam ediyor. Buna rağmen bu Meclis’in çoğunluğu ne acı ki bu hukuksuzluğa, Meclis iradesine yönelik bu saygısızlığa sessiz kalıyor” dedi.

 • 05.07.2023 05 Tem 14:44 TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca başkanlığında toplandı TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca başkanlığında toplandı

  TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca başkanlığında toplandı. Karaca, birleşimin başında üç milletvekiline gündem dışı söz verdi. Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil, TİP Hatay Milletvekili seçilen tutuklu Can Atalay'ın hukuksuz bir şekilde cezaevinde alıkonulduğunu ve halk iradesinin gasbedildiğini savundu. Kadıgil, milletvekillerinin, Atalay'ın durumuna sessiz kalmaması gerektiğini söyledi. Emek Partisi (EMEP) Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca Demir de eğitimin her kademesinin paralı hale geldiğini ve ailelerin, yoksulluk nedeniyle çocuklarını okuldan alarak işçiliğe zorladığını iddia ederek, 'Gerçekler ve ihtiyaçlar bu kadar açıkken, eğitimde bir öğün ücretsiz yemeğin sağlanması için ne bekliyorsunuz? Okulların açılmasına 60 gün var. Bunun altyapısının sağlanması için ne yapacaksınız?' diye sordu. CHP Denizli Milletvekili Şeref Arpacı ise şehrin sorunlarına ilişkin konuştu. Denizli'nin ihracat kenti olduğunu; tekstil, mermer, makine sanayisindeki üretimleriyle ülkeye can suyu sağladığını ifade eden Arpacı, iktidarın yanlış ekonomik politikaları sonucu kent ekonomisinde rüzgarın tersine döndüğünü ve işletmelerin zarar etmeye başladığını ileri sürdü.

 • 04.07.2023 04 Tem 14:31 Sera Kadıgil'den Bakan Koca'ya: 'Recep Tayyip Erdoğan'ın Seçim Öncesinde Açılışını Yaptığı Defne Devlet Hastanesi'ndeki Eksiklikler Giderilmiş Midir' Sera Kadıgil'den Bakan Koca'ya: "Recep Tayyip Erdoğan'ın Seçim Öncesinde Açılışını Yaptığı Defne Devlet Hastanesi'ndeki Eksiklikler Giderilmiş Midir"

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Sözcüsü Sera Kadıgil, 6 Şubat depremlerinin üzerinden 5 ay geçmesine karşın bölgede temel ihtiyaçların karşılanamamasının halk için önemli bir sorun oluşturduğunu belirterek, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya “Recep Tayyip Erdoğan’ın uygun koşullarda acil servisin olmadığı, yoğun bakım servisi, ameliyathane, yataklı servis, dinlenme odaları, personel lojmanı, başhekim ve idari yetkili odalarının bulunmadığı ve fakat seçim öncesinde açılışını yaptığı Defne Devlet Hastanesi’ndeki eksiklikler giderilmiş midir” diye sordu.

 • 19.06.2023 19 Haz 18:21 TİP Genel Başkanı Erkan Baş, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'u ziyaret etti! Masada Can Atalay'ın tutukluluğu konusu vardı TİP Genel Başkanı Erkan Baş, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'u ziyaret etti! Masada Can Atalay'ın tutukluluğu konusu vardı

  TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Hatay Milletvekili Can Atalay'ın tutukluğuna ilişkin TİP'in ve hukukçuların görüşleri ve itirazlarını TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'a iletmek için ziyarette bulundu.

 • 07.06.2023 07 Haz 14:15 TİP Milletvekilleri CHP Grubunu Ziyaret Etti TİP Milletvekilleri CHP Grubunu Ziyaret Etti

  Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekilleri Sera Kadıgil ile Ahmet Şık, CHP Grup Başkanı Özgür Özel ve Grup Başkanvekilleri Gökhan Günaydın, Burcu Köksal ve Ali Mahir Başarır'ı TBMM'de ziyaret etti. Meclis Başkanlığı seçimi öncesinde gerçekleşen ziyarette, TİP Milletvekilleri yeni görevlerinden dolayı CHP Grubunu kutladı ve tutuklu Hatay Milletvekili Can Atalay'ın tahliye edilmesi konusunda CHP'nin desteğine teşekkür etti.

 • 07.06.2023 07 Haz 10:08 TİP Sözcüsü Sera Kadıgil, tutuklu milletvekili Can Atalay'ın tahliye edilmemesini Meclis gündemine taşıdı TİP Sözcüsü Sera Kadıgil, tutuklu milletvekili Can Atalay'ın tahliye edilmemesini Meclis gündemine taşıdı

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, TİP'ten Hatay Milletvekili seçilen tutuklu Can Atalay'ın tahliye edilmemesini Meclis gündemine taşıdı. Kadıgil, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, 'Can Atalay'ın tahliye talebi hangi hükme dayanarak değerlendirilmemektedir' diye sordu.

 • 06.06.2023 06 Haz 20:58 Tip'ten Haydarpaşa'da Can Atalay İçin Eylem… Sera Kadıgil: 'Hatay Halkının İradesi, Saray Rejimine Hizmet Eden Bir Grup Tarafından Esir Tutuluyor' Tip'ten Haydarpaşa'da Can Atalay İçin Eylem… Sera Kadıgil: "Hatay Halkının İradesi, Saray Rejimine Hizmet Eden Bir Grup Tarafından Esir Tutuluyor"

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Örgütü, Hatay’dan milletvekili seçilen Gezi Parkı davası tutuklusu avukat Can Atalay’ın serbest bırakılması için İstanbul Haydarpaşa Garı önünde eylem yaptı. TİP Sözcüsü Sera Kadıgil, “Hatay halkının iradesi, Saray rejimine hizmet eden bir grup tarafından esir tutuluyor. Şu anda esir tutulan sadece Can Atalay değildir, Hatay halkının iradesidir” dedi.

 • 06.06.2023 06 Haz 16:00 TİP, tutuklu Hatay Milletvekili Can Atalay'ı TBMM Başkanlığı'na aday gösterdi TİP, tutuklu Hatay Milletvekili Can Atalay'ı TBMM Başkanlığı'na aday gösterdi

  Türkiye İşçi Partisi (TİP), tutuklu Hatay Milletvekili Can Atalay'ı TBMM Başkanlığı'na aday gösterdi. Atalay, Gezi Davası kapsamında aldığı 18 yıl hapis cezası nedeniyle Silivri Cezaevi'nde tutuluyor ve mazbatası henüz verilmediği için görevine başlayamadı.

 • 02.06.2023 02 Haz 19:07 TIP Milletvekili Can Atalay'ın yemin etmesi engellendi TIP Milletvekili Can Atalay'ın yemin etmesi engellendi

  TBMM Genel Kurulu'nda 28. Dönem Milletvekili Ant İçme Töreni sürerken, TIP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın yemin etmesi engellendi. TIP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, Atalay'ın Silivri Cezaevi'nde esir tutulduğunu belirterek tepki gösterdi. TIP Milletvekilleri, Atalay'ın tahliye edilmemesini protesto etmek için fotoğrafını koltuğa koydu.

 • 02.06.2023 02 Haz 18:24 Can Atalay yemin için çağrıldı, TİP Milletvekili Sera Kadıgil'in sesi Meclis'i inletti: Rehin tutulduğu için şu an yemin edemiyor Can Atalay yemin için çağrıldı, TİP Milletvekili Sera Kadıgil'in sesi Meclis'i inletti: Rehin tutulduğu için şu an yemin edemiyor

  Türkiye İşçi Partisi'nden Hatay Milletvekili seçilen Gezi davası tutuklusu Can Atalay, yemin etmek için kürsüye çağrıldı. Tutukluluğu devam eden Atalay'dan ses çıkmayınca araya giren TİP Milletvekili Sera Kadıgil, "Rehin tutulduğu için şu an yemin edemiyor" dedi.

 • 02.06.2023 02 Haz 15:07 Tip'den Hatay Milletvekili Seçilen Gezi Davası Tutuklusu Can Atalay'ın TBMM'de Milletvekili Kaydı Yapıldı Tip'den Hatay Milletvekili Seçilen Gezi Davası Tutuklusu Can Atalay'ın TBMM'de Milletvekili Kaydı Yapıldı

  Türkiye İşçi Partisi (TİP)’den Hatay Milletvekili seçilen Gezi Davası tutuklusu Can Atalay’ın TBMM’de milletvekili kayıt işlemlerini avukatı Bülent Akbay yaptırdı.

 • 16.05.2023 16 May 00:44 TİP, seçim sonrası değerlendirme ve ikinci tur rotasını açıkladı TİP, seçim sonrası değerlendirme ve ikinci tur rotasını açıkladı

  TİP, 2023 seçimlerinde Meclise 4 vekil gönderdikten sonra seçim sonrası değerlendirme ve ikinci tur rotasının çizildiği bir metin yayımladı. Metinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun destekleneceği belirtilirken, TİP'in Emek ve Özgürlük İttifakı içerisinde yaşanan oy bölme tartışmalarına da değinildi. TİP, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanması ve Tayyip Erdoğan'ın kaybetmesi için üzerine düşen sorumluluğu yapacaklarını duyurdu.

 • 15.05.2023 15 May 22:43 Tip: '28 Mayıs'ta Yapılacak Seçimlerde Kılıçdaroğlu'nun Kazanması İçin Üzerimize Düşen Sorumluluğu Yapacağımızı Duyuruyoruz' Tip: "28 Mayıs'ta Yapılacak Seçimlerde Kılıçdaroğlu'nun Kazanması İçin Üzerimize Düşen Sorumluluğu Yapacağımızı Duyuruyoruz"

  Türkiye İşçi Partisi (TİP), “Gün, bir kez daha ayağa kalkma günüdür. Gün, iktidarı yenebileceğimizi birbirimize anlatma günüdür. Gün, yüzyıl önce Saray’a boyun eğmeyen tarihimizden ilham alma günüdür. Türkiye İşçi Partisi olarak, 28 Mayıs günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde, Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanması ve Tayyip Erdoğan’ın kaybetmesi için üzerimize düşen sorumluluğu yapacağımızı duyuruyoruz. On binlerce üyemiz, 1 milyona yaklaşan seçmeniz adına halkımıza ‘Sana Söz’ diyoruz” açıklamasını yaptı.

 • 15.05.2023 15 May 16:21 14 Mayıs Seçimlerinde 121 Kadın Milletvekili Seçildi. TBMM'de Kadınların Oranı Yüzde 20 Oldu 14 Mayıs Seçimlerinde 121 Kadın Milletvekili Seçildi. TBMM'de Kadınların Oranı Yüzde 20 Oldu

  14 Mayıs milletvekili seçimlerinin kesin olmayan sonuçlara göre, TBMM’ye bu yasama döneminde AKP’den 50, CHP’den 35, Yeşil Sol Parti’den 26, İYİ Parti’den 6, MHP’den 3 ve TİP’ten 1 olmak üzere toplam 121 kadın milletvekili seçildi. Böylece geçen yasama döneminde yüzde 17 olan kadın milletvekili oranı bu dönem yüzde 20’ye çıkmış oldu.

 • 15.05.2023 15 May 13:42 Türkiye İşçi Partisi'nden adaylığını ortaya koyan Mehmet Aslantuğ, Meclis'e girememesine ilişkin konuştu Türkiye İşçi Partisi'nden adaylığını ortaya koyan Mehmet Aslantuğ, Meclis'e girememesine ilişkin konuştu

  Türkiye İşçi Partisi'nden gelen teklif üzerine Muğla'dan milletvekili adayı olan oyuncu Mehmet Aslantuğ, TBMM'ye giremedi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Aslantuğ, "Sanatın siperliğine itirazım vardı, gereğini yapmaya çalıştım. An itibarıyla da sanatta kendini değil, kendinde sanatı sevmeye çalışanlarla bu ömrü tamamlarım. Gönlünü, pusulasını açan herkese bin selam olsun" ifadelerini kullandı.

 • 15.05.2023 15 May 12:08 İttifak'ın CHP'ye katkısı oldu mu? İşte 4 partinin CHP'ye verdiği katkı oranı İttifak'ın CHP'ye katkısı oldu mu? İşte 4 partinin CHP'ye verdiği katkı oranı

  Cumhurbaşkanı seçimi ile birlikte yapılan milletvekili genel seçiminde TBMM'ye girecek 600 vekil de belli oldu. Resmi olmayan verilere göre; Meclis'te çoğunluk Cumhur İttifakı'nda gözüküyor. Gelecek, Saadet, DEVA ve Demokrat Parti'nin CHP listelerinden girdiği seçimde ortaya çıkan tablo ise tam bir hayal kırıklığı oldu. 2018 seçimlerinde 22.6'lık oy oranına ulaşan CHP, bu seçimde 4 partinin desteğine rağmen 25.3 alabildi.

 • 15.05.2023 15 May 09:25 İrfan Değirmenci, TİP'ten aday olmuştu ama TBMM'ye giremedi İrfan Değirmenci, TİP'ten aday olmuştu ama TBMM'ye giremedi

  Türkiye İşçi Partisi'nden milletvekili adayı olan sunucu ve gazeteci İrfan Değirmenci'nin akıbeti belli oldu. Açılan sandıklara göre İzmir'de aday gösterilen Değirmenci TBMM'ye giremedi. Gece yarısı açıklama yapan ünlü isim, "Atı alamadı, Üsküdar'ı geçemedi. Net olan bu. Sabaha daha çok var. Şansımız büyük. Uyumuyoruz" dedi.

 • 15.05.2023 15 May 00:37 Türkiye İşçi Partisi 3 vekil çıkarıyor! İşte Meclis'e giren isimler Türkiye İşçi Partisi 3 vekil çıkarıyor! İşte Meclis'e giren isimler

  Türkiye genelinde açılan sandık sayısı yüzde 90'ları aşarken, Türkiye İşçi Partisi'nin vekil sayısı da netleşmeye başladı. Açılan sandıklara göre TİP 3 vekil çıkarıyor. Sera Kadıgil, Erkan Baş ve Gezi Davası'ndan tutuklu bulunan Can Atalay Meclis'e girerken, Barış Atay ve Ahmet Şık gibi isimler bu dönemde vekil olamayacak.

 • 12.05.2023 12 May 19:18 '78 yaşındaki annemi evden aldılar' demişti, ünlü yorumcu Önder Özen oyunun rengini belli etti "78 yaşındaki annemi evden aldılar" demişti, ünlü yorumcu Önder Özen oyunun rengini belli etti

  Beşiktaş ve Fenerbahçe'de görev yapan ünlü futbol yorumcusu Önder Özen, seçimlere 2 gün kala yaptığı paylaşımlarla sosyal medyada çokça konuşulmuştu. "2 yıl önce 78 yaşındaki annemi yazdığı bir yorum için evden alıp emniyete götürdüler" diyen Özen, milletvekili seçiminde TİP'in basın sözcüsü Sera Kadıgil'e oy vereceğini açıkladı.

 • 12.05.2023 12 May 11:49 İnce'nin ardından Erkan Baş'ın da vekil adaylığından çekilip çekilmeyeceğine TİP Sözcüsü Sera Kadıgil canlı yayında yanıt verdi İnce'nin ardından Erkan Baş'ın da vekil adaylığından çekilip çekilmeyeceğine TİP Sözcüsü Sera Kadıgil canlı yayında yanıt verdi

  Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'nin vekil adaylığından çekilmesi yönünde çağrı yaptığı TİP lideri Erkan Baş, "Çok istiyorsa buyursun gelsinler, Muharrem Bey çekiliyorsa ben de çekilirim. Çekilmek için koşulu Erkan Baş'ın milletvekili adayı olmamasıysa, buyursun hemen çekilsin" yanıtını vermişti. İnce'nin adaylıktan çekilmesi sonrasında gözler Baş'a çevrilirken, TİP Sözcüsü Sera Kadıgil'den konuya ilişkin konuştu.

 • 07.05.2023 07 May 19:46 Sera Kadıgil: 'Bu Ülke Çok Daha İyi Yaşamı Hak Ediyor, O Yaşamın Anahtarı 14 Mayıs'ta Mühür Olup Elinizde Duracak. Sera Kadıgil: "Bu Ülke Çok Daha İyi Yaşamı Hak Ediyor, O Yaşamın Anahtarı 14 Mayıs'ta Mühür Olup Elinizde Duracak.

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Sözcüsü Sera Kadıgil, TRT’de partisi adına yaptığı konuşmada, "Bu ülke çok daha iyi yaşamı hak ediyor dostlar, o yaşamın anahtarı 14 Mayıs'ta mühür olup elinizde duracak. Kötülüğü değil, iyiliği tercih edin. Size söylenen yalanları değil, içinizdeki sesi dinleyin. Türkiye İşçi Partisi, seçimlere Emek ve Özgürlük İttifakı içinde girdiği için baraj sorunu yaşamıyor. Vereceğiniz her 70 ila 100 bin oy Meclis'te bir milletvekilini dönüşüp halk düşmanlarının karşısına dikiliyor. Oyunuzu Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu'na Meclis seçiminde ise mutlaka halkın gerçek sesine Türkiye İşçi Partisi’ne verin. Çünkü Türkiye İşçi Partisi senin, Meclis senin" dedi.

 • 07.05.2023 07 May 19:05 Siyasi Partilerin Propaganda Konuşmaları TRT'de Yayımlandı Siyasi Partilerin Propaganda Konuşmaları TRT'de Yayımlandı

  AK Parti, TİP ve Vatan Partisi'nin Genel Başkanvekili, Parti Sözcüsü ve Genel Sekreteri 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için propaganda konuşması yaptı. Konuşmalarda Türkiye'nin siyasi tarihi, ekonomik vaatler ve LGBT mücadelesi gibi konular ele alındı.

 • 25.04.2023 25 Nis 12:33 TİP Sözcüsü Sera Kadıgil ve Denizli milletvekili adayları çalışma yürüttü TİP Sözcüsü Sera Kadıgil ve Denizli milletvekili adayları çalışma yürüttü

  TİP Sözcüsü Sera Kadıgil ve Denizli milletvekili adayları, Denizli'de çalışma yürüttü. Kadıgil, Denizli'deki potansiyeli fark ettiğini belirtirken, Yağmur Yalçın ise Sera Kadıgil'in desteğiyle güçlü hissettiğini söyledi.

 • 24.04.2023 24 Nis 10:47 TİP Bodrum'da seçim irtibat büroları açtı TİP Bodrum'da seçim irtibat büroları açtı

  Türkiye İşçi Partisi Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, TİP Bodrum'da seçim irtibat büroları açılışında yaptığı konuşmada, 22 yıldır çekilen zulmün hesabını sormak için sandığa gidileceğini ve bir oy TİP'e bir oy Kemalettin'e verileceğini söyledi.

 • 13.04.2023 13 Nis 13:42 Kadıköy'de toplu kedi ölümleri için hayvanseverler eylem yaptı Kadıköy'de toplu kedi ölümleri için hayvanseverler eylem yaptı

  Kadıköy Zühtüpaşa Mahallesi'nde Mart ayında meydana gelen toplu kedi ölümleriyle ilgili sorumluların bulunması için hayvanseverler eylem yaptı. Kedilerin ve sokak hayvanlarının neden öldüğünü öğrenmek isteyen grup, basın açıklaması yaptı.

 • 13.04.2023 13 Nis 13:42 Kadıköy'de toplu kedi ölümleri için hayvanseverler eylem yaptı Kadıköy'de toplu kedi ölümleri için hayvanseverler eylem yaptı

  Kadıköy Zühtüpaşa Mahallesi'nde Mart ayında meydana gelen toplu kedi ölümleriyle ilgili sorumluların bulunması için hayvanseverler eylem yaptı. Kedilerin ve sokak hayvanlarının neden öldüğünü öğrenmek isteyen grup, basın açıklaması yaptı.

 • 09.04.2023 09 Nis 21:09 Tip'in Seçim Şarkısı Sezen Aksu'dan: 'Karşıyım Her Şeye Karşı' Tip'in Seçim Şarkısı Sezen Aksu'dan: "Karşıyım Her Şeye Karşı"

  Türkiye İşçi Partisi (TİP), 14 Mayıs seçimlerinde seçim şarkısı olarak Sezen Aksu’nun ‘Karşıyım’ şarkısını kullanacağını açıkladı.

 • 09.04.2023 09 Nis 20:19 Erkan Baş: Bu Karanlığın Hesabını Soracağız ve Hesaplaşacağız Ki, Önümüzdeki Yüzyılda, Hiç Kimse Bu Yüzsüzlüğü Tekrarlamaya Cüret Edemesin. Erkan Baş: Bu Karanlığın Hesabını Soracağız ve Hesaplaşacağız Ki, Önümüzdeki Yüzyılda, Hiç Kimse Bu Yüzsüzlüğü Tekrarlamaya Cüret Edemesin.

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Milletvekili Aday Tanıtım Etkinliği’nde; “Kimileri ‘Devri sabık yaratmayacağız’ diyor, buyursunlar desinler. Biz her sınavla, her atamayla umudu çalınan gençlerin, alın teri dökse de hakkını alamayan öğretmenlerin, mühendislerin, işçilerin; Siyasal İslam’dan başka hayat bilmeyen öğrencilerin hesabını sormak zorundayız. Bu karanlığın hesabını soracağız ve hesaplaşacağız ki, önümüzdeki yüzyılda, hiç kimse bu yüzsüzlüğü, bu arsızlığı, bu yolsuzluğu ve acımasızlığı tekrarlamaya cüret edemesin. Herkes bilsin. Biz, Ali İsmail’in, Abdullah Cömert’in, Berkin Elvan’ın katilleriyle, ‘emri ben verdim’ diyenlerle hesaplaşacağız. Biz, Somalı, Ermenekli, Kozlulu, Amasralı madencileri göz göre ölüme gönderen patronlarla, o patronların önüne yatanlarla, yerdeki madenciye tekme vuranlarla hesaplaşacağız” dedi.

 • 09.04.2023 09 Nis 19:46 Tip, Aday Listesini Ysk'ye Sundu: Mısra Öz, Meryem Göktepe, Can Atalay da Listede Tip, Aday Listesini Ysk'ye Sundu: Mısra Öz, Meryem Göktepe, Can Atalay da Listede

  Türkiye İşçi Partisi (TİP), 14 Mayıs seçimleri için milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sundu. Çorlu’daki tren kazasında oğlu Oğuz Arda Sel'i kaybeden Mısra Öz, gözaltında dövülerek öldürülen gazeteci Metin Göktepe’nin kardeşi Meryem Göktepe, Gezi Davası nedeniyle cezaevinde olan avukat Can Atalay da aday listesinde yer aldı.

 • 28.03.2023 28 Mar 07:42 Oyuncu Serkan Genç, Türkiye İşçi Partisi'nden milletvekili aday adaylığına başvurdu Oyuncu Serkan Genç, Türkiye İşçi Partisi'nden milletvekili aday adaylığına başvurdu

  Oyuncu Serkan Genç, sosyal medya hesabından Sera Kadıgil ile fotoğraflarını yayınlayarak Türkiye İşçi Partisi'nden milletvekili aday adaylığı başvurusu yaptığını duyurdu. Genç'in paylaşımına yorum yapan Barış Atay ise "Kuzen" dedi.

 • 24.03.2023 24 Mar 16:09 İşten Çıkarılan Seatre İşçileri İçin Cengiz Holding Önünde Eylem: 'İşçiler Geri Alınmadığı Takdirde, Üçüncü Günün Sonunda Holding Önünde Çadır... İşten Çıkarılan Seatre İşçileri İçin Cengiz Holding Önünde Eylem: "İşçiler Geri Alınmadığı Takdirde, Üçüncü Günün Sonunda Holding Önünde Çadır...

  Satera Elektronik’ten çıkarılan Birleşik Metal-İş Sendikası'na üye 18 işçi için, şirketin ortaklarından Cengiz Holding önünde, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu'nun da katılımıyla eylem yapıldı. Çerkezoğlu, işverenin yasaları çiğnediğini ve bu cesareti de iktidardan aldığını söyledi. Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu da "İşçileri geri işe alarak, mücadelelerini kabul etmediğiniz takdirde, biz üçüncü günün sonunda burada, Cengiz Holding'in önünde çadır kuracağız ve eylemimizi buraya taşıyacağız" dedi.

 • 26.02.2023 26 Şub 10:41 Sera Kadıgil'e Dert Yanan Depremzede: '48 Saat Hiç Kimse Yoktu. 3-4 Gün Bağırarak, Donarak Ölen İnsanlar Vardı' Sera Kadıgil'e Dert Yanan Depremzede: "48 Saat Hiç Kimse Yoktu. 3-4 Gün Bağırarak, Donarak Ölen İnsanlar Vardı"

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Sözcüsü Sera Kadıgil, partisinin Hatay’daki afet koordinasyon merkezinde, “Bizi bu kadar sistemsizlikte bu kadar muhtaç hâlde bırakan o saray rejimini ve onun kurucusu Recep Tayyip Erdoğan’ı, en başa en büyük harflerle not ettik. Burada olası kasıtla insan öldürdüler” dedi. Bir depremzede de Kadıgil’e, “48 saat boyunca sadece halktan insanları gördük, hiç kimse yoktu. Üç gün, dört gün, aşağıda bağırarak, çağırarak ve donarak ölen insanlar vardı” diye konuştu.

 • 26.02.2023 26 Şub 10:41 Sera Kadıgil'e Dert Yanan Depremzede: '48 Saat Hiç Kimse Yoktu. 3-4 Gün Bağırarak, Donarak Ölen İnsanlar Vardı' Sera Kadıgil'e Dert Yanan Depremzede: "48 Saat Hiç Kimse Yoktu. 3-4 Gün Bağırarak, Donarak Ölen İnsanlar Vardı"

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Sözcüsü Sera Kadıgil, partisinin Hatay’daki afet koordinasyon merkezinde, “Bizi bu kadar sistemsizlikte bu kadar muhtaç hâlde bırakan o saray rejimini ve onun kurucusu Recep Tayyip Erdoğan’ı, en başa en büyük harflerle not ettik. Burada olası kasıtla insan öldürdüler” dedi. Bir depremzede de Kadıgil’e, “48 saat boyunca sadece halktan insanları gördük, hiç kimse yoktu. Üç gün, dört gün, aşağıda bağırarak, çağırarak ve donarak ölen insanlar vardı” diye konuştu.

 • 21.02.2023 21 Şub 20:47 Kılıçdaroğlu'ndan Tele 1'e Verilen Üç Gün Yayın Durdurma Cezasına Tepki: 'Rtük Bir Saray Sopası Olarak Tam Anlamıyla Bir Sansür Kurumuna Dönüşmüş... Kılıçdaroğlu'ndan Tele 1'e Verilen Üç Gün Yayın Durdurma Cezasına Tepki: "Rtük Bir Saray Sopası Olarak Tam Anlamıyla Bir Sansür Kurumuna Dönüşmüş...

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu akşam TELE 1’in Ana Haber Bülteni’ne telefonla bağlandı. Kılıçdaroğlu, “RTÜK’ün TELE 1’e verdiği ceza kararı, açıkça tanımlamak gerekirse ‘demokrasiyi tanımıyorum’ demektir. İfade özgürlüğüne açıkça bir darbedir. RTÜK bir Saray sopası olarak tam anlamıyla bir sansür kurumuna dönüşmüş durumda… Bu deprem felaketi, bizi aynı zamanda özgür basının halk için ne kadar hayati olduğunu da göstermiştir. Çünkü özgür basın olmadığı takdirde, vatandaşın yaşadığı acıların geniş kitlelere duyurulmasının imkanı olmayacaktı. Saray’ın tahammül edemediği de işte budur” dedi.

 • 20.02.2023 20 Şub 14:48 RTÜK'ün Tele 1'e Verdiği Üç Gün Süreyle Yayın Durdurma Cezası Kesinleşti: 'Müdahale 'Demokratik Bir Toplumda Gerekli ve Ölçülü' RTÜK'ün Tele 1'e Verdiği Üç Gün Süreyle Yayın Durdurma Cezası Kesinleşti: "Müdahale 'Demokratik Bir Toplumda Gerekli ve Ölçülü"

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK), TELE 1 yayınlarının üç gün süreyle durdurulması yönündeki ceza kararı, Ankara Bölge İdare Mahkemesi 10. İdari Dava Dairesi’nin verdiği kararla kesinleşti. Oyçokluğu ile alınan kararda, “Diyanet İşleri Başkanlığını; tüm Müslümanları değil sadece belirli bir mezhebi temsil eden, diğer inanç ve mezhepleri dışlayan ve bir mezhebin kara propagandasını yapan bir kurum olarak nitelendirildiği, bu durumun farklı din ve mezhebe mensup kişiler arasında kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı bir dilin hâkim olmasına yol açabileceği ve nefret ikliminin oluşmasına hizmet edebileceği sonucuna ulaşılmıştır…3 gün süre ile durdurulması yolundaki söz konusu müdahalenin ‘demokratik bir toplumda gerekli ve ölçülü’ olduğu sonucuna ulaşılmıştır” değerlendirmesi yapıldı.

 • 20.02.2023 20 Şub 14:48 RTÜK'ün Tele 1'e Verdiği Üç Gün Süreyle Yayın Durdurma Cezası Kesinleşti: 'Müdahale 'Demokratik Bir Toplumda Gerekli ve Ölçülü' RTÜK'ün Tele 1'e Verdiği Üç Gün Süreyle Yayın Durdurma Cezası Kesinleşti: "Müdahale 'Demokratik Bir Toplumda Gerekli ve Ölçülü"

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK), TELE 1 yayınlarının üç gün süreyle durdurulması yönündeki ceza kararı, Ankara Bölge İdare Mahkemesi 10. İdari Dava Dairesi’nin verdiği kararla kesinleşti. Oyçokluğu ile alınan kararda, “Diyanet İşleri Başkanlığını; tüm Müslümanları değil sadece belirli bir mezhebi temsil eden, diğer inanç ve mezhepleri dışlayan ve bir mezhebin kara propagandasını yapan bir kurum olarak nitelendirildiği, bu durumun farklı din ve mezhebe mensup kişiler arasında kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı bir dilin hâkim olmasına yol açabileceği ve nefret ikliminin oluşmasına hizmet edebileceği sonucuna ulaşılmıştır…3 gün süre ile durdurulması yolundaki söz konusu müdahalenin ‘demokratik bir toplumda gerekli ve ölçülü’ olduğu sonucuna ulaşılmıştır” değerlendirmesi yapıldı.

 • 04.02.2023 04 Şub 18:36 Erkan Baş: 'Güvencesiz, Düşük Ücretlerle Çalıştırılan İşçiler, Bir de Kadro Farkı Nedeniyle Ek Eşitsizliklere Uğruyor' Erkan Baş: "Güvencesiz, Düşük Ücretlerle Çalıştırılan İşçiler, Bir de Kadro Farkı Nedeniyle Ek Eşitsizliklere Uğruyor"

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, belediye şirketlerinde çalışan işçilerin, güvencesiz ve kadrosuz çalışma koşullarına karşı İstanbul Kadıköy'de yaptığı eylemde, "Türkiye’nin pek çok yerinde bu aralar işçi direnişlerinde ciddi bir artış olduğunu gözlemliyoruz. Çünkü özelde ya da kamuda fark etmiyor, işçiler fazla mesaiye zorlanıyorlar, güvencesiz, sendikasız ve düşük ücretle çalıştırılıyorlar. Bir de buna aynı iş yerinde aynı işi yapan işçilerin kadro farkı nedeniyle, statü farkı nedeniyle uğradıkları ek eşitsizlikler eklenmiş durumda" dedi.

Advertisement