Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Sibirya haberleri, Sibirya son dakika, son dakika Sibirya

Son Dakika Sibirya Haberleri

Son dakika Sibirya haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son sibirya haberleri anında burada.


 • 05.12.2023 05 Ara 09:53 Rusya'da Kaplan Tarafından Öldürülen Adam

  Rusya'da Kaplan Tarafından Öldürülen Adam Rusya'nın Habarovsk bölgesinde köpeğini öldüren kaplanın izini süren bir adam, yırtıcı hayvan tarafından saldırıya uğrayarak öldürüldü. Olay, Habarovsk bölgesindeki Obor köyü civarındaki bir ormanlık alanda meydana geldi.

 • 22.11.2023 22 Kas 13:00 Rusya, Çin'e 22 Milyar Metreküp Doğal Gaz Sevkiyatı Yapacak

  Rusya, Çin'e 22 Milyar Metreküp Doğal Gaz Sevkiyatı Yapacak Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, bu yıl Çin'e boru hattı üzerinden 22 milyar metreküp doğal gaz sevkiyatı yapılacağını belirtti. Novak ayrıca, Moğolistan üzerinden geçecek Sibirya'nın Gücü 2 boru hattı projesinin devam ettiğini ve sonuç olarak Çin'e toplam doğal gaz sevkiyat hacminin yaklaşık 100 milyar metreküpe ulaşacağını söyledi. Novak, Rus enerji sektöründe dışa bağımlılığı azalttıklarını ve teknolojik egemenlik konusunda başarılı olduklarını da vurguladı.

 • 09.11.2023 09 Kas 11:16 Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov'u Kabul Etti

  Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov'u Kabul Etti Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov ve Ukrayna Kültür Vakfı Başkanı Vladislav Berkovskıy'ı kabul etti. Görüşmede Kırım Tatarları için önemli konular ve Türkiye-Ukrayna ilişkileri ele alındı. Topçu, Ukrayna'nın Kırım dahil toprak bütünlüğünü sağlayacak adil bir barışın temin edilmesini diledi. Çubarov ise siyasi esirlerin durumuna değinerek, Kırım'ın bağımsızlığından sonra Kırım Platformu'nun faaliyetlerine devam etmesi gerektiğini savundu.

 • 17.10.2023 17 Eki 11:10 Putin, stratejik ortaklığı perçinlemek için Ukrayna Savaşı'ndan bu yana ilk kez Pekin'de

  Putin, stratejik ortaklığı perçinlemek için Ukrayna Savaşı'ndan bu yana ilk kez Pekin'de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'daki savaş nedeniyle ABD ve Batı ile ilişkilerinde gerilimlerin sürdüğü bir dönemde, "stratejik ortağı" olarak gördüğü Çin'e ziyaret gerçekleştirdi.

 • 12.10.2023 12 Eki 11:49 Rusya ile Çin Arasındaki Ticaret Hacmi Artıyor

  Rusya ile Çin Arasındaki Ticaret Hacmi Artıyor Rusya ile Çin arasındaki ticari ilişkiler, Batılı ülkelerin yaptırımları nedeniyle giderek derinleşiyor. İki ülke arasındaki ticaret hacmi bu yılın ilk 8 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 32 artarak 155 milyar dolara ulaştı. Çin'in Rusya'ya ihracatı yüzde 63,2 artarken, Çin'in Rusya'dan ithalatı yüzde 13,3 arttı. Rusya'nın Çin'e ihracatında enerjinin payı yüzde 80'e ulaştı. Ayrıca, Çin'in Rusya'ya otomobil ihracatı da yüzde 470 artış gösterdi.

 • 04.10.2023 04 Eki 16:09 Bakan Uraloğlu: "Ülkemiz Orta Koridor güzergahının geliştirilmesinde kararlıdır"

  Bakan Uraloğlu: 'Ülkemiz Orta Koridor güzergahının geliştirilmesinde kararlıdır' Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Astana'da düzenlenen 6. Uluslararası Kazakistan Ulaştırma ve Lojistik İş Forumu'nda, "Ülkemiz, Orta Koridor güzergahının kısa, orta ve uzun vadede geliştirilmesi ve iyileştirilmesinde kararlıdır.

 • 04.10.2023 04 Eki 11:45 Bakan Uraloğlu, Kazakistan'da Yeni İpek Yolu Ulaştırma ve Lojistik İş Forumu'nda konuştu Açıklaması

  Bakan Uraloğlu, Kazakistan'da Yeni İpek Yolu Ulaştırma ve Lojistik İş Forumu'nda konuştu Açıklaması Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, katıldığı "6. Yeni İpek Yolu Ulaştırma ve Lojistik İş Forumu"na ilişkin, "Bu forumun, ülkelerimizin içinde bulunduğu Orta Koridor güzergahının daha rekabetçi hale getirilmesi ve ortaya çıkabilecek talebe cevap vermek için alternatif...

 • 04.10.2023 04 Eki 11:03 Bakan Uraloğlu, Kazakistan'da

  Bakan Uraloğlu, Kazakistan'da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kazakistan'da düzenlenen Uluslararası Ulaştırma ve Lojistik Forumu'na katıldı.

 • 01.10.2023 01 Eki 12:51 Rusya'da polis krizi: Yoğun çalışma saatleri, moral bozuklukları ve toplu istifalar

  Rusya'da polis krizi: Yoğun çalışma saatleri, moral bozuklukları ve toplu istifalar BBC Rusça Servisi'nden Olesya Gerasimenko, Rus polislerin neden topluca görevlerini bıraktığını araştırdı.

 • 21.09.2023 21 Eyl 20:47 Uçaklar pist haricine inebilir mi? Rus uçağı tarlaya nasıl indi?

  Uçaklar pist haricine inebilir mi? Rus uçağı tarlaya nasıl indi? Ural Hava Yolları'nın Soçi'den Omsk şehrine doğru uçan Airbus A320 uçağı, uçuş esnasında hidrolik sistem arızasıyla karşı karşıya kaldı.

 • 17.09.2023 17 Eyl 11:53 İzmirli Akademisyen ve Mühendis, Motosikletleriyle 40 Ülke Gezerek Asya'nın En Doğusuna Ulaştı

  İzmirli Akademisyen ve Mühendis, Motosikletleriyle 40 Ülke Gezerek Asya'nın En Doğusuna Ulaştı İzmirli akademisyen Özhan Ünverdi ve Bodrumlu Maden Mühendisi Levent Şen, 3 yıllık hazırlığın ardından Türkiye-Gürcistan-Rusya'dan oluşan 28 bin 500 kilometrelik turu tamamladı. Baykal-Amur Demiryolu'nu (BAM) karayoluyla geçen ikili, Asya'nın en doğusuna sürdü. Tur boyunca zorlu koşullarla karşılaşan Ünverdi ve Şen, yerli halkın misafirperverliğiyle desteklendi.

 • 12.09.2023 12 Eyl 14:54 Putin: "Ermenistan, esasen Azerbaycan'ın Karabağ üzerindeki egemenliğini tanıdı"

  Putin: 'Ermenistan, esasen Azerbaycan'ın Karabağ üzerindeki egemenliğini tanıdı' Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın Vladivostok kentinde düzenlenen 8. Doğu Ekonomi Forumu'nda yaptığı konuşmada Dağlık Karabağ'daki gerilime değinerek, "Mesele şu ki Ermenistan, Prag'da imzaladığı belgeyle esasen Azerbaycan'ın Karabağ üzerindeki egemenliğini tanıdı" dedi.

 • 12.09.2023 12 Eyl 14:25 Rusya hangi yarım kürede? Rusya'nın konumu, komşu ülkeleri ve harita bilgisi

  Rusya hangi yarım kürede? Rusya'nın konumu, komşu ülkeleri ve harita bilgisi Kuzey Avrasya'da bulunan Rusya, hem Avrupa hem de Asya kıtalarının büyük bir kısmına yayılmıştır. Bu geniş ve çeşitli ülke, kuzeyde Arktik Okyanusu'na, batıda Baltık Denizi ve Karadeniz'e, güneyde Karadeniz ve Azak Denizi'ne ve doğuda Büyük Okyanus'a kıyısı olan bir ülkedir. Hem Kuzey Yarımküre'de hem de Doğu Yarımküre'de yer alır. Coğrafi çeşitliliği ve geniş yüzölçümü ile dikkat çeker. Rusya hangi yarım kürede? Rusya'nın haritadaki konumu

 • 12.09.2023 12 Eyl 11:21 Rusya'da yolcu uçağı tarlaya acil iniş yaptı

  Rusya'da yolcu uçağı tarlaya acil iniş yaptı Rusya'nın Soçi kentinden kalkan Ural Havayolları'na ait yolcu uçağı, Novosibirsk bölgesindeki bir tarlaya acil iniş yaptı. İniş sırasında 167 kişiden yaralanan olmadı

 • 12.09.2023 12 Eyl 10:49 Rusya'da Uçak Acil İniş Yaptı

  Rusya'da Uçak Acil İniş Yaptı Rusya'nın Soçi kentinden kalkan Ural Havayolları'na ait uçak, Novosibirsk bölgesindeki bir tarlaya acil iniş yaptı. İniş sırasında herhangi bir yaralanma olmadı.

 • 29.08.2023 29 Ağu 12:52 Rusya'da Uranyum İşleme Kapasitesi İki Katına Çıkacak

  Rusya'da Uranyum İşleme Kapasitesi İki Katına Çıkacak Rusya'nın Krasnoyarsk bölgesindeki Rus Elektrokimya Tesisi, seyreltilmiş uranyum hekzaflorürün işlenmesine yönelik ikinci tesiste ekipman kurulumuna başladı. Tesiste, uranyum zenginleştirilmesi sırasında ortaya çıkan atık ürünün birikmesini önlemek amacıyla flor giderme işlemi uygulanıyor. Bu sayede uranyumun güvenli bir şekilde işlenmesi ve stokların bertaraf edilmesi hedefleniyor.

 • 24.08.2023 24 Ağu 10:39 Putin'in aniden ölen düşmanları! Listeye Wagner lideri Prigojin de eklendi

  Putin'in aniden ölen düşmanları! Listeye Wagner lideri Prigojin de eklendi Rus paralı asker grubu Wagner lideri Prigojin, uçağının düşmesi sonucu öldü. Rusya lideri Putin'e karşı isyan başlatan Prigojin'in ölümü, Putin'e karşı geldikten sonra hayatını kaybeden insanları akıllara getirdi.

 • 24.08.2023 24 Ağu 04:40 Putin'in, gizemli bir şekilde ölen ya da ölümün kıyısına gelen düşmanları

  Putin'in, gizemli bir şekilde ölen ya da ölümün kıyısına gelen düşmanları Rus paralı asker grubu Wagner’in lideri Yevgeni Prigojin'in, yolcu listesinde yer aldığı özel bir jetin Moskova yakınlarında düşmesi sonucu öldüğüne inanılıyor.

 • 16.08.2023 16 Ağu 09:05 Kuzey Deniz Rotası'nda ticaret kapasitesi katlanarak artıyor

  Kuzey Deniz Rotası'nda ticaret kapasitesi katlanarak artıyor Arktik Okyanusu üzerinde yer alan ve Avrupa ile Asya-Pasifik bölgesi arasındaki en kısa ulaşım rotası olan Kuzey Deniz Rotası (NSR) son yıllarda artan kapasitesiyle küresel taşımacılık sektörünün gözdesi haline geliyor.

 • 10.08.2023 10 Ağu 13:47 Wagner'e katılmak için cezaevinden erken tahliye edilen Rus mahkumların yeniden suç işlediği iddia ediliyor

  Wagner'e katılmak için cezaevinden erken tahliye edilen Rus mahkumların yeniden suç işlediği iddia ediliyor Ukrayna'da Rus paralı asker grubu Wagner ile savaşmak için cezaevinden erken tahliye edildiği iddia edilen ve Rusya'ya geri dönen bazı mahkumların yeniden suç işlediği iddia ediliyor.

 • 04.08.2023 04 Ağu 19:13 Rus muhalif siyasetçi Aleksey Navalni'ye 19 yıl daha hapis cezası

  Rus muhalif siyasetçi Aleksey Navalni'ye 19 yıl daha hapis cezası Rus muhalif siyasetçi Aleksey Navalni'ye aşırılık yanlısı örgüt kurmak, finanse etmek ve eylemde bulunmak suçlamasıyla 19 yıl daha hapis cezası verildi. Navalni, suçlamaları reddediyor. Navalni'nin halihazırda devam eden diğer suçlamaları çoğunlukla siyasi olarak görülüyor. Navalni, 2021'den bu yana ücra bir bölgedeki cezaevinde tutuluyor. Duruşmalar kamuoyuna kapalı olarak gerçekleştirildi ve Rus yetkililer, Navalni'yi başkente getirmenin yol açabileceği gösterilerden kaçınmak istedi. Navalni, daha fazla cezayla karşı karşıya kalabileceğini belirtiyor. Rusya genelinde geniş kitlelerin hükümet karşıtı protestolara katılmasını sağlayabilecek tek Rus muhalif lider olarak da görülüyordu.

 • 03.08.2023 03 Ağu 21:11 Putin tarafından Ukrayna'da savaşması için serbest bırakılan Wagner askeri altı kişiyi öldürdü

  Putin tarafından Ukrayna'da savaşması için serbest bırakılan Wagner askeri altı kişiyi öldürdü Rusya'da Ukrayna cephesinden dönen bir Wagner askeri, Karelya'da iki evi yakarak altı kişiyi öldürdü. 37 yaşındaki Igor Sofonov ve 38 yaşındaki Maxim Bochkarev cinayetlerle suçlandı. İddiaya göre çocuklarının yanında dedeleri ve babaları öldürüldü. Olay, aile içi bir çatışmanın sonucu olarak ortaya çıktı. Sofonov, Putin'in kararnamesiyle affedilmişti ve mahkeme bu tür suçlulara cephede altı ay hizmet verenlerin özgürlüklerini kazanabileceğini belirtti.

 • 26.07.2023 26 Tem 15:03 Sibirya'da İnşaat İşçisi Olarak Çalışan Türk Şoförün Romanı

  Sibirya'da İnşaat İşçisi Olarak Çalışan Türk Şoförün Romanı 54 yaşındaki Kazım Erdem, 1993-1994 yıllarında Sibirya'da inşaat işçisi olarak çalıştıktan sonra Türkiye'ye dönünce yaşadıklarını anlattığı 600 sayfalık bir roman yazdı. Erdem, Sibirya'da eksi 52 dereceyi gördüğünü ve ilgisini çeken Hantı-Mansiysk şehrinde buz denizinde yaşayan bir milletin varlığını keşfettiğini belirtti. Romanı, yaşadıklarını anlatan 9 defterden oluşan notlarının üzerine kurduğunu ve kitabın 2022 yılında yayımlandığını söyledi.

 • 05.07.2023 05 Tem 20:17 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Nasreddin Hoca Şenliği'nde göle maya çaldı

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Nasreddin Hoca Şenliği'nde göle maya çaldı KONYA'nın Akşehir ilçesinde düzenlenen '64'üncü Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği'nde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, oyuncu Çetin Altay'ın canlandırdığı temsili Nasreddin Hoca ile birlikte göle maya çaldı. Bakan Göktaş, Nasreddin Hoca'nın dünyaca ünlü olmasını, ilginç tepkiler verdiği olaylarla insanlara umut ve farklı bakış açıları sunmasına bağladı. Şenlikte konuşan Bakan Göktaş, Nasreddin Hoca'nın haktan, adaletten ve hoş görüden yana olduğunu vurguladı. Ayrıca, Nasreddin Hoca'nın Türk İslam kültürünün dünyada tanınmasını sağlayan bir kültür elçisi olduğunu belirtti.

 • 05.07.2023 05 Tem 11:09 Rampadaki Kadem Amca: 54 Yıldır Ayakkabı Tamirciliği Yapan 68 Yaşındaki Kadem Morçoloğlu

  Rampadaki Kadem Amca: 54 Yıldır Ayakkabı Tamirciliği Yapan 68 Yaşındaki Kadem Morçoloğlu Rusya'da doğan ve 55 sene önce Türkiye'ye dönen Kadem Morçoloğlu, Of ilçesindeki dükkanında 54 yıldır ayakkabı ve çantaları onarıyor. Emekli olmasına rağmen mesleğini severek sürdüren Morçoloğlu, müşterileri tarafından sevilen bir isim haline gelmiştir.

 • 28.06.2023 28 Haz 13:39 Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Moğolistan Başbakanı ile Kuşak ve Yol Girişimi işbirliğini görüştü

  Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Moğolistan Başbakanı ile Kuşak ve Yol Girişimi işbirliğini görüştü Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Moğolistan Başbakanı Luvsannamsrai Oyun-Erdene ile Pekin'de yaptığı görüşmede iki ülke arasında Kuşak ve Yol Girişimi işbirliğiyle bağlantılılığın geliştirilmesini umduğunu bildirdi. Şi, Çin'in Moğolistan ile ilişkilerini dostluk, samimiyet, karşılıklı fayda ve kapsayıcılık anlayışıyla sürdürmeyi istediğini belirtti. İki lider, ulaştırma, haberleşme ve altyapı projeleriyle bağlantılılığı güçlendirmek için işbirliği yapma konusunda anlaştılar.

 • 20.06.2023 20 Haz 11:09 Aşırı hava olayları gıda fiyatlarında ani artışları sıklaştıracak

  Aşırı hava olayları gıda fiyatlarında ani artışları sıklaştıracak Dünyada sıklığı giderek artan aşırı hava olaylarının gıda fiyatlarının yüksek seyretmesine yol açacağı ve fiyatlardaki ani artışları sıklaştıracağı öngörülürken, ekonomistler bu olaylar nedeniyle ortaya çıkabilecek arz sorunlarıyla mücadele etmek için kısa ve uzun vadede politikalar...

 • 13.06.2023 13 Haz 18:13 Rusya'da Lena Nehri'nde Petrol Sızıntısı: Olağanüstü Hal İlan Edildi

  Rusya'da Lena Nehri'nde Petrol Sızıntısı: Olağanüstü Hal İlan Edildi Rusya'nın İrkutsk bölgesine bağlı Kirensky yerleşim yerinde iki tankerin çarpışması sonucu Lena Nehri'nde meydana gelen petrol sızıntısı nedeniyle bölgede olağanüstü hal ilan edildi. Kazaya karışan tankerlerden birinde hasar meydana geldi ve sızıntıyı kontrol altına almak için geminin mürettebatı çalışmalar yürütüyor. Nehre sızan petrol ürünlerinin miktarı hesaplanmaya çalışılırken, çevreye verilen zararın değerlendirilmesi için bir komisyon kuruldu.

 • 06.06.2023 06 Haz 15:17 AİHM, Rusya'yı Navalnıy'ın zehirlenmesi soruşturmasında ihmalleri nedeniyle tazminat ödemeye mahkum etti

  AİHM, Rusya'yı Navalnıy'ın zehirlenmesi soruşturmasında ihmalleri nedeniyle tazminat ödemeye mahkum etti Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Rusya'nın, muhalif lider Aleksey Navalnıy'ın zehirlenmesine ilişkin soruşturmayı etkili yürütmediği gerekçesiyle 40 bin avro tazminat ödemesine hükmetti. AİHM, Navalnıy'ın hayati tehlikesinin bulunmasına rağmen Rusya'nın, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin yaşam hakkını güvence altına alan 2. Maddesi'ne aykırı davranarak etkili soruşturması gereken zehirlenme iddialarıyla ilgili ihmalleri olduğuna karar verdi.

 • 04.06.2023 04 Haz 16:12 Eskişehir'de Tatarlar Sabantuy Festivali'nde bir araya geldi

  Eskişehir'de Tatarlar Sabantuy Festivali'nde bir araya geldi Eskişehir Kazan Tatarları Kültür ve Yardımlaşma Derneği organizasyonu ile Tatarlar, Çifteler ilçesine bağlı Osmaniye Mahallesi'nde 'Sabantuy' adını verdikleri festivalde bir araya geldi. Festivalde tarlalara ekilen tohumların bereketli çıkması için dua edildi ve Tataristan'dan gelen sanatçılar konser verdi. Festivalin amacı, tarlalardaki ekin işlemleri bittikten sonra doğaya teşekkür etmek için Tatar halkı ile toplanmak. Etkinlik, 130 yıldır geleneksel olarak düzenleniyor.

 • 04.06.2023 04 Haz 15:29 Eskişehir'de Tatarlar Sabantuy Festivali'nde Bereket İçin Dua Etti

  Eskişehir'de Tatarlar Sabantuy Festivali'nde Bereket İçin Dua Etti Eskişehir Kazan Tatarları Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen 'Sabantuy' adlı festivalde Tatarlar, tarlaya ekilen mahsulün bereketli olması için dua etti ve Tataristan'dan gelen sanatçılarla eğlendi. Festivalde geleneksel olarak Türk bayrağı da taşındı. Festival sayesinde Tatarların örf ve adetlerinin gelecek nesillere aktarıldığı belirtildi. Etkinlik, 130 yıldır geleneksel olarak düzenleniyor.

 • 04.06.2023 04 Haz 14:32 Tatarlar Eskişehir'de 'Sabantuy' Festivalinde Buluştu

  Tatarlar Eskişehir'de 'Sabantuy' Festivalinde Buluştu Eskişehir Kazan Tatarları Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen 'Sabantuy' festivalinde Tatarlar, tarlaya ekilen mahsulün bereketli olması için dua etti ve Tataristan'dan gelen sanatçılarla eğlendi. Festival, 130 yıldır geleneksel olarak düzenleniyor.

 • 04.06.2023 04 Haz 13:42 Eskişehir'de Sabantuy Festivali düzenlendi

  Eskişehir'de Sabantuy Festivali düzenlendi Eskişehir Kazan Tatarları Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen Sabantuy Festivali, Çifteler ilçesinde gerçekleştirildi. Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Yetkili Temsilcisi Ayrat Gataullin ve Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen Kazan Tatarları etkinliğe katıldı. Festivalde dua edildi, Tataristan'dan gelen sanatçılar ve halkoyunları ekipleri gösteri sundu. Festival sayesinde Tatarların örf ve adetleri gelecek nesillere aktarıldı.

 • 25.05.2023 25 May 11:15 Çin, Batı'nın Ukrayna baskısına rağmen Rusya ile işbirliğini derinleştiriyor

  Çin, Batı'nın Ukrayna baskısına rağmen Rusya ile işbirliğini derinleştiriyor Çin, Batılı ülkelerin, Ukrayna'daki savaşın sonlandırılması için Rusya üzerindeki etkisini kullanmasını telkin ettiği bir dönemde ekonomik işbirliğini ve stratejik eşgüdümü artırarak Moskova'ya yakın durmayı sürdürüyor.

 • 24.05.2023 24 May 20:12 Vatana ihanetle suçlanan Rus hipersonik füze uzmanı 1 Haziran'da hakim karşısına çıkacak

  Vatana ihanetle suçlanan Rus hipersonik füze uzmanı 1 Haziran'da hakim karşısına çıkacak Rusya'da vatana ihanetle suçlanan ve gözaltına alınan 3 Rus hipersonik füze uzmanından biri olan Anatoly Maslov, 1 Haziran'da hakim karşısına çıkacak.

 • 24.05.2023 24 May 15:57 Rusya Başbakanı Mişustin, Çin'i ziyaretinde mevkidaşı Li ile görüştü

  Rusya Başbakanı Mişustin, Çin'i ziyaretinde mevkidaşı Li ile görüştü Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, Pekin'de mevkidaşı Li Çiang ile bir araya geldi.

 • 26.04.2023 26 Nis 12:57 Rusya Başbakan Yardımcısı Novak'tan Asya'ya petrol sevkiyatı açıklaması Açıklaması

  Rusya Başbakan Yardımcısı Novak'tan Asya'ya petrol sevkiyatı açıklaması Açıklaması Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, Rusya'nın Avrupa'ya gönderdiği petrolün yüzde 20'sini Çin ve Hindistan gibi Asya pazarlarına yönlendirdiklerini bildirdi.

 • 23.04.2023 23 Nis 20:34 Çinli Büyükelçinin Egemenlik Yorumu Baltık Ülkeleri ve Ukrayna'nın Tepkisini Çekti

  Çinli Büyükelçinin Egemenlik Yorumu Baltık Ülkeleri ve Ukrayna'nın Tepkisini Çekti Çin'in Fransa Büyükelçisi Lu Şay'ın eski Sovyet Cumhuriyetleri'nin uluslararası hukukta etkin statüsünün olmadığı ve Kırım'ın başlangıçta Rus olduğuna ilişkin açıklamalarına Baltık ülkeleri Letonya, Estonya ve Litvanya ile Ukrayna tepki gösterdi. Tepkiler arasında Çin Büyükelçilikleri'nin yetkililerinin çağrılması ve diplomatik ilişkilerin derecesinin düşürülmesi de yer aldı.

 • 18.04.2023 18 Nis 16:54 Rusya'nın Uzak Doğu ve Sibirya Bölgelerinde Satılan Her İki Araçtan Biri Çin Menşeli

  Rusya'nın Uzak Doğu ve Sibirya Bölgelerinde Satılan Her İki Araçtan Biri Çin Menşeli VLADİVOSTOK, 18 Nisan (Xinhua) -- Rusya'nın Uzak Doğu ve Sibirya bölgelerindeki bayiler tarafından satılan yeni Çin otomobillerinin payı 2022'nin Ocak ayında yüzde 10 iken Mart 2023'te yüzde 50'ye yükseldi.

 • 24.03.2023 24 Mar 19:02 Samsun'da "2. Yüzyılımızda Su Yönetimi Paneli"

  Samsun'da '2. Yüzyılımızda Su Yönetimi Paneli' İklim Değişikliği Politika ve Araştırma Derneği Başkanı Dr. Baran Bozoğlu, Birleşmiş Milletler'e (BM) göre dünyada 2,2 milyar insanın güvenli içme suyundan mahrum olduğunu söyledi.

 • 22.03.2023 22 Mar 16:03 Çin ve Rusya, Sibirya'nın Gücü 2 doğal gaz boru hattının inşaatına hız vermeyi hedefliyor

  Çin ve Rusya, Sibirya'nın Gücü 2 doğal gaz boru hattının inşaatına hız vermeyi hedefliyor Çin ve Rusya'nın Sibirya'nın Gücü 2 boru hattının inşasına yönelik araştırma ve müzakereleri teşvik edeceği bildirildi.

 • 21.03.2023 21 Mar 23:03 Putin, Ukrayna'ya zayıflatılmış uranyumlu mühimmat gönderilirse gereken cevabın verileceğini söyledi

  Putin, Ukrayna'ya zayıflatılmış uranyumlu mühimmat gönderilirse gereken cevabın verileceğini söyledi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İngiltere'nin Ukrayna'ya zayıflatılmış uranyumlu mühimmat sevk etmesi durumunda gereken cevabı vereceklerini belirtti.

 • 20.03.2023 20 Mar 02:03 Putin, Şi'nin Moskova ziyareti öncesi Çin gazetesine makale yazdı Açıklaması

  Putin, Şi'nin Moskova ziyareti öncesi Çin gazetesine makale yazdı Açıklaması Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hegemonya iddiasında bulunan ve dünya ahengini bozan bazı ülkelerin aksine Rusya ve Çin'in omuz omuza durarak ortak tehditlerle mücadele ettiğini kaydetti.

 • 16.03.2023 16 Mar 00:58 Putin havacılık tesisini ziyaret etti, uçuş simülatörü kullandı

  Putin havacılık tesisini ziyaret etti, uçuş simülatörü kullandı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ziyaret ettiği havacılık tesisinde uçuş simülatörü kullandı.

 • 15.03.2023 15 Mar 16:51 Putin havacılık tesisini ziyaret etti, uçuş simülatörü kullandı

  Putin havacılık tesisini ziyaret etti, uçuş simülatörü kullandı - Putin havacılık tesisini ziyaret etti, uçuş simülatörü kullandı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ziyaret ettiği havacılık tesisinde uçuş simülatörü kullandı.

 • 10.03.2023 10 Mar 19:21 Anadolu Ateşi Her Pazartesi  Akm'de Yanacak

  Anadolu Ateşi Her Pazartesi  Akm'de Yanacak Her performansı büyük ilgi gören ve ayakta alkışlanan Anadolu Ateşi, mart ayının sonuna kadar her pazartesi günü İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nde yanacak. Muhteşem kadrosuyla doğu ve batı kültürlerini dansla sentezleyerek sahneye taşıyan Anadolu Ateşi'nin biletleri ise Türkiye'nin lider online etkinlik biletleme şirketi Biletinial'da.

 • 06.03.2023 06 Mar 13:34 Nesli Tükenme Noktasına Gelen Sibirya Kaplanlarının Sayısı Çin'de 1000'e Yaklaştı

  Nesli Tükenme Noktasına Gelen Sibirya Kaplanlarının Sayısı Çin'de 1000'e Yaklaştı Çin'in kuzeydoğusundaki Heilongjiang'da yer alan Çin Hengdaohezi Kedigiller Yetiştirme Merkezi'ndeki Sibirya kaplanlarının ya da diğer bir ismiyle Amur kaplanlarının sayısı 1986'da sadece sekiz iken, şimdilerde yaklaşık 1.000'e yükseldi.

 • 28.02.2023 28 Şub 13:15 Rusya'nın Asya'ya yönelişi

  Rusya'nın Asya'ya yönelişi Prof. Dr. İlyas Kemaloğlu, Ukrayna'daki gelişmeler dolayısıyla Batı'nın Rusya'ya karşı başlattığı çok yönlü yaptırımlar karşısında Kremlin'in siyasi, ekonomi ve enerji alanlarında Asya'ya yönelişine dair değerlendirmeyi, AA Analiz için 3 soruda kaleme aldı.

 • 27.02.2023 27 Şub 14:57 Antalya'daki 5 yıldızlı otellerin aşçılarından deprem bölgesindeki 20 bin kişiye sıcak yemek

  Antalya'daki 5 yıldızlı otellerin aşçılarından deprem bölgesindeki 20 bin kişiye sıcak yemek Antalya'daki 5 yıldızlı otellerin aşçılarından deprem bölgesindeki 20 bin kişiye sıcak yemek Otel şefleri deprem bölgesinin Gönülaşı olduANTALYA Antalya'da Kundu ve diğer turizm bölgelerinde 5 yıldızlı otellerde görev yapan aşçılar, depremin olduğu ilk gün kurdukları haberleşme ağıyla...

 • 27.02.2023 27 Şub 14:57 Antalya'daki 5 yıldızlı otellerin aşçılarından deprem bölgesindeki 20 bin kişiye sıcak yemek

  Antalya'daki 5 yıldızlı otellerin aşçılarından deprem bölgesindeki 20 bin kişiye sıcak yemek Antalya'daki 5 yıldızlı otellerin aşçılarından deprem bölgesindeki 20 bin kişiye sıcak yemek Otel şefleri deprem bölgesinin Gönülaşı olduANTALYA Antalya'da Kundu ve diğer turizm bölgelerinde 5 yıldızlı otellerde görev yapan aşçılar, depremin olduğu ilk gün kurdukları haberleşme ağıyla...

Advertisement