Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Şiir haberleri, Şiir son dakika, son dakika Şiir

Son Dakika Şiir Haberleri

Son dakika Şiir haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son şiir haberleri anında burada.


 • 11:59 Gelibolu'da Engelliler Günü etkinliği düzenlendi

  Gelibolu'da Engelliler Günü etkinliği düzenlendi Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki Yahya Çavuş Görme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu'nda 'Dünya Engelliler Günü' dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Programda, konuşmalar, şiir okuma, slayt gösterisi, monolog gösterisi, tiyatro gösterisi ve müzik dinletisi yer aldı. Etkinliğe, Gelibolu Belediye Başkanı ve diğer yetkililer de katıldı.

 • 09:52 Bafra'da Engelliler Günü etkinliği düzenlendi

  Bafra'da Engelliler Günü etkinliği düzenlendi Samsun'un Bafra ilçesinde Dünya Engelliler Günü dolayısıyla e-KPSS kursu öğrencileri ile salon programı, müzik ve şiir dinletisi düzenlendi. Bafra Gençlik Merkezi Müdürü Selim Erdoğan, engelli bireylerin toplumsal sorunlarının tespiti ve çözümü amacıyla moral faaliyetleri gerçekleştirdiklerini belirtti.

 • 09:46 Tokat'ta Engelliler Günü Programı Düzenlendi

  Tokat'ta Engelliler Günü Programı Düzenlendi Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde, Yunus Emre Ortaokulu bünyesinde bulunan özel eğitim sınıfında öğrenim gören öğrenciler tarafından Dünya Engelliler Günü dolayısıyla program düzenlendi. Programda şiirler okundu, sinevizyon gösterimi yapıldı ve öğrenciler çeşitli gösteriler sundu. Kaymakam Murathan Cebeci, engelleri sevgiyle kaldırarak gelecekte daha engelsiz bir dünya arzuladıklarını belirtti. Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Aymak da katıldı.

 • 03:11 Nazilli'de özel çocuklar etkinlikte buluştu

  Nazilli'de özel çocuklar etkinlikte buluştu Aydın'ın Nazilli ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla özel çocuklar etkinlikte buluştu. Özel eğitim okulunda düzenlenen kutlamalara okul müdürü solo türkü söyleyerek katkıda bulundu.

 • 02:17 Hayati İnanç: En değerli yatırım insana yapılan yatırımdır

  Hayati İnanç: En değerli yatırım insana yapılan yatırımdır Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nde gerçekleştirilen 'Hayata Şiirden Bakmak' konulu söyleşide yazar Hayati İnanç, insana yapılan yatırımın en değerli yatırım olduğunu belirtti.

 • 02:14 Paris'te Aşık Veysel'e Özel Etkinlik Düzenlendi

  Paris'te Aşık Veysel'e Özel Etkinlik Düzenlendi Fransa'nın başkenti Paris'te, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen 'Dostlar Beni Hatırlasın' etkinliğiyle Aşık Veysel'in hayatı ve eserleri anıldı.

 • Dün Dün 23:14 İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!

  İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA! İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 6-10 Aralık haftasında 16 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

 • Dün Dün 23:03 İstanbul'da düzenlenecek uluslararası şiir forumu

  İstanbul'da düzenlenecek uluslararası şiir forumu İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Poesium İstanbul Uluslararası Şiir Forumu, 7-10 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 8 ülkeden 33 şairin katılacağı forumda, çeşitli oturumlar, söyleşiler ve şiir okumaları düzenlenecek.

 • Dün Dün 22:50 CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Dünya Madenciler Günü'nde Zonguldak şiirini okudu

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Dünya Madenciler Günü'nde Zonguldak şiirini okudu CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü'nde Şair Kemal Özer'in 'Zonguldak' şiirini okuduğu bir videoyu paylaştı. Videoda madencilerin görüntüleri ve Özel'in şiiri seslendirdiği anlar yer aldı.

 • Dün Dün 19:05 Foça'da Engelliler Günü etkinliği düzenlendi

  Foça'da Engelliler Günü etkinliği düzenlendi Foça Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Foça Belediyesi, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla farkındalık etkinliği düzenledi. Programda, Foça Kaymakamı, Belediye Başkanı, Engelli Meclisi Başkanı ve öğrencilerin katılımıyla konuşmalar, şiirler ve müzik dinletileri gerçekleştirildi.

 • Dün Dün 19:04 Karabük'te Engelliler Günü programı düzenlendi

  Karabük'te Engelliler Günü programı düzenlendi Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda, halk oyunları sergilendi, müzik ve dans gösterileri yapıldı. Ayrıca, Engelli Korosu ve Engelliler Folklor Gösterisi düzenlendi.

 • Dün Dün 16:59 Ağrı'da Engelliler Günü Programı Düzenlendi

  Ağrı'da Engelliler Günü Programı Düzenlendi Ağrı'da, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde program düzenlendi. Vali Mustafa Koç'un da katıldığı programda, engellilerin başarıları vurgulandı ve hediyeler verildi.

 • Dün Dün 16:21 Aydın'da Engelliler Günü etkinliği düzenlendi

  Aydın'da Engelliler Günü etkinliği düzenlendi Aydın'ın Nazilli ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla özel çocuklar etkinlikte buluştu. Özel eğitim okulunda düzenlenen kutlamalara okul müdürü seslendirdiği solo türkü ile dikkatleri üzerine çekti. Etkinlikte öğrenciler şiirler okudu, piyano çaldı, dans gösterisi yaptı ve Yeşilçam filmlerinden eserleri canlandırdı. Ayrıca, palyaço gösterileri ve balondan oyuncaklar da sunuldu. Programın açılış konuşmasında okul müdürü, engelli bireylerin topluma kazandırılması ve yaşam kalitelerinin artırılmasının önemine vurgu yaptı.

 • Dün Dün 16:17 Ahlat'ta Engelliler Günü Programı Düzenlendi

  Ahlat'ta Engelliler Günü Programı Düzenlendi Bitlis'in Ahlat ilçesinde, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Saadet Ayber Özel Eğitim ve Uygulama Okulu tarafından bir program düzenlendi. Programda saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve öğrencilerin gösterileri sunuldu. Kaymakam Bingöl, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

 • Dün Dün 15:58 Artvin'de Engelliler Günü programı düzenlendi

  Artvin'de Engelliler Günü programı düzenlendi Artvin'de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen programda, engelli bireylerin yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Programda konuşan Vali Cengiz Ünsal, özel gereksinimli bireylerin toplumsal farkındalığının artırılmasının önemine vurgu yaparken, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar da özel gereksinimli bireylere verilen eğitim hizmetlerine dikkat çekti.

 • Dün Dün 15:52 Nevşehir Valisi Ali Fidan, Engelliler Günü'nde öğrencilerle buluştu

  Nevşehir Valisi Ali Fidan, Engelliler Günü'nde öğrencilerle buluştu Nevşehir Valisi Ali Fidan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla özel eğitim öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrenciler tarafından hazırlanan resim sergisinin açılışını gerçekleştiren Fidan, şiir ve müzik gösterilerini izledi. Ayrıca el sanatları ve resim sergisini ziyaret eden Fidan, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi ve pasta kesti.

 • Dün Dün 14:56 Kastamonu'da Engelliler Günü Programı

  Kastamonu'da Engelliler Günü Programı Kastamonu'da düzenlenen Dünya Engelliler Günü programında, engelli ve özel bireylerin gösterileri büyük beğeni topladı. Programda halk oyunları, ront, ritim ve defile gösterileri yapıldı. Öğrenciler, farkındalık oluşturmak için 'aynı bahçenin farklı çiçekleriyiz' yazılı dövizlerle protokol üyelerine ve davetlilere çiçek verdi.

 • Dün Dün 14:16 Guernica'da Filistin'e destek için insan mozaiği yapılacak

  Guernica'da Filistin'e destek için insan mozaiği yapılacak Guernica-Filistin Yurttaş İnisiyatifi, İspanya'nın Guernica kasabasında Filistin'e destek etkinliği düzenleyeceğini duyurdu. Etkinlikte insan mozaiği yapılacak, şiirler okunacak ve şarkılar söylenecek. Ayrıca, İsrail'in Filistin halkına karşı soykırım yaptığına dikkat çekilecek.

 • Dün Dün 13:54 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 'Sonsuzluk Kervanı' programını düzenliyor

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 'Sonsuzluk Kervanı' programını düzenliyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Serdar Tuncer, Dursun Ali Erzincanlı, Murat Belet ve Mehmet Zeyd Yıldız'ı Diyarbakırlılarla buluşturacak olan 'Sonsuzluk Kervanı' programını düzenliyor. Program, 7 Aralık Perşembe günü saat 19.30'da Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

 • Dün Dün 13:52 İstanbul, Cumhuriyetin 100. Yılında 8 Farklı Ülkeden Şairi Buluşturacak

  İstanbul, Cumhuriyetin 100. Yılında 8 Farklı Ülkeden Şairi Buluşturacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını bu kez de şairlerle kutluyor. İlki 1991 yılında düzenlenen ve dünyanın dört bir köşesinden şairleri İstanbul’da buluşturan şiir festivali yeniden hayat buluyor. "Poesium İstanbul 2. Uluslararası Şiir Forumu", 8 ülkeden 33 şairi İstanbullularla bir araya getiriyor. 7-10 Aralık tarihleri arasındaki festivale Metrohan ev sahipliği yapacak.

 • Dün Dün 13:29 Samsun'da 9 Bin 759 Engelliye Evde Bakım Hizmeti Veriliyor

  Samsun'da 9 Bin 759 Engelliye Evde Bakım Hizmeti Veriliyor Samsun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı, il genelinde 9 bin 759 engelli vatandaşa evde bakım hizmeti verildiğini söyledi. Ayrıca, Samsun'da düzenlenen törende engellilik konusunda farkındalık oluşturuldu.

 • Dün Dün 12:34 Çorum'da Engelliler Günü Programı Düzenlendi

  Çorum'da Engelliler Günü Programı Düzenlendi Çorum'un Sungurlu İlçesi'nde, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi tarafından bir program düzenlendi. Programa ilçe kaymakamı, belediye başkan yardımcısı, milli eğitim müdürü, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Programda konuşmalar, şiirler, skeçler ve gösteriler yer aldı.

 • Dün Dün 09:46 Emet Belediyesi, engellilerle bir araya geldi

  Emet Belediyesi, engellilerle bir araya geldi Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen yemekte engelli vatandaşlar ve aileleriyle bir araya geldi. Programda konuşan Başkan Doğan, engelli vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını vurguladı ve Emet'te yapılacak çalışmalarla engelsiz bir yaşamı hedeflediklerini belirtti.

 • 03.12.2023 03 Ara 21:34 Eskişehir'de "Filistin Dayanışma Gecesi" yapıldı

  Eskişehir'de 'Filistin Dayanışma Gecesi' yapıldı Eskişehir'de, Eskişehir Kardeşlik Platformunca "Filistin Dayanışma Gecesi" düzenlendi.

 • 03.12.2023 03 Ara 20:41 Bozüyük'te Engelliler Günü Programı Düzenlendi

  Bozüyük'te Engelliler Günü Programı Düzenlendi Bozüyük'te Engelliler Dayanışma Derneği tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla farkındalık programı düzenlendi. Programda konuşmalar, slayt gösterimi, şiirler ve zeybek ekibinin gösterisi yer aldı.

 • 03.12.2023 03 Ara 19:46 Beykoz Belediyesi Engelli Çocuklar İçin Etkinlik Düzenledi

  Beykoz Belediyesi Engelli Çocuklar İçin Etkinlik Düzenledi Beykoz Belediyesi, AKDEM'de eğitim gören engelli çocuk ve gençler için Dünya Engelliler Günü dolayısıyla etkinlik düzenledi. Etkinlikte müzik, piyano, şiir dinletisi, halk oyunları ve Hacivat-Karagöz oyunu sergilendi.

 • 03.12.2023 03 Ara 18:41 Tuzla'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Programı düzenlendi

  Tuzla'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Programı düzenlendi Tuzla'da düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programında özel çocuklar yeteneklerini sergiledi. Müzik, şiir, dans ve bayrak gösterileriyle izleyicilere keyifli dakikalar yaşatıldı. Programa Tuzla Kaymakamı, Piri Reis Üniversitesi Rektörü, Tuzla Belediye Başkanı ve özel çocuklar ile aileleri katıldı.

 • 03.12.2023 03 Ara 15:37 Kahramanmaraş'ta 4. Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri başladı

  Kahramanmaraş'ta 4. Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri başladı Kahramanmaraş'ta düzenlenen 4. Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri, Türk edebiyatına yön veren birçok şair ve yazarın yetiştiği şehirde başladı. Edebiyatseverleri buluşturan organizasyona Türkiye'nin yanı sıra birçok ülkeden yazar ve şair katıldı. Program, konferans ve şiir dinletileriyle devam ediyor.

 • 03.12.2023 03 Ara 15:34 Devrek Belediyesi Şiir ve Öykü Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Devrek Belediyesi Şiir ve Öykü Ödülleri Sahiplerini Buldu Devrek Belediyesi tarafından düzenlenen Rüştü Onur Şiir ve Müfide Güzin Anadol Öykü Ödülleri törenle sahiplerine verildi. Törende, Fatma Aras'ın 'Herkes İçin Hüzün' adlı şiiri, Umut Çetin'in 'Paça Rakısı' adlı öyküsü ve Şükrü Çiftçi'nin 'Kalanın Hikayesi' adlı eseri ödüle layık görüldü. Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, sanatın toplumlar için önemine vurgu yaparak, ödül kazananları kutladı.

 • 03.12.2023 03 Ara 14:51 Kars'ta Engelliler Günü etkinliği

  Kars'ta Engelliler Günü etkinliği Kars'ta düzenlenen etkinlikte engelli çocuklar tiyatro gösterimi ile Kafkas ve Zeybek oyunlarını sergiledi. Programda müzik ve şiir dinletisi de yapıldı.

 • 03.12.2023 03 Ara 11:32 Diyarbakır'da özel gereksinimli bireylere etkinlik düzenlendi

  Diyarbakır'da özel gereksinimli bireylere etkinlik düzenlendi Diyarbakır'da Yenişehir Belediyesi tarafından özel gereksinimli bireylere yönelik olarak koro, şiir dinletisi ve tiyatro etkinlikleri ile tekerlekli sandalye dağıtım töreni düzenlendi.

 • 03.12.2023 03 Ara 11:07 İstanbul'da Kano Sporu: Altın Boynuz Haliç

  İstanbul'da Kano Sporu: Altın Boynuz Haliç İstanbul'un yoğun temposundan uzaklaşmak isteyenler ve su sporları severler için kano, Haliç'te yapılabilecek aktiviteler arasında yer alıyor. Haliç'in dalgasız oluşu ve tarihi dokusuyla kano severlerin tercih ettiği bir nokta olan Altın Boynuz, Fatih Belediyesi Kano Kürek Merkezi'nde ücretsiz eğitimlerle spor yapma imkanı sunuyor. Yaz-kış denizle iç içe olmak isteyenlere fırsat tanıyan kano, İstanbulluların ilgisini çekiyor.

 • 03.12.2023 03 Ara 10:31 Tuzla'da Engelliler Günü Programı

  Tuzla'da Engelliler Günü Programı Tuzla'da düzenlenen programda 24 özel çocuk sahne aldı. Müzik, şiir, dans ve bayrak gösterileriyle izleyicilere keyifli dakikalar yaşatıldı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla'nın 'Engelsiz Tuzla' olması için çalışacaklarını belirtti.

 • 03.12.2023 03 Ara 10:17 Haftanın tarihine bakış

  Haftanın tarihine bakış Cumhuriyet döneminin ilk kağıt paraları 5 Aralık 1927'de tedavüle çıkarıldı.

 • 03.12.2023 03 Ara 10:09 Van'da Aşık Veysel sergisi ve imza günü düzenlendi

  Van'da Aşık Veysel sergisi ve imza günü düzenlendi Van'ın İpekyolu Belediyesi tarafından düzenlenen '2023 Aşık Veysel Yılı' etkinliği kapsamında resim sergisi ve imza günü düzenlendi. Sergide, ressam Prof. Dr. Yaşar Abdi Serin'in Aşık Veysel'in sözlerini ebru sanatıyla birleştirerek yaptığı tablolar sergilendi. Halk şairi Sahiba Serin ise kitaplarındaki şiirler hakkında konuştu.

 • 03.12.2023 03 Ara 10:09 Çayırova'da Dünya Engelliler Günü Programı

  Çayırova'da Dünya Engelliler Günü Programı Çayırova'da düzenlenen özel programda engelli çocuklar, sanat gösterileriyle engelleri aşmayı kanıtladı. Programa yoğun katılım oldu.

 • 03.12.2023 03 Ara 09:47 Tuzla'da Engelliler Günü etkinliği

  Tuzla'da Engelliler Günü etkinliği Tuzla'da düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programında özel çocuklar yeteneklerini sergiledi. Müzik, şiir, dans ve bayrak gösterileriyle izleyicilere keyifli dakikalar yaşattılar.

 • 02.12.2023 02 Ara 23:16 Siirt'te '7'nci geleneksel engelleri aşta gel' ses yarışması düzenlendi

  Siirt'te '7'nci geleneksel engelleri aşta gel' ses yarışması düzenlendi Siirt Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engeliler Günü dolayısıyla engellilerin katıldığı 'Engelleri aşta gel' ses yarışması düzenlendi. Yarışmada ilk üç giren yarışmacıların yanı sıra katılan bütün engellilere çeşitli ödüller verildi.

 • 02.12.2023 02 Ara 23:11 Esenyurt'ta Özel Bireyler Doyasıya Eğlendi

  Esenyurt'ta Özel Bireyler Doyasıya Eğlendi Esenyurt Belediyesi'nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlediği programda özel bireyler aileleriyle birlikte doyasıya eğlendi. Etkinlikte halk oyunu gösterisi, müzik grubu ve şiir okuması gibi etkinlikler yer aldı. Belediye yetkilileri, engelli bireylerin yaşadığı sorunlara dikkat çekerek onlara teşekkür etti.

 • 02.12.2023 02 Ara 22:27 Üsküp'te 9. Uluslararası Yahya Kemal Beyatlı Türkçe Şiir Şöleni düzenlendi

  Üsküp'te 9. Uluslararası Yahya Kemal Beyatlı Türkçe Şiir Şöleni düzenlendi Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te, Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) himayelerinde gerçekleştirilen 9. Uluslararası Yahya Kemal Beyatlı Türkçe Şiir Şöleni'ne, Türk kurum ve kuruluşların temsilcileri, Balkan bölgesinden şairler ve edebiyatseverler katıldı. MATÜSİTEB Genel Başkanı Tahsin İbrahim, Beyatlı'nın Türk edebiyatının temel taşlarından biri olduğunu vurgulayarak, onun şiirlerinin hala büyük hayranlıkla okunduğunu belirtti. Programda, bölgeden gelen şairler kendi yazdıkları şiirleri okudu.

 • 02.12.2023 02 Ara 18:23 İsrail'in Gazze'ye saldırılarına tepki: Gazze Şiir Nöbeti

  İsrail'in Gazze'ye saldırılarına tepki: Gazze Şiir Nöbeti İsrail'in Gazze'ye saldırılarına tepki gösteren şairlerin başlattığı 'Gazze Şiir Nöbeti', Beykoz'da gerçekleştirildi. Etkinlikte, dünyanın gözü önünde yaşanan insanlık dramına dikkat çekilerek şiirler okundu. Ayrıca, İsrail'in Gazze'de katlettiği çocukları temsilen balonlar uçuruldu. Şair ve yönetmen Faysal Soysal, etkinlikte yaptığı konuşmada, şiirin bize kim olduğumuzu hatırlattığını ve insanlık çığlığına ses vermenin önemini vurguladı.

 • 02.12.2023 02 Ara 15:46 AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, 'Kudüs'ü Hayal Ediyorum' yarışmasının ödül törenini düzenledi

  AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, 'Kudüs'ü Hayal Ediyorum' yarışmasının ödül törenini düzenledi AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Kudüs'ü Hayal Ediyorum' isimli resim, şiir ve mektup yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Sosyal Politikalar Başkanı Mehmet Fatih Serdar, çocukların İsrail zulmüne duyarlı olduklarını ve bunu mektuplarla ifade ettiklerini belirtti.

 • 02.12.2023 02 Ara 15:11 "Vatan şairi" Namık Kemal vefatının 135'inci yılında anılıyor

  'Vatan şairi' Namık Kemal vefatının 135'inci yılında anılıyor Türk Edebiyatı'nın "vatan şairi" Namık Kemal, vefatının 135'inci senesinde anılıyor.

 • 02.12.2023 02 Ara 14:15 Yahya Kemal Beyatlı'nın doğum günü Tekirdağ'da kutlandı

  Yahya Kemal Beyatlı'nın doğum günü Tekirdağ'da kutlandı Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nde düzenlenen programda, Yahya Kemal Beyatlı'nın doğumunun 139. yıl dönümü anıldı. Programda, Yahya Kemal'in hayatı hakkında bilgi verildi, şiirler okundu ve resim sergisi gezildi. Programa Tekirdağ Valisi, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, İl Kültür ve Turizm Müdürü, İl Milli Eğitim Müdürü, parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 • 02.12.2023 02 Ara 13:52 Konya'da Engelliler Günü gösterisi düzenlendi

  Konya'da Engelliler Günü gösterisi düzenlendi Konya'nın Karapınar ilçesinde, özel öğrenciler tarafından 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle gösteri düzenlendi. Karapınar Özel Eğitim Uygulama Okulu tarafından düzenlenen programda, özel öğrencilerin hazırladığı gösteriler büyük ilgi gördü.

 • 02.12.2023 02 Ara 13:23 Esenyurt Belediyesi Engelliler Günü Programı

  Esenyurt Belediyesi Engelliler Günü Programı Esenyurt Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlediği programda özel bireyler ve aileleriyle birlikte eğlendi. Programda yemek, sahne gösterileri ve şiir okuması gibi etkinlikler yer aldı. Belediye yetkilileri, engelli bireylerin yaşadığı sorunlara dikkat çekerek onlara teşekkür etti.

 • 02.12.2023 02 Ara 13:05 Siirt Belediyesi Engelliler İçin Ses Yarışması Düzenledi

  Siirt Belediyesi Engelliler İçin Ses Yarışması Düzenledi Siirt Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engeliler Günü dolayısıyla 'Engelleri aşta gel' adlı ses yarışması düzenledi. Yarışma büyük ilgi gördü ve engelli bireylerin heyecanlı anlar yaşamasını sağladı. Yarışmada dereceye giren yarışmacılara ödüller verildi ve program hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

 • 02.12.2023 02 Ara 12:58 Berlin'de bağlama ile konser veren Polonyalı Petra büyük ilgi gördü

  Berlin'de bağlama ile konser veren Polonyalı Petra büyük ilgi gördü Polonyalı Petra Nachtmanova, Türk arkadaşları sayesinde bağlama ile tanıştıktan sonra Berlin'de verdiği konserde büyük ilgi gördü. Petra, bağlama çalıp türküleri Alman şivesiyle Türkçe seslendiriyor ve bağlama eğitimi alarak Türkçe öğreniyor.

 • 02.12.2023 02 Ara 11:40 Görme engelli öğrenci müzik yeteneğiyle dikkat çekiyor

  Görme engelli öğrenci müzik yeteneğiyle dikkat çekiyor Kayseri'de yaşayan görme engelli 5'inci sınıf öğrencisi Metin Göçer, nota ve müzik bilgisi olmadan dinlediği müzikleri orgda çalabiliyor. Göçer, sanatçı olma hayaliyle müziğe olan yeteneğini geliştirmeye devam ediyor.

 • 02.12.2023 02 Ara 10:24 Osmaniye'de Engelliler Günü etkinlikleri düzenlendi

  Osmaniye'de Engelliler Günü etkinlikleri düzenlendi Osmaniye'de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen etkinliklerde, özel öğrenciler gösteriler düzenleyip, şiir ve şarkı söyledi. Programda konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, engelli kardeşlerimizin yaşamını kolaylaştırmak için hepimizin sorumluluk taşıdığını vurguladı.

Advertisement