Atagün Yalçınkaya Ringlere Veda Ediyor - Son Dakika

Atagün Yalçınkaya Ringlere Veda Ediyor

20.06.2014 17:34
Atagün Yalçınkaya Ringlere Veda Ediyor

Fenerbahçe'nin milli boksörü Atagün Yalçınkaya, yarın ringlere veda edeceği jübile gecesinde sarı-lacivertli camianın içinde bulunmanın kendisi için heyecan ve gurur verici olacağını söyledi.

Fenerbahçe'nin milli boksörü Atagün Yalçınkaya, yarın ringlere veda edeceği jübile gecesinde sarı-lacivertli camianın içinde bulunmanın kendisi için heyecan ve gurur verici olacağını söyledi.

Atagün Yalçınkaya'nın yarın Caferağa Spor Salonu'nda yapılacak jübilesi öncesi Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda, basın toplantısı gerçekleştirildi. Basın toplantısına Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Fenerbahçe Boks Şubesinden Sorumlu Yöneticisi Selim Sapan, boksör Atagün Yalçınkaya, Amatör Şubeler Koordinatörü Fikret Çetinkaya, Boks Şube Kaptanı Mert Öztemel ve gecede sarı-lacivertli takımla mücadele edecek Isigym Boxsport Berlin takımı sporcu ve idarecileri katıldı.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Fenerbahçe'nin büyüklüğünün amatörleri verdiği destekten geldiğini belirterek, "Genç yaşta olimpiyat ikincisi olan Atagün Yalçınkaya Türk boksunun medarı iftiharıdır. Kendisi sporcu arkadaşlarına örnek olmuştur. Jübilesini yapmak için buradayız. Faal sporculuğuna son veriyor ama bizim içimizde bulunacak, Milli Takım Antrenörü olarak yaşamına devam edecek" dedi.

Milli sporcu Atagün Yalçınkaya ise, "Böyle bir gecede olmak, Fenerbahçe gibi büyük bir camianın içinde olmak benim için heyecan ve gurur verici bir tablo. İnşallah Fenerbahçe boksunu çok daha iyi yerlere getireceğiz" diye konuştu.

Fenerbahçe'nin amatör branşlara yaptığı yatırımların ortada olduğunu belirten Yalçınkaya, "Boks hayatımda güzel başarılar elde ettim. Artık kardeşlerime yardımcı olmaya çalışacağız. Türk boksunun daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalar yapacağız. Boksu; Amerika ve Almanya gibi ülkelerde olduğu gibi popüler hale getirip, seyirciyle buluşturacağız. İnsanları salonlara çekmeye çalışacağız. Boks eskisi gibi popüler hale gelecektir. Hem Federasyon Başkanımızın, hem de Başkanımız Aziz Yıldırım Bey'in destekleriyle boksu daha iyi yerlere getireceğiz" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Amatör Şubelerden Sorumlu Yöneticisi Selim Sapan da, " Fenerbahçe Spor Kulübü, Başkanımız, yönetimimiz boksa çok önem veriyor ve boksu daha iyi yerlere getirmek istiyor. Yarın yapılacak jübile çok başarılı olacak" diye konuştu.

Basın toplantısının ardından yarın jübilede yer alacak sporcular tartıya çıkarak poz verdiler. - İSTANBUL

YORUMLAR
500
HDP Eş Genel Başkanı Buldan, İstanbul'daki mitingde konuştu HDP Eş Genel Başkanı Buldan, İstanbul'daki mitingde konuştu BAKAN YANIK SURİYELİLERİ PEYDERPEY GÖNDERİYORUZ, 2023'TEN SONRA BUNLARIN HİÇBİRİSİ KALMAYACAK BAKAN YANIK SURİYELİLERİ PEYDERPEY GÖNDERİYORUZ, 2023'TEN SONRA BUNLARIN HİÇBİRİSİ KALMAYACAK 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda şampiyon İspanya 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda şampiyon İspanya
Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Atagün Yalçınkaya Ringlere Veda Ediyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement