Eski milli yüzücüden çirkin paylaşım! Erdoğan'ın koronavirüse yakalandığını öğrenince "20 tencere helva yaptım" dedi - Son Dakika

Eski milli yüzücüden çirkin paylaşım! Erdoğan'ın koronavirüse yakalandığını öğrenince "20 tencere helva yaptım" dedi

05.02.2022 21:31

Eski milli yüzücü Derya Büyükuncu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın koronavirüs testinin pozitif çıkması sonrası tepki çeken bir paylaşımda bulundu. Büyükuncu, "Koronavirüs olmuş ve dua istiyor. Ediyoruz, ediyoruz, merak etmesin. 20 tencere helvayı yapmaya başladım. Zamanı gelince bütün mahalleye dağıtacağım" dedi. Büyükuncu aynı zamanda, helva görseli de paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün sosyal medya hesabından, eşi Emine Erdoğan ve kendisinin koronavirüse yakalandığını duyurdu. Erdoğan'ın bu açıklamasından sonra eski milli yüzücü Derya Büyükuncu'dan skandal bir paylaşım geldi.

DERYA BÜYÜKUNCU'DAN SKANDAL SÖZLER

Derya Büyükuncu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüse yakalanmasının ardından yaptığı paylaşımda helva görseli paylaşarak, "Koronavirüs olmuş ve dua istiyor. Ediyoruz, ediyoruz, merak etmesin. 20 tencere helvayı yapmaya başladım. Zamanı gelince bütün mahalleye dağıtacağım" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koronavirüse yakalandığını öğrenen Derya Büyükuncu'dan insanlık dışı paylaşım

TEPKİLERDEN SONRA BİR PAYLAŞIM DAHA YAPTI

Paylaşımı tepki çeken Büyükuncu daha sonra bir paylaşım daha yaparak, "Helva dedik, ne kadar da büyük bir kitle o insan!! için üstüne alındı. Allah kimseyi başkasının önünde eğilecek, kula kulluk edecek, karşısında el pençe divan duracak kadar karaktersiz, korkak yapmasın. Amin!!!" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koronavirüse yakalandığını öğrenen Derya Büyükuncu'dan insanlık dışı paylaşım

"BU ADAMIN ELİNDEN MİLLİ SPORCU UNVANI ALINMALI"

Melih Gökçek, Derya Büyükuncu'ya tepki gösterdiği paylaşımında "Bu adamın elinden milli sporcu unvanı alınmalı. Gitsin kendini hangi ülkeye yakın görüyorsa sporculuğunu orda yapsın" ifadelerini kullandı.

Derya Büyükuncu'dan koronavirüse yakalanan Erdoğan'la ilgili insanlık dışı paylaşım! Tepkiler çığ gibi büyüyor

"SPOR AHLAKINA VE SPORTMENLİĞE AYKIRIDIR"

Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Erkan Yalçın da koronavirüs testi pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'la ilgili eski milli yüzücü Derya Büyükuncu'nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma sert tepki gösterdi.

Derya Büyükuncu'dan koronavirüse yakalanan Erdoğan'la ilgili insanlık dışı paylaşım! Tepkiler çığ gibi büyüyor
Erkan Yalçın

Erkan Yalçın'ın açıklaması şöyle:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve değerli eşi Sayın Emine Erdoğan'ın Covid-19 testlerinin pozitif çıktığını açıklamalarının ardından, Derya Büyükuncu'nun kendi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış bulunduğu paylaşım, spor ahlakına ve sportmenliğe aykırıdır.

"KENDİSİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ"

Derya Büyükuncu'nun söz konusu söylemleri ile halkı kin ve nefrete sürükleme amacı taşıyan bu vahim paylaşımları ne spor ahlakına, ne insanlığa, ne de hangi siyasi görüşten olursa olsun bu kadim coğrafyanın örf ve geleneğine yakışmamaktadır. Bu vahim söylemleri nedeniyle şahsım ve başkanı olduğum Türkiye Yüzme Federasyonu adına kendisini şiddetle kınıyoruz."

YORUMLAR (12)
  • Tamer Şahin: Hiç bir şartta hiç kimse için ölüm temenni edilmemeli... Hastalık herkesin başına gelebilir... Ben şahsen iki sefer virüse yakalandım..birileri hakkımda olum temenni etseydi ne düşünürdüm demeli insan... Zira istediğin şey dönüp dolanıp sana geri gelecektir... çekim yasası gereği bu böyledir.. yercekimine ister inanın ister inanmayın 3. Kattan kendini atan ister inansın ister inanmasın yere çakılır. Çekim yasası da öyle. Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • ibrahim Madencioglu: Karakterin olsa zaten cumhurun başına hakaret etmezdin sevmek yada sevmemek kendi bileceğin iş ama saygı duymak zorundasın Cevap Yaz 7 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Futsal U19 Milli Takımımız hayat kurtardı! O anlar saniye saniye kameralara yansıdı Futsal U19 Milli Takımımız hayat kurtardı! O anlar saniye saniye kameralara yansıdı Bakan Bozdağ: Orman yangınlarında cezaların ele alınmasında fayda görüyoruz Bakan Bozdağ: Orman yangınlarında cezaların ele alınmasında fayda görüyoruz Xi: Çin, Küresel Kalkınma İşbirliğine Daha Fazla Kaynak Ayıracak Xi: Çin, Küresel Kalkınma İşbirliğine Daha Fazla Kaynak Ayıracak

Son Dakika Spor Eski milli yüzücüden çirkin paylaşım! Erdoğan'ın koronavirüse yakalandığını öğrenince '20 tencere helva yaptım' dedi - Son Dakika


Advertisement