Koleksiyonunda 80 takımın atkısı var - Son Dakika

Koleksiyonunda 80 takımın atkısı var

28.07.2021 14:10

- Koleksiyonunda 80 takımın atkısı var Yozgat'ta çay ocağı işleten Abdülmelik Tuncay Özentürk, ülkenin dört bir yanından futbol takımlarının atkılarından oluşan 80 parçalık koleksiyonunu iş yerinde sergiliyor.

- Koleksiyonunda 80 takımın atkısı var

YOZGAT - Yozgat'ta çay ocağı işleten Abdülmelik Tuncay Özentürk, ülkenin dört bir yanından futbol takımlarının atkılarından oluşan 80 parçalık koleksiyonunu iş yerinde sergiliyor.

Yozgat spor taraftarı olan Abdülmelik Tuncay Özentürk, uzun yıllar kırmızı-siyahlı takımda hem amigoluk hem de taraftar derneği başkanlığında görev aldı. Bu süre zarfında gerek deplasman maçlarında gerekse Yozgat'ta oynanan maçlarda rakip taraftarlarla atkı değiştirme geleneğini devam ettirdi. Özentürk, sahip olduğu atkılarla geniş bir koleksiyon oluşturdu.

Özentürk, Yozgatspor atkısıyla başlayan koleksiyonunda yaklaşık 80 parçaya ulaştı. Özentürk'ün koleksiyonunda Süper Lig takımlarından Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe olmak üzere 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve amatör liglerde bulunan takımların atkıları bulunuyor. Özentürk'ün hedefi yurt dışı da olmak üzere atkı koleksiyonu sayısını 250'ye çıkarmak.

"Her gittiğimiz yerden bir atkı almaya başladık"

Atkı koleksiyonuna gönül verdiği Yozgatspor atkısıyla başlayan Özentürk, "Çocukluktan itibaren, yaklaşık 35 seneden beri Yozgatspor taraftarıyım. Tribün liderliği, amigoluk ve taraftarlar derneği başkanlığı yaptım. Yıllardır deplasmanlara gidiyoruz, Yozgat'a gelen taraftarlar oluyor. Türkiye'nin çeşitli illerine her gittiğimiz yerden bir atkı almaya başladık. Buraya gelen taraftarlardan atkı aldık biz onlara verdik. Böyle bir geleneği devam ettirdik. Yeni açtığımız dükkana da bu atkıları astık. Güzel bir ambiyans oldu gelenin ilgisini çekiyor. Her birinin bir hatırası vardır. Yani baktıkça hatıralarımız canlanıyor. Yaklaşık elimde 80 tane atkı var. Süper Lig, birinci lig, ikinci lig, amatör ligde oynayan birçok takımın atkıları mevcut" dedi.

"Bu sayıyı 250'ye çıkarmak istiyorum"

Atkı koleksiyonuna yenilerini de ekleyeceğini belirten Özentürk, "Burası Yozgat'ın spor camiasının buluştuğu yer, futbol burada konuşuluyor. Bizim Yozgatspor sevdamız devam ediyor. Biz futbolu, tüm futbol takımlarını seviyoruz. Burada atkıların bulunması da kardeşlik açısından çok güzel bir durum. Şu anda 80 tane takımın atkısı var, bu sayıyı 250'ye çıkarmak istiyorum. Bu dostlukları ve arkadaşlıkları pekiştiriyor" şeklinde konuştu.

YORUMLAR
500
Beşiktaş'ta Fatih Karagümrük maçı hazırlıkları sürüyor Beşiktaş'ta Fatih Karagümrük maçı hazırlıkları sürüyor Antalyaspor tam kadro Trabzonspor maçına hazırlanıyor Antalyaspor tam kadro Trabzonspor maçına hazırlanıyor 18 Ağustos 2022 TRT spor Yayın Akışı 18 Ağustos 2022 TRT spor Yayın Akışı
Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Koleksiyonunda 80 takımın atkısı var - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement