Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Tbmm Genel Kurulu haberleri, Tbmm Genel Kurulu son dakika, son dakika Tbmm Genel Kurulu

Son Dakika Tbmm Genel Kurulu Haberleri

Son dakika Tbmm Genel Kurulu haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son tbmm genel kurulu haberleri anında burada.


 • 09:50 Emlakçılar Kentsel Dönüşüm Kanunu'nu olumlu buluyor Emlakçılar Kentsel Dönüşüm Kanunu'nu olumlu buluyor

  Eskişehir'de emlakçılık yapan Özgül Parlak, Kentsel Dönüşüm Kanunu'nun şehir ve yaşam kalitesi açısından olumlu etkileri olacağını belirtti. Parlak, kanunun uygulanması için zaman gerektiğini ve binaların depreme dayanıklılık testinden geçmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, eski binaların dönüşümünün maliyetli olduğunu ve devletin yardım sağlaması gerektiğini ifade etti.

 • 26.11.2023 26 Kas 23:00 Hatay Depremzede Derneği: 'Antakya ve Defne'de 207 Hektarlık Alan Rezerv Yapı Alanı Olarak Belirlendi. Hatay Depremzede Derneği: "Antakya ve Defne'de 207 Hektarlık Alan Rezerv Yapı Alanı Olarak Belirlendi.

  Hatay Depremzede Derneği, geçen günlerde TBMM’de kabul edilen kentsel dönüşüm yasasına ilişkin, “Antakya ve Defne’de 207 Hektarlık alan rezerv yapı alanı olarak belirlendi. Bu alanın içinde yaklaşık 50 bin kişi yaşıyor. Bu yasanın ülke genelinde çok büyük sakıncaları var. Özellikle kentsel dönüşüm uygulanacak yerlerde kişilerin mülksüzleştirilmesi, bulundukları yerlerden alınıp kırsal alanlara yerleştirilmesi ve değerli yerlerin ranta açılması gibi uygulamalarla karşılaşabiliriz. Hatay özelinde ise yasanın idareye keyfilik tanıması nedeniyle ciddi şüpheler var” açıklamasını yaptı.

 • 26.11.2023 26 Kas 11:03 TBMM Genel Kurulu, uluslararası anlaşmaların onaylanması için mesai yapacak TBMM Genel Kurulu, uluslararası anlaşmaların onaylanması için mesai yapacak

  TBMM Genel Kurulu, haftalık çalışmasına başlayarak bazı uluslararası anlaşmaların onaylanmasının uygun bulunmasına dair kanun tekliflerini görüşecek. Aynı zamanda ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi de Plan ve Bütçe Komisyonunda ele alınacak. Diğer yandan, asker gönderilmesi için verilen iznin süresinin uzatılması ve İsveç'in NATO'ya katılım protokolünün onaylanması da Genel Kurulda görüşülecek.

 • 24.11.2023 24 Kas 19:46 Türkan Elçi, 29 Kasım'da Duruşması Yapılacak Tahir Elçi Davasına İlişkin Konuştu: 'Cezasızlıkla Sonuçlanacağı Yönünde Bir Yargıya Ulaştık Diyebilirim... Türkan Elçi, 29 Kasım'da Duruşması Yapılacak Tahir Elçi Davasına İlişkin Konuştu: "Cezasızlıkla Sonuçlanacağı Yönünde Bir Yargıya Ulaştık Diyebilirim...

  CHP İstanbul Milletvekili Türkan Elçi, öldürülen eşi Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi davasının 29 Kasım’da yapılacak duruşması için “dosyanın cezasızlığa doğru gittiğini” söyledi. Türkan Elçi, “Nasıl bir sonla karşılaşabileceğimizi kimi zaman kestiremiyoruz fakat dosyanın gidişatı bunu gösteriyor ki bu da Türkiye’deki birden fazla dosya gibi cezasızlıkla sonuçlanacağı yönünde bir yargıya ulaştık diyebilirim artık. Çok umutlu olmak isterdim umutlu olduğumu söylerken aynı zamanda umudun topluma da sirayet etmesini isterdim fakat her zaman iyi vaatlerle toplumun karşısına çıkayım gibi şeyi de yaratamıyorsun. Neticede gidişatta iyi bir yöne doğru gidilmiyorsa bunu da rahatlıkla söyleyebilmeli. İlk başta bizim açımızdan şahsi olarak çok acıtıcı bir durum. Cezasızlığa doğru giden bir dosyanın da artık bunu bir önyargıyla değerlendirmiyoruz. Kanaatimiz sonrasında, devam eden mahkeme sonrasında, kanaatimizin neticesinde bunun artık olumlu bir sonuçla veya gerçek faillerin cezalandırılmayacağı yönünde bir kanaate vardık diyebiliriz” diye konuştu.

 • 24.11.2023 24 Kas 17:41 Hatay'da deprem sonrası sorunlar büyüyor Hatay'da deprem sonrası sorunlar büyüyor

  Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, 6 Şubat depreminin ardından Hatay'da yaşanan sorunların azalmak bir yana, katlanarak büyüdüğünü belirterek, Hataylıların şehri terk ettiğini ve Hatay'ın korunmaya ihtiyaç duyduğunu söyledi.

 • 24.11.2023 24 Kas 16:26 Utku Çakırözer, RTÜK'ün 11 Aylık Ceza Karnesini Açıkladı: '11 Ayda 7 Kanala 49 Yaptırım, 22 Milyon Lira Ceza' Utku Çakırözer, RTÜK'ün 11 Aylık Ceza Karnesini Açıkladı: "11 Ayda 7 Kanala 49 Yaptırım, 22 Milyon Lira Ceza"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM Genel Kurulu’nda RTÜK’ün 2023 yılında kestiği cezaların tablosunu açıkladı. Çakırözer, “Yılın ilk 11 ayında Halk TV, FOX, TELE 1, Habertürk, Flash Haber, KRT ve TV5'e toplam 49 yaptırım uygulandı. Verilen ceza tutarı tam 22 milyon lirayı geçti. RTÜK'ün görevi sarayın, iktidarın sopalığını yapmak değildir, kendini mahkeme yerine koymak hiç değildir. RTÜK'ün görevi televizyon kanallarını, medyayı karartmak değil, yaşatmaktır, özgürlüğünü korumaktır” dedi.

 • 24.11.2023 24 Kas 13:14 İnan Akgün Alp: Tahir Elçi Cinayeti Vicdan Meselesidir, Bu Devlet İçin ya Adil Bir Devlet ya da Zorba Bir Devlet Olmanın Tercihidir. İnan Akgün Alp: Tahir Elçi Cinayeti Vicdan Meselesidir, Bu Devlet İçin ya Adil Bir Devlet ya da Zorba Bir Devlet Olmanın Tercihidir.

  CHP Kars Milletvekili İnan Akgün Alp, CHP’nin Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi cinayetinin aydınlatılması amacıyla verdiği Meclis araştırma önergesinin AK Parti tarafından reddedilmesine ilişkin, “Siz bu öneriyi niye reddettiniz? Çünkü sizin, 2015 yılının kaotik ortamında siyasal bir sorumluluğunuz var. Tahir Elçi cinayeti vicdan meselesidir. Tahir Elçi cinayeti bu devlet için ya adil bir devlet ya da zorba bir devlet olmanın tercihidir. Tahir Elçi’yi öldürenler, Hrant Dink’i öldürenler bunları araştırmaktan kaçınacak hiçbir şey yok” dedi.

 • 24.11.2023 24 Kas 11:21 AK Parti, Filistin'e yapılanlarla ilgili başvuruyu tamamladı AK Parti, Filistin'e yapılanlarla ilgili başvuruyu tamamladı

  AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Filistin'e yapılanlarla ilgili başvurunun hazırlıklarının tamamlandığını duyurdu. 13-14 avukat ve farklı ülkelerden 3 bin dilekçeyle birlikte Lahey'de bulunan Zengin, başvurunun bir hafta içinde yapılacağını belirtti. Türkiye'nin bu konuda öncülük etmesinin önemli olduğunu vurgulayan Zengin, binlerce insanın hayatını kaybettiği ve devam eden hukuksuz uygulamalar için uluslararası hukukun yaptırımının olması gerektiğini ifade etti.

 • 23.11.2023 23 Kas 23:53 TBMM Genel Kurulu'nda, uluslararası anlaşmanın onaylanmasına ilişkin 5 kanun teklifi kabul edildi TBMM Genel Kurulu'nda, uluslararası anlaşmanın onaylanmasına ilişkin 5 kanun teklifi kabul edildi

  TBMM Genel Kurulu'nda, uluslararası anlaşmanın onaylanmasına ilişkin 5 kanun teklifi kabul edildiGenel Kurul'da, İslam İşbirliği Teşkilatı Çalışma Merkezi Tüzüğünün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi, Türkiye ile Cezayir Arasında Türkiye ve Cezayir'de Kültür Merkezleri...

 • 23.11.2023 23 Kas 23:50 TBMM Genel Kurulu'nda uluslararası anlaşmalar kabul edildi TBMM Genel Kurulu'nda uluslararası anlaşmalar kabul edildi

  TBMM Genel Kurulu'nda İslam İşbirliği Teşkilatı Çalışma Merkezi Tüzüğünün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Türkiye ve Cezayir'de Kültür Merkezleri Açılmasına ve Faaliyetine İlişkin Anlaşmanın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Sınıraşan Organize Suçlarla Mücadele Alanında İş Birliği Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifleri görüşülerek kabul edildi. Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Paraguay Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Hava Ulaştırma Anlaşması ile Anlaşmada Değişiklik Yapılmasına Dair Notaların Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Maldivler Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Hava Hizmetleri Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi de kabul edildi.

 • 23.11.2023 23 Kas 23:46 Okan Konuralp: 'Tbmm'de Bugün Alınan Kararla, Sayın Tahir Elçi'nin Davasıyla İlgili Cezasızlık Gerçeğini Pekiştirmiş Olduk' Okan Konuralp: "Tbmm'de Bugün Alınan Kararla, Sayın Tahir Elçi'nin Davasıyla İlgili Cezasızlık Gerçeğini Pekiştirmiş Olduk"

  CHP Ankara Milletvekili Okan Konuralp, TBMM Genel Kurulu'nda; "Tahir Elçi cinayetinin failleri yargılama süreçlerinden bile isteye uzak tutulmaya çalışılmaktadır. Faillerin cezalandırılması yerine bundan sonraki benzer dosyalarda da olduğu gibi dosyayı sürüncemede bırakıp, cezasızlıkla sonlandırma çabasının saklanılmasına gerek bile duyulmamaktadır. Bir kez daha vurgulamak gerekirse Sayın Türkan Elçi insan hakları savunucusu, hukukçu, baro başkanı Tahir Elçi'nin katillerinin cezalandırılmasını gerçeklerin ortaya çıkartılmasını istiyor. Gerçek bu kadar açıkken sizler hakikati TBMM'den kaçırmayı tercih ettiniz, etmemeliydiniz. Cezasızlığı bu topraklardan söküp atacak önemli bir adımı, dönem arkadaşımızın talebi doğrultusunda, Tahir Elçi cinayeti bağlamında atmalıydık. Tahir Elçi cinayetinin her yönüyle araştırılması talebimizi yeniden ele alalım. Türkiye’de cezasızlık kültürüne son vermek için, adaletin tesis edilmesi için ortak bir adım atalım" diye konuştu.

 • 23.11.2023 23 Kas 23:46 CHP Milletvekili Türkan Elçi, Tahir Elçi suikastıyla ilgili konuştu CHP Milletvekili Türkan Elçi, Tahir Elçi suikastıyla ilgili konuştu

  CHP İstanbul Milletvekili Türkan Elçi, eski Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi suikastına ilişkin TBMM'de yaptığı konuşmada, dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu'nun ifadesine başvurulması taleplerinin reddedildiğini belirtti. Elçi, davanın adil bir dünya düzenine inananlar, adalet için mücadele edenler ve hukuka inananlar için önemli olduğunu vurguladı.

 • 23.11.2023 23 Kas 20:05 AK Parti, Uluslararası Ceza Mahkemesine Filistin başvurusu yapacak AK Parti, Uluslararası Ceza Mahkemesine Filistin başvurusu yapacak

  AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Filistin'e yapılanlarla ilgili başvurunun hazırlıklarının tamamlandığını ve bir hafta içerisinde Uluslararası Ceza Mahkemesine başvurunun yapılacağını duyurdu. Zengin, binlerce insanın hayatını kaybettiği ve devam eden hukuksuz uygulamalar için uluslararası hukukun bir yaptırımının olması gerektiğini belirtti.

 • 23.11.2023 23 Kas 18:29 Hedep'in Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Önerisi, AKP'li ve MHP'li Milletvekillerinin Oylarıyla Reddedildi Hedep'in Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Önerisi, AKP'li ve MHP'li Milletvekillerinin Oylarıyla Reddedildi

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin (HEDEP) kadına şiddetle ilgili araştırma önergesinin bugün TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmesine ilişkin grup önerisi, AKP ve MHP'li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. Önerinin gerekçesini açıklayan HEDEP Diyarbakır Milletvekili Halide Türkoğlu, "25 Kasım etkinliklerini suç, ihbar olarak değerlendirmek sizin haddinize değildir. Kadın özgürlük mücadelesini kriminalize ederek bu mücadeleyi sindiremezsiniz. Kendimizi ihbar ediyoruz, 25 Kasım'da kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında her yerde olacağız. Erkek egemenliğine karşı kadın özgürlük mücadelemizi büyüteceğiz" dedi.

 • 23.11.2023 23 Kas 17:43 TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulu

  AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Filistin'de 6 binden fazlası çocuk olmak üzere 15 bine yakın kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, bu katliamlar için uluslararası hukukun bir yaptırımı olması gerektiğini söyledi.

 • 23.11.2023 23 Kas 17:08 TBMM Başkanı Kurtulmuş: 'Kendi içerisinde, beş yıllık uygulamalar çerçevesinde revizyonlar yapılabilir, esas olan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet... TBMM Başkanı Kurtulmuş: "Kendi içerisinde, beş yıllık uygulamalar çerçevesinde revizyonlar yapılabilir, esas olan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet...

  TBMM Başkanı Kurtulmuş: "Kendi içerisinde, beş yıllık uygulamalar çerçevesinde revizyonlar yapılabilir, esas olan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden geri dönüş yoktur.

 • 23.11.2023 23 Kas 00:16 Bakan Göktaş'tan Aile ve Gençlik Fonu'nun yasalaşmasına ilişkin paylaşım Açıklaması Bakan Göktaş'tan Aile ve Gençlik Fonu'nun yasalaşmasına ilişkin paylaşım Açıklaması

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, petrol, doğal gaz ve maden gelirleriyle kurulan Aile ve Gençlik Fonu ile gençlerin yuva kurmasını kolaylaştıracaklarını belirtti.

 • 22.11.2023 22 Kas 23:26 AKP'nin Evlenecek Çiftlere Kredi Verme Kanunu Yürürlüğe Girdi AKP'nin Evlenecek Çiftlere Kredi Verme Kanunu Yürürlüğe Girdi

  AKP'nin evlenecek çiftlere 2 yıl geri ödemesiz kredi verilmesini de amaçlayan Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi, bugün TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Yasaya göre; Fon'un Yönetim Kurulu Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı başkanlığında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı ile Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı'ndan oluşacak. Fon'dan kaynak aktarımı yapılacak projeleri, aktarılacak kaynak tutarını, harcama programlarını belirlemeye yetkili olacak Yönetim Kurulu, kararlarını oy çokluğu ile alacak.

 • 22.11.2023 22 Kas 23:18 TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulu

  AK Parti Ankara Milletvekili Zehranur Aydemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, gençlik buluşmalarında bizzat gençlerin dile getirdiği bir talep olarak Aile ve Gençlik Fonu'nu hayata geçirdiğini belirterek, "Bu fonun kurulması konusunda kamuoyunda büyük bir beklenti olduğu bir gerçekti.

 • 22.11.2023 22 Kas 23:08 Aile ve Gençlik Fonu Kanunu Kabul Edildi Aile ve Gençlik Fonu Kanunu Kabul Edildi

  TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen kanuna göre, Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı kamu tüzel kişiliğine Aile ve Gençlik Fonu kurulacak. Fonun yönetim kurulu, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı başkanlığında, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı ile Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısından oluşacak. Fonun kaynakları arasında devlet hissesi, devlet hakkı, geri ödemeler, bağışlar ve diğer gelirler yer alacak. Fonun giderleri ise onaylanan projeler, teşvikler, hibeler, destekler ve diğer operasyonel giderlerden oluşacak. Fon, kurumlar vergisinden muaf tutulacak ve yapılan bağışlar vergi matrahından indirilebilecek.

 • 22.11.2023 22 Kas 22:01 Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

  Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

 • 22.11.2023 22 Kas 21:52 Depremzedelerin Konteynerkentlerdeki Mağduriyeti Depremzedelerin Konteynerkentlerdeki Mağduriyeti

  CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulu'nda deprem bölgesinde yaşayan vatandaşların konteynerkentlerdeki mağduriyetine dikkat çekti. Tutdere, kış gelmeden ve havalar soğumadan önlem alınması çağrısında bulundu.

 • 22.11.2023 22 Kas 21:38 TBMM Genel Kurulu'nda MHP ve HEDEP Milletvekilleri Arasında Gerginlik TBMM Genel Kurulu'nda MHP ve HEDEP Milletvekilleri Arasında Gerginlik

  TBMM Genel Kurulu'nda Aile ve Gençlik Fonu Kanun Teklifi görüşmeleri sırasında MHP ve HEDEP milletvekilleri arasında gerginlik yaşandı. HEDEP Şırnak Milletvekili Nevroz Uysal Aslan, cinsel istismar vakalarından örnekler vererek faillerin ceza almadığını veya çok az ceza aldığını belirtti. MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül ise terör örgütü PKK'nın kız çocuklarını kaçırdığını ve HEDEP milletvekillerinin buna tepki göstermediğini söyledi. Bu sözler üzerine gerginlik arttı ve AK Parti, MHP ve HEDEP milletvekilleri yerlerinden kalktı. TBMM Başkanvekili Celal Adan oturuma ara verdi.

 • 22.11.2023 22 Kas 19:11 TBMM Genel Kurulu toplandı TBMM Genel Kurulu toplandı

  TBMM Genel Kurulu'nda, Aile ve Gençlik Fonu kurulmasına ilişkin kanun teklifinin görüşmeleri devam ediyor.

 • 22.11.2023 22 Kas 18:22 Hedep'in Kara Para Aklamanın Yaygınlaşmasının Nedenlerinin Araştırılması Önerisi AKP ve MHP'li Milletvekilleri Tarafından Reddedildi Hedep'in Kara Para Aklamanın Yaygınlaşmasının Nedenlerinin Araştırılması Önerisi AKP ve MHP'li Milletvekilleri Tarafından Reddedildi

  HEDEP’in kara para aklamanın yaygınlaşmasının nedenlerinin araştırılması amacıyla verdiği araştırma önergesinin TBMM Genel Kurulu’nun bugünkü birleşiminde görüşülmesi için getirdiği grup önerisi AKP ve MHP’li milletvekillerinin oyları ile reddedildi. HEDEP’li Ceylan Akça Cupolo, “Güzellik merkezleri üzerinden kara para aklandığını görüyoruz. Kötü olan bu konunun sulandırılması. Neyle sulandırılıyor, sosyal medya fenomenleridir, cicişlerdir, şöyledir, böyledir denerek korkunç bir suçu gizleme çabası görüyoruz. Burada kara para aklama ağına dahil olmuş bürokratlar var. Siyasetçiler var, bu para nereden geliyor, bu sosyal medya ünlüleri kimin parasını aklıyorlar? MASAK bunu hiç tespit etmedi mi? Haksız şekilde zenginleşen savcıları hakimleri araştıralım. Bu kadar kara parayı nasıl aklıyorlar, bunu araştıralım” dedi.

 • 22.11.2023 22 Kas 17:51 TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulu

  AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara insani ara verecek uzlaşmaya ilişkin, "Bugün itibarıyla esir takasıyla alakalı 4 günlük bir ateşkes olacak ama bu savaşın bittiği anlamına gelmiyor.

 • 22.11.2023 22 Kas 17:24 CHP Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş'taki deprem mağdurlarının sorunlarını Meclis'e taşıdı CHP Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş'taki deprem mağdurlarının sorunlarını Meclis'e taşıdı

  CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından mağduriyeti devam eden yurttaşların sorunlarını Meclis gündemine taşıdı. Öztunç, depremin üzerinden 9 ay geçmesine rağmen hala ciddi bir çalışma yapılmadığını ve vatandaşların kalacak yer bulamadığını belirtti. Ayrıca, sağlık sorunlarının da çözülemediğini ve hastanelerdeki yoğunluğun arttığını ifade etti.

 • 22.11.2023 22 Kas 14:59 TBMM Genel Kurulu'nda Milletvekilleri Sorunları Gündeme Taşıdı TBMM Genel Kurulu'nda Milletvekilleri Sorunları Gündeme Taşıdı

  TBMM Genel Kurulu'nda Meclis Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı. Gündem dışı söz alan İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, Antalya'nın ulaşım sorunlarına dikkat çekti ve Antalya-Alanya otoban projesinin hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti. CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş ise Giresun'un sorunlarını dile getirerek, işsizlik ve göç gibi konulara değindi. AK Parti İstanbul Milletvekili Pervin Tuba Durgut ise Gazze'deki kadın ve çocuk katliamlarına dikkat çekti ve uluslararası toplumu bu durumu kınamaya ve sorumluları adaletin önüne çıkarmaya çağırdı.

 • 22.11.2023 22 Kas 06:01 ÖZGÜR ÖZEL: YARGITAY'IN KARARINA KARŞI SONUNA KADAR DİRENECEĞİZ ÖZGÜR ÖZEL: YARGITAY'IN KARARINA KARŞI SONUNA KADAR DİRENECEĞİZ

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Biz, Recep Tayyip Erdoğan'ın Anayasa'yı askıya alma girişimine, onun araçsallaştırdığı, ona destek veren, onun maşası olmuş Yargıtay'ın darbe girişimine karşı sonuna kadar direneceğiz.

 • 22.11.2023 22 Kas 00:01 CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Anayasa, bir toplum sözleşmesidir CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Anayasa, bir toplum sözleşmesidir

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 'adalet ateşi' eyleminde yaptığı konuşmada, Anayasa'nın bir toplum sözleşmesi olduğunu ve toplum sözleşmesinin ortadan kalkması durumunda devletin de ortadan kalkacağını belirtti. Özel, vatandaşları Anayasa'ya sahip çıkmaya ve darbe girişimlerine karşı Anayasa ve Cumhuriyet'in yanında yer almaya davet etti.

 • 21.11.2023 21 Kas 23:23 CHP Milletvekili Tanrıkulu: Kürtlerin seçtiği belediye başkanlarını görevden alıyorsunuz CHP Milletvekili Tanrıkulu: Kürtlerin seçtiği belediye başkanlarını görevden alıyorsunuz

  CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Kürtlerin seçtiği belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine vali ve kaymakam atanmasını eleştirdi. Tanrıkulu, bu uygulamanın Kürtlerin temsilini engellediğini ve adaleti sorguladığını belirtti. Ayrıca, bu yanlış uygulamaların tarih boyunca hatırlanacağını ve sorumlularının hesap vereceğini ifade etti.

 • 21.11.2023 21 Kas 21:40 İyi Parti'nin 'Barınma Krizi ve Fahiş Kira Artışları Araştırılsın' Önerisi AKP'li ve MHP'li Milletvekillerinin Oylarıyla Reddedildi İyi Parti'nin "Barınma Krizi ve Fahiş Kira Artışları Araştırılsın" Önerisi AKP'li ve MHP'li Milletvekillerinin Oylarıyla Reddedildi

  İYİ Parti'nin fahiş kira zamları nedeniyle meydana gelen barınma krizini gündeme getirmek ve mağduriyetleri gidermek amacıyla kira fiyatlarına ilişkin TBMM'ye verdiği önergenin bugün TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmesi için getirdiği grup önerisi AKP ve MHP'li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. Önerinin gerekçesini açıklayan İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, "Bu sorun yüzünden insanlar çok büyük sıkıntılar yaşamakta aile içi huzursuzluklar artmaktadır, boşanma oranları yükselmekte ve barınma ihtiyacını karşılayamamaktan dolayı eğitimine ara veren öğrenci sayısı her geçen gün artmaktadır. Barınma krizi sorununun nedenlerini anlamak ve gereken çözümleri üretmek üzere Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasını teklif ediyorum" dedi.

 • 21.11.2023 21 Kas 19:41 TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulu

  AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta'nın, İsrail'e silah, teçhizat ve asker taşıyan bir Amerikan uçağının 5 Kasım'da İncirlik Hava Üssü'nden kalktığının doğru olup olmadığı sorusuna "Türkiye'den kalkan hiçbir uçak yoktur, Türkiye asla buna müsaade edemez.

 • 21.11.2023 21 Kas 19:19 TBMM Genel Kurulu'nda gergin anlar! MHP'li Celal Adan'dan özür bekleyen HEDEP'liler oturma eylemi yaptı TBMM Genel Kurulu'nda gergin anlar! MHP'li Celal Adan'dan özür bekleyen HEDEP'liler oturma eylemi yaptı

  Meclis Genel Kurulu'nda MHP'li Celal Adan'ın 3 hafta önce söylediği, ''p....venkler'' ifadesi nedeniyle tansiyon bir kez daha yükseldi. Meclis Başkanvekili Celal Adan'dan özür beklediğini söyleyen HEDEP'liler kürsünün önünde alkışlı protesto eylemi gerçekleştirdi. Başkanlık divanı önünde oturma eylemi yapan HEDEP milletvekilleri ile MHP'liler arasında gerilim tırmandı. Tartışma sırasında sinirlenen HEDEP Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık'ı diğer milletvekilleri sakinleştirdi.

 • 21.11.2023 21 Kas 17:12 TBMM Genel Kurulu'nda Gerginlik Devam Ediyor TBMM Genel Kurulu'nda Gerginlik Devam Ediyor

  TBMM Genel Kurulu'nda yaşanan gerginlik devam ediyor. TBMM Başkanvekili Celal Adan ile HEDEP Ağrı milletvekili Sırrı Sakık arasında yaşanan tartışma, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında yapılan açıklamalarla gündeme gelmişti. TBMM Genel Kurulu'nda yapılan konuşmalarda tansiyon yükseldi ve HEDEP milletvekilleri kürsüyü işgal etti.

 • 21.11.2023 21 Kas 17:10 TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı

  TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı. Adan, görev süresi boyunca tarafsızlık ve adaleti ön planda tuttuğunu belirtti. HEDEP milletvekilleri ise Adan'ın özür dilemesini talep etti ve protestolarını sürdürdü. Başkanvekili Adan, konuşmasında gruplara ve milletvekillerine yönelik herhangi bir açıklama yapmadığını vurguladı.

 • 21.11.2023 21 Kas 17:02 PAÜ Hukuk Fakültesi Öğrencileri Anıtkabir ve TBMM'yi Ziyaret Etti PAÜ Hukuk Fakültesi Öğrencileri Anıtkabir ve TBMM'yi Ziyaret Etti

  Pamukkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri, Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Ankara'ya giderek, Anıtkabir ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretin ardından öğrencilere TBMM Başkan Vekili Sırrı Süreyya Önder tarafından selamlama yapıldı.

 • 21.11.2023 21 Kas 12:03 CHP Grubu, Anayasa'ya Sadakat İçin Nöbette CHP Grubu, Anayasa'ya Sadakat İçin Nöbette

  CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamada, CHP grubunun 9 Kasım'dan bu yana 276 saat boyunca nöbette olduğunu ve tek istediklerinin Anayasa'ya sadakat olduğunu belirtti. Başarır, milletvekillerinin Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacaklarına dair yemin ettiklerini ve bu yeminin Anayasa'nın üstünlüğüne saygı duyulması gerektiğini vurguladı. Adalet için, Anayasa'nın üstünlüğü için, halk iradesi için ve darbelere karşı gelmek için Meclis'te olduklarını ifade etti.

 • 21.11.2023 21 Kas 11:43 CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un sessiz kalmasına tepki gösterdi CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un sessiz kalmasına tepki gösterdi

  CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin TİP Hatay Milletvekili Can Atalay kararı ve Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunması ile başlayan 'yargı krizine' karşı TBMM Genel Kurulu'nda başlattıkları 'adalet nöbetinin' 276 saattir devam ettiğini belirterek, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un sessiz kalmasına tepki gösterdi.

 • 20.11.2023 20 Kas 17:17 CHP Milletvekili Tuncay Özkan, hukuk fakültesi öğrencilerine adalet nöbetini anlattı CHP Milletvekili Tuncay Özkan, hukuk fakültesi öğrencilerine adalet nöbetini anlattı

  CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, TBMM Genel Kurulu'nda 'adalet nöbeti' tutarken hukuk fakültesi öğrencilerine seslendi. Özkan, adalet için inanmanın yanı sıra fedakarlıkta bulunmanın da gerektiğini belirtti ve ülkede adaletin olmadığı durumları eleştirdi. Adaletin yaşamın her yerinde aranması gerektiğini vurgulayan Özkan, mücadeleden vazgeçilmemesi gerektiğini söyledi.

 • 17.11.2023 17 Kas 16:48 CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, emeklilere verilen 5 bin liralık ikramiyenin adaletsiz olduğunu belirterek Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, emeklilere verilen 5 bin liralık ikramiyenin adaletsiz olduğunu belirterek Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu

  CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı dolayısıyla emeklilere verilen 5 bin liralık ikramiyenin geçinemediği için çalışmak zorunda kalan emeklilere haksızlık olduğunu söyledi. Günaydın, konuyu Anayasa Mahkemesi'ne taşıdıklarını ve ivedilikle bir düzenleme beklediklerini belirtti. Ayrıca Günaydın, Türkiye'nin dış politikasında yaşanan zikzakların ve Hrant Dink cinayetinin ardındaki derin devlet ilişkilerinin ortaya çıkarılması gerektiğini ifade etti.

 • 16.11.2023 16 Kas 20:50 Salıcı'dan Samast'ın Tahliye Edilmesine Tepki: 'Bir Bebekten Katil Yaratan Karanlık Devam Ediyor. Salıcı'dan Samast'ın Tahliye Edilmesine Tepki: "Bir Bebekten Katil Yaratan Karanlık Devam Ediyor.

  CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, dün; “Rakel Dink’in bir sözü vardı. Cenaze töreninde söylemişti. ‘Bir bebekten katil yaratan karanlık’ demişti. Beni çok etkilemişti o söz. Görünen o ki bir bebekten katil yaratan karanlık devam ediyor. O dönemin koşullarını hatırlayın. O dönemin koşullarında AKP iktidarı var. AKP iktidarına karşı da işlenmiş bir cinayetti aslında. Dolayısıyla bugün de AKP iktidarında olması ve bu salıvermenin o iktidar döneminde olması bence AKP’li arkadaşların şapkalarını önüne koyup düşünmelerini gerektiren bir durum” dedi.

 • 16.11.2023 16 Kas 20:40 CHP'nin Organize Suç Örgütlerinin Kamudaki Bağlantılarının Araştırılması Amacıyla Verdiği Önerge, AKP ve MHP Oylarıyla TBMM'de Reddedildi CHP'nin Organize Suç Örgütlerinin Kamudaki Bağlantılarının Araştırılması Amacıyla Verdiği Önerge, AKP ve MHP Oylarıyla TBMM'de Reddedildi

  CHP'nin "Organize suç örgütlerinin kamudaki bağlantılarının araştırılması" amacıyla verdiği Meclis araştırmasına dair grup önerisi, TBMM Genel Kurulu’nda AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. CHP Ankara Milletvekili Okan Konuralp, "AK Parti iktidarının bugün organize suçla artan mücadelesi aslında bugüne kadarki yeteneksizliğini ortaya koymaktadır. Çünkü bir ülkede bugün itibarıyla çökertilen yaklaşık 50 organize suç örgütü varsa sorulması gereken sorular şunlardır: Sayın Bakan'ın göreve başlamasından önce nasıl bir süreç yaşanmıştır ki etkisiz hale getirilen suç örgütü sayısı 50'yi bulunmuştur" dedi.

 • 16.11.2023 16 Kas 20:36 TBMM'de HEDEP, MHP ve İYİ Partililer arasında ''Kürt böreği'' tartışması TBMM'de HEDEP, MHP ve İYİ Partililer arasında ''Kürt böreği'' tartışması

  Meclis Genel Kurulu'ndaki ''Kürt böreği mi küt böreği mi?'' tartışması nedeniyle ilginç anlar yaşandı. HEDEP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, böreğin isminin ''Kürt böreği'' olduğunu savunup, MHP ve İYİ Partili isimlere, ''Madem bu kadar ırkçısınız, yemeyin.'' dedi. Tartışmaya dahil olan TBMM Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder, ''Belli bir yaşa kadar yediklerimiz, belli bir yaştan sonra yemediklerimiz yaşatır. 'Sözde Kürt böreği' de diyebilirlerdi'' sözleriyle vekilleri uzun süre güldürdü.

 • 16.11.2023 16 Kas 19:24 Hrant Dink cinayetiyle ilgili öneri reddedildi Hrant Dink cinayetiyle ilgili öneri reddedildi

  HEDEP'in Hrant Dink cinayetinin tüm yönleriyle araştırılması amacıyla verdiği önergenin diğer önergelerin önüne alınarak bugün TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmesi önerisi, AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. CHP milletvekili Hasan Baltacı, cinayetin siyasi ve organize bir cinayet olduğunu belirterek, Hrant Dink cinayetinin yeni bir rejimin inşası için tasarlandığını ifade etti. Ayrıca, gazetecilerin hala tehdit altında olduğunu ve cinayetin tetikçisinin serbest bırakılmasının şaşırtıcı olmadığını söyledi.

 • 16.11.2023 16 Kas 18:49 TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulu

  AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, Gazze'de prematüre doğan ve kuvözde yaşam desteği ihtiyacı duyan bebeklerin Türkiye'ye getirilmesini hedeflediklerini söyledi.

 • 16.11.2023 16 Kas 14:47 TBMM Genel Kurulu'nda Çorum ve Trabzon'un yerel sorunları gündeme geldi TBMM Genel Kurulu'nda Çorum ve Trabzon'un yerel sorunları gündeme geldi

  TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder başkanlığında toplandı. Gündeme geçilmeden önce 3 milletvekiline gündem dışı söz verildi. AK Parti Çorum Milletvekili Yusuf Ahlatçı, Çorum'un sanayi potansiyelini ve ihracat rakamlarını paylaşırken, CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez ise Honefter Yaylası'nda maden ocağı açma başvurusu konusunda endişelerini dile getirdi. İYİ Parti Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın ise Trabzon'un yerel sorunlarına dikkat çekti.

 • 15.11.2023 15 Kas 23:47 TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulu

  TBMM Genel Kurulunda, Türkiye ile Cezayir Arasında Cezayir'de Uluslararası Bir Türk Okulu Açılmasına İlişkin Anlaşmanın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi kabul edildi.

 • 15.11.2023 15 Kas 20:03 TSK'nın Azerbaycan'daki görev süresi 1 yıl uzatıldı TSK'nın Azerbaycan'daki görev süresi 1 yıl uzatıldı

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Azerbaycan'daki görev süresinin 1 yıl uzatılmasına yönelik Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Azerbaycan, Ermenistan ve Rusya tarafından imzalanan Üçlü Bildiri'de öngörülen faaliyetlerin devam ettiğinin belirtildiği tezkere, Türkiye'nin yüksek menfaatlerini korumak ve kollamak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri'nin görevlerinin ifası için yabancı ülkelere gönderilmesini ve risklerin giderilmesi için tedbirlerin alınmasını içeriyor. TBMM kararıyla TSK'nın görev süresi 17 Kasım 2023 tarihinden itibaren bir yıl daha uzatıldı.

 • 15.11.2023 15 Kas 18:59 Türk Silahlı Kuvvetlerinin Azerbaycan'daki görev süresinin 1 yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul... Türk Silahlı Kuvvetlerinin Azerbaycan'daki görev süresinin 1 yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul...

  Türk Silahlı Kuvvetlerinin Azerbaycan'daki görev süresinin 1 yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Advertisement