Son dakika Tümgeneral haberleri, Tümgeneral son dakika, son dakika Tümgeneral

Son Dakika Tümgeneral Haberleri

 • Van Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Hizmete Açıldı
  17:00 Van Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Hizmete Açıldı

  Van Büyükşehir Belediyesi, kültür ve sanat etkinliklerine katılımı artırmak ve çocukların sanat dallarını öğrenmelerini sağlamak amacıyla kurulan konservatuvarın açılışını gerçekleştirdi. Hacıbekir Mahallesi Kültür Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren konservatuvar, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, koro, müzik teorisi, resim, tiyatro, halk oyunları ve çalgı eğitimi gibi bölümleriyle hizmet verecek. Açılış törenine Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ozan Balcı da katılarak Van'ın kültürel zenginliğine vurgu yaptı.

 • ASELSAN tarafından geliştirilen insansız kara aracı Aslan Ağrı'da tanıtıldı
  16:19 ASELSAN tarafından geliştirilen insansız kara aracı Aslan Ağrı'da tanıtıldı

  ASELSAN tarafından geliştirilen insansız kara aracı Aslan, Ağrı'da düzenlenen törenle tanıtıldı. Tanıtıma, Ağrı Valisi Mustafa Koç, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Veli Tarakçı, 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Tevfik Algan ve diğer ilgililer katıldı. Aslan, gözetleme, keşif, hedef tespiti ve uzaktan kontrol gibi özelliklere sahip olup, güvenlik güçlerimize sınır bölgelerinde ve terörle mücadelede büyük bir avantaj sağlayacaktır.

 • Balıkesir'de 'Amatörün Geleceği, Büyükşehir'in Desteği' programı yapıldı
  22:38 Balıkesir'de "Amatörün Geleceği, Büyükşehir'in Desteği" programı yapıldı

  Balıkesir Valiliği koordinesinde, Büyükşehir Belediyesince Balkonuk Center'da düzenlenen "Amatörün Geleceği, Büyükşehir'in Desteği" başlıklı programda spor kulüplerine, milli ve amatör sporculara plaket ve ahde vefa ödülleri takdim edildi.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, amatör spor kulüplerine destek verdi
  18:27 Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, amatör spor kulüplerine destek verdi

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Amatörün geleceği, Büyükşehir'in desteği" temalı programda; amatör spor kulüp yöneticileri, sporcular, antrenörler ve hakemler ile bir araya geldi.

 • Jandarma Genel Komutanlığı Denetleme ve Değerlendirme Başkanı Ardahan Valisi'ni ziyaret etti
  21 Şub Jandarma Genel Komutanlığı Denetleme ve Değerlendirme Başkanı Ardahan Valisi'ni ziyaret etti

  Jandarma Genel Komutanlığı Denetleme ve Değerlendirme Başkanı Tümgeneral Ferdi Korkmaz, Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek'i ziyaret etti. Vali Çiçek, makamında Korkmaz ile bir süre görüştü, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Tümgeneral Korkmaz, daha sonra İl Jandarma Komutanı Albay Ramazan Yiğit ile İl Emniyet Müdürü Gökalp Şener'i de ziyaret etti.

 • İçişleri Bakanı Yerlikaya: 200 bin konut ve köy evi yıl sonuna kadar teslim edilecek
  20 Şub İçişleri Bakanı Yerlikaya: 200 bin konut ve köy evi yıl sonuna kadar teslim edilecek

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır'da düzenlenen bir törende yaptığı konuşmada, bu yılın sonuna kadar 200 bin konut ve köy evinin hak sahiplerine teslim edileceğini açıkladı. Yerlikaya, önümüzdeki yıl ise bu sayının 389 bine çıkarılacağını belirtti. Ayrıca, depremzede kardeşlerin yeni yuvalarına kavuşturulmaya devam edileceğini vurguladı.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır'da deprem konutlarının kura ve anahtar teslim törenine katıldı
  20 Şub İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır'da deprem konutlarının kura ve anahtar teslim törenine katıldı

  Bakan Yerlikaya, Diyarbakır'a 3 milyar lirayı aşkın kaynak aktarıldığını belirterek, bin 423 konutun kura çekimi ve hak sahiplerine tesliminin gerçekleştirileceğini söyledi. Deprem sonrası hızlı bir şekilde yapılan konutların teslimatının devam ettiğini ve hedefin 75 bin konutun teslimi olduğunu belirtti.

 • KKTC'de Kıbrıs Türkü Şehitlerini Anma Programı Yayınlanacak
  20 Şub KKTC'de Kıbrıs Türkü Şehitlerini Anma Programı Yayınlanacak

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bayrak Radyo Televizyon Kurumu tarafından hazırlanan 'Kıbrıs Türkü Şehitlerini Anıyor' programı, 21 Şubat 2024 tarihinde TSİ saat 21.00'da BRT1 kanalında yayınlanacak. Programda, Kıbrıs Türkü'nün bağımsızlık mücadelesi ve şehitler anılacak. Programa KKTC Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Türkiye Milli Savunma Bakan Yardımcısı ve diğer önemli isimler de katılacak.

 • İsrail, On Binlerce Silah Satın Alma Kararı Aldı
  19 Şub İsrail, On Binlerce Silah Satın Alma Kararı Aldı

  İsrail Savunma Bakanlığı, on binlerce silah satın alımı için büyük bir ihale açacağını duyurdu. Savunma Bakanlığı Genel Müdürü, silah alımı için talimat verdi ve bu ihalenin İsrail'in gerçekleştirdiği en büyük ihale olduğu belirtildi. İhale, İsrail ordusunun silah stoğunu yenileme ve artırma ihtiyacı doğrultusunda gerçekleştirilecek ve ABD'den de silah alımı devam edecek.

 • MSB'den Cumhuriyetin 100'üncü yılına özel fotoğraf sergisi
  18 Şub MSB'den Cumhuriyetin 100'üncü yılına özel fotoğraf sergisi

  Malatya'da, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılı kapsamında Türk askerinin 100 yılda icra ettiği askeri görevlerden oluşan fotoğraf sergisi, Malatya Park AVM'de açıldı. Sergide, Türk askerinin 100 yıllık bir zaman diliminde icra ettiği görevlerden kesitler yer aldı.

 • Kahire'de Yemenli askeri yetkili öldürüldü
  18 Şub Kahire'de Yemenli askeri yetkili öldürüldü

  Mısır'ın başkenti Kahire'de Yemen Savunma Bakanlığı Askeri Sanayileşme Dairesi Başkanı Tümgeneral Hasan bin Celal el-Ubeydi dairesinde ölü olarak bulundu. Ubeydi'nin elleri kelepçeli ve vücudunda çok sayıda bıçak yarası olduğu belirtildi.

 • Malatya'da Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açıldı
  18 Şub Malatya'da Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açıldı

  Malatya'da, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında '1923'ten Günümüze Türk Silahlı Kuvvetleri' fotoğraf sergisi açıldı. Sergide Cumhuriyet'in ilk yıllarından bugüne Mehmetçik'in faaliyetlerini anlatan fotoğraflar yer alıyor. Sergi, Malatya'dan başlayarak diğer illerde de sergilenecek.

 • Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şubesi Genel Kurulu'nda Başkan Ahmet Diril Güven Tazeledi
  17 Şub Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şubesi Genel Kurulu'nda Başkan Ahmet Diril Güven Tazeledi

  Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şubesi'nin 18. Olağan Genel Kurulu'nda mevcut Başkan Ahmet Diril, yeniden başkan seçildi. Genel kurula katılanlara teşekkür eden Diril, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e hizmet binası kazandırmasından dolayı plaket takdim etti.

 • Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Bir Adım Bin Umut Projesi' tanıtıldı
  16 Şub Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Bir Adım Bin Umut Projesi' tanıtıldı

  Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Bir Adım Bin Umut Projesi' kapsamında Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından tanıtım ve ödül töreni düzenlendi. Proje kapsamında 13 bin 500 çocuk ve gençle iletişim kurulduğu, çeşitli kurslar ve faaliyetler düzenlendiği, öğrencilere hediyeler verildiği ve resim şiir yarışmalarının düzenlendiği belirtildi.

 • Adıyaman'da şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ahmet Tuğay'ın cenazesi Karaman'da defnedildi
  14 Şub Adıyaman'da şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ahmet Tuğay'ın cenazesi Karaman'da defnedildi

  Adıyaman'da görev sırasında yüksekten düşerek şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ahmet Tuğay'ın cenazesi, Karaman'da düzenlenen törenin ardından köy mezarlığına defnedildi. Törene şehidin ailesi, yakınları ve birçok yetkili katıldı. Evli ve 2 çocuk babası olan Tuğay'ın 2016 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerine katıldığı belirtildi.

 • Adıyaman'da Şehit Olan Jandarma Uzman Çavuş Ahmet Tuğay, Karaman'da Toprağa Verildi
  14 Şub Adıyaman'da Şehit Olan Jandarma Uzman Çavuş Ahmet Tuğay, Karaman'da Toprağa Verildi

  Adıyaman'da yüksekten düşerek şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ahmet Tuğay, memleketi Karaman'ın Ermenek ilçesine bağlı Katranlı köyünde defnedildi. Ahmet Tuğay, görev yaptığı birliğinde elektrik kablosu çekerken dengesini kaybederek ağır yaralandı ve kurtarılamayarak şehit oldu. Cenaze törenine şehidin ailesi, yetkililer ve vatandaşlar katıldı.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Gaziantep'te
  13 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Gaziantep'te

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı 50. Yıl Etkinliği'ne katıldı. Tatar, etkinlikte yaptığı konuşmada, KKTC Kıbrıs Barış Harekatı'nın büyük Türk siyasetine hizmet ettiğini ve Doğu Akdeniz'de gerçekleştiğini belirtti. Etkinliğe Gaziantep Valisi, Gaziantep Üniversitesi Rektörü ve diğer yetkililerin yanı sıra çok sayıda öğrenci ve akademisyen katıldı.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Barış Harekatı 50.Yıl Etkinliği'ne katıldı
  13 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Barış Harekatı 50.Yıl Etkinliği'ne katıldı

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı 50.Yıl Etkinliği'ne katıldı. Tatar, 'Doğu Akdeniz'de büyük Türk siyasetine hizmet eden KKTC Kıbrıs Barış Harekatı ile gerçek oldu' dedi. Etkinliğe, Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın ve çok sayıda öğrenci de katıldı.

 • Atatürk'ün Malatya'ya Gelişinin 93. Yıl Dönümü Törenle Kutlandı
  13 Şub Atatürk'ün Malatya'ya Gelişinin 93. Yıl Dönümü Törenle Kutlandı

  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Malatya'ya gelişinin 93. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törende, çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Atatürk'ün kenti teşriflerinin 93. yıl dönümünde Atatürk'ü rahmet, minnet ve şükranla yad ettiğini belirtti. Törene, siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve askeri erkanın temsilcileri de katıldı.

 • ABD Savunma Bakanı Austin Hastaneden Taburcu Olacak
  13 Şub ABD Savunma Bakanı Austin Hastaneden Taburcu Olacak

  ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin'in mesane sorunu nedeniyle hastaneye kaldırıldığı ve bugün taburcu olarak göreve dönmesinin beklendiği açıklandı. Austin'in tedavi sürecinin başarılı olduğu ve kanser tedavisinin iyi yönde ilerlediği belirtildi.

 • Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Katar'a ziyaret gerçekleştirdi
  09 Şub Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Katar'a ziyaret gerçekleştirdi

  Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Katar Hava Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Jassim Mohammad Ahmed Al-Mannai'nin daveti üzerine Katar'a ziyarette bulundu. Kadıoğlu, Doha Büyükelçiliği, Katar Hava Kuvvetleri Karargahı ve Dukhan Hava Üssü'nü ziyaret etti.

 • Van'da Sporcu Fabrikası Hizmete Açıldı
  09 Şub Van'da Sporcu Fabrikası Hizmete Açıldı

  Van'da Gençlik ve Spor Bakanlığı, Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla inşa edilen 'Sporcu Fabrikası'nda ayda 3 bin kişiye hizmet verilecek. İpekyolu ilçesinde 4 kat olarak inşa edilen tesiste; 5 spor salonu, basketbol, voleybol sahası, boks, halter, güreş alanları, giyinme odaları, seminer salonu gibi donatılar yer alıyor. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, yapımı tamamlanan 'Sporcu Fabrikası'nda incelemelerde bulundu, sporcularla tenis oynadı.

 • Amasya'da Aranan 473 Kişi Yakalandı
  08 Şub Amasya'da Aranan 473 Kişi Yakalandı

  Amasya'da emniyet ve jandarma ekipleri bir ay içinde aranan 473 kişiyi yakaladı. Amasya Valisi Yılmaz Doruk, suçlularla mücadelenin süreceğini vurgulayarak kolluk güçlerine teşekkür etti.

 • Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tunceli'de ziyaretler gerçekleştirdi
  08 Şub Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tunceli'de ziyaretler gerçekleştirdi

  Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Halis Zafer Koç, Tunceli'de çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Tunceli Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret eden Koç, ayrıca Şehit Mehmet Karakolu'nda askerlerle bir araya geldi ve enkazda arama kurtarma tatbikatını izledi.

 • Edremit Tayyaresi 110 Yıl Sonra Bire Bir Ölçülerinde Modeli Yapıldı
  08 Şub Edremit Tayyaresi 110 Yıl Sonra Bire Bir Ölçülerinde Modeli Yapıldı

  Türk havacılık tarihinin ilk kıtalar arası uçuşunu tamamlayan Edremit Tayyaresi'nin 110 yıl sonra bire bir ölçülerinde modeli yapıldı.

 • Şırnak Valisi Cevdet Atay, Silopi'de istihdam garantili seracılık kursunun açılışına katıldı
  07 Şub Şırnak Valisi Cevdet Atay, Silopi'de istihdam garantili seracılık kursunun açılışına katıldı

  Şırnak Valisi Cevdet Atay, Silopi ilçesinde düzenlenen istihdam garantili seracılık kursunun açılışına katıldı. Valilik tarafından hayata geçirilecek proje kapsamında ilçede Serakent kurulacak. Serakentte istihdam edilecek kişilerin eğitim görmesi için Silopi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce düzenlenen kursun açılışı yapıldı. Vali Atay, projenin istihdama katkı sunacağını belirterek, seralarda çalışacak kişi sayısının yaklaşık 2 bin olduğunu ve bu sayede mevsimlik göçün önüne geçmeyi planladıklarını ifade etti. Silopi Kaymakamı Cihat Koç ise terörün bölgede gündemden düştüğünü ve artık gündemin ekonomi odaklı olduğunu vurguladı. Tarım ve Orman İl Müdürü Oktay Sezgin ise bölgedeki seracılık çalışmalarının komşu ülkelere ciddi katma değer getireceğini söyledi.

 • 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Tevfik Alkan, Kültür Kurumu İlkokulu öğrencilerini makamında ağırladı
  07 Şub 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Tevfik Alkan, Kültür Kurumu İlkokulu öğrencilerini makamında ağırladı

  Yakutiye Kültür Kurumu İlkokulu öğrencileri, 'İlk Mektubum Mehmetçiğe Projesi' kapsamında kaleme aldıkları mektubu 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Tevfik Alkan'a verdi. Tümgeneral Alkan, mektubun kendisi için ne kadar değerli olduğunu belirterek, mektubu kendi eliyle Mehmetçiğe ulaştıracağını söyledi. Öğrenciler, ziyaret sırasında Tümgeneral Alkan ile sohbet etti ve hediyeler aldı.

 • Gürcistan İçişleri Bakanlığı Acil Durum Yönetim Servisi Ekibi, Türkiye'deki Depremzedelerin Misafirperverliğinden Güç Aldı
  07 Şub Gürcistan İçişleri Bakanlığı Acil Durum Yönetim Servisi Ekibi, Türkiye'deki Depremzedelerin Misafirperverliğinden Güç Aldı

  Türkiye'de meydana gelen depremlerin ardından yardıma koşan Gürcistan Acil Durum Yönetim Servisi ekibi, depremzedelerin misafirperverliğinden güç aldıklarını belirtti. Gürcü ekipler, Türkiye'deki görevlerini başarıyla yerine getirdi ve Türkiye'nin desteğini önemli bulduklarını ifade etti. Bölge halkının misafirperverliği ve destekleri de takdirle karşılandı.

 • Miraç Kandili Dolayısıyla Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Elazığ, Siirt ve Batman'da Programlar Düzenlendi
  06 Şub Miraç Kandili Dolayısıyla Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Elazığ, Siirt ve Batman'da Programlar Düzenlendi

  Miraç Kandili dolayısıyla Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Elazığ, Siirt ve Batman'da düzenlenen programlarda Kur'an-ı Kerim ve mevlit okundu, ilahiler seslendirildi. Depremde hayatını kaybedenler için dua edildi ve vatandaşlara ikramlarda bulunuldu. Programlara valiler, belediye başkanları, il müftüleri ve vatandaşlar katıldı.

 • Asrın felaketinin 1. yıl dönümünde Şırnak'ta mevlit programı düzenlendi
  06 Şub Asrın felaketinin 1. yıl dönümünde Şırnak'ta mevlit programı düzenlendi

  6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen asrın felaketinin 1'inci yıl dönümünde hayatını kaybeden vatandaşlar için Şırnak'ta mevlit programı düzenlendi. Şırnak Geylani Camiinde düzenlenen program, Şırnak Valisi, milletvekili, belediye başkanı ve il protokolünün katılımıyla gerçekleşti.

 • Kars, Iğdır, Ardahan ve Tunceli'de Depremde Hayatını Kaybedenler Dualarla Anıldı
  06 Şub Kars, Iğdır, Ardahan ve Tunceli'de Depremde Hayatını Kaybedenler Dualarla Anıldı

  Kars, Iğdır, Ardahan ve Tunceli'de Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için düzenlenen anma programları gerçekleştirildi. Camilerde Kur'an-ı Kerim ve salavatı şerif okunarak depremde yaşamını yitirenler için dua edildi. Programlara valiler, belediye başkanları, il müftüleri, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

 • Elazığ ve Şırnak'ta Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Mevlit Okutuldu
  06 Şub Elazığ ve Şırnak'ta Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Mevlit Okutuldu

  Elazığ ve Şırnak'ta geçen yıl meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için düzenlenen mevlit programları gerçekleştirildi. Elazığ'da İmam-ı Azam Camisi'nde yapılan programda dua edilirken, Şırnak'ta Yeni Mahalle Geylani Camisi'nde mevlit okundu. Programlara, il ve belediye yetkilileri ile vatandaşlar katıldı.

 • Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine konut teslim edecek
  06 Şub Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine konut teslim edecek

  Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde kentte arama-kurtarma çalışmalarına katılan ekiplerle bir araya geldi. Vali Su, 6 bin 40 konuttan tamamlanan 1423'ünü kura çekimiyle hak sahiplerine teslim edeceklerini açıkladı. Depremde 412 vatandaş hayatını kaybederken, 901 kişi yaralandı. Toplamda 16 bin 525 personel ve bin 347 araç arama-kurtarma çalışmalarına katıldı.

 • Şırnak İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Suat Altın Hayatını Kaybetti
  05 Şub Şırnak İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Suat Altın Hayatını Kaybetti

  Şırnak İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Suat Altın, ani rahatsızlık sonucu yaşamını yitirdi. Altın'ın cenazesi Bingöl'e uğurlandı. Törene, Vali Cevdet Atay, AK Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar, Belediye Başkanı Mehmet Yarka, İl Emniyet Müdürü Cemal Dalman, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Murat Bulut, sağlık personeli ve vatandaşlar katıldı.

 • Başkan Altay: ' Şehir kütüphanesi Türkiye 'nin en ikonik yapılarından biri olacak.'
  05 Şub Başkan Altay: " Şehir kütüphanesi Türkiye 'nin en ikonik yapılarından biri olacak."

  Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından eski Büyükşehir Belediyesi binasının yerine yapılacak Şehir Kütüphanesi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

 • Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Kütüphanesi'nin Temelini Attı
  05 Şub Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Kütüphanesi'nin Temelini Attı

  Konya Büyükşehir Belediyesi, eski Büyükşehir Belediyesi binasının yerine yapılacak Şehir Kütüphanesi'nin temelini düzenlenen törenle attı. Kütüphane, çevreci bir yapı olacak ve Türkiye'nin en ikonik yapılarından biri olacak. Ayrıca, Türkiye'nin ilk Sıfır Karbon binalarından biri olacak. Konya'nın kültürel mirasını ortaya çıkarmak için yapılan bu proje, şehrin en önemli cazibe merkezlerinden biri olacak.

 • Şırnak Valisi Mehmetçiklerle Bir Araya Geldi
  04 Şub Şırnak Valisi Mehmetçiklerle Bir Araya Geldi

  Şırnak Valisi Cevdet Atay, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Aykut Tanrıverdi ile birlikte Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığını ziyaret edip Mehmetçiklerle bir araya geldi. Vali Atay'a ziyaretinde Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Aykut Tanrıverdi, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Murat Bulut, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mevlüt Dirim, Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka ve İl Emniyet Müdürü Cemal Dalman eşlik etti. Mehmetçiklerle yemekte bir araya gelen Vali Atay, terörle mücadele de göstermiş oldukları mücadeleden dolayı Mehmetçiklere teşekkür etti.

 • Binlerce yıllık kanyondan düşen kaya parçaları hasara neden oldu
  02 Şub Binlerce yıllık kanyondan düşen kaya parçaları hasara neden oldu

  Sivas'ın Gürün ilçesinde bulunan Şuğul Kanyonu'nda düşen kaya parçaları hasara neden oldu. Kaya parçalarının düştüğü esnada olay yerinde kimsenin olmaması muhtemel bir yaralanmayı önledi.

 • Bosna Hersek Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığına yeni atama
  31 Oca Bosna Hersek Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığına yeni atama

  Bosna Hersek Silahlı Kuvvetleri (OSBİH) Genelkurmay Başkanlığı görevine Tümgeneral Gojko Knezevic getirildi. Korgeneral Senad Masovic'in 6 yıldır sürdürdüğü görevini devrettiği Knezevic'e devir-teslim töreni düzenlendi. Törene Bosna Hersek Savunma Bakanı, NATO yetkilileri ve büyükelçiler katıldı. Masovic, emekliye ayrıldığını belirtirken, Knezevic ise operasyonel kabiliyetleri korumak ve geliştirmenin öncelikleri arasında olduğunu ifade etti.

 • Saraybosna'da EUFOR Komutası Devredildi
  31 Oca Saraybosna'da EUFOR Komutası Devredildi

  Saraybosna'da, Avrupa Birliği Barış Gücü Misyonu (EUFOR) komutasının devir teslim töreni yapıldı. Avusturyalı Tümgeneral Helmut Habermayer'den, Macar Tümgeneral Laszlo Sticz'e komuta devredildi. Habermayer, EUFOR'un misyonunu yerine getirmesinin hayati önem taşıdığını belirtirken, Sticz ise yerel makamları desteklemek ve güvenli bir ortam sağlamak için güçlerinin olduğunu vurguladı.

 • Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Mardin Valisi ile görüştü
  30 Oca Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Mardin Valisi ile görüştü

  Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Orgeneral Ali Çardakcı, Mardin Valisi Tuncay Akkoyun ile bir araya geldi. Vali Akkoyun, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Çardakcı'yı makamında kabul etti. Görüşmeye Tümgeneral Ahmet Kavukçu ve Mardin İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu da katıldı.

 • Macaristan, Bosna Hersek'in toprak bütünlüğünü ve AB üyeliğini destekliyor
  30 Oca Macaristan, Bosna Hersek'in toprak bütünlüğünü ve AB üyeliğini destekliyor

  Macaristan Savunma Bakanı Kristof Szalay-Bobrovniczky, Bosna Hersek'in toprak bütünlüğünü ve Avrupa Birliği (AB) üyeliğini güçlü bir şekilde desteklediklerini belirtti. Macaristan'ın bu yılın ikinci yarısında AB Dönem Başkanlığını devralacak olması, Batı Balkanlar'ın ve Bosna Hersek'in gelecekte güvenli olması için iyi bir fırsat olacak. Bosna Hersek Savunma Bakanı Zukan Helez ise Macaristan'ın AB üyeliği ve NATO üyeliği yolunda verdiği desteği önemsediklerini vurguladı.

 • Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen Türkiye Muharip Gaziler Derneği Erzurum Şubesi binasının açılışı yapıldı
  30 Oca Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen Türkiye Muharip Gaziler Derneği Erzurum Şubesi binasının açılışı yapıldı

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen Türkiye Muharip Gaziler Derneği Erzurum Şubesi binasının törenle açılışı yapıldı.

 • Erzurum'da Türkiye Muharip Gaziler Derneği'nin Yenilenen Binası Açıldı
  29 Oca Erzurum'da Türkiye Muharip Gaziler Derneği'nin Yenilenen Binası Açıldı

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen Türkiye Muharip Gaziler Derneği Erzurum Şubesi'nin açılışı törenle gerçekleştirildi. Törene Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok ve diğer protokol üyeleri katıldı. Vali Çiftçi, açılışta yaptığı konuşmada şehitlik ve gazilik mertebesinin önemine vurgu yaparak, şehitlere minnet borçlu olduklarını belirtti.

 • Kaçırıldığını söyleyerek ailesinden para isteyen İngiliz turist uyuşturucu kullanırken yakalandı
  29 Oca Kaçırıldığını söyleyerek ailesinden para isteyen İngiliz turist uyuşturucu kullanırken yakalandı

  Tayland'ın Pattaya'da tatil yapan İngiliz turist, ailesinden para koparmak için kaçırıldığını söyleyerek fidye istedi. Ancak polis, turistin uyuşturucu kullanırken yakalandığını ve dört kişiyle birlikte çeşitli suçlardan gözaltına alındığını açıkladı.

 • Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Merkezi'nde 35. Dönem Uzman Erbaşların Mezuniyet Töreni
  27 Oca Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Merkezi'nde 35. Dönem Uzman Erbaşların Mezuniyet Töreni

  Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığı'nda eğitimlerini tamamlayan 35. Dönem Uzman Erbaşların mezuniyet töreni coşkuyla gerçekleştirildi. Törene, Manisa Valisi Enver Ünlü, Tümgeneral Yusuf Ziyaddin Cavlak ve diğer yetkililerin yanı sıra şehit aileleri, gaziler ve vatandaşlar da katıldı. 6 aylık eğitimlerini tamamlayan bin 804 Uzman Erbaş, törenin ardından görevlerine başladı.

 • KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre: Avrupa'nın uzattığı havucun ucunda zehir vardır
  26 Oca KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre: Avrupa'nın uzattığı havucun ucunda zehir vardır

  KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Selçuk Üniversitesi'nde gerçekleştirilen konferansta Avrupa'nın insan hakları ihlallerine sessiz kaldığını belirterek, Gazze'deki katliamları ve soykırımları eleştirdi. Töre, Türkiye'nin Kıbrıs sorununa yönelik girişimlerini anlattı ve birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

 • ABD Savunma Bakanlığı, Türkiye'nin yeni nesil F-16 talebinin NATO için de önemli olduğunu açıkladı
  26 Oca ABD Savunma Bakanlığı, Türkiye'nin yeni nesil F-16 talebinin NATO için de önemli olduğunu açıkladı

  Pentagon Sözcüsü, Türkiye'nin F-16 talebiyle ilgili olarak Türk ordusunun NATO ittifakının önemli bir üyesi olarak gelişmiş yeteneklere sahip olmasını sağlamak istediklerini belirtti. ABD Savunma Bakanlığı, Türk Hava Kuvvetlerinin modernizasyonuna destek verdiklerini ve bu konuda ABD Kongresi ile görüşmelere devam etmeyi beklediklerini dile getirdi.

 • Diyarbakır İl Jandarma Komutanı ve İl Emniyet Müdürü, HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan anneleri ziyaret etti
  25 Oca Diyarbakır İl Jandarma Komutanı ve İl Emniyet Müdürü, HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan anneleri ziyaret etti

  Diyarbakır İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım ve İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan aileleri ziyaret etti. Yıldırım ve Kaya, annelerle görüşerek desteklerini iletti. Yıldırım, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları geri getireceklerini ve huzur ortamının devam edeceğini belirtti. Kaya ise son terörist etkisiz oluncaya kadar mücadelelerinin süreceğini ifade etti.

 • Diyarbakır İl Jandarma Komutanı ve İl Emniyet Müdürü, Diyarbakır anneleriyle bir araya geldi
  25 Oca Diyarbakır İl Jandarma Komutanı ve İl Emniyet Müdürü, Diyarbakır anneleriyle bir araya geldi

  Diyarbakır İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım ve İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Diyarbakır anneleriyle bir araya geldi.

 • Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları için ailelerin nöbeti sürüyor
  25 Oca Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları için ailelerin nöbeti sürüyor

  Diyarbakır İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım ve İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları için HDP binası önünde evlat nöbetini sürdüren aileleri ziyaret etti. Tümgeneral Yıldırım, 2023'te teröre katılımın sıfır olacağını belirterek, örgütün bitme noktasına geldiğini ifade etti. Ailelerin umudunu kaybetmemelerini ve devletin tüm evlatlarına kavuşacağını söyledi.

 • NATO'nun Kosova'daki Barış Gücü Komutanı: Her türlü tehdide yanıt vermeye hazırız
  22 Oca NATO'nun Kosova'daki Barış Gücü Komutanı: Her türlü tehdide yanıt vermeye hazırız

  NATO'nun Kosova'daki Barış Gücü (KFOR) Komutanı Özkan Ulutaş, Kosova'da yaşayan insanların kalıcı barış ve güvenlik içinde yaşamayı arzuladığını belirterek, KFOR'un Kosova'da yaşayan tüm insanların yararına emniyetli ve güvenli bir ortam sağlamak için çalıştığını söyledi. Ulutaş, ayrıca Belgrad-Priştine Diyaloğu'nu desteklemeye devam edeceklerini ve her türlü tehdide yanıt vermeye hazır olduklarını vurguladı. Türkiye'nin KFOR misyonuna ve bölgedeki istikrara yönelik uzun süredir devam eden desteğinin bir göstergesi olarak görevlendirilmenin kendisi için bir onur olduğunu belirtti.

 • Samsunspor şehitlerini andı
  20 Oca Samsunspor şehitlerini andı

  Samsunspor'un 1989 yılında Malatya deplasmanına giderken yaşanan kaza sonucu hayatını kaybeden futbol şehitleri için anma töreni düzenlendi. Kazanın 35. yılında kabirleri başında dualarla anılan futbol şehitleri, Türk futbolseverler tarafından unutulmadı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da bir mesaj yayımlayarak hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

 • Samsunspor Otobüs Kazası Kurbanları Anıldı
  20 Oca Samsunspor Otobüs Kazası Kurbanları Anıldı

  35 yıl önce Samsunspor otobüs kazasında hayatını kaybeden teknik direktör, futbolcular ve personeller için anma töreni düzenlendi. Kazanın 35. yıl dönümünde Samsunspor tarafından Asri ve Kıranköy Mezarlığı'nda anma programı düzenlendi. Törene birçok önemli isim katıldı.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bursa Çocuk Adalet Merkezi'nin açılışında konuştu Açıklaması
  19 Oca Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bursa Çocuk Adalet Merkezi'nin açılışında konuştu Açıklaması

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Son 21 yıldır politikalarımızın temeline çocuğun üstün yararını mutlak bir şekilde koyuyoruz.

 • Hamas'ın 7 Ekim saldırısı hazırlıklarını aylar önce fark eden ama dikkate alınmayan İsrailli genç kadın askerler
  19 Oca Hamas'ın 7 Ekim saldırısı hazırlıklarını aylar önce fark eden ama dikkate alınmayan İsrailli genç kadın askerler

  İsrail ordusuna bağlı genç kadın askerlerden oluşan bir birim, 7 Ekim saldırısına dair uyarılarını çok önceden yetkili mercilere bildirdi.

 • Adana'da Şehit Polis Memurunun Adı Yapılan Polis Merkezine Verildi
  16 Oca Adana'da Şehit Polis Memurunun Adı Yapılan Polis Merkezine Verildi

  Adana'nın Seyhan ilçesinde yapımı tamamlanan polis merkezine, 2016'da aynı mahallede evrak dağıttığı sırada uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Yılmaz Bozkurt'un adı verildi. Şehit oğlunun öz geçmişinin okunduğu sırada anne Alime Bozkurt gözyaşı döktü. Şehidin oğlu Görkem Hasan Bozkurt, Babam yıllarca vatanı için bu bölgede görev yaptı ve burada şehit oldu. Onun adına böyle bir şey yapılması beni ve ailemi gururlandırdı dedi.

 • Adana'da Şehit Polis Memurunun Adı Yeni Polis Merkezine Verildi
  16 Oca Adana'da Şehit Polis Memurunun Adı Yeni Polis Merkezine Verildi

  ADANA'nın Seyhan ilçesinde yapımı tamamlanan polis merkezine, 2016'da aynı mahallede evrak dağıttığı sırada uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Yılmaz Bozkurt'un adı verildi.

 • Sudan'da İç Savaşın Sürmesi Bölünme Endişelerini Artırıyor
  16 Oca Sudan'da İç Savaşın Sürmesi Bölünme Endişelerini Artırıyor

  Sudan'da geçen yıl nisan ortasından bu yana devam eden iç savaş, ülkenin bölünmesi ve iki otoritenin ortaya çıkması endişelerini artırdı. Sudanlı uzmanlar, HDK lideri Muhammed Hamdan Dagalu'nun Afrika temaslarını ve bölünme senaryolarını değerlendirdi. Sudan'ın bölünmesi ve terörizmin artması ihtimali üzerinde duruldu.

 • Dr. Fazıl Küçük'ün vefatının 40. yılında anma törenleri düzenlendi
  15 Oca Dr. Fazıl Küçük'ün vefatının 40. yılında anma törenleri düzenlendi

  Kıbrıs Türklerinin varoluş ve özgürlük mücadelesinin lideri Dr. Fazıl Küçük, vefatının 40. yılında düzenlenen törenlerle anıldı. KKTC genelinde yapılan anma törenlerine siyasiler, bürokratlar, kurum temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Cumhurbaşkanı Tatar, konuşmasında Dr. Küçük'ün liderlik ve doktorluk yönlerini vurgulayarak, Kıbrıs Türk halkının bağımsızlık ve özgürlük mücadelesindeki önemini belirtti.

 • Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan askerin son paylaşımı ortaya çıktı
  14 Oca Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan askerin son paylaşımı ortaya çıktı

  Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Sözleşmeli Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun sosyal medyadaki son paylaşımı ortaya çıktı. Şehidin silah arkadaşlarıyla çektiği videoda, ''Sizleri çok seviyoruz, izleyin izleyin ağlayın.'' ifadeleri yürekleri sızlattı.

 • Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar'ın cenazesi Ordu'da toprağa verildi
  14 Oca Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar'ın cenazesi Ordu'da toprağa verildi

  Irak'ın kuzeyinde sürdürülen Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Sözleşmeli Er Murat Atar için memleketi Ordu'nun İkizce ilçesinde tören düzenlendi. Şehidin annesi, kardeşleri ve yakınları katıldığı törenin ardından Atar'ın cenazesi aile mezarlığında toprağa verildi. Şehit Atar'ın babasının ise 2021 yılında motosiklet kazasında hayatını kaybettiği belirtildi.

 • Irak'ta çıkan çatışmada şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar'ın cenazesi Ordu'da defnedildi
  14 Oca Irak'ta çıkan çatışmada şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar'ın cenazesi Ordu'da defnedildi

  Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar'ın cenazesi, memleketi Ordu'da toprağa verildi. Şehidin naaşı, ailesinin evine götürüldü ve helallik alındıktan sonra ilçe meydanında cenaze töreni düzenlendi. Cenaze namazının ardından şehit Atar, aile mezarlığına defnedildi. Törene, şehidin ailesi, yetkililer ve vatandaşlar katıldı.

 • Irak'ta şehit düşen Ordulu İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar memleketinde son yolculuğuna uğurlandı
  14 Oca Irak'ta şehit düşen Ordulu İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar memleketinde son yolculuğuna uğurlandı

  Irak'ın kuzeyinde şehit düşen Ordulu İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar'ın cenazesi, Samsun-Çarşamba Havalimanı'nda askeri törenle karşılandı. Şehidin cenazesi daha sonra Ordu'nun Ünye ilçesine götürülerek defnedildi. Şehidin babasının daha önce trafik kazasında hayatını kaybettiği belirtildi. Cenaze törenine birçok siyasi ve askeri yetkili ile vatandaşlar katıldı.

 • Türkiye şehitlerine ağlıyor! 6 askerimiz daha son yolculuklarına uğurlandı
  14 Oca Türkiye şehitlerine ağlıyor! 6 askerimiz daha son yolculuklarına uğurlandı

  Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki üs noktasına sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 9 askerimiz şehit olmuştu. Şehitlerimizin 3'ü dün defnedilirken bugün de 6 askerimiz son yolculuklarına uğurlandı. Cenaze törenlerinde şehitlerin yakınları ayakta durmakta güçlük çekti.

 • Irak'ta çıkan çatışmada şehit olan askerin cenazesi memleketine gönderildi
  13 Oca Irak'ta çıkan çatışmada şehit olan askerin cenazesi memleketine gönderildi

  Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde, bir üs noktasına sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar'ın cenazesi, askeri uçakla Samsun Çarşamba Havalimanı'na getirildi. Şehidin cenazesini yakınları ve protokol üyeleri karşıladı. Cenaze, memleketi Ordu'nun Ünye ilçesinde düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

 • Irak'ta şehit düşen Ordulu İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar'ın cenazesi Samsun'a getirildi
  13 Oca Irak'ta şehit düşen Ordulu İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar'ın cenazesi Samsun'a getirildi

  Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan 9 askerden biri olan İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar'ın cenazesi Şırnak'ta yapılan askeri törenin ardından Samsun-Çarşamba Havalimanı'na getirildi. Cenaze, askeri törenle karşılandıktan sonra memleketi Ordu'nun Ünye ilçesine götürülecek.

 • Irak'ta çıkan çatışmada şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar'ın naaşı Samsun'a getirildi
  13 Oca Irak'ta çıkan çatışmada şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar'ın naaşı Samsun'a getirildi

  Irak'ın kuzeyinde Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan 22 yaşındaki İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar'ın naaşı Samsun'a getirildi. Şehit Atar'ın cenazesi, yarın öğle namazını müteakip İkizce ilçesi Bolluk Mahallesi'nde düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

 • Pençe-Kilit Harekatı Şehidi Hakan Gün Gaziantep'te Son Yolculuğuna Uğurlandı
  13 Oca Pençe-Kilit Harekatı Şehidi Hakan Gün Gaziantep'te Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarının üs noktasına sızma girişimi sırasında çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün, memleketi Gaziantep'te kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

 • Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün'ün cenazesi Gaziantep'te defnedildi
  13 Oca Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün'ün cenazesi Gaziantep'te defnedildi

  TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyinde yürüttüğü Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün'ün (28) cenazesi, memleketi Gaziantep'te toprağa verildi.

 • Pençe-Kilit şehitleri törenle memleketlerine uğurlandı
  13 Oca Pençe-Kilit şehitleri törenle memleketlerine uğurlandı

  Pençe-Kilit şehitleri törenle memleketlerine uğurlandı Pençe-Kilit bölgesinde teröristlerce düzenlenen taciz ve sızma girişimi neticesinde şehit olan 9 asker, Şırnak 23. Piyade Tümen Komutanlığı'nda yapılan törenle memleketlerine uğurlandı.

 • Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün'ün naaşı Gaziantep'e getirildi
  13 Oca Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün'ün naaşı Gaziantep'e getirildi

  Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün'ün naaşı, Gaziantep'e getirildi. Şehit Gün'ün naaşı, ailesi ve yetkililer tarafından karşılandı ve cenaze namazının ardından defnedilecek.

 • Şırnak'ta şehit olan 9 askerin cenazeleri memleketlerine uğurlandı
  13 Oca Şırnak'ta şehit olan 9 askerin cenazeleri memleketlerine uğurlandı

  Şırnak'ta üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 9 askerin cenazeleri, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in katıldığı törenle memleketlerine uğurlandı. Şehitlerin cenazeleri Aksaray, Giresun, Adıyaman, Gaziantep, Niğde, Eskişehir, Kahramanmaraş, Kahramanmaraş ve Ordu'ya gönderildi.

 • Şırnak'ta şehit olan 9 askerin cenazeleri memleketlerine uğurlandı
  13 Oca Şırnak'ta şehit olan 9 askerin cenazeleri memleketlerine uğurlandı

  Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit harekat bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan 9 askerin cenazeleri, Şırnak'ta düzenlenen törenle memleketlerine gönderildi. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in de katıldığı törende dualar edildi ve cenazeler tören alanına getirildi. Şehitlerin cenazeleri, farklı illere gönderilmek üzere Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'na götürüldü.

 • Pençe-Kilit şehitleri törenle memleketlerine uğurlandı
  13 Oca Pençe-Kilit şehitleri törenle memleketlerine uğurlandı

  Pençe-Kilit bölgesinde dün üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 9 askerimizin cenazeleri, Şırnak'ta düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı. Törene Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler de katıldı.

 • Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki çatışmada 9 asker şehit oldu
  13 Oca Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki çatışmada 9 asker şehit oldu

  Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan 9 asker için Şırnak'ta tören düzenlendi. Şehitlerin naaşları, farklı illere gönderilmek üzere Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'na götürüldü. Törene, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Vali Cevdet Atay, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ve diğer yetkililer katıldı.

 • Pençe-Kilit bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan 9 asker memleketlerine uğurlandı
  13 Oca Pençe-Kilit bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan 9 asker memleketlerine uğurlandı

  Pençe-Kilit bölgesinde askeri üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 9 asker, Şırnak 23. Piyade Tümen Komutanlığı'nda yapılan törenle memleketlerine uğurlandı.

 • Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan asker için Van'da tören düzenlendi
  12 Oca Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan asker için Van'da tören düzenlendi

  Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerce düzenlenen taciz ve sızma girişimi neticesinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Samet Aslan'ın naaşı memleketi Amasya'ya uğurlandı.

 • PENÇE-Kilit Operasyonu'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Samet Aslan'ın cenazesi Amasya'ya uğurlandı
  12 Oca PENÇE-Kilit Operasyonu'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Samet Aslan'ın cenazesi Amasya'ya uğurlandı

  Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, terör örgütü mensupları tarafından düzenlenen taciz ve sızma girişimi sonucunda Piyade Uzman Çavuş Samet Aslan şehit oldu. Van'da düzenlenen törenin ardından şehidin cenazesi memleketi Amasya'nın Taşova ilçesine gönderildi.

 • Pençe-Kilit Operasyonu'nda şehit düşen askerin naaşı memleketine uğurlandı
  12 Oca Pençe-Kilit Operasyonu'nda şehit düşen askerin naaşı memleketine uğurlandı

  Irak'ın kuzeyinde icra edilen Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde sızma girişiminde bulunan terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Samet Aslan'ın naaşı törenle memleketine uğurlandı. Şehit Aslan için Van Jandarma Filo Komutanlığında uğurlama töreni düzenlendi ve naaşı Amasya'ya gönderildi.

Advertisement