Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Destekleriyle Karagöz Şenlikleri Düzenlendi - Son Dakika
Turizm

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Destekleriyle Karagöz Şenlikleri Düzenlendi

Bursa Büyükşehir Belediyesi\'nin Destekleriyle Karagöz Şenlikleri Düzenlendi

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle Orhaneli Belediyesi tarafından düzenlenen 'Karagöz Şenlikleri Kamp, Karavan ve Rafting Festivali', adrenalin tutkunlarını doğada buluşturdu. Üç gün süren festivalde konserler, söyleşiler, doğa etkinlikleri ve tarım ürünleri pazarı gibi birçok etkinlik gerçekleştirildi.

10.09.2023 15:35
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle Orhaneli Belediyesi tarafından düzenlenen 'Karagöz Şenlikleri Kamp, Karavan ve Rafting Festivali', adrenalin tutkunlarını doğada buluşturdu.

Bursa'nın sahip olduğu turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek adına önemli projeleri hayata geçiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, şehrin tanıtımını sağlayan organizasyonlara katkı sunmaya da devam ediyor. Orhaneli Belediyesi tarafından Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen 'Karagöz Şenlikleri Kamp, Karavan ve Rafting Festivali', doğa ve adrenalin tutkunlarını bir kez daha buluşturdu. Üç gün süren festival, Orhaneli'nin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünde renkli programlara ev sahipliği yaptı. Türkiye'nin farklı bölgelerinden gelen kamp ve karavancılar, Uludağ'ın güney yamaçlarındaki çam ormanı içindeki alana yerleşerek eşsiz manzaranın keyfini çıkardı. Sosyal medya fenomenleri Bahar Çatık, Taylan Erler, Gökhan Yıkılkan, Gezmek Bizden Sorulur, Erkin Yeşil'in katılımıyla söyleşilerin yapıldığı festivalde, Menteşeli Cengiz, Ali Çakar, Merve Özbey, Oğuzhan Koç ve Mustafa Ceceli konserleriyle de coşku doruğa çıktı. Katılımcılar, doğa yürüyüşü, oyun aktiviteleri, rafting bileti ödüllü bilgi yarışması, rahvan at yarışları, Sadağı Kanyonu gezisi, rafting programı gibi çeşitli etkinliklerle de unutulmaz anlar yaşadı. Orhaneli, Harmancık, Büyükorhan ve Keles bölgelerinde yetiştirilen tarım ürünlerinin de tanıtıldığı 'Tarım ve Gıda Ürünleri Pazarı'nın da kurulduğu şenlikte, doğa tutkunları yemek ve içecek ihtiyaçlarını organik ürünlerle temin etme imkanı buldu.

"Turizme odaklanmış durumdayız"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş beraberinde Bursa Milletvekili Mustafa Yavuz, Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt, Harmancık Belediye Başkanı Yılmaz Ataş, Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz ve siyasi partilerin temsilcileriyle birlikte festival alanını gezerek katılımcılarla sohbet etti.

Tarihi kökleriyle ve coğrafi güzellikleriyle Bursa'nın gözde ilçelerinden olan Orhaneli'nin kurtuluşunu da kutladıklarını belirten Başkan Alinur Aktaş, ilçenin kurtuluşunu kutlamak, tarihi dönemini hatırlamak ve birlikte olmak için bir araya geldiklerini ifade etti. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin emaneti en iyi şekilde korumayı kendimize şiar edindiğini dile getiren Başkan Aktaş, Orhaneli'nin tarım ve eko-turizm potansiyellerini daha fazla ön plana çıkarmak için çalıştıklarını anlattı. Dağ ilçelerinin tamamının doğa turizmi için büyük bir hazine olduğunu söyleyen Başkan Aktaş, "Bu sebeple turizm alanında önemli yatırımlar yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla Orhaneli Belediyesi tarafından Türkiye'nin en önemli rafting parkurunu ilçemize kazandırdık. Karagöz mesire alanını ilçe turizmine kazandırmak için de önemli bir mesai harcadık. Doğayla iç içe bir ortamda tatil imkanı sunan projemizle Karagöz mesire alanı cazibe merkezi haline geliyor. 3 katlı 712 metrekare kapalı alanı, 1200 metrekare bahçesi olan restoran, 134 metrekarelik iki katlı misafir evi, 40'ar metrekarelik 10 adet ve 50'şer metrekarelik 5 adet olmak üzere toplam 15 adet bungalov ev kazandırdık. Bizler turizm konusuna odaklanmış durumdayız. İlçemize Türkiye'ye örnek olacak bir gençlik kampı da kazandırıyoruz. Gölcük Yaylası'nda 68 bin 500 metrekarelik alanda doğayla iç içe tasarladığımız kamp alanını, dört mevsim konaklamalı, spor ve etkinlik alanları mevcut şekilde planladık. Gençlerimiz için özel futbol, voleybol, basketbol sahaları, seminer ve etkinlik salonları ve konaklama için bungalov evler tasarladık" dedi.

Buralarda düzenlenecek faaliyetlerin ilçe ekonomisine önemli bir değer katacağını belirten Başkan Aktaş, tarım konusunda da Orhaneli halkına destek olmaya devam ettiklerini ifade etti. Çiftçilere yönelik fidan dağıtımından ekipman desteğine kadar her türlü projeyi hayata geçirdiklerini dile getiren Başkan Aktaş, "Geleceğe dair büyük hayaller kuruyoruz. Bu hayalleri gerçekleştirmek, Orhaneli'yi daha yaşanabilir, daha sürdürülebilir ve daha mutlu bir ilçe haline getirmek için el ele vermeye ve birlikte çalışmaya devam etmeliyiz. Orhaneli'nin Kurtuluşu'nun 101. yıldönümünü kutluyor, düzenlenen etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu. - BURSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Turizm Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Destekleriyle Karagöz Şenlikleri Düzenlendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • 2024 Malta Uluslararası Havai Fişek Festivali Başladı
  13:36 2024 Malta Uluslararası Havai Fişek Festivali Başladı

  2024 Malta Uluslararası Havai Fişek Festivali, Cumartesi gecesi başkentteki Valetta Büyük Limanı'nda başladı. Gökyüzü ve limanı aydınlatan büyüleyici havai fişek gösterisi hem yerel halk hem de turistler tarafından ilgiyle izlendi. Havai fişekler limana demirli teknelerden atıldı. Kıyıda çalan neşeli müzikle uyum içinde patlayan havai fişekler muhteşem renkleri ve tasarımlarıyla göz kamaştırdı. Havai fişekler Malta semalarını Marsaxlokk, Nadur ve Mellieha gibi diğer yerlerde de aydınlatacak ve büyük final ayın son gününde Büyük Liman'da gerçekleşecek. Malta Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen festival bir yandan ülkeye ait geleneği sürdürmeyi diğer yandan turistlere yönelik daha fazla etkinlik sunmayı hedefliyor. Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Valetta'dan bildiriyor. (XHTV)

 • Gaziantep, 2024 yılında turizmden daha fazla pay almayı hedefliyor
  12:35 Gaziantep, 2024 yılında turizmden daha fazla pay almayı hedefliyor

  Gaziantep, gastronomi ve kültürel değerleriyle ünlenerek dünya çapında tanınan bir şehir haline gelmiştir. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, turizm potansiyelini artırmak için çalışmalar yürüttüklerini ve kültür turizminin bölge için büyük bir fırsat olduğunu belirtmiştir. Gaziantep'in turizmde daha fazla pay alması, esnafın kazancının artması, istihdamın gelişmesi ve çiftçinin karının yükselmesi anlamına gelecektir.

 • Çin'de düzenlenen Weifang Uluslararası Uçurtma Festivali başladı
  11:36 Çin'de düzenlenen Weifang Uluslararası Uçurtma Festivali başladı

  Çin'de her yıl düzenlenen Weifang Uluslararası Uçurtma Festivali'nin 41'incisi Cumartesi günü Shandong eyaletinin Weifang şehrinde başladı. Festival, uçurtma sanatçılarının gösterileri, yarışmalar ve etkinliklerle dolu bir program sunuyor.

 • Van'ın Çatak ilçesindeki Kanisipi Şelalesi ilkbaharda ziyaretçilerini ağırlıyor
  11:14 Van'ın Çatak ilçesindeki Kanisipi Şelalesi ilkbaharda ziyaretçilerini ağırlıyor

  Van'ın Çatak ilçesinde bulunan Kanisipi Şelalesi, ilkbahar mevsiminde karların erimesi ve yağışların etkisiyle daha coşkulu bir şekilde akıyor. Ziyaretçiler, kayalıkların arasından akan suyun güzelliğini cep telefonlarıyla görüntülüyor. Şelaleyi görmeye gelenler, eşsiz manzarasından etkileniyor ve tekrar gelmeyi planlıyor.

 • Japonya'da Fuji Dağı yakınlarında muhteşem havai fişek gösterisi düzenlendi
  11:06 Japonya'da Fuji Dağı yakınlarında muhteşem havai fişek gösterisi düzenlendi

  Japonya'nın Yamanashi eyaletinde düzenlenen havai fişek gösterisi, dünyanın dört bir yanından gelen yüzlerce turistin ilgisini çekti. Fuji Dağı'nın eteklerinde gerçekleşen gösteride, gece gökyüzünü aydınlatan çeşitli formlardaki havai fişekler izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

 • Safranbolu'da Turizm Haftası Kutlamaları Yapıldı
  10:44 Safranbolu'da Turizm Haftası Kutlamaları Yapıldı

  UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Safranbolu'da Turizm Haftası kutlamaları düzenlendi. Programa birçok önemli isim katıldı.

 • Güney Koreli belediye çalışanları Efes Tarlası Yaşam Köyü'nü ziyaret etti
  10:40 Güney Koreli belediye çalışanları Efes Tarlası Yaşam Köyü'nü ziyaret etti

  Güney Kore'nin Sancheong-Gun kentinin belediye çalışanları Efes Tarlası Yaşam Köyü'nü ziyaret etti. Ziyaret sırasında tarımsal projeler ve Selçuk'un tarımsal potansiyeli hakkında bilgilendirme yapıldı.

 • İBB tarafından kaderine terk edilen 'Yoros Kalesi' can çekişiyor
  10:34 İBB tarafından kaderine terk edilen 'Yoros Kalesi' can çekişiyor

  Beykoz Anadolu Kavağı'nda 800 bin yıllık tarihe sahip olan Yoros Kalesi, İBB tarafından kaderine terk edildi. Konumu ve manzarasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken kale, çamurlu bakımsız yolları, çökmüş duvarları ve çöplerle dolu avlusuyla harabeye döndü.


Advertisement