Son dakika Keles haberleri, Keles son dakika, son dakika Keles

Son Dakika Keles Haberleri

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Bütçenin yüzde 46'sı yatırımlara ayrılıyor
  22 Şub Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Bütçenin yüzde 46'sı yatırımlara ayrılıyor

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2019'da bütçenin yüzde 22'sini yatırımlara ayırırken, artık bütçenin yüzde 46'sını yatırımlara ayırdıklarını söyleyerek, '17 ilçe ve 1060 mahallede tüm ihtiyaçları gece gündüz demeden gidermek için çalışıyoruz' dedi.

 • Keles'te düzenlenen 'Eğitime Destek' gecesinde 13 genç meslek sahibi oldu
  12 Şub Keles'te düzenlenen 'Eğitime Destek' gecesinde 13 genç meslek sahibi oldu

  Bursa'nın dağ ilçelerinden biri olan Keles'in Sorgun Mahallesi'nde düzenlenen 'Eğitime Destek' gecesinde burs verilen 13 genç, doktor, diş hekimi ve yazılım mühendisi gibi meslekler kazanarak yeni bir döneme adım attı.

 • Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar: 31 Mart seçimleri Türkiye'nin birliği ve dirliği için önemli
  12 Şub Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar: 31 Mart seçimleri Türkiye'nin birliği ve dirliği için önemli

  Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, DAĞDER'de düzenlenen programda yaptığı açıklamada, 31 Mart seçimlerinin Türkiye'nin birliği ve dirliği açısından çok önemli olduğunu belirtti.

 • Bursa'da Soğuk Hava Cesaret İstedi
  05 Şub Bursa'da Soğuk Hava Cesaret İstedi

  Bursa'da Uludağ'ın eteklerindeki Gököz Göleti'nde fotoğraf çektirmek isteyen bir kişi buzun kırılmasıyla dondurucu suda bulundu. Gemlik'te ise bir kişi 7 derece soğukta denize girerek yüzdü. Keles'in Dağdibi köyünde ise doğaseverler buz tutan gölde keyif yaptı. İzleyenlerin içini üşüten anlar kameraya yansıdı.

 • Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ: Sığınmacıların uzayan misafirliği zulme dönüştü
  04 Şub Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ: Sığınmacıların uzayan misafirliği zulme dönüştü

  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Türkiye'deki sığınmacıların misafirliğinin uzadığını ve artık bunun zulme dönüştüğünü belirterek, 'Uzayan misafirlik, ev sahibine zulüm olur' dedi. Özdağ, Türkiye'deki sığınmacıların sayısının 13 milyonu geçtiğini ve bu durumun güvensizlik ortamına neden olduğunu ifade etti. Zafer Partisi'nin belediye hizmetlerinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlara turist tarifesi uygulayacağını söyledi.

 • Ümit Özdağ: Sığınmacıların uzayan misafirliği zulme dönüştü
  04 Şub Ümit Özdağ: Sığınmacıların uzayan misafirliği zulme dönüştü

  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Türkiye'deki sığınmacıların misafirliğinin uzadığını ve artık bunun zulme dönüştüğünü belirterek, 'Peygamber efendimizin hadis-i şerifi var, 'Uzayan misafirlik, ev sahibine zulüm olur'. Bu misafirlik çok uzadı, bu bize zulüm oldu' dedi.

 • Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ: Sığınmacılar artık zulme dönüştü
  04 Şub Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ: Sığınmacılar artık zulme dönüştü

  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Türkiye'deki sığınmacıların misafirliğinin uzadığını ve artık bunun zulme dönüştüğünü belirterek, 'Peygamber efendimizin hadis-i şerifi var, 'Uzayan misafirlik, ev sahibine zulüm olur'. Bu misafirlik çok uzadı, bu bize zulüm oldu' dedi.

 • Saadet Partisi, 339 Belediye Başkan Adayını Açıkladı...Temel Karamollaoğlu: 'Belediyelerimizin Kapısından Arsız, Hırsız Girmeyecektir'
  03 Şub Saadet Partisi, 339 Belediye Başkan Adayını Açıkladı...Temel Karamollaoğlu: "Belediyelerimizin Kapısından Arsız, Hırsız Girmeyecektir"

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Ankara'da aday tanıtım toplantısında; “İsrafın i’sine dahi tahammülümüz yoktur. Vatandaşın cebinden kuruş kuruş toplanan paraları milyar milyar savurma dönemine mutlaka bunun için son vereceğiz. Kaynaklarımızı verimli kullanacak bu konuda çok ama çok hassas davranacağız. Titiz davranacağız. Yolsuzluğa asla müsamaha göstermeyeceğiz. Belediyelerimizin kapısından arsız, hırsız girmeyecektir. Bizim belediye başkanlarımızın kursağından bir lokma yetim malı geçmez. Belediye kaynaklarını ise yetim malına sahip çıkar gibi değerlendireceğiz. Biz bu anlayışla israf, rüşvet ve yolsuzluk düzenine son vereceğiz. 1 Nisan sabahından itibaren ihaleler üzerinden birilerinin köşeyi dönme devri sona erecektir" dedi.

 • AK Parti'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 18-0 zaferi söz verdi
  02 Şub AK Parti'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 18-0 zaferi söz verdi

  AK Parti'nin yeniden aday gösterilen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Cumhur İttifakı'nın Bursa İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 31 Mart seçimlerinde 18-0 zaferi sözü verdi. Aktaş, Bursa'ya yapılan yatırımları vurgulayarak, destekçilerine teşekkür etti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla ülkemizi ve milletimizi dünyada hak ettiği güce kavuşturana kadar durmayacağız
  02 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla ülkemizi ve milletimizi dünyada hak ettiği güce kavuşturana kadar durmayacağız

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Yüzyılı vizyonuyla ülkenin siyasi, askeri ve ekonomik gücünü artırmak için durmayacaklarını söyledi. Erdoğan, AK Parti Bursa İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, adayların gerçek belediyecilik anlayışını temsil ettiğini belirtti. Erdoğan, AK Parti ve Cumhur İttifakı belediyelerinin insanlarla bütünleşen programlar uygulayacağını vurguladı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Bursa ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı
  02 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Bursa ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Bursa İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'na katıldı. Erdoğan, muhalefetle hizmet ve icraat noktasında yarışmak istediklerini ifade etti. Yerel seçimlere dikkat çeken Erdoğan, Bursa'nın Türkiye Yüzyılı şehirlerinin başında olduğunu söyledi. Ayrıca, AK Parti'nin Bursa'daki 17 İlçe belediye başkan adayını açıkladı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'ye eleştiri: 'CHP'de herkes bir köşe başına yapışmanın derdinde'
  02 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'ye eleştiri: "CHP'de herkes bir köşe başına yapışmanın derdinde"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'de herkesin bir köşe başına yapışmanın derdinde olduğunu belirterek, "Biz Türkiye yüzyılı peşinde koşarken, kendi yıldızlarını parlatmaktan başka gayesi olmayanlara milletimizin gereken cevabı vereceğine inanıyorum.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Alev Alatlı için mesaj: Vefatını yola çıkarken öğrendim, aramızda yaşamaya devam edecek
  02 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Alev Alatlı için mesaj: Vefatını yola çıkarken öğrendim, aramızda yaşamaya devam edecek

  Bursa'da ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine bugün hayata gözlerini yuman yazar Alev Alatlı için taziye mesajında bulunarak başladı. Erdoğan konuşmasında ''Vefatını yola çıkarken öğrendim, eserleriyle aramızda yaşamaya devam edecek'' dedi.

 • Büyükşehir'den tarıma tam destek
  01 Şub Büyükşehir'den tarıma tam destek

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin '2024-2029 Tarım Vizyonu', Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıda kamuoyuyla paylaşıldı.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi Ekipleri Kar Nedeniyle Kapanan 63 Mahallenin Yollarını Açtı
  23 Oca Bursa Büyükşehir Belediyesi Ekipleri Kar Nedeniyle Kapanan 63 Mahallenin Yollarını Açtı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kar yağışı nedeniyle kapanan 63 mahallenin yollarını ulaşıma açtı. Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri, dondurucu soğuklara rağmen çalışmalarını sürdürerek Orhangazi, Büyükorhan, Keles, Yenişehir, İznik ve İnegöl ilçelerindeki mahallelerin yollarını açtı.

 • Motosiklet Tutkunu Genç, Kaza Sonucu Hayatını Kaybetti
  18 Oca Motosiklet Tutkunu Genç, Kaza Sonucu Hayatını Kaybetti

  Bursa'da motosikletiyle evine dönerken kaza geçiren Efe Belin'in üniversite sınavına hazırlandığı ve bilgisayar mühendisi olmak istediği ortaya çıktı. Efe'nin motosiklet tutkunu olduğunu belirten yakınları, kazanın ardından büyük bir üzüntü yaşadıklarını ifade etti.

 • Bursa'da İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı Başladı
  11 Oca Bursa'da İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı Başladı

  Bursa'da, Uluslararası Sosyal Güvenlik Kuruluşları Birliği (ISSA) İnşaat Kazalarını Önleme Bölümünce Türkiye'de ilk kez Bursa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen 'Odağımız insan, hedef sıfır iş kazası' temalı İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının desteği, ISSA İş Kazalarını Önleme Bölümlerinin katkılarıyla iki gün sürecek konferansın açılışı öncesi, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde katılımcılara iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili interaktif sorular yöneltildi.

 • İYİ Parti'nin Bursa adayı Selçuk Türkoğlu oldu
  05 Oca İYİ Parti'nin Bursa adayı Selçuk Türkoğlu oldu

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bursa Teşkilat Buluşması'nda, partisinin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayının Selçuk Türkoğlu olduğunu açıkladı. Ayrıca, İYİ Parti'nin Bursa ilçe belediye başkan adayları da tanıtıldı.

 • Bursa'da yemek bulamayan domuzlar karayoluna indi
  02 Oca Bursa'da yemek bulamayan domuzlar karayoluna indi

  Bursa'nın Keles ilçesinde ormanda yiyecek bulamayan bir domuz sürüsü, karayola inerek yemek aradı. Sürücüler ise domuzları görünce büyük şaşkınlık yaşadı. O anlar ise cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

 • 2023 yardım ve yatırımlarla geçti
  01 Oca 2023 yardım ve yatırımlarla geçti

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin asrın felaketini yaşandığı 2023 yılını hem afetin yaralarını saracak hem de kenti geleceğe taşıyacak yatırımlarla geçirdi.

 • Bursa Keles'te Örnek Salep Bahçesi Oluşturuldu
  30 Ara Bursa Keles'te Örnek Salep Bahçesi Oluşturuldu

  Keles Belediyesi tarafından Pınarcık Mahallesi'nde örnek bir salep bahçesi oluşturuldu. Belediye Başkanı Mehmet Keskin ve yetkililerin katılımıyla 10 bin adet salep fidesi dikimi gerçekleştirildi.

 • Bursa'da Oğlu Tarafından Vurulan Baba Hayatını Kaybetti
  28 Ara Bursa'da Oğlu Tarafından Vurulan Baba Hayatını Kaybetti

  Bursa'nın Osmangazi ilçesinde, oğlu tarafından tüfekle vurulan baba, hastanede yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olaydan bir saat sonra kaçan şüpheli ise yakalandı. Şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Baba Niyazi Şentürk'ün cenazesi yarın defnedilecek.

 • Bursa Kültür, Turizm ve Tanıtma Birliği İznik'te Program Düzenledi
  18 Ara Bursa Kültür, Turizm ve Tanıtma Birliği İznik'te Program Düzenledi

  Bursa Kültür, Turizm ve Tanıtma Birliği'nin Tanıtım ve Tecrübe Paylaşımı Programı İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta'nın ev sahipliğinde gerçekleşti. Programa Bursa Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Abdülkerim Baştürk ve diğer belediye başkanları katıldı. İznik'in tarihi ve kültürel mekanlarını ziyaret eden heyete Başkan Usta rehberlik etti.

 • Kırsalda kalkınma üretimle sağlanacak
  07 Ara Kırsalda kalkınma üretimle sağlanacak

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, Harmancık ve Keles ilçelerindeki çiftçilere toplam 9 bin adet fidan ve tohum dağıtarak kırsal kalkınmaya destek oldu. Büyükşehir Belediyesi, tarımda kaliteli üretimi artırmak amacıyla çiftçilere fide-fidan temini, ekipman desteği ve satış-pazarlama desteği gibi birçok konuda yardımcı olmaktadır.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi, çiftçilere fidan ve tohum dağıttı
  07 Ara Bursa Büyükşehir Belediyesi, çiftçilere fidan ve tohum dağıttı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, Harmancık ve Keles ilçelerinde 235 çiftçiye toplam 9 bin adet kiraz, badem ve ceviz fidanı ile korunga tohumu dağıttı. Büyükşehir Belediyesi, tarımda kaliteli üretimin artması amacıyla çiftçilere destek vermeye devam ediyor.

 • BURSA DİŞ ÇEKİMİ SONRASI ÖLEN DENİZ' İN OTOPSİ CD' Sİ 8'İNCİ ADLİ TIP İHTİSAS KURULU'NDA
  26 Kas BURSA DİŞ ÇEKİMİ SONRASI ÖLEN DENİZ' İN OTOPSİ CD' Sİ 8'İNCİ ADLİ TIP İHTİSAS KURULU'NDA

  BURSA'da, özel bir diş kliniğinde sedasyon altında, 1 dişi çekilen, 4 dişine de dolgu yapıldıktan sonra rahatsızlanarak götürüldüğü hastanede yaşamını yitiren 5 yaşındaki Deniz Sönmez'in ölümüyle ilgili soruşturma sürüyor.

 • Diş çekimi sonrası ölen Deniz'in otopsi CD'si 8'inci Adli Tıp İhtisas Kurulu'nda
  26 Kas Diş çekimi sonrası ölen Deniz'in otopsi CD'si 8'inci Adli Tıp İhtisas Kurulu'nda

  BURSA'da, özel bir diş kliniğinde sedasyon altında, 1 dişi çekilen, 4 dişine de dolgu yapıldıktan sonra rahatsızlanarak götürüldüğü hastanede yaşamını yitiren 5 yaşındaki Deniz Sönmez'in ölümüyle ilgili soruşturma sürüyor.

 • Bursa'da genel anesteziyle dişi çekildikten sonra yaşamını yitiren 5 yaşındaki çocuğun otopsi raporu tamamlandı
  26 Kas Bursa'da genel anesteziyle dişi çekildikten sonra yaşamını yitiren 5 yaşındaki çocuğun otopsi raporu tamamlandı

  Bursa'da genel anesteziyle dişi çekildikten sonra fenalaşan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 5 yaşındaki Deniz Sönmez'in ölümüne ilişkin Bursa Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsi raporu tamamlandı.

 • Bursa'da otobüs kazası: 1 ölü, 3 yaralı
  18 Kas Bursa'da otobüs kazası: 1 ölü, 3 yaralı

  Bursa'da yağış nedeniyle kayan otobüs, karşı şeride geçerek otomobille çarpıştı ve devrildi. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken 3 kişi yaralandı.

 • Diş çekimi sonrası ölen Deniz'in ailesi ifade verdi: Oğlumun canı bu kadar ucuz olmamalıydı
  15 Kas Diş çekimi sonrası ölen Deniz'in ailesi ifade verdi: Oğlumun canı bu kadar ucuz olmamalıydı

  BURSA'da, diş ağrısı nedeniyle götürüldüğü özel klinikte 1 dişi çekilip, 1'i kanal tedavisi olmak üzere 4 dişine dolgu işlemi uygulanan Deniz Sönmez'in (5) ölümüyle ilgili Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma sürüyor.

 • Bursa'da büyük dram...Dişi çekilen 5 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti
  14 Kas Bursa'da büyük dram...Dişi çekilen 5 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

  Bursa'da büyük dram...Dişi çekilen 5 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti Dişi ağrıyan 5 yaşındaki çocuk diş kliniğindeki tedavisinden sonra hayatını kaybetti 5 yaşındaki Deniz gözyaşları arasında toprağa verildi Bursa'da diş ağrısı şikayeti ile gittiği özel bir klinikte fenalaşıp...

 • Bursa'da Genel Anesteziyle Diş Çekimi Sonrası Fenalaşan Çocuk Hayatını Kaybetti
  14 Kas Bursa'da Genel Anesteziyle Diş Çekimi Sonrası Fenalaşan Çocuk Hayatını Kaybetti

  Bursa'da 4 gün önce genel anesteziyle dişi çekildikten sonra fenalaşan çocuk, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Aydın ve Elena çiftinin 5 yaşındaki oğulları Deniz Sönmez'e diş çekimi için gittikleri özel poliklinikte genel anestezi uygulandı. Daha sonra ateşi yükselen çocuk, Bursa Dörtçelik Çocuk Hastanesi'ne götürüldü. Ancak 4 gün sonra hayatını kaybetti. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı.

 • 5 yaşındaki Deniz, dişi çekildikten 3 gün sonra öldü
  14 Kas 5 yaşındaki Deniz, dişi çekildikten 3 gün sonra öldü

  BURSA'da, diş ağrısı nedeniyle götürüldüğü özel diş kliğinde genel anestezi yapılarak, 1 dişi çekilip, 1'i kanal tedavisi olmak üzere 4 dişine dolgu işlemi uygulanan Deniz Sönmez (5), eve geldikten sonra fenalaştı.

 • Henüz 5 yaşındaydı! Yürüyerek girdiği diş kliniğinden cansız bedeni çıktı
  14 Kas Henüz 5 yaşındaydı! Yürüyerek girdiği diş kliniğinden cansız bedeni çıktı

  Bursa'da diş ağrısı şikayeti ile annesi ve babası tarafından kliniğe götürülen 5 yaşındaki Deniz Sönmez, 3 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra çocuk organ yetmezliğine bağlı olarak hayatını kaybetti. Olayda kliniğin ihmali olduğunu öne süren anne ve baba, savcılığa şikayette bulundu.

 • Bursa'da Etkili Olan Lodos ve Sağanak Yağışı
  12 Kas Bursa'da Etkili Olan Lodos ve Sağanak Yağışı

  Bursa'da etkili olan lodos, yerini sağanağa ve dolu yağışına bıraktı. Yollar göle dönerken, sürücüler zor anlar yaşadı. Lodosun hızı saatte 100 kilometreye kadar ulaştı. Kuvvetli yağış kent genelinde etkili oldu. Dolu yağışı nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Kent merkezinde 5 saatte metrekareye düşen yağış miktarı 22,9 kilogram olarak ölçüldü.

 • Bursa'da Sağanak Yağış Hayatı Olumsuz Etkiledi
  02 Kas Bursa'da Sağanak Yağış Hayatı Olumsuz Etkiledi

  Bursa'da akşam saatlerinde etkisini gösteren sağanak yağış, cadde ve sokakları suyla doldurarak günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Sürücüler zor anlar yaşadı.

 • Bursa'da Japon firması tarafından kurulan seralarda kadın istihdamı sağlanacak
  24 Eki Bursa'da Japon firması tarafından kurulan seralarda kadın istihdamı sağlanacak

  Bursa'nın Keles ilçesinde Japonya merkezli bir firma öncülüğünde kurulan seralarda 100'den fazla kadının istihdamıyla süs bitkisi tohumu yetiştirilecek. Seralarda yetişen süs bitkilerinin tohumları ihraç edilerek ülke ekonomisine katkı sağlanacak. Keles Köy Dernekleri Koordinatörü ve Dağ-Der Yönetim Kurulu üyesi Emre Kahraman, Japon firmanın Keles'e yatırım yapmasından memnuniyet duyduklarını belirterek, kadınlara yönelik istihdam sağlanacağını ve insanların firma sayesinde kazanç elde edeceğini ifade etti. Japon firmanın Bursa Müdürü Saadettin Tezyener ise ilçeyi iklimden dolayı tercih ettiklerini ve bölgede uzun yıllardır faaliyet gösterdiklerini söyledi.

 • Bursa hangi bölgede, ilçeleri neler? Bursa plakası nedir? Bursa'nın neyi meşhurdur?
  24 Eki Bursa hangi bölgede, ilçeleri neler? Bursa plakası nedir? Bursa'nın neyi meşhurdur?

  Bursa, tarihi ve doğal güzellikleri ile Türkiye'nin önemli illerinden biridir. İlçeleri ve plaka kodu, Bursa'nın kimliğini belirler ve bu bölgeyi daha iyi anlamamıza yardımcı olur. Peki, Bursa hangi bölgede, ilçeleri neler? Bursa plakası nedir? Bursa'nın neyi meşhurdur? Detaylar haberimizde...

 • Bursa İstihdam Zirvesi'nde Alinur Aktaş'tan gençlere kariyer tavsiyesi
  23 Eki Bursa İstihdam Zirvesi'nde Alinur Aktaş'tan gençlere kariyer tavsiyesi

  Bursa İstihdam Zirvesi'nde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Türkiye'de uzay ve havacılığın, yüksek teknolojinin konuşulduğu bir dönemde sürecin doğru okunması gerektiğini belirterek, gençlerin kariyer planlarını da çağın gereklerine göre yapması gerektiğini söyledi. Aktaş ayrıca, kadın istihdamı ve kırsal kalkınma konularında yapılan çalışmalardan da bahsetti.

 • Kelesli Çiftçilerin Hünerli Elleriyle Bursa'nın Çiçekleri Yetişiyor
  16 Eki Kelesli Çiftçilerin Hünerli Elleriyle Bursa'nın Çiçekleri Yetişiyor

  Bursa'nın park, bahçe, kavşak ve refüjlerini süsleyen çiçekler, Kelesli çiftçilerin hünerli ellerinde yetişiyor. Büyükşehir Belediyesi, süs bitkileri üretimiyle Kelesli çiftçilere ekonomik destek sağlarken, Bursa'nın estetik bir görünüm kazanmasını da sağlıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, çiftçilerin ürettiği çiçeklerin maliyetlerini düşürdüğünü ve yerel ekonomiye katkı sağladığını belirtti.

 • Bursa'da Eker I Run Koşusu nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak
  29 Eyl Bursa'da Eker I Run Koşusu nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak

  Bursa'da 1 Ekim Pazar günü düzenlenecek olan Eker I Run Koşusu sebebiyle Osmangazi ve Nilüfer ilçelerindeki bazı yollar trafiğe kapatılacak. Koşunun yapılacağı güzergahlar arasında Uludağ Milli Parkı ve Orhaneli Yolu bulunuyor. Etkinlik süresince bağlantı yolları ve cadde sokaklar arası araç trafiğine kapatılacak olan güzergahlar, şehir merkezine geliş istikametindeki yol trafik dubaları ile bölünerek gidiş-geliş olarak kullanılacak.

 • Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İnegöl'deki Projeleri İnceledi
  26 Eyl Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İnegöl'deki Projeleri İnceledi

  Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa Belediyeler Birliği toplantısı için gittiği İnegöl ilçesinde İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban'dan devam eden projeler hakkında bilgi aldı. İnegöl Belediyesi'nin Kent Meydanı ve Yeni Yaşam Alanı ile Merkez Park projelerini yerinde inceleyen başkanlara, Alper Taban tarafından bilgiler verildi.

 • Köy sakinleri mermer ocağı için eylem yaptı
  25 Eyl Köy sakinleri mermer ocağı için eylem yaptı

  Bursa'nın Orhaneli ilçesine bağlı Firoz köyü yakınlarına yapılan mermer ocağına karşı köy sakinleri eylem yaptı. Köylüler, tarlalarının zarar göreceğini ve geçim kaynaklarının yok olacağını dile getirerek, mermer ocağının faaliyetlerinin durdurulmasını istedi. Ayrıca, ocağın Çınarcık Barajı'nı etkileyeceği ve Bursa'nın su sorununu daha da kötüleştireceği belirtildi. Doğayı ve Çevreyi Koruma Derneği ise köylülerin yanında olduğunu ve mermer ocağının kapatılana kadar mücadelelerine devam edeceklerini açıkladı.

 • Bursa'da Şarampole Uçan Otomobildeki 2 Kişi Hafif Sıyrıklarla Kurtuldu
  22 Eyl Bursa'da Şarampole Uçan Otomobildeki 2 Kişi Hafif Sıyrıklarla Kurtuldu

  Bursa'da sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole uçan otomobilde bulunan 2 kişi, kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ve itfaiye ekipleri, otomobilden çıkarılan 2 kişiyi hastaneye götürdü. Şarampole uçan otomobil ise vinç yardımıyla çıkarıldı.

 • Bursa'da Otomobil Şarampole Uçtu: 2 Kişi Hafif Yaralandı
  22 Eyl Bursa'da Otomobil Şarampole Uçtu: 2 Kişi Hafif Yaralandı

  Bursa'nın Nilüfer ilçesinde bir otomobil, bariyerleri aşarak şarampole uçtu. Kazada, sürücü ve yanındaki kişi hafif yaralandı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralılar, itfaiye ekiplerinin çalışmasıyla araçtan çıkarıldı ve hastaneye kaldırıldı. Otomobil ise vinç yardımıyla kurtarıldı.

 • Keles YEG, OMYEGDER'e çalışma ziyareti gerçekleştirdi
  21 Eyl Keles YEG, OMYEGDER'e çalışma ziyareti gerçekleştirdi

  Bursa'nın Keles ilçesini temsilen kurulan Keles Yerel Eylem Grubu (YEG) Derneği, Ondokuz Mayıs Yerel Eylem Grubu Derneğine (OMYEGDER) çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan Kardeş Yerel Eylem Grupları uygulaması kapsamında Keles YEG ile OMYEGDER kardeş YEG seçildi. Ziyarette IPARD II Programı çalışmaları ve IPARD III ile ilgili değerlendirmeler yapıldı. Ayrıca, ilçedeki yatırımlar, eğitim merkezleri ve üretim koşulları hakkında bilgi alındı. İki YEG'in ilerleyen zamanlarda daha somut iş birliği çalışmaları yapması gerektiği vurgulandı.

 • Bursa Gastronomi Festivali Kortej Yürüyüşüyle Başladı
  15 Eyl Bursa Gastronomi Festivali Kortej Yürüyüşüyle Başladı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Bursa Gastronomi Festivali, kortej yürüyüşüyle başladı. Etkinlikte, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mehter takımı ve kılıç kalkan ekibi eşliğinde Ertuğrul Meydanı'na kadar yürüdü. Programda konuşan Vali Mahmut Demirtaş, Bursa'nın önemli bir gastronomi merkezi olduğunu vurgulayarak, Bursa'nın farklı kültürlerin ve lezzetlerin harmanlandığı bir şehir olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş ise gastronomi festivalinin ikincisini gerçekleştirmenin heyecanını yaşadıklarını belirtti.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Destekleriyle Karagöz Şenlikleri Düzenlendi
  10 Eyl Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Destekleriyle Karagöz Şenlikleri Düzenlendi

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle Orhaneli Belediyesi tarafından düzenlenen 'Karagöz Şenlikleri Kamp, Karavan ve Rafting Festivali', adrenalin tutkunlarını doğada buluşturdu. Üç gün süren festivalde konserler, söyleşiler, doğa etkinlikleri ve tarım ürünleri pazarı gibi birçok etkinlik gerçekleştirildi.

 • Bursa'da Yıldırım Düşmesiyle Ev Kül Oldu
  08 Eyl Bursa'da Yıldırım Düşmesiyle Ev Kül Oldu

  Bursa'nın Keles ilçesinde bir eve yıldırım düştü. Olayda can kaybı yaşanmazken, çıkan yangında ev kullanılamaz hale geldi.

 • Beyce Pazarı'nda Köylüler Ürünlerini Aracısız Satıyor
  05 Eyl Beyce Pazarı'nda Köylüler Ürünlerini Aracısız Satıyor

  Bursa'nın Orhaneli ilçesinde 700 yıldır kurulan Beyce Pazarı'nda köylüler kendi ürettikleri ürünleri aracısız tüketici ile buluşturuyor. Pazar her salı günü bereket duasıyla açılıyor.

 • Bursa'da rampadan inen tır istinat duvarına çarptı
  04 Eyl Bursa'da rampadan inen tır istinat duvarına çarptı

  Bursa'da rampadan inerken yol üzerinde kontrolden çıkan tır, istinat duvarına çarparak durdu. Yaralanan tır sürücüsü hastaneye kaldırıldı.

 • 70 Yaşındaki Halil Oruç, İneklerin Tırnak Bakımını Yapıyor
  02 Eyl 70 Yaşındaki Halil Oruç, İneklerin Tırnak Bakımını Yapıyor

  Bursa'nın Keles ilçesinde yaşayan Halil Oruç, ineklerin tırnak bakımını yaparak hayvanların sağlığını koruyor. Oruç, tırnak bakımının hayvanların ölüm riskini azalttığını belirtiyor.

 • Köy sakinleri mermer ocağına karşı eylem yaptı
  29 Ağu Köy sakinleri mermer ocağına karşı eylem yaptı

  Bursa'nın Orhaneli ilçesine bağlı Firoz köyünün yakınlarına yapılmak istenen mermer ocağına karşı köy sakinleri eylem yaptı. Köylüler, doğanın bozulmasını istemediklerini dile getirdi.

 • Bursa'da kooperatif kuran Yörük kadınları markalaşmayı hedefliyor
  20 Ağu Bursa'da kooperatif kuran Yörük kadınları markalaşmayı hedefliyor

  Bursa'da, Uludağ'ın eteklerindeki Keles ilçesinde kooperatif çatısı altında bir araya gelerek reçel, salça, kahvaltılık sos, sirke, tarhana gibi ürünler yaparak pazarlayan kadınlar, markalaşarak daha fazla kazanmayı hedefliyor.

 • Uludağ'ın eteğindeki çiftlikte buz gibi sularda alabalık yetiştiriliyor
  17 Ağu Uludağ'ın eteğindeki çiftlikte buz gibi sularda alabalık yetiştiriliyor

  Bursa'nın Keles ilçesinde Uludağ'ın eteklerine kurulan çiftlikte buz gibi akan derelerde alabalık yetiştirilirken, turistlere bungalov evlerde konaklama imkanı sunuluyor. Çiftlik, doğal güzelliği ve temiz havasıyla ziyaretçilerini büyülüyor. Ayrıca çiftlikte bulunan göletten tutulan balıklar, tesis tarafından pişirilerek misafirlere sunuluyor. Bungalov evlerde ise 4 kişilik aileler rahatlıkla konaklayabiliyor.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarım Makineleri Dağıttı
  16 Ağu Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarım Makineleri Dağıttı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınma hedefleri doğrultusunda Bursa İli Hayvancılığı Geliştirme Birliği (HAGEL) destekleriyle temin edilen tarım makinelerini çiftçilere dağıttı. Mustafakemalpaşa, İznik, Keles, Kestel, Nilüfer, Osmangazi, Gürsu, Orhangazi, Orhaneli, Mudanya, İnegöl, Harmancık, Yenişehir ve Yıldırım ilçelerindeki 41 mahalleye çeşitli tarım makineleri dağıtıldı. Törende, tarım makineleri üreticilere teslim edildi ve çiftçiler yapılan yardımlar için Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

 • Keles altyapısına dev tesis
  15 Ağu Keles altyapısına dev tesis

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarıyla sudaki kayıp-kaçakta yüzde 20 ile Türkiye'de lider olan Bursa, atıksu arıtma tesisi yatırımlarında da zirveye yürüyor.

 • Bin 1200 rakımda günde 200 kilogram mantar üretiyor
  12 Ağu Bin 1200 rakımda günde 200 kilogram mantar üretiyor

  Bursa'da 1200 rakımda kültür mantarı üreten Mustafa İyitürk, köyünde kurduğu tesiste günde 200 kilograma kadar kültür mantarı üretiyor. Yüksek rakımda daha kaliteli mantar yetiştirdiğini söyleyen İyitürk, "Rakım yüksek, hava temiz, bu şekilde bir üretim yapıyoruz" dedi.

 • Bursa'da Yüksek Rakımda Kültür Mantarı Üretimi
  12 Ağu Bursa'da Yüksek Rakımda Kültür Mantarı Üretimi

  Bursa'nın kırsal Keles ilçesinde 1200 rakımda kültür mantarı üreten Mustafa İyitürk, yüksek rakımda daha kaliteli ürün aldığını belirtti. Günde ortalama 100 ila 200 kilogram arası ürün toplayan İyitürk, 720 metrekare alanda ayda 36 ton kültür mantarı yetiştirdiğini söyledi. Üretim sürecinde dikkat gerektiren işin maliyetlerinin yüksek olduğunu ve verim düşüklüğünün karı etkilediğini ifade eden İyitürk, 36 yıldır bu işi yaptıklarını ve güzel bir geçim kaynağı sağladıklarını belirtti.

 • Bursa Uludağ Kadın Basketbol Takımı'nda hedefler büyük
  11 Ağu Bursa Uludağ Kadın Basketbol Takımı'nda hedefler büyük

  Bursa Uludağ Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Bursa Şubesi ile bir araya geldi.

 • Coğrafi işaretli 'Napolyon' kirazında son hasat yüzleri güldürdü
  10 Ağu Coğrafi işaretli 'Napolyon' kirazında son hasat yüzleri güldürdü

  Bursa'nın coğrafi işaretli Keles kirazında bu sezon son hasat yapıldı. Sezon boyu yağışlı havalarla mücadele eden çiftçilerin hasat zamanı aldıkları yüzde 50 verim sonrası yüzü güldü. Üreticiler uzun süredir bu kadar bolluk görmediklerini ifade ettiler.

 • Bursa Keles kirazında bolluk yaşandı
  10 Ağu Bursa Keles kirazında bolluk yaşandı

  Bursa'nın coğrafi işaretli Keles kirazında bu sezon son hasat yapıldı. Yağışlı havalarla mücadele eden çiftçilerin yüzde 50 verim alması sevinç yarattı. Üreticiler, uzun süredir böyle bir bolluk görmediklerini ifade etti.

 • Eski bakanlardan Namık Kemal Zeybek tarafından ATA Parti kuruldu!
  06 Ağu Eski bakanlardan Namık Kemal Zeybek tarafından ATA Parti kuruldu!

  ATA Parti, eski bakanlardan Namık Kemal Zeybek tarafından kuruldu. Partinin 40 kişilik Kurucular Kurulu, Parti Merkez Başkanlık Divanı yöneticilerini belirlemek üzere toplandı ve Namık Kemal Zeybek oy birliğiyle kurucu genel başkan seçildi.

 • Bursa'da Otomobilin Freni Boşalması Sonucu Bir Kişi Hayatını Kaybetti
  05 Ağu Bursa'da Otomobilin Freni Boşalması Sonucu Bir Kişi Hayatını Kaybetti

  Bursa'nın Keles ilçesinde, babasının kullandığı otomobilin freni boşalması sonucu aracın altında kalan Harun Teşik hayatını kaybetti. Olayın ardından genç adam hastaneye kaldırıldı ancak yapılan müdahale sonuç vermedi. Harun Teşik'in cenazesinin yarın Kocakavacık Mahallesi'nde defnedileceği belirtildi.

 • Keles Kirazı da Artık Tescilli
  27 Tem Keles Kirazı da Artık Tescilli

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarıyla Keles kirazı için Coğrafi İşaret Tescil Belgesi alındı. Bursa'nın Coğrafi İşaret Tescil Belgeli ürün sayısı 30'a çıktı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tescil belgesini Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin'e teslim etti. Ürünlerin markalaşması ve dünya piyasalarında yer alması açısından coğrafi işaret tescil belgeleri son derece önem taşıyor.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi, Keles Kirazı için Coğrafi İşaret Tescil Belgesi Aldı
  26 Tem Bursa Büyükşehir Belediyesi, Keles Kirazı için Coğrafi İşaret Tescil Belgesi Aldı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarıyla Keles kirazı için Coğrafi İşaret Tescil Belgesi alındı. Bursa'nın Coğrafi İşaret Tescil Belgeli ürün sayısı 30'a çıktı.

 • Bursa'da Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği ve Keles Kültür Şöleni düzenlendi
  24 Tem Bursa'da Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği ve Keles Kültür Şöleni düzenlendi

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği ve Keles Kültür Şöleni, binlerce yıllık ata sporlarını yaşatmayı amaçlayan etkinliklerle gerçekleştirildi. Atlı cirit, kökbörü, rahvan binicilik, atlı okçuluk, atlı akrobasi gösterileri ve güreş müsabakalarının düzenlendiği etkinlikte, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ata sporlarının Türk kültürünün ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulayarak, geleneklere sahip çıkmanın önemini vurguladı.

 • Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği Kocayayla'da yapıldı
  24 Tem Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği Kocayayla'da yapıldı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği, Keles Kocayayla'da gerçekleştirildi. Atlı cirit, kökbörü, atlı okçuluk gibi birçok ata sporu müsabakaları ve gösterileri izleyiciler tarafından ilgiyle takip edildi. Şenlikte ayrıca geleneksel çocuk oyunları, yöresel konserler ve halk oyunları gösterileri de düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, açılış töreninde birlik ve beraberlik vurgusu yaparak ata sporlarının Türk kültürünün önemli bir parçası olduğunu belirtti.

 • Bursa'da 2 ayrı noktada çıkan yangın söndürüldü
  22 Tem Bursa'da 2 ayrı noktada çıkan yangın söndürüldü

  Bursa'nın merkez Nilüfer İlçesi Misi Köyü mevkiinde çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken, diğer yandan Keles ilçesine bağlı Mürseller Köyü mevkiinde çıkan yangın Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerince kontrol altına alındı. Yangınlar, itfaiye ve orman ekiplerinin yoğun çalışması sonucunda kontrol altına alındı. Jandarma ekipler her iki yangınla ilgili soruşturma başlattı.

 • Bursa'da çıkan orman yangınları kontrol altına alındı
  22 Tem Bursa'da çıkan orman yangınları kontrol altına alındı

  Bursa'nın Nilüfer ve Keles ilçelerinde çıkan orman yangınları ekiplerin müdahalesi ile söndürüldü. İlk yangın Nilüfer ilçesi Misi köyü mevkiindeki ormanlık alanda çıktı ve itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu kontrol altına alındı. Aynı saatte Keles ilçesine bağlı Mürseller köyü mevkiinde de bir yangın çıktı ve bu yangın da ekiplerin yoğun çalışması sonucu kontrol altına alındı. Yangınlarla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Bursa'da Dev Yılanlar Tarlalarda Görüldü
  18 Tem Bursa'da Dev Yılanlar Tarlalarda Görüldü

  Bursa'nın İznik ilçesinde bir çiftçi, tarlasına dadanan devasa yılanı eliyle yakalayıp bidona koyarak doğaya saldı. Keles ilçesinde ise itfaiye ekipleri evin çatısına giren yılanı yakalayıp doğal yaşam alanına bıraktı.

 • Orhaneli'de Lavanta Hasadı Başladı
  12 Tem Orhaneli'de Lavanta Hasadı Başladı

  Bursa'nın Uludağ eteklerinde yer alan Orhaneli ilçesinde, Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü öncülüğünde lavanta hasadı başladı. Lavanta, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliğinin geliştirilmesi amacıyla ekimi yapılan bir çiçektir. Lavantadan elde edilen ürünler, parfümeri, gıda, kozmetik, sağlık, aromaterapi, peyzaj gibi geniş alanlarda kullanılmaktadır. Türkiye'de geçen yıl 47 bin 176 dekar alanda 7 bin 722 ton lavanta üretimi gerçekleşmiştir. Bursa'da ise lavanta yetiştiriciliği Keles, Büyükorhan, Orhaneli ve Harmancık ilçelerinde yaygınlaşmaktadır. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Keles ilçesinde yapılan damıtma ünitesinde lavanta yağlarının değerlendirileceği belirtilmiştir.

 • Topraksız Tarımla Yüzde 50 Daha Fazla Verim Elde Ediliyor
  04 Tem Topraksız Tarımla Yüzde 50 Daha Fazla Verim Elde Ediliyor

  Bursa'da ziraat mühendisi İsmail Duman, saksılara ektiği domates, biber, kavun ve salatalık gibi ürünlerden yüzde 50 daha fazla verim alıyor. Topraksız tarım denemelerine başladıklarını söyleyen Duman, başarılı bir sezon geçirirlerse bir sonraki yıl arttırarak devam edeceklerini belirtti. Bulundukları bölgede toprağın ağır olduğunu söyleyen Duman kendi hazırladıkları kokopit toprak karışımıyla bu sorunun önüne geçtiklerini ifade etti. Ayrıca topraksız tarım ile birlikte alandan da tasarruf ettiğini belirten Duman, bitkilerin saksılarda daha uzun süre dayandığını ve bir saksıdan yaklaşık 25 kilogram ürün alabileceklerini belirtti.

 • 900 Rakımda Üretilen Süs Bitkileri Daha Uzun Ömürlü Oluyor
  02 Tem 900 Rakımda Üretilen Süs Bitkileri Daha Uzun Ömürlü Oluyor

  Bursa'da 900 rakımda kurulan serada yetiştirilen süs bitkileri, Uludağ'dan gelen suyla sulandığı için daha kaliteli ve uzun ömürlü oluyor. Sera bölgesinde başka üretici olmadığı için toprakta hastalık bulunmuyor. Bitkiler, eriyen kar sularıyla sulandığında gübreye daha hızlı alışıyor. İklim ve suyun başarılarının sebepleri olduğu belirtiliyor.

 • 30 yıldır kimsenin deviremediği muhtar yeniden aday olacak
  27 Haz 30 yıldır kimsenin deviremediği muhtar yeniden aday olacak

  Bursa'nın Keles ilçesi Dağdemirciler Mahallesi'nde 30 yıldır muhtarlık görevini sürdüren Salih Korkmaz, 6 dönemdir kendisine rakip çıkmadığını belirterek, bir dönem daha görev yapacağını ve daha sonra emekli olacağını açıkladı. Tamamı emeklilerden oluşan 45 hanelik köyde muhtarlık yapan Korkmaz, vatandaşların genelde tarım ve hayvancılık yaparak geçimini sağladığını söyledi.

 • Kocayayla'da Bayram Yoğunluğu: Günler Öncesinden Rezervasyon Yapıldı
  23 Haz Kocayayla'da Bayram Yoğunluğu: Günler Öncesinden Rezervasyon Yapıldı

  Bursa'nın Uludağ'ın eteklerindeki Kocayayla'da bulunan bungalov evler, Kurban Bayramı tatilini geçirmek isteyenlerin ilgi odağı oldu. Bol oksijenli havası ve doğal güzellikleriyle gelenlere kartpostallık görüntü sunan Kocayayla'da konaklamak isteyen vatandaşlar bungalov evlere ilgi gösteriyor. Yaylada bulunan 24 adet bungalov ev konaklamak isteyen vatandaşlara alternatif sunuyor. Son zamanlarda sıkça tercih edilen bungalov evler geceliği 750 lira ila 2 bin lira arasında değişiyor. Her bütçeye uygun olan bungalov evleri genellikle aileler tercih ediyor.

 • Uludağ'ın buz gibi suyu ve 40 derece kaplıca hamamı bir arada
  20 Haz Uludağ'ın buz gibi suyu ve 40 derece kaplıca hamamı bir arada

  Bursa'nın Orhaneli ilçesinde, Uludağ'ın karla kaplı vadilerinden gelen buz gibi Kocasu Deresi'nin yanıbaşında bulunan doğal kaplıca hamamı, yaz kış ziyaretçi akınına uğruyor. Hamam, yaklaşık 40 derecelik kaplıca suyuyla doğaseverlere doğal termal keyfi yaşatıyor. Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt, bölgede turizm faaliyetlerini geliştirmek için çalışma başlattıklarını ve 18 doğal kaynak olduğunu belirterek, termal turizmin gelişimi için projelerinin olduğunu açıkladı.

 • Karnelerini alıp, yaylaya koştular: Çocukların karne sevinci Koca Yayla'ya sığmadı
  16 Haz Karnelerini alıp, yaylaya koştular: Çocukların karne sevinci Koca Yayla'ya sığmadı

  Bursa'nın Keles ilçesinde karnelerini alan öğrenciler, Marmara'nın en büyük yaylası olan Koca Yayla'daki etkinliğe koştu. Keles Belediyesi'nin kurduğu Yerel Eylem Grubu Derneği koordinesinde gerçekleştirilen etkinlikte, bine yakın çocuk ve aileleri doyasıya eğlendi. Öğrencilere yiyecek, içecek ikram edilirken, aileler de kurabiye, börek gibi aperatiflerle masalarını süsledi. Keles Belediyesi tarafından da spor malzemeleri hediye edilen çocukların mutluluğu dron ile havadan da görüntülendi.

 • Mustafakemalpaşa'da Son 5 Yılın En Yüksek Soruşturma Dosyası
  01 Haz Mustafakemalpaşa'da Son 5 Yılın En Yüksek Soruşturma Dosyası

  Mustafakemalpaşa Cumhuriyet Başsavcılığına 2022 yılında son 5 yılın en yüksek soruşturma dosyası geldi. Bursa Adliyesi tarafından açıklanan Adli Yargı 2022 Yılı Faaliyet Raporu'na göre Mustafakemalpaşa Adliyesinde geçtiğimiz yıl karar verilen dosya oranı belirlendi.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi, Büyükorhan'daki Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Yatırımına Hız Verdi
  29 May Bursa Büyükşehir Belediyesi, Büyükorhan'daki Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Yatırımına Hız Verdi

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki yaşam kalitesini yükseltecek yatırımları sürdürüyor. Büyükorhan'da temeli yaklaşık 5 ay önce atılan ileri biyolojik atık su arıtma tesisi yatırımına hız verildi. Tesisin devreye alınmasıyla su kaynakları korunacak ve yaklaşık 3 bin kişiye hizmet verecek.

Advertisement