Son dakika Yaşlanma haberleri, Yaşlanma son dakika, son dakika Yaşlanma

Son Dakika Yaşlanma Haberleri

 • Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, yeniden seçilmesi halinde hayata geçireceği projeleri tanıttı
  03 Mar Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, yeniden seçilmesi halinde hayata geçireceği projeleri tanıttı

  Gölcük Belediye Başkanı ve Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer, yeniden seçilmesi durumunda gerçekleştireceği projeleri açıkladı. Sezer, kentsel dönüşüm projeleri, trafik düzenlemeleri, otoparklar, yeni park ve spor alanları gibi birçok konuda çalışmalar yapacaklarını belirtti. Ayrıca, gençlik merkezleri, spor salonları, tarihi binaların restorasyonu gibi projeler de hayata geçirilecek.

 • Erken yaşlanma hastalığına yakalanan kardeşler hayata sıkı sıkı sarılıyor
  29 Şub Erken yaşlanma hastalığına yakalanan kardeşler hayata sıkı sıkı sarılıyor

  8 milyonda 1 kişide görülen erken yaşlanma hastalığına yakalanan 5 ve 13 yaşındaki Zeynep ve İremsu kardeşler, tedavisi olmayan hastalıklarına rağmen yaşam sevinçleriyle hayata sıkı sıkı sarılıyor. Anne Tülay Arslan, çocuklarının hastalık sürecini anlattı ve toplumun bu çocuklara karşı tutumunu eleştirdi.

 • Yalova'da Progeria Hastalığıyla Mücadele Eden Kardeşler
  29 Şub Yalova'da Progeria Hastalığıyla Mücadele Eden Kardeşler

  Yalova'da yaşayan İremsu ve Zeynep Arslan kardeşler, nadir görülen erken yaşlanma hastalığı olan progeria ile mücadele ediyor. Anneleri Tülay Arslan'ın desteğiyle hayata sımsıkı sarılan kardeşler, fizik tedavi süreçlerine katılıyor ve birçok etkinliğe katılarak mutlu oluyorlar. İremsu ve Zeynep'in tedavileri İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'nde devam ediyor.

 • CHP Milletvekili: Türkiye'de HIV vakaları 4 kat arttı
  29 Şub CHP Milletvekili: Türkiye'de HIV vakaları 4 kat arttı

  CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, dünyada HIV vakalarının azalmasına rağmen Türkiye'de son 10 yılda 4 kat arttığına dikkat çekti. Akkuş İlgezdi, HIV vakalarının artmasının nedenlerini ve önlemlerin yetersizliğini vurgulayarak, anonim test merkezlerinin kurulması gerektiğini belirtti.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi, Halkkent Emekli Evi Üyelerini Yaşlılık Hakkında Bilgilendirdi
  26 Şub Mersin Büyükşehir Belediyesi, Halkkent Emekli Evi Üyelerini Yaşlılık Hakkında Bilgilendirdi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, Toroslar ilçesine bağlı Halkkent Emekli Evi üyelerini yaşlılık, aktif yaşlılık ve yaşlılık evreleri hakkında bilgilendirdi. Etkinlik sayesinde vatandaşlar, yaşlılık hakkında merak ettikleri sorulara yanıt buldu.

 • Toroslar ilçesinde yaşlılara bilgilendirme etkinliği düzenlendi
  26 Şub Toroslar ilçesinde yaşlılara bilgilendirme etkinliği düzenlendi

  Toroslar ilçesine bağlı Halkkent Emekli Evi üyelerine yönelik yaşlılık, aktif yaşlılık ve yaşlılık evreleri bilgilendirme etkinliği düzenlendi. Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, yaş almış vatandaşlara sağlık, bakım ve hizmetler hakkında bilgiler verildi.

 • Yeni yüzyıla Kocaeli imzası
  22 Şub Yeni yüzyıla Kocaeli imzası

  Kocaeli'de yeni yüzyılın dev projeleriyle yeni ve dinamik bir dönem başlıyor. Kocaeli'nde bu yüzyıl yerel kalkınmanın, sürdürülebilir politikaların, istikrarın, güçlü iletişimin, verimliliğin, bilimsel aklın yüzyılı olacak.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi, Emekli Evleri Üyelerini Bilgilendirdi
  20 Şub Mersin Büyükşehir Belediyesi, Emekli Evleri Üyelerini Bilgilendirdi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, Toroslar ilçesine bağlı Halkkent Emekli Evi ve Mezitli Emekli Evi üyelerini yaşlılık, aktif yaşlılık ve yaşlılık evreleri hakkında bilgilendirdi. Etkinlikte vatandaşlar, yaşlılık hakkında merak ettikleri sorulara yanıt buldu.

 • 60 yaş üstü öğrenciler karnelerini aldı
  11 Şub 60 yaş üstü öğrenciler karnelerini aldı

  İzmir Karabağlar Fevzi Özakat Anadolu Lisesi bünyesinde sadece 60 yaş üzeri bireylerin kabul edildiği 3. Yaş Üniversitesinde eğitim gören 36 öğrenci, güz dönemini bitirerek karnelerini aldı. Karabağlar 3YÜ Koordinatörü ve Fevzi Özakat Anadolu Lisesi Müdürü Gülşen Salgar, Kahkaha Yogası eğitmeni Sümeyye İnanç ve İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri 60 yaş üstü öğrencilere karnelerini verdi.

 • Beşiktaş Belediyesi, 65+ Yaşam Ofisi'nde Satranç Dersleri Başlattı
  10 Şub Beşiktaş Belediyesi, 65+ Yaşam Ofisi'nde Satranç Dersleri Başlattı

  Beşiktaş Belediyesi, 65+ Yaşam Ofisi'nde ileri yaştaki vatandaşlar için başlattığı hizmetlere satranç derslerini de ekledi. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da yeni başlatılan satranç derslerinin yaş almış komşulara sağlıklı ve aktif yaş alma konusunda destek olacağını belirtti.

 • Beşiktaş Belediyesi, 65 Artı Yaşam Ofisi'nde Satranç Dersleri Başlattı
  10 Şub Beşiktaş Belediyesi, 65 Artı Yaşam Ofisi'nde Satranç Dersleri Başlattı

  Beşiktaş Belediyesi, 65 Artı Yaşam Ofisi'nde ileri yaştaki vatandaşlar için başlattığı hizmetlere satranç derslerini de ekledi. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, yaş almış komşulara sağlıklı ve aktif yaş alma konusunda destek olacaklarını belirtti. Beşiktaş'ta yaş almış vatandaşlara yönelik hizmetlerin devam ettiği belirtildi.

 • Tiyatrokare, yeni oyunlarını seyircilerle buluşturuyor
  09 Şub Tiyatrokare, yeni oyunlarını seyircilerle buluşturuyor

  Tiyatrokare, 'Ahududu', 'Ağaçlar Ayakta Ölür', 'Veda' ve 'Annem Hep Derdi ki' oyunlarını seyircileriyle buluşturacak. Feyziye Mektepleri Vakfı ile işbirliği yapan Tiyatrokare, her hafta sonu eserlerini sahneleyecek. Tiyatrokare'nin kurucusu Nedim Saban, 32 yılda 75 oyun sahnelediklerini ve 3,5 milyon seyirciyle buluştuklarını belirtti. Oyuncular Suna Keskin, Nevra Serezli ve Melek Baykal da tiyatronun heyecanını ve yaşam enerjisini vurguladılar.

 • UNAM'da Giyilebilir Teknoloji ile Erken Teşhis İmkanı
  08 Şub UNAM'da Giyilebilir Teknoloji ile Erken Teşhis İmkanı

  Bilkent Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi (UNAM), fiber sensör teknolojisi kullanarak kalp atışı, kardiyovasküler yaşlanma, damar esnekliği gibi sağlık değerlerini aynı anda ölçerek erken teşhise olanak sağlayan giyilebilir teknoloji geliştirdi. UNAM'da yapılan araştırmalarda kullanılan piezoelektrik ve triboelektrik özellikli fiberlerin tek seferde kilometrelerce uzunluğa kadar üretilme kapasitesine sahip olduğunu belirten Dr. Mustafa Ordu, bu teknolojinin hastanelerde kullanılarak sağlık sektörüne önemli katkı sağlayabileceğini ifade etti.

 • El Titremesi Neden Olur? İşte El Titremesinin Nedenleri
  06 Şub El Titremesi Neden Olur? İşte El Titremesinin Nedenleri

  El titremesi, birçok farklı durumun belirtisi olabilir. Stres, anksiyete, aşırı kafein tüketimi, belirli ilaçların yan etkileri, yaşlanma veya daha ciddi sağlık sorunları el titremesine neden olabilir. Titreme genellikle zararsızdır ancak sürekli hale gelirse bir sağlık profesyoneli ile görüşmek önemlidir. Peki, el titremesi neden olur? El titremesinin nedenleri ne? İşte detaylar!

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: 'Yaşlılarımız bugün ile yarınlarımız arasında bağ kuran birer köprüdür'
  02 Şub Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: 'Yaşlılarımız bugün ile yarınlarımız arasında bağ kuran birer köprüdür'

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Bağcılar'da düzenlenen 'Büyüklerimiz Değerlerimiz Projesi' tanıtım programında, 2016 yılında başlatılan Yaşlı Destek Programı ile yaklaşık 88 bin hanede 128 bin yaşlının psikososyal bakımlarını gerçekleştirdiklerini ve şu anda 168 huzurevinde 15 bin yaşlıya bakım hizmeti sunduklarını belirtti.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: 'Yaşlı Destek Programı' ile 128 bin yaşlımızın bakımını gerçekleştirdik
  02 Şub Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: 'Yaşlı Destek Programı' ile 128 bin yaşlımızın bakımını gerçekleştirdik

  Bağcılar'da düzenlenen 'Büyüklerimiz Değerlerimiz Projesi' tanıtım programına katılan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 2016 yılında başlattıkları Yaşlı Destek Programı ile yaklaşık 88 bin hanede 128 bin yaşlının psikososyal bakımlarını gerçekleştirdiklerini söyledi. Ayrıca, 168 huzurevinde yaklaşık 15 bin yaşlıya yatılı bakım hizmeti sunduklarını belirtti.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: 15 Bin Yaşlıya Yatılı Bakım Hizmeti Sunuyoruz
  02 Şub Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: 15 Bin Yaşlıya Yatılı Bakım Hizmeti Sunuyoruz

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 2016'da başlattıkları Yaşlı Destek Programı ile yaklaşık 88 bin hanede, 128 bin yaşlının yaşam alanlarında psikososyal bakımlarını gerçekleştirdiklerini belirterek, bugün itibarıyla 168 huzurevinde, yaklaşık 15 bin yaşlıya bakım hizmetini yatılı olarak sunduklarını açıkladı.

 • Yaşla birlikte beyin ve damar hastalıklarında artış gözlemleniyor
  30 Oca Yaşla birlikte beyin ve damar hastalıklarında artış gözlemleniyor

  Türk Nöroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Murat Terzi, yaşla birlikte tansiyon, diyabet ve bunlara bağlı beyin ve damar tıkanıklığı hastalıklarında artış olduğunu belirtti. Terzi, egzersiz ve sağlıklı beslenmenin ilerleyen yaşlarda yaşam kalitesini artırmak ve özürlülük durumunu engellemek için önemli olduğunu vurguladı. Beyin damar hastalıklarında erken müdahalenin yaşam kalitesini artırabileceğini söyleyen Terzi, sağlıklı bir yaşlanma için düzenli egzersiz yapmanın ve sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çekti.

 • Çocukların TikTok ve YouTube Videoları Yüzünden Kullandıkları Kremler Ciltlerine Zarar Verebilir
  27 Oca Çocukların TikTok ve YouTube Videoları Yüzünden Kullandıkları Kremler Ciltlerine Zarar Verebilir

  Uzmanlar, çocukların TikTok ve YouTube’da izledikleri videolar yüzünden kullandıkları kremlerin ciltlerinde geri dönülemez etkiler yaratabileceğine dair uyarıda bulunuyor. İngiliz Dermatologlar Birliği, çocukların bu ürünleri kullanmasının ciddi cilt sorunlarına yol açabileceğini vurguluyor. Bazı çocuklar, yetişkinlerin kullanması gereken kimyasal peeling benzeri zararlı maddeler içeren lüks cilt ürünlerini talep ediyor. Bu durum alerji ve egzamaların oluşmasına neden olabilir. Aileler, çocuklarının cilt ürünlerine olan ilgisinden ve sosyal medya ünlülerinin etkisinden endişe duyuyor.

 • Çocukların TikTok ve YouTube Videoları Yüzünden Kullandıkları Kremler Ciltlerine Zarar Verebilir
  27 Oca Çocukların TikTok ve YouTube Videoları Yüzünden Kullandıkları Kremler Ciltlerine Zarar Verebilir

  Uzmanlar, çocukların TikTok ve YouTube’da izledikleri videolar yüzünden kullandıkları kremlerin ciltlerinde geri dönülemez etkiler yaratabileceğine dair uyarıda bulunuyor. İngiliz Dermatologlar Birliği, çocukların bu ürünleri kullanmasının ciddi cilt sorunlarına yol açabileceğini vurguluyor. Bazı çocuklar, yetişkinlerin kullanması gereken kimyasal peeling benzeri zararlı maddeler içeren lüks cilt ürünlerini talep ediyor. Bu durum alerji ve egzamaların oluşmasına neden olabilir. Aileler, çocuklarının cilt ürünlerine olan ilgisinden ve sosyal medya ünlülerinin etkisinden endişe duyuyor.

 • Küresel ısınma arıları da uyutmadı, tehlike kapıda
  26 Oca Küresel ısınma arıları da uyutmadı, tehlike kapıda

  Dünya genelindeki küresel ısınma, arıları olumsuz etkiliyor. Arılar kış uykusuna geçmedi, kovan kaybı yaşanıyor. Arıcılığın devamı için iklimin normal seyretmesi önemli. Arılar zayıflıyor ve kovan ölümleri artıyor. Son 3 yılın verimi düşük, önümüzdeki yıllarda daha da düşebilir. Tarım Bakanlığı'nın arıcılığa destek olması gerekiyor.

 • Bilecik Valisi Şefik Aygöl'den müjdeli sağlık yatırımları haberi
  06 Oca Bilecik Valisi Şefik Aygöl'den müjdeli sağlık yatırımları haberi

  Bilecik Valisi Şefik Aygöl, eski Bilecik Devlet Hastanesi bölgesinde gerçekleşen sağlık yatırımları ile ilgili müjdeli haberi verdi. Bilecik Merkez Sağlıklı Hayat Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve Lojistik Binası projesi kapsamında yapımı devam eden sağlık merkezleri ve diğer binaların inşaatı hızla ilerliyor. Tamamlanması planlanan yatırımların 1 Temmuz 2024 tarihinde hizmete sunulması hedefleniyor.

 • İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü 2023 Yılında Binlerce Kişiye Ulaştı
  03 Oca İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü 2023 Yılında Binlerce Kişiye Ulaştı

  İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında 2023 yılında binlerce kişiye ulaştı. Kardeş Eller Projesi, Aşevi, Anne Eli Projesi, Mahalle Mutfakları, Sıcak Çorba Hizmeti, Kırtasiye Desteği, Beslenme Saati Projesi gibi birçok projede destek sağlandı. Ayrıca, depremzedenlere yardım, özel bireyler ve ailelerin desteklenmesi, yaşlılara hizmet gibi çalışmalar da gerçekleştirildi.

 • 'Hayatın İçindeyim' yüz güldürüyor
  25 Ara "Hayatın İçindeyim" yüz güldürüyor

  Kocaeli'de 65 yaş üstü vatandaşlar "Hayatın İçindeyim" projesiyle yaşamdan keyif alıyor ve sosyal hayata katılıyor.

 • Genetiği Değiştirilmiş Virüslerin Başarısı
  17 Ara Genetiği Değiştirilmiş Virüslerin Başarısı

  Bilim insanları fareler üzerinde yapılan deneylerde genetiği değiştirilmiş virüslerin önemli başarılar elde ettiğini açıkladı. Genetiği değiştirilmiş virüsler, hastalık yayıcı özellikleri etkisiz hale getirerek hastalıkları önleyebilir mi? Araştırmacılar bu konuda daha fazla deney yapılması gerektiğini belirtiyor.

 • Körfez Belediye Başkanı 60+ Aktif Yaşlanma Kulübü'nü Tütünçiftlik Sahili'nde de hayata geçirecek
  16 Ara Körfez Belediye Başkanı 60+ Aktif Yaşlanma Kulübü'nü Tütünçiftlik Sahili'nde de hayata geçirecek

  Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Yarımca Sahili'nde hayata geçirilen 60+ Aktif Yaşlanma Kulübü üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Söğüt, Tütünçiftlik Sahili'nde de aynı kulübü açacaklarını söyledi.

 • Estetik Cerrahi Uzmanı: Estetik kaygılar kişilerin yaşamlarına çok etki ediyor
  08 Ara Estetik Cerrahi Uzmanı: Estetik kaygılar kişilerin yaşamlarına çok etki ediyor

  Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Kaya, estetik kaygıların kişilerin yaşamlarını etkilediğini belirtti. Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği'nin verilerine göre, estetik cerrahi işlemler yaygınlaşıyor ve teknolojinin gelişmesiyle başarı oranı artıyor. Karın germe, meme büyütme ve dikleştirme, göz kapağı ameliyatı gibi işlemler popüler hale geliyor.

 • Kan testiyle hızlı yaşlanma tespit edilebilecek
  07 Ara Kan testiyle hızlı yaşlanma tespit edilebilecek

  Stanford Üniversitesi araştırmacıları, kan testiyle 11 organ ve dokudaki proteinleri inceleyerek hızlı yaşlanıp yaşlanmadıklarının tespit edilebileceğini ortaya koydu. Kan testleriyle hızlı yaşlanan organların tespit edilmesi, hastalıkların erken teşhis ve tedavi için yol gösterebilir.

 • Kan testi ile iç organların yaşlanma hızı tahmin edilebilecek
  07 Ara Kan testi ile iç organların yaşlanma hızı tahmin edilebilecek

  Bilim insanları, bir kişinin iç organlarının ne kadar hızlı yaşlandığını anlamak ve hangilerinin yakında çalışmayı bırakabileceğini tahmin etmek için bir kan testi tasarlayabileceklerine inanıyorlar. Stanford Üniversitesi ekibi kalp, beyin ve akciğerler de dahil olmak üzere 11 ana organı izleyebildiklerini söylüyor. Testi, çoğu orta yaşta veya daha ileri yaşta olan binlerce yetişkin üzerinde denediler. Sonuçlar, 50 yaş ve üzeri, makul derecede sağlıklı beş yetişkinden birinin en az bir hızlı yaşlanan organa sahip olabileceğini gösteriyor.

 • Kan testi ile iç organların yaşlanma hızı tahmin edilebilecek
  07 Ara Kan testi ile iç organların yaşlanma hızı tahmin edilebilecek

  Bilim insanları, bir kişinin iç organlarının ne kadar hızlı yaşlandığını anlamak ve hangilerinin yakında çalışmayı bırakabileceğini tahmin etmek için bir kan testi tasarlayabileceklerine inanıyorlar. Stanford Üniversitesi ekibi kalp, beyin ve akciğerler de dahil olmak üzere 11 ana organı izleyebildiklerini söylüyor. Testi, çoğu orta yaşta veya daha ileri yaşta olan binlerce yetişkin üzerinde denediler. Sonuçlar, 50 yaş ve üzeri, makul derecede sağlıklı beş yetişkinden birinin en az bir hızlı yaşlanan organa sahip olabileceğini gösteriyor.

 • İzmir'de yaşlı hakları ve sosyal içerme çalıştayı sona erdi
  27 Kas İzmir'de yaşlı hakları ve sosyal içerme çalıştayı sona erdi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kent Konseyi ve Aynı Hedefe Yürüyenler Grubu tarafından düzenlenen 'Yaşlı Hakları ve Sosyal İçerme Çalıştayı' sona erdi. Çalıştay çıktıları rapor haline getirilerek politika yapıcılar, bakanlık ve yerel yönetim temsilcilerine sunulacak.

 • İzmir'de 60 yaş üstü öğrenciler için ders zili çaldı
  23 Kas İzmir'de 60 yaş üstü öğrenciler için ders zili çaldı

  İzmir'de 60 yaş üstü öğrenciler için ders zili çaldı 3'üncü Yaş Üniversitesi öğrencileri ders başı yaptı İzmir Karabağlar Fevzi Özakat Anadolu Lisesi bünyesinde eğitim hayatına devam eden ve sadece 60 yaş üzeri bireylerin kabul edildiği 3.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: 'Yaşlı ve engelliler için yürüttüğümüz çalışmalarımızın kapsamını daha da genişletiyoruz.
  22 Kas Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: "Yaşlı ve engelliler için yürüttüğümüz çalışmalarımızın kapsamını daha da genişletiyoruz.

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: "Yaşlı ve engelliler için yürüttüğümüz çalışmalarımızın kapsamını daha da genişletiyoruz.

 • TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 2024 yılı bütçe görüşmeleri başladı
  22 Kas TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 2024 yılı bütçe görüşmeleri başladı

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 2024 yılı bütçe görüşmelerine başladı. Komisyon, AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş başkanlığında toplandı. Komisyonda, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bütçe, kesin hesap ve Sayıştay Raporu ele alınacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Bakanlığının 2024 yılı bütçesine ilişkin sunumuna başladı.

 • AB, Almanya, Fransa ve İtalya'nın 2024 bütçe taslaklarını eleştiriyor
  21 Kas AB, Almanya, Fransa ve İtalya'nın 2024 bütçe taslaklarını eleştiriyor

  Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Almanya, Fransa ve İtalya'nın 2024 bütçe taslaklarını eleştirerek maliye alanındaki tavsiyelere uymalarını istedi. AB'nin sürdürülebilir rekabetçilik için yapısal sorunlarla karşı karşıya olduğu vurgulanan çalışmada, ekonomi politikası koordinasyonunun önemi ve maliye politikasının desteklenmesi gerektiği belirtildi. AB üyesi ülkelerin bütçe açıklarının ve kamu borçlarının sınırlarını aşmaması gerektiği hatırlatıldı.

 • Yozgat Bozok Üniversitesi'nde 'Tazelenme Üniversitesi' açıldı
  17 Kas Yozgat Bozok Üniversitesi'nde 'Tazelenme Üniversitesi' açıldı

  Yozgat Bozok Üniversitesi bünyesinde sosyal sorumluluk projesi olarak ortaya çıkan 'Tazelenme Üniversitesi', 55 yaş ve üzerindeki kişilere kapılarını açtı. Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde açılan üniversite, yaşlı bireyleri sağlıklı yaşlanma ve sosyal hayata katılım açısından geliştirmeyi amaçlamaktadır. Yaşlılara tarih, sanat, yabancı dil, felsefe, din kültürü, sağlık ve genel kültür gibi birçok konuda eğitim hizmeti verilmektedir. Ayrıca, toplu aktiviteler, geziler, toplu yemekler, doğa yürüyüşü ve sanatsal etkinliklerle sosyal hayata daha aktif katılım sağlanmaktadır.

 • Antalya'da düzenlenen Sigorta Fuarı sektörü bir araya getirdi
  15 Kas Antalya'da düzenlenen Sigorta Fuarı sektörü bir araya getirdi

  Bu yıl Antalya'da ikincisi düzenlenen Sigorta Fuarı Sektör İş Birliği Fuarı ve Kongresi, ulusal ve uluslararası sigorta paydaşlarını bir araya getirdi. Fuar, Hazine ve Maliye Bakanlığı, SEDDK, TOBB destekleri ile TSB ve ANSAD iş birliğiyle gerçekleşti. Fuarda birçok seminer ve etkinlik düzenlendi ve Maher Holding Sigorta Grubu yöneticileri de sunumlarıyla dikkat çekti.

 • Boyun fıtığı belirtileri neler? Boyun fıtığı neden olur?
  08 Kas Boyun fıtığı belirtileri neler? Boyun fıtığı neden olur?

  Boyun fıtığı, genellikle yaşlılık, aşırı kilo veya fiziksel travma sonucunda oluşan bir durumdur. Erken teşhis ve tedavi, durumun daha da kötüleşmesini önleyebilir. Peki, Boyun fıtığı belirtileri neler? Boyun fıtığı neden olur? İşte detaylar...

 • Antalya'da düzenlenen 6. Yetişkin Gençler Huzur Bocce Liginde Çınarcık Huzurevi Bocce Takımı Yalova'yı temsil etti
  08 Kas Antalya'da düzenlenen 6. Yetişkin Gençler Huzur Bocce Liginde Çınarcık Huzurevi Bocce Takımı Yalova'yı temsil etti

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Huzurevi Sakinlerinden oluşan 114 takımın mücadelesi sonucunda 24 takımın finale kalmaya hak kazandığı Antalya'da düzenlenen 6. Yetişkin Gençler Huzur Bocce Liginde, Çınarcık Huzurevi Bocce Takımı Yalova'yı temsil etti. Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, Çınarcık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Bocce Takımını tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Bocce Sporu yaşlılar için uygun bir spor dalı olup, sakatlanma ve yaralanma riski olmayan bir etkinliktir. Bu spor sayesinde hem günlük spor yapılıyor hem de sağlıklı yaşlanma sağlanıyor. Çınarcık Huzurevi Bocce Takımı, Yalova ilini 6. Yetişkin Gençler Huzur Bocce Ligi Final müsabakalarında başarılı bir şekilde temsil etmiştir.

 • 12. Kalkınma Planı TBMM Genel Kurulunda
  30 Eki 12. Kalkınma Planı TBMM Genel Kurulunda

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 12. Kalkınma Planı döneminde hukukun üstünlüğünü ve insan haklarını güvence altına alan, daha özgürlükçü, katılımcı ve kapsayıcı sivil bir anayasanın hazırlanmasının öncelikli hedefleri arasında yer aldığını belirtti.

 • Karşıyaka Belediyesi Farkındalık Etkinlikleriyle Sağlık Bilincini Artırıyor
  23 Eki Karşıyaka Belediyesi Farkındalık Etkinlikleriyle Sağlık Bilincini Artırıyor

  Karşıyaka Belediyesi, alanında uzman konuşmacıların yer aldığı farkındalık söyleşileri ve seminerler düzenleyerek toplumsal farkındalığın güçlenmesine katkı sağlıyor. Sağlık konularının işlendiği etkinliklerde beslenmeden egzersize, sağlıklı yaşlanmadan ruh sağlığına kadar geniş bir yelpazede konular ele alınıyor. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, sağlıklı bir toplum hedefiyle ücretsiz olarak gerçekleştirilen etkinliklere herkesi davet ediyor.

 • Teoman: 'Beklediğimden çok daha fazla kişi yeni albümümü sevdi'
  22 Eki Teoman: 'Beklediğimden çok daha fazla kişi yeni albümümü sevdi'

  55 yaşındaki şarkıcı Teoman, basın mensuplarının sorularını yanıtlarken samimi açıklamalarda bulundu. Teoman, yeni albümü hakkında beklediğinden çok daha fazla kişinin beğendiğini söyleyerek şaşkınlığını dile getirdi. Albümünü küçük bir kitle ve kendisi için yapmış olduğunu belirten Teoman, gençlerin kısa şarkıları sevdiğini ancak kendisinin albümünde 13 dakikalık şarkılar olduğunu ifade etti. Ayrıca Teoman, yaşlanma ve ölüm korkusu hakkında da espri yaparak düşüncelerini paylaştı. Teoman, 12 yıllık arkadaşlığın ardından 2012'de fotoğrafçı Ayşe Kaya ile evlenmiş ancak 2015'te anlaşmalı olarak boşanmıştı.

 • Doç. Dr. Fatma Nurgül Taşgöz: Menopoz tanısının erken konulması ve müdahalelerin erken yapılması önem kazanmaktadır
  18 Eki Doç. Dr. Fatma Nurgül Taşgöz: Menopoz tanısının erken konulması ve müdahalelerin erken yapılması önem kazanmaktadır

  Menopozla birlikte östrojen hormonunun vücuttan tamamen çekildiğini ve bunun sonucunda kalp damar hastalıklarında artış, ciltte kuruma, saçta seyrelme, kemik dokusunda azalma gibi durumların meydana gelebileceğini vurgulayan Doç. Dr. Fatma Nurgül Taşgöz, menopoz tanısının erken konulması ve müdahalelerin erken yapılması önem kazanmaktadır

 • Türkiye'de insan ömrünün uzama nedeni; sağlıkta reform
  15 Eki Türkiye'de insan ömrünün uzama nedeni; sağlıkta reform

  Türkiye'de insan ömrünün uzama nedeni; sağlıkta reformDÜNYA Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) araştırmasına göre, Türkiye'de insan ömrü kadında 81,3, erkekte 75,9 olmak üzere ortalama 78,6'ya uzadı.

 • Türkiye'de insan ömrünün uzama nedeni; sağlıkta reform
  15 Eki Türkiye'de insan ömrünün uzama nedeni; sağlıkta reform

  DÜNYA Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) araştırmasına göre, Türkiye'de insan ömrü kadında 81,3, erkekte 75,9 olmak üzere ortalama 78,6'ya uzadı.

 • 91 yaşındaki bestekar yaşlılar korosunda yer aldı
  15 Eki 91 yaşındaki bestekar yaşlılar korosunda yer aldı

  KAYSERİ'de yaşayan 91 yaşındaki şair ve bestekar Sabit Özdemir Özenç, Ulu Çınarlar Yaşlı Yaşam ve Dayanışma Merkezi'nde oluşturulan yaşlılar korosunda çaldığı ut ile yer aldı. Koronun en yaşlısı olan bestekar Özenç, Bugüne kadar 60 kadar şarkı ve 8 tane marş, 2 tane kahramanlık türküsü ve çeşitli eserler besteledim. Biyografilerim yazıldı. Halk eğitim merkezlerinde 15 yıl kadar koro şefliği ve müzik öğretmenliği yaptım. Bugün artık hepsinden elimi çektim. Burada çok mutluyum dedi.

 • 91 Yaşındaki Şair ve Bestekar Yaşlılar Korosunda Çaldığı Ut İle Yer Aldı
  15 Eki 91 Yaşındaki Şair ve Bestekar Yaşlılar Korosunda Çaldığı Ut İle Yer Aldı

  KAYSERİ'de yaşayan 91 yaşındaki şair ve bestekar Sabit Özdemir Özenç, Ulu Çınarlar Yaşlı Yaşam ve Dayanışma Merkezi'nde oluşturulan yaşlılar korosunda çaldığı ut ile yer aldı. Koronun en yaşlısı olan bestekar Özenç, 'Bugüne kadar 60 kadar şarkı ve 8 tane marş, 2 tane kahramanlık türküsü ve çeşitli eserler besteledim. Biyografilerim yazıldı. Halk eğitim merkezlerinde 15 yıl kadar koro şefliği ve müzik öğretmenliği yaptım. Bugün artık hepsinden elimi çektim. Burada çok mutluyum' dedi.

 • Tunceli Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevi'nde Ölüm İddiaları İncelemeye Alındı
  09 Eki Tunceli Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevi'nde Ölüm İddiaları İncelemeye Alındı

  Tunceli Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevi'nde birçok köpeğin öldürülerek çukura atıldığı iddiaları sosyal medyada paylaşıldı. Belediye tarafından yapılan açıklamada, iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

 • 2050'de dünyada her 6 kişiden biri yaşlı olacak
  01 Eki 2050'de dünyada her 6 kişiden biri yaşlı olacak

  Türk Geriatri Derneği Başkanı Prof. Dr. Yeşim Gökçe Kutsal, 2050'de dünyada her 6 kişiden birinin yaşlı olacağını belirtti. Kutsal, yaşlıların haklarına yönelik ihlallerin ele alınacağı 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü etkinlikleri hakkında bilgi verdi.

 • Türkiye yaşlanmaya hazır mı?
  01 Eki Türkiye yaşlanmaya hazır mı?

  Prof. Dr. Murat Şentürk, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü vesilesiyle Türkiye'de yaşlanan nüfusa yönelik atılabilecek adımları AA Analiz için kaleme aldı.

 • TEKNOFEST'te Bilfen Liseleri öğrencileri çevreci projelerini sergiledi
  30 Eyl TEKNOFEST'te Bilfen Liseleri öğrencileri çevreci projelerini sergiledi

  TEKNOFEST, Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olarak ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Bu festival kapsamında Bilfen Liseleri öğrencileri, çevreci projelerini sergileyerek yoğun ilgi gördü. Öğrencilerin projeleri arasında karbondioksit bağlama, doğaya zarar vermeyen eldiven üretimi ve suyla temas ettiğinde yok olan bir maske bulunuyor.

 • Yaşlılıkta en önemli halk sağlığı sorunu 'yalnızlık'
  30 Eyl Yaşlılıkta en önemli halk sağlığı sorunu "yalnızlık"

  Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emine Özmete, yaşlılıkta en önemli halk sağlığı sorununun "yalnızlık" olduğunu, bu durumun ruh sağlığı sorunları yanında fiziksel problemlere de yol açtığını bildirdi.

 • Kalp Krizi Riskini Arttıran Faktörler
  29 Eyl Kalp Krizi Riskini Arttıran Faktörler

  Kardiyoloji uzmanı, kalp krizi riskini arttıran faktörleri açıkladı. Yaş, cinsiyet, hipertansiyon, şeker hastalığı, kolesterol yüksekliği, sigara ve ailede kalp hastalığı gibi etkenlerin kalp krizi riskini arttırdığı belirtildi.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile RTÜK, 'ailenin korunmasına' yönelik işbirliği yapacak
  26 Eyl Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile RTÜK, "ailenin korunmasına" yönelik işbirliği yapacak

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) arasında 28 Eylül'de "Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesine İlişkin İş Birliği Protokolü" imzalanacak.

 • 85 Yaşındaki Kadın, Halı Dokuma Kursunu Başarıyla Tamamladı
  25 Eyl 85 Yaşındaki Kadın, Halı Dokuma Kursunu Başarıyla Tamamladı

  İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde yaşayan 85 yaşındaki Fado Sukes, Halk Eğitim Merkezi'nin halı dokuma kursunu başarıyla tamamlayarak sertifikasını aldı. Evli, 5 çocuk ve 15 torunu olan Sukes, öğrenmenin yaşının olmadığını gösterdi. Kemalpaşa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cengiz Aktı, herkesin aktif yaşlanma alanındaki kurslara katılımını beklediklerini belirtti.

 • 2. Uluslararası Sigorta Zirvesi başladı
  25 Eyl 2. Uluslararası Sigorta Zirvesi başladı

  Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Osman Çelik, finans sektöründe yüzde 5 paya sahip olan sigortacılık ve özel emeklilik sektörünün ekonomiye olan katkısının aldıkları payın çok ötesinde olduğunu bildirdi.

 • Güney Avustralya Deniz Yosunu, Yaşlanmayı Geciktirebilir
  25 Eyl Güney Avustralya Deniz Yosunu, Yaşlanmayı Geciktirebilir

  Flinders Üniversitesi'ndeki bilim insanları tarafından yapılan bir araştırma, Güney Avustralya'da bulunan bir deniz yosununun yaşlanmayı geciktirebileceğini ortaya koydu. Araştırmaya göre, Güney Avustralya kahverengi deniz yosunu, insanlarda kolajen ve elastin bozulmasına karşı koruma sağlayabilecek yaşlanma karşıtı özelliklere sahip. Araştırmacılar, bu deniz yosununun özütlerinin ciltteki yaşlanma etkilerini yavaşlatabileceğini keşfetti. Bu bulgular, deniz yosununun doğal sağlık ve cilt bakım ürünlerinde kullanılabilmesi için büyük bir potansiyel olduğunu göstermektedir.

 • 85 Yaşındaki Kadın, Halı Dokuma Kursunu Başarıyla Tamamladı
  25 Eyl 85 Yaşındaki Kadın, Halı Dokuma Kursunu Başarıyla Tamamladı

  İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde yaşayan 85 yaşındaki Fado Sukes, Halk Eğitim Merkezi'nin halı dokuma kursunu başarıyla bitirip sertifikasını aldı. Evli, 5 çocuk ve 15 torunu olan Sukes, haftada 5 gün 6 saat süren kursu geçen ay tamamladı. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cengiz Aktı, her yaş grubundan katılımcıları beklediklerini belirtti.

 • 'Health Science Summit' Zirvesi Sonuçlandı
  24 Eyl 'Health Science Summit' Zirvesi Sonuçlandı

  Pure Encapsulations Health Science Summit, bütünsel sağlık konularının ele alındığı bir zirve olarak gerçekleşti. Türkiye'den ve dünyadan birçok bilim insanı, kronik hastalıkların gelişimi, genetik yaklaşım, beyin-bağırsak ilişkisi gibi konuları ele aldı. Zirvede, sağlıklı yaşam için beslenme, uyku düzeni, stres yönetimi gibi faktörlerin önemi vurgulandı.

 • Sağlık profesyonelleri 'Health Science Summit' zirvesinde buluştu
  23 Eyl Sağlık profesyonelleri 'Health Science Summit' zirvesinde buluştu

  Pure Encapsulations tarafından düzenlenen Health Science Summit, Türkiye'den ve dünyadan birçok bilim insanını bir araya getirdi. Zirvede obezite, metabolik sağlık, yaşlanma ve mitokondri gibi konular ele alındı. Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Endokrinolog Prof. Dr. Okan Bülent Yıldız, Türkiye'nin obezitede Avrupa'da birinci sırada olduğunu belirtti. Kardiyolog Prof. Dr. Zeynep Tartan ise damar yaşlanması ve risk faktörleri hakkında bilgi verdi.

 • Eskişehir'de Dünya Alzheimer Farkındalık Günü etkinliği büyük ilgi gördü
  22 Eyl Eskişehir'de Dünya Alzheimer Farkındalık Günü etkinliği büyük ilgi gördü

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Alzheimer Derneği iş birliğiyle düzenlenen '21 Eylül Dünya Alzheimer Farkındalık Günü' etkinliği, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Sarayı'nda gerçekleştirildi. Etkinlikte, Alzheimer hastalığına dikkat çekilirken, yaşlılık algısı ve süper yaşlanma kavramı da ele alındı. Konuşmaların ardından söyleşi ve sunumlar yapıldı ve etkinlik, Eskişehir Barosu Türk Müziği Topluluğu'nun konseriyle sona erdi.

 • Adıyaman'da Alzheimer Haftası etkinlikleri düzenlendi
  22 Eyl Adıyaman'da Alzheimer Haftası etkinlikleri düzenlendi

  Adıyaman'ın Kahta ilçesinde, 21-28 Eylül Alzheimer Haftası dolayısıyla vatandaşlar bilgilendirildi. Kahta İlçe Sağlık Müdürlüğü Eğitim Birimi Sorumlu Hekimi Dr. Mehmet Mesut Şan ve sağlık personeli tarafından açılan stantta, Alzheimer Hastalığı hakkında bilgilendirme yapıldı. Hastalığın belirtileri, tedavisi ve korunma yöntemleri hakkında bilgiler verildi. Dr. Şan, Alzheimer hastalığının yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan ilerleyici bir beyin hastalığı olduğunu ve tedavisinin olmadığını belirtti. Ancak erken tanı ve tedavi ile hastalığın ilerlemesinin yavaşlatılabileceğini vurguladı.

 • Çanakkale'de Kadın Muhtar Aronya Hasadının Sevincini Yaşıyor
  20 Eyl Çanakkale'de Kadın Muhtar Aronya Hasadının Sevincini Yaşıyor

  Çanakkale'nin Yenice ilçesine bağlı Reşadiye köyünün muhtarı Nuran Şen, MÜSİAD Çanakkale'nin kadın üreticilere yönelik projesi kapsamında 5 dönümlük arazisine diktiği aronyayı hasat etmenin sevincini yaşıyor. Şen, aronya meyvesinin sağlık faydalarına dikkat çekerek, projeyi en güzel şekilde devam ettirmek ve sonuca ulaştırmak istediklerini belirtti.

 • Gaziantep Hastanesi Eksozom Tedavisine Başladı
  18 Eyl Gaziantep Hastanesi Eksozom Tedavisine Başladı

  Medical Point Gaziantep Hastanesi, yaşlanmayı geciktiren, leke, yanık, akne ve yara tedavileri ile saç dökülmesini engelleyen eksozom tedavisine başladığını duyurdu. Eksozom kök hücre tedavisi, kordon dokusundaki mezankimal kök hücreden elde edilen kök hücrelerin laboratuvarlarda üretilerek cilde enjekte edilmesiyle uygulanıyor. Bu tedavi yöntemi, cilt yenilenmesi, kırışıklık tedavisi, leke tedavisi, saç dökülmesi ve yanık/yara iyileşmesi gibi birçok alanda etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

 • Gaziantep'te egzozom kök hücre tedavisi başladı
  17 Eyl Gaziantep'te egzozom kök hücre tedavisi başladı

  Medical Point Gaziantep Hastanesi'nde yapılan egzozom tedavisi ile leke, yanık, akne ve yara izleri tedavi ediliyor, saç derisine uygulanarak saç dökülmesi engelleniyor. Gaziantep'te dermatolojide ve özel hastanede uygulanan ilk yöntem olan egzozom kök hücre tedavisi, kordon dokusundaki mezankimal kök hücreden elde edilen kök hücrelerin flakon halinde laboratuvarlarda üretildikten sonra soğuk zincir bir şekilde temin edilmesinden sonra iğne ile cilde enjekte edilerek uygulanıyor. Bu tedavi ile yaşlanma geciktirilerek doğal yaş alma sağlanırken, leke, yanık, akne ile yara izleri de tedavi edilebiliyor. Saçlı deriye uygulandığında ise saç dökülmesini engelleyerek saçların daha sağlıklı bir şekilde uzaması ve güçlenmesinde etkili oluyor.

 • BAKAN ŞİMŞEK ENFLASYONLA MÜCADELEDE KARARLIYIZ, DAHA ÖNCE BAŞARDIK, TEKRAR BAŞARACAĞIZ - 1
  16 Eyl BAKAN ŞİMŞEK ENFLASYONLA MÜCADELEDE KARARLIYIZ, DAHA ÖNCE BAŞARDIK, TEKRAR BAŞARACAĞIZ - 1

  DÜNYA Türk İş Konseyi 10. Kurultayı'nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Maalesef dünyada da pandemi sonrası çok yüksek enflasyonist bir dönem söz konusu ama tabii Türkiye'deki enflasyon çok daha yüksek seviyelerde.

 • DOSYA HABER/AVRUPA'DA SAHİPSİZ HAYVANLAR - Doğu Avrupa'da toplama, sahiplendirme ve uyutulma işlemleri uygulanıyor
  16 Eyl DOSYA HABER/AVRUPA'DA SAHİPSİZ HAYVANLAR - Doğu Avrupa'da toplama, sahiplendirme ve uyutulma işlemleri uygulanıyor

  Avrupa'da yıllar içinde uygulamaya konulan yasal düzenlemeler ve sağlıklı işletilen barınaklar, sahipsiz hayvanların sokaklarda hem halka tehdit oluşturmaması hem de kendi can güvenliklerinin sağlanması için örnek teşkil ediyor.

 • BAKAN ŞİMŞEK: ENFLASYONLA MÜCADELEDE BİZ KARARLIYIZ, DAHA ÖNCE BAŞARDIK, TEKRAR BAŞARACAĞIZ (GENİŞ HABER)
  16 Eyl BAKAN ŞİMŞEK: ENFLASYONLA MÜCADELEDE BİZ KARARLIYIZ, DAHA ÖNCE BAŞARDIK, TEKRAR BAŞARACAĞIZ (GENİŞ HABER)

  DÜNYA Türk İş Konseyi 10. Kurultayı'nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Türkiye'yi tekrar yüksek, sürdürülebilir, dengeli bir büyüme patikasına sokmak için enflasyonla mücadelede biz kararlıyız. Daha önce başardık, tekrar başaracağızö dedi.

 • Bakan Şimşek'ten iddialı çıkış: Türkiye 2026'da gelişmiş ülkeler kategorisine girmiş olacak
  15 Eyl Bakan Şimşek'ten iddialı çıkış: Türkiye 2026'da gelişmiş ülkeler kategorisine girmiş olacak

  10. Dünya Türk İş Konseyi Kurultayı'nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ekonomiye dair iyimser açıklamalar yaptı. Türkiye'nin bu yıl içerisinde 1,1 trilyon dolarlık bir ekonomi haline geleceğini söyleyen Bakan Şimşek, ''Türkiye, 2026'da Dünya Bankası'nın tanımıyla gelişmiş ülkeler kategorisine girmiş olacak'' dedi.

 • Bakan Şimşek: '(Bu yıl) Yaklaşık 1,1 trilyon dolarlık bir ekonomi haline geleceğiz.
  15 Eyl Bakan Şimşek: "(Bu yıl) Yaklaşık 1,1 trilyon dolarlık bir ekonomi haline geleceğiz.

  Bakan Şimşek: "(Bu yıl) Yaklaşık 1,1 trilyon dolarlık bir ekonomi haline geleceğiz.

 • Kovid-19'un yeni varyantında en sık rastlanan şikayet tat ve koku kaybı
  12 Eyl Kovid-19'un yeni varyantında en sık rastlanan şikayet tat ve koku kaybı

  Altınbaş Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şevket Özkaya, Kovid-19'un yeni varyantında en sık rastlanan şikayetin tat ve koku kaybı olduğunu belirtti.

 • Yaşlılara Dijital ve Finansal Okuryazarlık Eğitimleri Devam Ediyor
  10 Eyl Yaşlılara Dijital ve Finansal Okuryazarlık Eğitimleri Devam Ediyor

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yaşlılara yönelik dijital ve finansal okuryazarlık eğitimlerinin devam ettiğini belirtti. Bakanlık olarak yaşlıların dijital becerilerini güçlendirmeye yönelik çalışmalar yürütüldüğünü ifade eden Göktaş, eğitimlerin diğer illerde de yaygınlaştırılacağını söyledi.

 • Yaşlılara Dijital Okuryazarlık Eğitimi Veriliyor
  10 Eyl Yaşlılara Dijital Okuryazarlık Eğitimi Veriliyor

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 43 ilde bakanlığa bağlı kurumlardaki 1923 yaşlıya dijital okuryazarlık eğitimi verildiğini açıkladı. Yaşlıların dijital becerilerini güçlendirmeye yönelik çalışmaların hız kazandığı belirtildi.

 • İngiltere, 2023 Çin Uluslararası Hizmet Ticareti Fuarı'nda İşbirliği Olanaklarını Değerlendiriyor
  06 Eyl İngiltere, 2023 Çin Uluslararası Hizmet Ticareti Fuarı'nda İşbirliği Olanaklarını Değerlendiriyor

  Beijing'de düzenlenen 2023 Çin Uluslararası Hizmet Ticareti Fuarı'na katılan İngiliz hükümet yetkilileri ve iş dünyası liderleri, iki ülke arasında çeşitli alanlardaki geniş işbirliği olasılığından övgüyle söz etti. İngiltere'nin CIFTIS'e gönderdiği en büyük heyet, finans, hukuk ve profesyonel hizmetler gibi sektörlerde işbirliği potansiyelini değerlendirmek için fuarda yer alıyor.

 • Erdek Körfezi'nde Genç Pinaların Varlığı Tespit Edildi
  06 Eyl Erdek Körfezi'nde Genç Pinaların Varlığı Tespit Edildi

  Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarı, Erdek Körfezi'ndeki dalışlarında suyu temizleme özelliğiyle ekosistem için büyük öneme sahip genç pinalar tespit ettiklerini bildirdi.

 • Kadınların Yüzde 87,9'u Estetik Yaptırmak İstemiyor
  01 Eyl Kadınların Yüzde 87,9'u Estetik Yaptırmak İstemiyor

  Areda Piar tarafından yapılan bir araştırmaya göre, kadınların yüzde 87,9'u estetik yaptırmak istemiyor. Araştırmaya katılan kadınların en çok tercih ettiği estetik ise burun estetiği oldu.

 • Kavun Çekirdekleri Takviye Gıda ve Kozmetik Ürünü Olarak Değerlendirilecek
  26 Ağu Kavun Çekirdekleri Takviye Gıda ve Kozmetik Ürünü Olarak Değerlendirilecek

  Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, kavun çekirdekleri yağının çıkarılmasıyla takviye gıda ve kozmetik ürünü olarak kullanılabilecek. Kavun çekirdeği yağı, çoklu doymamış yağ asitleri içermesi sebebiyle yaşlanmayı yavaşlatıcı ve kanser oluşumunu engelleyici etkilere sahiptir.

 • Kadın girişimcinin geliştirdiği doğal leke karşıtı C vitaminli serum ihracat yolunda
  20 Ağu Kadın girişimcinin geliştirdiği doğal leke karşıtı C vitaminli serum ihracat yolunda

  Kadın Girişimci Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı, geliştirdikleri yüzde 100 doğal leke karşıtı C vitaminli serumu Amerika'ya ihraç etmeye başladıklarını söyledi.

 • BAKAN GÖKTAŞ: DARÜLACEZE BİZİM İÇİN KIYMETLİ BİR MİRASTIR
  19 Ağu BAKAN GÖKTAŞ: DARÜLACEZE BİZİM İÇİN KIYMETLİ BİR MİRASTIR

  , AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Darülaceze Sosyal Hizmetler Şehri 'Açılışa Doğru' programına katıldı.

 • Bakan Göktaş, 'Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Açılışa Doğru Basın Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
  19 Ağu Bakan Göktaş, "Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Açılışa Doğru Basın Toplantısı"nda konuştu Açıklaması

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, kıymetli bir miras olan Darülaceze'yi Yeni Sosyal Hizmet Şehri ile geleceğe taşıdıklarını belirterek, "Yeni Sosyal Hizmet Şehri'mizin, Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde hayata geçirdiğimiz birçok projede olduğu gibi Türkiye...

Advertisement