2 Ressam Sanko Sanat Galerisi'nde Sergi Açacak - Son Dakika
Yerel

2 Ressam Sanko Sanat Galerisi'nde Sergi Açacak

2 Ressam Sanko Sanat Galerisi\'nde Sergi Açacak

Ressam Ataç Elalmış ve Mehmet Ali Doğan'ın sergisi, 13 Aralık Cuma günü Sanko Sanat Galerisi'nde açılacak.
Birçok kişisel sergileri bulunan ve özel koleksiyonlarda eserleri yer alan Sanatçı Elalmış ve Doğan, Gaziantepli sanatseverlerle iki...

09.12.2013 14:34

Ressam Ataç Elalmış ve Mehmet Ali Doğan'ın sergisi, 13 Aralık Cuma günü Sanko Sanat Galerisi'nde açılacak.

Birçok kişisel sergileri bulunan ve özel koleksiyonlarda eserleri yer alan Sanatçı Elalmış ve Doğan, Gaziantepli sanatseverlerle iki hafta boyunca bir arada olacak.

ATAÇ ELALMIŞ

1946 yılında İstanbul'da doğan ressam Ataç Elalmış, 1968 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu.

Sanatsal çalışmalarına 1970 yılında başlayan Elalmış, bugüne kadar 28 kişisel sergi açtı. Birçok kamu kuruluşu ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçı, Ankara'daki özel atölyesinde çalışmalarına devam ediyor.

MEHMET ALİ DOĞAN

Elazığ'da 1970 yılında doğan ressam Mehmet Ali Doğan, 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Prof. Dr. Zahit Büyükişleyen Atölyesi'nden mezun oldu.

Bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında 20 kişisel sergi açtı ve birçok karma etkinlikte yer aldı. Yurtiçi yarışmalarda dört ödül alan sanatçı, özgün baskı ve duvar resimleri uygulamalarına ayrıca önem vermektedir. Ankara'da Anadolu Gösteri Merkezi'nde 984 metrekarelik kendi tarzında duvar resmi uygulaması mevcuttur.

Kurucu olduğu Doğan Sanatevi'nde, güzel sanatlar fakülteleri ve liselerine yönelik eğitim vermenin yanı sıra sanatsal çalışmalarını Ankara'daki atölyesinde sürdüren ressam Doğan'ın, kamu kurum ve kuruluşlarında, özel koleksiyonlarda eserleri yer alıyor.

UPSD üyesi ve Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği Başkanı olan Mehmet Ali Doğan, 1996 yılında Anıtkabir Derneği tarafından düzenlenen "Türk Bağımsızlık Savaşı ve Cumhuriyet" konulu resim yarışmasında mansiyon, Kültür Bakanlığı tarafından 2001 yılında düzenlenen "1. Şefik Bursalı Resim Yarışmasında" başarı ödülü ve 2006 yılında düzenlenen "6. Şefik Bursalı Resim Yarışmasında" jüri özel ödülü ve 2007 yılında Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan "Küresel Isınma" konulu resim yarışmasında mansiyon ödülü aldı.

Sergi, 13 Aralık Cuma günü saat 17.30'da Sanko Park Alışveriş Merkezi 3'üncü katta bulunan Sanko Sanat Galerisi'nde açılacak sergi, 27 Aralık'a kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

SANKO SANAT GALERİSİ

Gaziantep'te 2004 yılında sanatseverlerin kullanımına sunulan ve sergi açmak için yurtiçi ve yurtdışından gelenlerin büyük beğenisini kazanan Sanko Sanat Galerisi, kent kültür ve sanat etkinliklerine önemli kazanımlar sağladı.

Kurulduğu tarihten bu yana, aralarında iki defa uluslararası ressamlar buluşması, Salvador Dali ve Joan Miro sergisi olmak üzere, 171 sergiye ev sahipliği yapan Sanko Sanat Galerisi, 3 yıl önce taşındığı Sanko Park AVM'ye de farklı bir anlam kazandırdı. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 2 Ressam Sanko Sanat Galerisi'nde Sergi Açacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement