Anadolu Basını'nın Sorunları Ankara'da Tartışıldı - Son Dakika
Yerel

Anadolu Basını'nın Sorunları Ankara'da Tartışıldı

Anadolu Basını\'nın Sorunları Ankara\'da Tartışıldı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun(TGF) 36.Başkanlar Konseyi Toplantısı, Ankara Gazeteciler Cemiyeti'nin ev sahipliğinde yapıldı.

13.01.2012 17:43

Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun(TGF) 36. Başkanlar Konseyi Toplantısı, Ankara Gazeteciler Cemiyeti'nin ev sahipliğinde yapıldı.

TGF'ye üye 54 meslek kuruluşu başkanının katıldığı toplantıya katılan konuklar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde Anıtkabir ziyaret ederek mozoleye çelenk koydu, saygı duruşunda bulundu ve Anıtkabir Müzesi gezdi.

Ankara'da düzenlenen Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Konseyi Toplantısı'na katılan Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, başkanlar konseyi toplantısı ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kabullerinde Anadolu Basını'nın sorunlarının dile getirildiğini ve konuyla ilgili detaylı raporların sunulduğunu ifade etti.

Ziyaretlerle ilgili bilgi veren DAGC Başkanı Özsoy, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Medyadan Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yapılan ziyarette, başta gazetecilerin yıpranma hakkının geri verilmesi olmak üzere, basın özgürlüğü önündeki engellerin kaldırılması ve gazetecilerin sosyal güvenceye kavuşturulması, Basın Kanunu ve yeni hazırlanan Anayasa ile ilgili konularda görüşlerin aktarıldığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından kabul edilen TGF heyeti adına Genel Başkan Atilla Sertel'in gazetecilerin beklentilerini dile getirdiğini vurgulayan Özsoy, gazetecilere yıpranma hakkının yeniden tanınması ve sosyal güvence ile ilgili çalışmalar için Meclis'e Cumhurbaşkanı tarafından telkinde bulunulması gerektiğinin de hatırlatıldığını söyledi.

Öte yandan düzenlenen TGF Başkanlar Konseyi toplantısında da bir konuşma yapan Özsoy, bölge basınının sorunlarını dile getirdi. Gazetecilerin yıpranma haklarının geri verilmesi konusunu anlatan Özsoy, yerel gazetelerin sıkıntılarıyla ilgili de bilgi verdi. Özellikle İcra İlanları'nın yerel gazetelerde yayınlanmaması konusunun ele alınması gerektiğini bildiren Özsoy, bu konuda TGF'nin Basın İlan Kurumu'ndaki temsilcilerinin çalışma yaptığını ve olumlu sonuçlar alınmasının beklendiğini kaydetti. - ERZURUM

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Anadolu Basını'nın Sorunları Ankara'da Tartışıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement