ATSO 8. Antalya Türk Müziği Günleri Başlıyor - Son Dakika
Yerel

ATSO 8. Antalya Türk Müziği Günleri Başlıyor

ATSO 8. Antalya Türk Müziği Günleri Başlıyor

ATSO Başkanı Budak, ATSO'nun 131. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında "Antalya Türk Müziği Günleri"nin yapılacağını söyledi.

01.04.2013 14:51  Güncelleme: 15:11

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, ATSO'nun 131'inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan geleneksel "Antalya Türk Müziği Günleri"nin 5-6-7 Nisan 2013 tarihlerinde Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Atatürk Konferans Salonu'nda yapılacağını açıkladı.

Antalya Türk Müziği Günleri'nin gündüz bölümlerinde 29 Türk Sanat Müziği Korosu ve 16 Türk Halk Müziği Korosu olmak üzere toplam 45 Türk Müziği topluluğunun sahne alacağını kaydeden Budak, "Etkinliğin akşam bölümlerinde ise Gülcan Kaya, Tuğrul Şan, Mustafa Sağyaşar, Özgen Gürbüz, Elif Güreşçi Çiftçioğlu, Hilal Çelebi, Kemal Caner gibi TRT Genel Müdürlüğü Müzik Dairesi Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne bağlı ses ve saz sanatçıları müzik tutkunları ile buluşacak" dedi.

Toplam 57 programın içinde Türk Müziği ile ilgili önemli sanatçıların söyleşi ve sohbet programlarının da yapılacağını belirten Budak şunları kaydetti:

"Ayrıca ANSAN, Soysal Sanat Evi, Dali Sanat Galerisi ve Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinin 'Tuvaldeki Melodiler' isimli Müzik Temalı karma resim sergisi ile de Antalya'lılara görsel bir ziyafet sunacağız."

ATSO Antalya Türk Müziği Günleri, bu yıl, 45 topluluğun katılımıyla görkemli bir organizasyona dönüşeceğini vurgulayan Budak, "Programımız her yıl zenginleşiyor. Bu organizasyonla Antalya'mızdaki tüm koroların eksiksiz katılımı ile aynı ortamda sanat icra etmelerini sağlıyoruz. Artık Antalya'lı müzikseverler tarafından her yıl ilgiyle beklenen bu organizasyonumuzun, Kuruluş Yıldönümü etkinliklerimizin önemli bir parçası olarak geleneksel hale gelmiş olmasından büyük mutluluk duyduğumu da ifade etmek istiyorum.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, her zaman kültür ve sanat çalışmalarına destek vermiş, sponsor olarak bir çok etkinliğe katkı sağlamıştır.

Kültür ve sanat hayatına desteğimiz bundan sonra da artarak devam edecektir. Organizasyona katkı sağlayan ve sponsor olarak destek olan kurumlar ile üye firmalarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ücretsiz olan etkinliğimize tüm üyelerimiz ve sanatseverler davetlidir" dedi.

Budak etkinliğe katılmak isteyen sanatseverler için; 5-6-7 Nisan tarihlerinde gündüz 10: 00 ve akşam 18: 00 saatlerinde Cumhuriyet Meydanı'ndan hareket edecek servisin ATSO Eski Binası - Topçular - ATSO Hizmet Binası istikametinde geliş ve akşam program bitiminde ATSO Hizmet Binası hareket - Kepez - Konyaaltı - Lara bölgelerine dönüş olacak şekilde hizmet vereceğini de sözlerine ekledi. - ANTALYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel ATSO 8. Antalya Türk Müziği Günleri Başlıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement