Bandırma Osb Tercih Noktası Oldu - Son Dakika

Bandırma Osb Tercih Noktası Oldu

Bandırma Osb Tercih Noktası Oldu
Son Güncelleme: 30.08.2016 10:47

Bandırma Organize Sanayi Bölgesi coğrafi konumu, BALO ve Bandırma Port Projesi ile yatırımcının tercih noktası oldu.

Bandırma Organize Sanayi Bölgesi coğrafi konumu, BALO ve Bandırma Port Projesi ile yatırımcının tercih noktası oldu. İkinci etapta imar çalışmaları yapılan OSB'de ağır sanayi yatırımlarının değerlendirilmesi düşünülüyor.

3 bin 600 dönüm alan üzerine kurulu Bandırma OSB, coğrafi konumu, BALO ve Bandırma Port Projesi ve doğalgazıyla yatırımcısının tercih noktası oldu. 2 bin 100 dönümden oluşan 2. etabın, imar planın yapıldığını bildiren OSB Başkanı Hüseyin Yakar, yatırımcı sıkıntısının yaşanmadığının altını çizerek "2. etapta özellikle istihdamı geniş ağır sanayi yatırımlarına ağılık verilecek. Ön talepleri topladık" dedi.

Bandırma Organize Sanayi Bölgesinin 2 bin 100 dönümden oluşan 2. etabının imar planı hazırlandı. 2 bin 100 dönüm alanın mera vasfından çıkartılıp, ekonomiye kazandırıldığını bildiren OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yakar "İlk etaptaki fabrikalarımız gıda sektörü ağırlıklı. Belli kriterlere uyan yatırımcılara arsa satılmış, ağır sanayi yatırımlarına yer verilmemişti. 2 bin 100 dönümden oluşan 2. etapta, istihdamı ve katma değeri daha fazla olan ağır metal sanayi yatırımcılarına öncelik vereceğiz" dedi.

Gerek coğrafi konumundan gerekse Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Bandırma Port Projesinden dolayı Bandırma Organize Sanayi Bölgesinin yatırımcı için çekim merkezi oluşturduğuna dikkat çeken Başkan Yakar, " İstanbul, Gebze ve Bursa'da yatırım alanları doldu. Yatırımcılar için bölgemiz ulaşımı ve coğrafi konumunun yanı sıra doğalgazıyla cazibe merkezi haline geldi. 2. etapta arsa satışlarımız henüz başlamamasına rağmen, yatırımcılardan çok ciddi talepler var. Talep patlaması yaşandı" dedi.

Yatırımcıya arsa satışında kısıtlama olmayacağının da altını çizen Yakar, yatırımcıya kurmak istediği iş ve sektör gereği ihtiyacı olduğu kadar arsa tahsis edeceklerini ifade ederek, "Şu anda bölgemize yoğun talep var. Sanayi bölgemizde arıtma tesislerimiz mevcut, doğalgaz hattımızla altyapı çalışmalarımız tamamlandı. Yatırımcılarımızın kullanımına hazır demir yolu bağlantısı bittiğinde bölgemiz Güney Marmara'nın sanayide lokomotifi haline gelerek milli ekonomiye can verecektir" şeklinde konuştu. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bandırma Osb Tercih Noktası Oldu - Son Dakika


Advertisement