Başkan Köksoy: "Bayrak, Vatanın Şemsiyesidir" - Son Dakika
Yerel

Başkan Köksoy: "Bayrak, Vatanın Şemsiyesidir"

Başkan Köksoy: "Bayrak, Vatanın Şemsiyesidir"

Ardahan Belediyesi ve Ardahan Gençlik organizasyonunla gerçekleşen ve çok sayıda Ardahanlının katılımlarıyla Ardahan Şehitlerine Sahip Çıkıyor’ yürüyüşü yapıldı.

20.02.2016 17:49
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ardahan Belediyesi ve Ardahan Gençlik organizasyonunla gerçekleşen ve çok sayıda Ardahanlının katılımlarıyla Ardahan Şehitlerine Sahip Çıkıyor' yürüyüşü yapıldı.

Milli Egemenlik Parkında, Atatürk anıtının önünde toplanan kalabalık İstiklal Marşı okunması, Kur'an-ı Kerim dinleyen gurup, şehitler için dua etti.

Kongre Caddesi, üzerinden terör karşıtı sloganlar atarak, Türk bayraklarıyla, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Ardahan uyuma şehidine sahip çık", "Askere uzanan eller kırılsın", "İmralı basılsın Apo asılsın", "Katil PKK" sloganlarıyla Kongre binasının önüne kadar yürüyen kalabalık burada Belediye Başkanı Faruk Köksoy'un günün önemine değinen konuşmasının ardından dağıldı.

BAYRAK, VATANIN ŞEMSİYESİDİR

Belediye Başkanı Faruk Köksoy; konuşmasında, "Aziz Ardahanlılar, böylesi anlamlı bir organizasyona katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Allah sizlerden razı olsun. Şehitlerimize saygı her şeyin başıdır. Şehitlerimize saygı göstermezsek, onları aziz bilmezsek, minnet borcumuzu ifade edemezsek, malımıza, mülkümüze, vatanımıza, namusumuza, hiçbir şeye sahip olamayız. Bizim inancımıza göre Şehitler diridirler ve bugün bizde Şehitlerimizle birlikte yürüdük. 'Bastığın yerleri toprak diyerek geçme, tanı, düşün altında binlerce kefensiz yatanı' diyen Mehmet Akif Ersoy'un meşhur bir dörtlüğü var. Gerek 93 Harbinde ve gerekse Kurtuluş Savaşı sürecinde çok sayıda şehidimiz bu topraklara düşmüştür. Vatanın bütünlüğü elbette ki Şehitlerimizin fedakarlığı ile eş değerdir. Bütün mukaddeslerimizin sembolleştiği tek değer ise Al Bayrağımızdır. Bugün Al Bayraklarımızla birlikte buradasınız. Bu Bayrak Vatanımızın en büyük şemsiyesidir. Biz, birbirimize düşerek, fitnenin fesadın oyununa gelmememiz gerekir. Emperyalist vampirler, timsah gözyaşlarını döküyorlar. Her şeyi planlayarak yürütmeye çalışıyorlar. Onlar 10 yıllık, 50, 100 yıllık hesaplarını, ortamı müsait buldukça devreye sokmaya çalışıyorlar. Bize düşen, bu keyifleri onlara sürdürmemek, bir olmak, kenetlenmek, yakın olmak, diyaloğumuzu kuvvetli tutmak ve o oyuna gelmeyecek her türlü tedbiri almaktır.

VAMPİR EMPERYALİSTLERİN OYUNUNU HEPİMİZ BİLİYORUZ

Ülkemizde tarih kitaplarında okuduğumuz o emperyalist oyunlar dönmektedir. Hepiniz bunun farkındasınız. Bugün bu oyunlara kurban olan, kendi hayatını feda eden, şiddetle lanetlediğimiz bombalı bir terör eylemi ile hayatlarını kaybeden Şehitlerimiz var. Onların aziz hatıralarının önünde minnetle eğiliyoruz. Onlara borcumuzu ödeyemez durumdayız. Onların yakınları da bizim için azizdir. Onun için yaşamımız boyunca aziz Şehitlerimizin akrabalarına, annelerine, babalarına hürmet etmek, aziz Şehitlerimize hürmet etmektir. Terörün en büyük hedefi insanları, toplumları, milletleri içine kapatmak, birbirlerine oynadıkları o meşhur fesadı ve fitneyi aralarında yayıp, önce eleştiri, tartışma sonra da çatışmaya dönüştürecek ortamlar oluşturmaktır. Bunu Afganistan'da, Irak'ta, Suriye'de ve diğer Kuzey Afrika Ülkelerinde de yapıyorlar. Allah'ın izniyle biz bu tecrübeyi yüzyıllardır yaşıyoruz. Bütün bu coğrafyada bu vatanda yaşayan Türk, Kürt, Laz, Arap hepimiz bu oyunu biliyoruz. Dolayısıyla birbirimize kenetlenmemiz, birlik olmamız, huzurumuzun kaçmasına izin vermememiz gerekiyor. Terör hangi eylemi yaparsa yapsın birlik olup karşısında göğsümüzü siper etmemiz, dik durmamız, yakınlaşmamız gerekiyor. En önemlisi de normal hayata devam etmemiz gerekiyor. Bu anlamda sizlere bir örnek vermek istiyorum. Bosna'da Sırp caniler, kesin nişancılar, her gün yüzlercesi Boşnağı öldürürken, Bosnalılar bunu bile bile her sabah işlerine düzgün bir şekilde kıyafetlerini giyerek, kravatlarını takarak gittiler ve onları çıldırttılar. Yine Çanakkale'de ceddimiz, aziz Şehitlerimiz öleceğini bile bile yüzlerce binlerce kurşunun önüne geçti. Biz, bütün canlılar inancımız gereği çocuklarımıza, gelecek nesillere bu vatanı huzurlu bir şekilde bırakmamız gerekir. Temel hedefimiz de budur.

KURŞUN ORUÇ BOZMAZ ŞEHİDİM

Burada hep birlikte terörü ve terörün arkasında ki emperyalist vampirleri kınıyoruz. Dünyada vampir ülkeler var. Bunu da hiçbir zaman unutmamamız gerektiğini hepinize hatırlatmak istiyorum. Son olarak bu cümleyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Sosyal medyada Ardahan'da yaşayan genç bir kardeşimiz paylaşmış. 'Kurşun oruç bozmaz Şehidim, Allah katında iftara davetlisin.' Bugün ki duygularımızı o kadar güzel ifade ediyor. Bu yüzden sizlerle paylaşmak istedim. Bütün Şehitlerimizin ve Burak Güneş kardeşimizin ruhu şad olsun. Allah, rahmetiyle muamele etsin. Katıldığınız için tekrar hepinize teşekkür ediyorum, Allah hepinizden razı olsun." diye konuştu. - ARDAHAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Köksoy: 'Bayrak, Vatanın Şemsiyesidir' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı
  04 Nis Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı

  31 Mart yerel seçimlerinde Doğanşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Mehmet Bayram mazbatasını alarak göreve başladı. Bayram, devir teslim töreni sonrası görevine başladığını açıkladı.

 • Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz
  04 Nis Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz

  Ardahan'da CHP'li Faruk Demir'in seçimi kazandığı ancak AK Partili Yunus Baydar'ın seçim sonuçlarına itiraz ettiği bildirildi.

 • İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu
  04 Nis İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu

  31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre yüzde 3.77'lik oy oranıyla 6. olan İYİ Parti'de peş peşe yaşanan istifalar dikkat çekerken Akşener'in karşısına çıkacak ilk aday da belli oldu. Partinin Kurucular Kurulu üyesi Günay Kodaz, olağanüstü kurultayda aday olacağını duyurdu. Partideki son istifalarda kongre vurgusu öne çıkarken Akşener'in parti liderliğinde ısrar edeceği öne sürülüyor.

 • Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı
  04 Nis Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı

  31 Mart Yerel seçimlerinde Altınova Belediye Başkanlığını kazanan Yasemin Fazlaca, mazbatasını alarak görevine başladı. Fazlaca, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, Altınova'ya hizmet etmek için gece gündüz çalışacaklarını belirtti.

 • İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor
  04 Nis İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor

  İstanbul'da yerel seçimlerle ilgili itiraz süreci devam ederken, CHP adaylarının önde bitirdiği Gaziosmanpaşa ve Beykoz'da yeniden sayım süreci başladı. AKP'nin itirazı sonucu Beykoz'da yeniden sayım başlarken, CHP de Arnavutköy, Ümraniye ve Fatih ilçeleri için İl Seçim Kurulu'na başvuru yaptı. CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulu'na giderek, 'Gaziosmanpaşa'da sandıktan çıkan iradenin masa başında değiştirilmesine izin vermeyiz' dedi.

 • Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı
  04 Nis Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı

  Yerel seçimlerde seçilen Koray Kıraç, mazbatasını aldıktan sonra görevine başladı. Devir teslim töreni gerçekleştirildi.

 • Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek
  04 Nis Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek

  Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, mazbatasını alarak ilçede eser ve hizmet belediyeciliğini devam ettireceklerini belirtti. Sandıkçı, Canik halkıyla birlikte çalışarak ilçeye değer katacak projeleri hayata geçireceklerini vurguladı.

 • Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı
  04 Nis Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı

  Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, seçimlerin ardından mazbatasını alarak resmi olarak göreve başladı. Tuncer, Mezitli'yi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için çalışacaklarını belirtti.

 • YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek
  04 Nis YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, itirazların bugün kurulda görüşüleceğini ve Van Büyükşehir Belediyesi seçimine ilişkin alınan kararın da bugün yazılacağını söyledi. Türkiye geçen hafta sonu yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Seçimin ardından yurt genelinde bazı noktalarda seçime itirazlar yapıldı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, seçim sonuçlarına yapılan itirazları bugün kurulda görüşeceklerini ifade etti. Van seçimlerinde YSK tarafından verilen son karara ilişkin de konuşan Yener, 'Van ile ilgili verilen karar bugün yazılacak' açıklamasında bulundu. - ANKARA

 • Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi
  04 Nis Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi

  Hatay'da yaşayan Hilda Cöcen Koku, yerel seçimlerde 5 erkek rakibine karşı verdiği kıyasıya mücadeleyi en yakın rakibine 300 oy fark atarak 1. sırada bitirdi. Pirireis Mahallesi'nde seçilen ilk kadın muhtar oldu.

 • Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı
  04 Nis Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı

  Erzurum'un turizm açısından önemli merkezlerinden Tortum ve Uzundere ilçesindeki projeler, Vali Mustafa Çiftçi tarafından değerlendirildi. Tortum Kaymakamı Fatih Bayram, Vali Çiftçi'ye, 2025 Turizm Başkenti etkinlikleri kapsamında Tortum ve Uzundere vadilerinde doğa sporlarının canlandırılması için uygulanabilecek projeler hakkında bilgi verdi.

 • CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi
  04 Nis CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi

  CHP'nin 31 Mart Yerel Seçim zaferinin ardından ilk MYK toplantısında yeni dönem yol haritası belirlendi. Seçim sonuçları değerlendirildi ve sonuçlara itiraz edilen bölgelerdeki gelişmeler ele alındı. CHP kurmayları, öncelikli gündemin ekonomi olacağını ve 4 yıl boyunca sahada aktif çalışma yürütüleceğini belirtti.


Advertisement