Başkan Toçoğlu Şehrin Geriye Gittiği İddialarına Cevap Verdi Açıklaması - Son Dakika
Yerel

Başkan Toçoğlu Şehrin Geriye Gittiği İddialarına Cevap Verdi Açıklaması

Başkan Toçoğlu Şehrin Geriye Gittiği İddialarına Cevap Verdi Açıklaması

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yeni dönemde daha sosyal ve insan odaklı projeler üzerinde çalışılacağını belirtti.

19.01.2014 14:19

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yeni dönemde daha sosyal ve insan odaklı projeler üzerinde çalışılacağını belirtti. Şehrin geriye gittiği spekülasyonlarına da cevap veren Toçoğlu, "Sakarya, köyleri yakılmış, insanların çaresizlikten geldiği bir il değil. Sakarya, tercih edilen bir şehir" dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Eğitimciler Birliği Sendikası'nın ilçe temsilcileri ile bir araya geldi. Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi'nde gerçekleştirilen toplantıya Başkan Zeki Toçoğlu'nun yanı sıra Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Başkanı Oğuzhan Özkan, Eğitim-Bir-Sen Sakarya Üniversitesi Şubesi Başkanı Yrd. Doç Dr. Yaşar Kahraman ile ilçe başkanları katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Başkanı Özkan, "Sendikamızın üstlendiği en önemli rollerden biri de yardım çalışmalarıdır. Somali, Mısır, Filistin, Bangladeş, Arakan gibi bölgelere de ulaşmış bir sendika olarak bu da bizim nasıl bir yapıda olduğumuzu göstermektedir. Bizim davamız kuru bir sendikacılık davası değildir. Yardım kuruluşlarına destek projeleri ve okullarımız konusunda Büyükşehir Belediyemiz ile önemli projelere imza attık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu'na teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Eğitimcilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, gelen sorular üzerine ilçe belediyesi başkan adayları ile ilgili gelinen son durumu değerlendirdi. Başkan Zeki Toçoğlu, AK Parti Genel Merkezi'nin ilçe belediye başkan adaylarını bugün ve ya yarın açıklayabileceğini ifade etti. Yeni dönemde hayata geçirilecek projeler ile ilgili sorular üzerine Başkan Toçoğlu, "Daha sosyal, daha katılımcı ve daha fazla insanımıza yönelik projeler gerçekleştirmenin çabası içerisindeyiz. Kültür faaliyetlerimiz Türkiye'ye örnek olacak durumda. Önümüzdeki dönemde görüşlerimden faydalanmak üzere STK'larımızı meclise davet edeceğiz" şeklinde konuştu.

Şehrin gerilediği spekülasyonlarına da açıklık getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Türkiye'de son iki yılın ihracat şampiyonu Sakarya. Sürekli nitelikli göç alıyoruz. Sakarya, köyleri yakılmış, insanların çaresizlikten geldiği bir il değil. Sakarya tercih edilen bir il. Nüfusumuz artıyor" dedi. Yeni dönemde önemli projelerin hayata geçirileceğini de sözlerine ekleyen Başkan Toçoğlu, "Sakarya Park'ın ilk etabında çalışmalarımız tamamlamak üzere. Şimdi 10 bin kişilik bir eğitim kampüsü yapılacak. Mollaköy'de Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek; Uluslararası Kano Kürek Parkuru inşa edeceğiz. Valiliğimiz ve İl Özeli İdaremiz ile gerekli çalışmaları tamamladık. Sakarya'nın geriye gittiği söylemleri gerçeği yansıtmamakta, Sakarya gerçekten ilgi gören bir şehir" ifadelerini kullandı. - SAKARYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Toçoğlu Şehrin Geriye Gittiği İddialarına Cevap Verdi Açıklaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement