Batı Karadeniz ve Marmara Bölgesinde Emitt Hazırlıkları - Son Dakika
Yerel

Batı Karadeniz ve Marmara Bölgesinde Emitt Hazırlıkları

Karabük Valisi İzzettin Küçük, "EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda, sadece ilimizin değil, bölgedeki illerimizle hareket edip bölgenin tanıtım yapacağız" dedi.

26.01.2012 13:40

Karabük Valisi İzzettin Küçük, "EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda, sadece ilimizin değil, bölgedeki illerimizle hareket edip bölgenin tanıtım yapacağız" dedi.

Küçük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, EKİN ve ITE Group tarafından bu yıl 16'ıncısı düzenlenen fuara Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA), Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) iş birliğinde katılacaklarını ve Bartın, Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Zonguldak illerinin tanıtımını yapacaklarını söyledi.

9-12 Şubatta İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde yapılacak ve 60'ın üzerinde ülkenin katılımı bile 4 bin 500 kişinin buluşacağı fuarda Batı Karadeniz ve Marmara bölgesi olarak 2 bin 400 metrekarelik bir alan kiraladıklarını vurgulayan Küçük, "EMITT, Türkiye'de düzenlenen en yüksek yabancı katılımlı fuar olma özelliğini taşıyor. Fuar dünyanın ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen turizm profesyonellerinin buluşma noktası. Bu nedenle turizm sektörünün büyük ve küçük tüm oyuncuları, dört gün boyunca profesyonel bağlantılar kurmak, işbirlikleri geliştirmek ve kendilerini tanıtmak için önemli fırsatlar yakalıyor. Ülkelerin yanı sıra kalkınma ajansları, seyahat acenteleri, tur operatörleri, oteller, 150'nin üzerinde belde ve il de katılacak. Türkiye Otelciler Federasyonu ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği ortaklığında, Türk Hava Yolları sponsorluğunda gerçekleşecek olan fuara Kültür ve Turizm Bakanlığı da destek veriyor" diye konuştu.

İllerine ve bölgeye gelen turistin daha çok konaklaması ve zaman geçirmesi için mutlaka bölgesel olarak ortak projeler geliştirmek zorunda olduklarını belirten Küçük, sözlerini şöyle tamamladı:

"Batı Karadeniz ve Marmara bölgesindeki illerimizin kültürel değerleri ve zenginliklerine dünyada çok az rastlanır. Her ilimizin ayrı bir güzelliği ve özelliği var. Bunlar bireysel olarak tanıttığımızda ya da pazarladığımızda, gelen turistler kısa sürede ger dönüyor. Paket halinde hareket edilirse turistler bölgemizde daha çok kalacaktır."

- KARABÜK

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Batı Karadeniz ve Marmara Bölgesinde Emitt Hazırlıkları - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement