Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı: Şanlıurfa İŞKUR İl Müdürü ve yardımcısı görevden alındı - Son Dakika

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı: Şanlıurfa İŞKUR İl Müdürü ve yardımcısı görevden alındı

08.04.2022 20:42
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı: Şanlıurfa İŞKUR İl Müdürü ve yardımcısı görevden alındı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, CHP'li Mahmut Tanal'ın Şanlıurfa İŞKUR İl Müdürü ve yardımcısının yolsuzluk iddiasıyla görevden alındığı iddiasına ilişkin, "Kasım ayından itibaren yapılan soruşturmalar sonucu söz konusu İŞKUR Şanlıurfa İl Müdürü ve İl Müdür Yardımcısı zaten 1 Nisan 2022 tarihinde görevden alınmıştır" ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa İŞKUR İl Müdürü ve yardımcısının yolsuzluk yaptığı iddiasıyla görevden alındığını ileri sürdü.

Bu iddianın ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Bugün bazı basın ve yayın kuruluşlarında yer alan 'Şanlıurfa İŞKUR İl Müdürlüğü' ile ilgili haberler ve Bakanlığımızca yürütülen bir soruşturma konusuna ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur." denildi.

"1 NİSAN'DA GÖREVDEN ALINMIŞTIR"

Açıklamanın devamında, "Konu hakkında Bakanlığımızca Kasım 2022 tarihinde soruşturma başlatılmış olup, çalışmalar tüm boyutlarıyla kapsamlı bir şekilde ve hassasiyetle yürütülmüştür. Kasım ayından itibaren yapılan soruşturmalar sonucu söz konusu İŞKUR Şanlıurfa İl Müdürü ve İl Müdür Yardımcısı zaten 1 Nisan 2022 tarihinde görevden alınmıştır" ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR
500
Mahmut Tanal: 'Meb'in Belirlediği Süreç Tamamlanmadan Mülakat Sonuçlarının İlan Edilmesi Skandaldır' Mahmut Tanal: 'Meb'in Belirlediği Süreç Tamamlanmadan Mülakat Sonuçlarının İlan Edilmesi Skandaldır' Kadınların davetini geri çevirmeyen CHP'li Gürsel Erol, Elazığ'ın Hal köyünde okeye dördüncü oldu Kadınların davetini geri çevirmeyen CHP'li Gürsel Erol, Elazığ'ın Hal köyünde okeye dördüncü oldu CHP'li Bülent Tezcan'dan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne 'diktatörlük' suçlaması CHP'li Bülent Tezcan'dan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne 'diktatörlük' suçlaması
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı: Şanlıurfa İŞKUR İl Müdürü ve yardımcısı görevden alındı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement