Chpli Dündar'dan Başbakan'ın Kongre Merkezi Çıkışına Yanıt - Son Dakika
Yerel

Chpli Dündar'dan Başbakan'ın Kongre Merkezi Çıkışına Yanıt

Chpli Dündar\'dan Başbakan\'ın Kongre Merkezi Çıkışına Yanıt

CHP Bornova Belediye Başkan Aday Adayı Enver Dündar, başbakan Erdoğan’ın CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik kongre merkezi çıkışına yanıt verdi.

15.12.2013 10:58
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

CHP Bornova Belediye Başkan Aday Adayı Enver Dündar, başbakan Erdoğan'ın CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik kongre merkezi çıkışına yanıt verdi. Dündar, Başbakan'a Bornova'da Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yaptığı kültür merkezini hatırlatarak "Başbakan önce İzmirlilere yıllardır Bornova'nın en işlek caddesinde inşaat halinde beklettikleri kültür merkezinin cevabını vermeli." dedi.

Başbakan Erdoğan'ın İzmir toplantısında CHP'ye yönelik kongre merkezi çıkışına yanıt veren İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Bornova Belediye Başkan Aday Adayı Enver Dündar, Erdoğan'a Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Bornova'da yıllardır inşaat halinde beklettiği kültür merkezini hatırlatarak şunları söyledi:

"Başbakan Erdoğan, Büyükşehir Belediyemizi kongre merkezi üzerinden eleştiriyor. Soruyorum başbakana, Bornova'da 11 yıllık hükümetinizin yapmaya çalıştığı kültür merkezini ne zaman bitireceksiniz? Mustafa Kemal Caddesi üzerinde yıllardır büyük bir alan kaba inşaat halinde sizi bekliyor? Siz orayı çürütürken, İzmir Büyükşehir Belediyesi hükümetten destek almadan kentimize Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi de dahil olmak üzere çok sayıda kültür merkezi ve toplantı salonu kazandırdı. Yine hükümetten destek almadan Karşıyaka'da büyük opera binasını ve şu anki fuar alanında da 12 bin kişilik Türkiye'nin en büyük kongre merkezini oluşturacağız. Bizim Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıklarımız ortadadır. Başbakan önce İzmirlilere yıllardır beklettiği Bornova'daki inşaatın cevabını vermeli. Hükümet Bornovalılara ne hizmet vermiş onu anlatmalı."

'Halkın Belediyesi' adını verdiği belediyecilik anlayışını "İnsan Odaklı, Katılımcı, Dürüst, Çağdaş ve Halktan Yana" sözcükleri ile özetleyen Enver Dündar "Belediyeler ranta karşı halkın çıkarını savunmak zorundadır. Belediyecilikte sorunlara kamucu bir anlayış ile yaklaşılmalıdır. AKP belediyeciliği halkın parasını doğru kullanamıyor. Üstelik bunu büyük kent suçları işleyerek, halkı görmeden ve doğayı katlederek yapıyorlar." diye konuştu.

Son olarak Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın adaylığını değerlendiren tecrübeli siyasetçi Enver Dündar Yıldırım'a şu sözlerle göndermede bulundu:

"Başbakan kabinesinden bir isme görev verdi. Binali Yıldırım'ın İzmir'e adaylığını açıkladı. Kendisi şehrimizde yeni biri, fakat kendisine 'İzmir'e hoş geldin' dememizin pek bir anlamı olmayacak sanırım. Kısa bir vakti var İzmir'de. Geldiği gibi gideceği bir seçim süreci yaşayacağına eminiz. Binali Bey hızlı gelir, hızlı gider. Şuna inanıyorum, biz kentimizi Binali Bey'e emanet edip bir hızlı tren kazasına uğratmayız." - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Chpli Dündar'dan Başbakan'ın Kongre Merkezi Çıkışına Yanıt - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • CHP, İvrindi'de aday listesini teslim etmedi
  21 Şub CHP, İvrindi'de aday listesini teslim etmedi

  CHP'nin İvrindi ilçesinde belediye başkanı ve belediye meclisi üyelerine ilişkin aday listesi, süresinde İlçe Seçim Kuruluna teslim edilmediği için yerel seçimlere katılamayacak. İvrindi Belediye Başkan adayı Ali Kundakçı, CHP İvrindi İlçe Başkanı Ayhan Arslanbey'e tepki gösterdi. CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı ise aday listelerinin seçim kurullarına tesliminin ilçe başkanlarının sorumluluğunda olduğunu belirtti ve ittifak görüşmelerinin sürdüğünü açıkladı.

 • Bodrumsporlu Milli Sporcular Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonasında 14 Madalya Kazandı
  21 Şub Bodrumsporlu Milli Sporcular Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonasında 14 Madalya Kazandı

  Yalova'da düzenlenen Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonasında Bodrumsporlu milli sporcular 8 altın, 4 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı. Sporcuların başarılarından dolayı mutlu olduklarını ifade eden Branşlardan Sorumlu Asbaşkan Fatih Öztarakçı, Bodrumspor'un genç yetenekleri geliştirerek başarı göstermek için çalıştığını belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyonkarahisar'da vatandaşlara seslenecek
  21 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyonkarahisar'da vatandaşlara seslenecek

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri programı çerçevesinde Afyonkarahisar'da gerçekleştirilecek mitingde vatandaşlara seslenecek. Mitingin saat 14.00'da başlaması bekleniyor. Alanda geniş güvenlik önlemleri alınırken, cadde ve sokaklar araç trafiğine kapatıldı. Vatandaşlar detaylı bir aramadan geçerek alana giriş yapabilecekler.

 • TÜGİAD Ankara Şubesi Yüz Yüze Söyleşileri İkincisi Gerçekleştirildi
  21 Şub TÜGİAD Ankara Şubesi Yüz Yüze Söyleşileri İkincisi Gerçekleştirildi

  Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi tarafından düzenlenen 'Yüz Yüze' söyleşilerinin ikincisi gerçekleştirildi. Söyleşinin konukları TÜGİAD Başekonomisti Doç. Dr. Mehmet Levent Yılmaz ve TÜGİAD Politika Danışmanı Metehan Demir oldu. Söyleşide ekonomi ve siyaset konuları ele alındı.

 • Hulusi Akar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti
  21 Şub Hulusi Akar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti

  TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve önceki dönem Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti. Ziyarette Denizli'nin yatırımları ve başarıları konuşuldu.

 • İş Adamı Sıtkı Polat İYİ Parti'den İstifa Etti
  21 Şub İş Adamı Sıtkı Polat İYİ Parti'den İstifa Etti

  İş adamı Sıtkı Polat, İYİ Parti'den hem kurucular kurulu üyeliğinden hem de partiden istifa ettiğini açıkladı. Polat, partinin merkez sağı toparlayamadığını belirterek istifa ettiğini duyurdu.

 • Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk yarışı olan Sarıkamış Rallisi başlıyor
  21 Şub Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk yarışı olan Sarıkamış Rallisi başlıyor

  Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk yarışı olan Sarıkamış Rallisi, 23-25 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek. Oyman Atabay 2024 sezonunun ilk yarışı, 23 Şubat Cuma günü saat 17.30'da Kars Kalesi önünde düzenlenecek start seremonisi ile başlayacak. Ekipler, rallinin ikinci ve üçüncü gününde saat 08.00'de başlayacak yarışlarda 6 özel etapta mücadele edecek. Sarıkamış Rallisi, 25 Şubat Pazar günü saat 13.20'de Duja Chalet önündeki finiş podyumunda düzenlenecek ödül töreniyle tamamlanacak.

 • Bölgesel kalkınma projeleriyle şehirlerin cazibe merkezi haline gelmesi hedefleniyor
  21 Şub Bölgesel kalkınma projeleriyle şehirlerin cazibe merkezi haline gelmesi hedefleniyor

  Bölgesel kalkınma projeleri kapsamında üreten şehirlerin oluşturulması, insanların sosyal yaşamının geliştirilmesi ve şehirlerin cazibe merkezi haline gelmesi amacıyla çok sayıda proje desteklenecek. Bakanlık bütçesinden ve yerel paydaşlar tarafından kalkınma ajanslarına aktarılan kaynaklarla yürütülen mali ve yenilikçi destek programları, güdümlü projeler ve bölge planlarında belirlenen öncelikler hayata geçirilecek. Üreten şehirler programıyla Adana, Antalya, Balıkesir, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Manisa, Mersin, Sakarya ve Tekirdağ'ın uluslararası alanda rekabetçi bir üretim yapısına kavuşması hedefleniyor.

 • Siyasi Partiler Yerel Seçimlerde 26 Milletvekilini Belediye Başkan Adayı Gösterdi
  21 Şub Siyasi Partiler Yerel Seçimlerde 26 Milletvekilini Belediye Başkan Adayı Gösterdi

  Yerel seçimlerde siyasi partiler tarafından 26 milletvekili belediye başkan adayı olarak gösterildi. İYİ Parti 7, CHP ve Saadet Partisi 5'er, AK Parti ise 4 milletvekili ile yarışacak. Geçici aday listeleri 23 Şubat'ta ilan edilecek.

 • İzmir'de Ata Tohumu Üretimi Yapan Ahmet Özdemir, Türkiye'nin Dört Bir Yanına Ücretsiz Gönderiyor
  21 Şub İzmir'de Ata Tohumu Üretimi Yapan Ahmet Özdemir, Türkiye'nin Dört Bir Yanına Ücretsiz Gönderiyor

  İzmir'de yaşayan Ahmet Özdemir, toprağa olan ilgisiyle ata tohumu üretimine başladı ve elindeki çeşitli meyve ve sebze tohumlarını Türkiye'nin dört bir yanına ücretsiz olarak gönderiyor. Özdemir, yerel tohum hareketine destek vererek, coğrafyamızın zengin çeşitliliğini herkese ulaştırmayı hedefliyor.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçeleme Strateji Belgesi ve Eylem Planı'nı açıkladı
  21 Şub Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçeleme Strateji Belgesi ve Eylem Planı'nı açıkladı

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçeleme Strateji Belgesi ve Eylem Planı'nı hazırladıklarını belirterek, "İki yıllık çalışmalarımız sonucunda hazırladığımız Eylem Planımız ile öncelikle Türkiye'de Kadın Erkek Eşitliğine...

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Hatay'da kent uzlaşısı sağlayacağız
  21 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Hatay'da kent uzlaşısı sağlayacağız

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay'da kent uzlaşısı sağlamak için temaslar yaptıklarını belirtti. Özel, seçimde Hatay'ın AK Parti'ye muhalif oylarının CHP'ye kazandıracağını düşündüğünü ifade etti. Ayrıca, Lütfü Savaş'ın seçimi kazanması durumunda Hatay'ın kazanacağını ve 1 Nisan günü Hatay'ı AK Parti'ye emanet etmek yerine Lütfü Savaş'a emanet etmeyi tercih edeceğini söyledi.


Advertisement