Didim 8. Altınkum Yazarlar Festival Programı Netleşti - Son Dakika
Yerel

Didim 8. Altınkum Yazarlar Festival Programı Netleşti

Didim 8. Altınkum Yazarlar Festival Programı Netleşti

Didim'de bul yıl 8.si düzenlenecek olan Altınkum Yazarlar Festivalinin programı netleşti.

25.07.2012 17:44
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Didim'de bul yıl 8.si düzenlenecek olan Altınkum Yazarlar Festivalinin programı netleşti.

Festival Koordinatörü Hayri Kandemir 29 Temmuz - 15 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival ile Didim'in yazın hayatında önem arz etmiş kişileri ağırlayarak yaz sezonunda çekim merkezi haline geleceğini aktardı.

Kandemir, ilçede 20 yıl önce Muzaffer İzgü'nün katılımı başlayan ve aralıksız devam eden ve 8 yıldır da "Altınkum Yazarlar Festivali" adı altında yapılan festivalin ülke için önem arz ettiğini aktardı.

Didim Belediyesinin ana sponsorluğunda gerçekleşen festivale bir çok esnafın yanı sıra Rafinesse Travel İşletmecisi ve Didim Ticaret Odası Meclis Üyesi Hikmet Atilla'nın sponsor olduğunu aktaran Kandemir "8 senedir gerçekleşen festivalin alt yapısı 20 yıla dayanır. Muzaffer İzgü bu anlamda 20 yıldır kesintisiz festivallere katılım sağlayan ve Altınkum Yazarlar Festivalinin güçlenmesini sağlayan başlıca yazarımız" dedi.

Festivale yıllar içerisinde yazar katılımın artarak devam ettiğini ve de halkın festivale sahip çıktığını belirten Kandemir "Tatilini festivale göre ayarlayarak ilçemize gelenler var. Şu anda ilçemizde gerçekleşen festival sahil beldelerinde bu nitelikte gerçekleşen tek festival ve de Yayınevleri tarafından bir numara kılınan bir organizasyon" dedi.

Festivalin zaman içerisinde sevgi ile büyüdüğünü aktaran Kandemir, en çok ta yaz sezonunda çocuklara kitap okuttukları için mutlu olduğunu ve etkinliğin ilçedeki sosyal yapının değişmesine neden olduğunu söyledi.

Festival sponsoru Hikmet Atilla ise, Hayri Kandemir öncülüğünde gerçekleşen bu etkinliği gıpta ile karşıladığını belirterek "Bu tip organizasyonlar ilçemizin tanıtımına büyük ve kaliteli bir katkı sağlar. Bu etkinliği uluslar arası alana yaymak durumundayız. Bu tip etkinlikler canlı tutulmalı" dedi.

Festival Programı şöyle açıklandı:

Konuk Yazarlar

29 Temmuz Pazar: Erhan Tığlı - Tuncer Sümer

30 Temmuz Pazartesi: İpek Ongun - Faik Bulut

31 Temmuz Salı: İpek Ongun

Program

1 Ağustos Çarşamba: Canan Tan - Hasan Cüneyt Bozkurt

2 Ağustos Perşembe: Eren Erdem - Osman Kaçmaz - Hüseyin Özalp

3 Ağustos Cuma: Prof.Dr. Canan Efendigil Karatay - Hüseyin Aygün

4 Ağustos Cumartesi: Ahmet Selçuk İlkan - Nalan Tuntaş - Pınar Kür

5 Ağustos Pazar: Prof.Dr.Yusuf Alper - Cezmi Ersöz - Hidayet Karakuş

6 Ağustos Pazartesi: Hidayet Karakuş - Cezmi Ersöz- Ayşe Erbulak

7 Ağustos Salı: Hulki Cevizoğlu

8 Ağustos Çarşamba: Can Dündar

9 Ağustos Perşembe: Tayfun Talipoğlu - Erdoğan Aydın

10 Ağustos Cuma: Muzaffer İzgü- Enver Aysever - Şavgu Aydın

11 Ağustos Cumartesi: Ayşe Kulin - Nalan Tuntaş

12 Ağustos Pazar: Kahraman Tazeoğlu - Esat Korkmaz

13 Ağustos Pazartesi: Ahmet Telli - Esat Korkmaz

14 Ağustos Salı: Necdet Saraç - Hayri Kandemir

15 Ağustos Çarşamba: Uğur Dündar - AYDIN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Didim 8. Altınkum Yazarlar Festival Programı Netleşti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde çoğunluğu elde etti
  12 Nis CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde çoğunluğu elde etti

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde çoğunluğu elde eden CHP'nin sandalye sayısı belli oldu. CHP, 39 ilçeden 25'inde meclis çoğunluğunu kazandı ve İBB Meclisi'nde 185 üyeye sahip oldu. AKP 129 üye, MHP ise 2 üye ile temsil edilecek.

 • Karlıova'da İsrail'in Gazze'ye saldırılarına tepki
  12 Nis Karlıova'da İsrail'in Gazze'ye saldırılarına tepki

  Bingöl'ün Karlıova ilçesinde HÜDA PAR öncülüğünde yapılan basın açıklamasında, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösterildi. İlçe Başkanı Yavuz Bingöl, Gazze'de hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi ve Kudüs'ün gündemden çıkarılmayacağını belirtti. Açıklamada, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye'nin ailesinin de saldırılarda hayatını kaybettiği vurgulandı ve Gazzelilere destek çağrısı yapıldı.

 • Manisa'da Cumhur İttifakı'ndan seçilen belediye meclis üyesi kalp krizi sonucu hayatını kaybetti
  12 Nis Manisa'da Cumhur İttifakı'ndan seçilen belediye meclis üyesi kalp krizi sonucu hayatını kaybetti

  Manisa'nın Selendi ilçesinde 31 Mart'taki yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'nın listesinden belediye meclis üyesi seçilen Mehmet Terzi, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Terzi için düzenlenen cenaze törenine belediye başkanı, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve yakınları katıldı.

 • Gopax, Binance'in desteğiyle finansal zararlarını azaltarak 2023 yılını büyük bir başarıyla kapattı
  12 Nis Gopax, Binance'in desteğiyle finansal zararlarını azaltarak 2023 yılını büyük bir başarıyla kapattı

  Güney Kore merkezli kripto para borsası Gopax, Binance'in desteğiyle 2023 yılında önemli bir finansal toparlanma yaşadı. Gopax, 2022'deki 90.6 milyar wonluk net zararını 51.3 milyar wona indirerek büyük bir başarı elde etti. Güney Kore wonunun kripto para birimlerinde en çok kullanılan fiat para birimi olması da toparlanmada etkili oldu. Binance ise Gopax'ın en büyük hissedarı olmaya devam ediyor.

 • İYİ Parti'den Erdoğan'ın Akşener'e
  12 Nis İYİ Parti'den Erdoğan'ın Akşener'e "Partinizin başında kalın" çağrısı yaptığı iddiasına yalanlama

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti'nin olağanüstü kurultayda aday olmayacağını açıklayan Genel Başkan Meral Akşener'e "Partinizin başında kalın, ayrılmayın" dediği iddiası kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Bazı basın yayın organlarında yer alan iddiayı yalanlayan İYİ Parti, "Bayramlaşma dışında bir içeriği bulunmayan bu görüşme, farklı saiklerle partimize yönelik bir algı operasyonuna dönüştürülmüştür" açıklamasında bulundu.

 • Tayland'ı sarsan skandal! İş insanı, siyasetçi eşini evlat edindikleri Budist keşişle bastı
  12 Nis Tayland'ı sarsan skandal! İş insanı, siyasetçi eşini evlat edindikleri Budist keşişle bastı

  Tayland'ın Sukhothai kentinde iş insanı Jilted Ti, Demokrat Parti'de siyaset yapan 45 yaşındaki eşini, evlat edindikleri 24 yaşındaki Budist keşişle cinsel ilişkiye girerken yakaladı. İş insanı o anları cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydederken, politikacı kadın yerel medyaya yaptığı açıklamada "Hiçbir şey olmadı, videoda göründüğü gibi değil. Bazı sorunları vardı, bu yüzden sadece birlikte konuşuyorduk" dedi.

 • DEM Parti ve DBP Van İl Örgütü Bayramlaştı
  12 Nis DEM Parti ve DBP Van İl Örgütü Bayramlaştı

  DEM Parti ve DBP Van İl Örgütü, Ramazan Bayramı dolayısıyla il binasında bayramlaşma programı düzenledi. Parti yetkilileri, halkın demokrasiye olan inancını yenilediğini ve bayramın coşkulu geçtiğini belirtti.

 • Esenyurt Belediye Başkanı Siyasi Partileri Ziyaret Etti
  12 Nis Esenyurt Belediye Başkanı Siyasi Partileri Ziyaret Etti

  Esenyurt Belediye Başkanı Ahmet Özer, Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde ilçedeki siyasi partileri ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Görüşmelerde birlik ve beraberlik mesajları veren Başkan Özer, Esenyurt'un birlikte inşa edileceğini vurguladı.

 • Dubai Hükümeti Mükemmellik Programı Türk firmalarına fırsatlar sunacak
  12 Nis Dubai Hükümeti Mükemmellik Programı Türk firmalarına fırsatlar sunacak

  KÖİ Araştırma Merkezi Başkanı Eyüp Vural Aydın, Dubai Hükümeti Mükemmellik Programı'nın Türk firmalarına büyük fırsatlar sunacağını belirtti. Aydın, programın yatırımcılara cazip imkanlar tanıdığını ve özel sektör finansmanının etkin bir şekilde yatırımlara yönlendirilmesinin önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca, Dubai'de yapılan çalışmaların Türkiye yerel yönetimleri için örnek olabileceğini ve dirençli şehirlerin öneminin arttığını ifade etti.

 • Esenyurt Belediye Başkanı Ahmet Özer Siyasi Partileri Ziyaret Etti
  12 Nis Esenyurt Belediye Başkanı Ahmet Özer Siyasi Partileri Ziyaret Etti

  Esenyurt Belediye Başkanı Ahmet Özer, Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde ilçedeki siyasi partileri ziyaret ederek, bayramlarını kutladı. Görüşmelerde birlik ve beraberlik mesajları veren Başkan Özer, 'Birlikte çalışacağız, birlikte üreteceğiz, birlikte herkesin gurur duyacağı, herkesin özlemini duyduğu bir Esenyurt inşa edeceğiz' dedi.

 • Hong Kong'da Spot Bitcoin ETF'leri İçin Altyapı Tamamlandı
  12 Nis Hong Kong'da Spot Bitcoin ETF'leri İçin Altyapı Tamamlandı

  Hong Kong merkezli kripto borsası HashKey, spot Bitcoin ETF'leri için gerekli altyapıyı tamamladığını duyurdu. HashKey Exchange CEO'su Livio Weng, fon ihraççıları ile iş birliği içinde geliştirilen ETF'lerin test aşamasına geçtiğini belirtti. Hong Kong düzenleyicileri spot Bitcoin ETF'lerinin yakında onaylanabileceği belirtiliyor.

 • Rusya'da Şiddetli Seller: En Az 13.000 Kişi Tahliye Edildi
  12 Nis Rusya'da Şiddetli Seller: En Az 13.000 Kişi Tahliye Edildi

  Rusya'da yükselen su seviyeleri nedeniyle Batı Sibirya, Volga bölgesi ve Orta Federal Bölgesi'nde meydana gelen seller sonucu en az 13.000 kişi tahliye edildi. Karların erimesi ve donmuş nehirlerin buzlarının çözülmesiyle birlikte son yılların en şiddetli selleri yaşanıyor. Orenburg, Kurgan ve Tyumen bölgelerinde olağanüstü hal ilan edildi. Sellerin zirve noktasına ulaşması bekleniyor.


Advertisement