"Dullar" Adlı Tiyatro Oyunu Sahnelenecek - Son Dakika

"Dullar" Adlı Tiyatro Oyunu Sahnelenecek

28.11.2011 17:48
"Dullar" Adlı Tiyatro Oyunu Sahnelenecek

Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi, Alman yazar Fitzgerald Kusz'un kaleme aldığı "Dullar" isimli tiyatro oyununu Eskişehirli sanatseverlerle buluşturuyor.

Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi, Alman yazar Fitzgerald Kusz'un kaleme aldığı "Dullar" isimli tiyatro oyununu Eskişehirli sanatseverlerle buluşturuyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Odunpazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından sahnelenen "Dullar" adlı oyun yarın saat 20.00'de Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde sahnelenecek.

Yönetmenliğini Hülya Karakaş yaptığı oyunda, Güzin Özyağcılar, Hale Akınlı, Süeda Çil, Neslihan Ayşe Öztürk ve Hülya Karakaş rol alıyor.

Alman yazar Fitzgerald Kusz'un 2004 yılında kaleme aldığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından 27 Ocak 2010 tarihinde ilk gösterimi yapılan oyun, yüzyıllardır dramatik biçimde ele alınan dulluk durumunu farklı bir açıdan mizahi bir bakışla sahneye taşıyor.

Oyun, gencinden yaşlısına kadar kocasını yitiren kadınların yeni bir hayat kurma mücadelesindeki farklı tutumlarını hüzünlü ve komik biçimde sunuyor.

- ESKİŞEHİR

YORUMLAR
500
Buzulların eridiği alanlara göz diktiler! Bill Gates, Jeff Bezos, Michael Bloomberg gibi milyarderler gömülü hazinenin peşinde Buzulların eridiği alanlara göz diktiler! Bill Gates, Jeff Bezos, Michael Bloomberg gibi milyarderler gömülü hazinenin peşinde Koronavirüse yakalanan ünlü şarkıcı Sıla, kötü haberi sosyal medya hesabından duyurdu Koronavirüse yakalanan ünlü şarkıcı Sıla, kötü haberi sosyal medya hesabından duyurdu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan paniğe kapılan Yunanistan'a mesaj: Akdeniz'de hakkımız olanı almamızı engelleyemeyecekler Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan paniğe kapılan Yunanistan'a mesaj: Akdeniz'de hakkımız olanı almamızı engelleyemeyecekler
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Dullar' Adlı Tiyatro Oyunu Sahnelenecek - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş