Ece Erken, öldürülen eşi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun davasına avukatlarıyla birlikte geldi - Son Dakika

Ece Erken, öldürülen eşi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun davasına avukatlarıyla birlikte geldi

16.08.2022 09:01

Eski Beşiktaş yöneticisi ve avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, 27 Ocak'ta ortağı olduğu balıkçıda silahlı saldırıya uğrayarak öldürüldü. bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanacak davada eşinin ölümüyle yıkılan Ece Erken de avukatlarıyla birlikte adliyeye geldi.

Ece Erken'in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu 27 Ocak günü Yeşilköy'de ortağı olduğu balık restoranında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Olay sonrası yürütülen soruşturma çerçevesinde 16 Mayıs'ta Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlanmıştı. İddianamede, 19 sanığın 10'u hakkında ağırlaştırılmış müebbet ile değişen oranlar hapis cezası talep edilmişti.

ECE ERKEN GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Olaya ilişkin 19 sanıklı dava bugün Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanıyor. Ünlü sunucu Ece Erken de davaya katılmak için avukatlarıyla birlikte adliyeye geldi. Duruşmaya siyah renkte giysilerle gelen Erken'in gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi. Sabah saatlerinde Instagram hesabından paylaşım yapan Erken besmele çekti.

Ece Erken öldürülen eşi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu davasına katılmak için adliyeye geldi

İDDİANAMEDEN

Cinayet soruşturmasıyla ilgili 16 Mayıs'ta Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanıklar Ali Yasak ve Abdulkadir Kara hakkında 4 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet ve toplam 3 yıl 9'ar aydan 12 yıl 6'şar aya kadar hapis cezası istendi. Sanıklar, Kadir Yasak, Seccad Yeşil, Serkan Dakman, Fatih Okan Kodak, Burak Otçuoğlu ve Uğurcan Bilge hakkında ise 3 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet ve toplam 3 yıl 9'ar aydan 10 yıl 6'şar aya kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları talep edildi. Sanıklar Gökhan Karakan ve Kerem Öztürk hakkında 3 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet hapis ile toplam 3 yıl 9'ar aydan 10 yıl 6'şar aya kadar hapisle cezalandırılmaları istendi. Diğer 9 sanık için de 'Suçluyu kayırma' suçundan değişen oranlarında hapis cezası istendi.

Ece Erken öldürülen eşi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu davasına katılmak için adliyeye geldi

ALACAK VERECEK MESELESİ YAŞANDI

İddianamede olay şöyle aktarıldı: "Bakırköy'de Ahmet Yosunlu adına kayıtlı olan bir daire, satışı için emlakçılık yapan sanık Kerem Öztürk'e devredildi. Öztürk bu daireyi satmak için müşteri ararken, apartmanın en üst katında oturan müşteki Suphi Malgaz ile daireye müşteri bulunması konusunda anlaştı. Suphi Malgaz, Kerem Öztürk'e 1 milyon 450 bin TL karşılığı daireyi alacak bir arkadaşı olduğunu söyledi. Daireyi Malgaz, 1 milyon 650 bin TL'ye satarak, alıcıdan 170 bin TL komisyon almış oldu. Sanıklar Kerem Öztürk ile Gökhan Karakan bu durumu öğrendikten sonra Malgaz'a bu miktarı kendilerine ödemesi gerektiğini söyledi. Taraflar bir anlaşmaya varamayınca sanık Gökhan Karakan, Malgaz'ı öldürtmekle tehdit etti. Gökhan Karakan, sanık Seccad Yeşil'e ulaşarak söz konusu parayı tahsil etmesini istedi. Seccad Yeşil, arkadaşı olan sanık Kadir Yasak'a durumu anlattı. Yasak, Suphi Malgaz ile bir buluşma teklif etti. Bakırköy'de bir restoranda gerçekleşen görüşmede, Şafak Mahmutyazıcıoğlu Suphi Malgaz'ın yanında geldi. Mahmutyazıcıoğlu'nun Malgaz'a destek olması nedeniyle, Kadir Yasak ve Seccad Yeşil söz konusu parayı alamadı. Sanıklar Kadir Yasak ve Seccad Yeşil bu nedenle maktul Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu hedef alarak, 27 Ocak'ta cinayeti işledi."

Ece Erken öldürülen eşi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu davasına katılmak için adliyeye geldi
YORUMLAR
500
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ece Erken, öldürülen eşi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun davasına avukatlarıyla birlikte geldi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement