Gazetecilere Yıpranma Hakkı Verilmesi - Son Dakika

Gazetecilere Yıpranma Hakkı Verilmesi

11.01.2013 14:47
Gazetecilere Yıpranma Hakkı Verilmesi

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Onur Kurulu Asil Üyesi, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muammer Başer, gazetecilere yıpranma hakkının yeniden verilmesine ilişkin, "Yanlıştan dönülerek tekrar uygulanmaya başlanılan bu düzenleme tüm camiamızı"...

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Onur Kurulu Asil Üyesi, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muammer Başer, gazetecilere yıpranma hakkının yeniden verilmesine ilişkin, "Yanlıştan dönülerek tekrar uygulanmaya başlanılan bu düzenleme tüm camiamızı memnun etmiştir" dedi.

Başer, yaptığı yazılı açıklamada, 1 Ekim 2008'de 5510 sayılı Genel Sağlık Sigortası kanunu ile gazetecilerin yıpranma hakkının kaldırıldığını anımsatarak, Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak yıpranma payının kaldırıldığı günden beri mücadelelerinin devam ettiğini bildirdi.

Gazeteci meslektaşlarının, kamuoyunun haber edinme hakkını özgürce kullanabilmeleri için yeri geldiğinde canları pahasına bu kutsal görevi ifa ettiklerini belirten Başer, şunları kaydetti:

"Yanlıştan dönülerek tekrar uygulanmaya başlanılan bu düzenleme tüm camiamızı memnun etmiştir. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmelerinde gazetecilere, milletvekillerine ve dışarıdan atanan bakanlara daha önce olduğu gibi fiili hizmet zammından (yıpranma payı) yararlanma hakları iade edildi."

Başer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nün hemen akabinde verilen bu hakların daha da iyileştirilmesini de arzu ettiklerini ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Muhabir: Yücel Velioğlu

Yayıncı: İsmail İçer - NEVŞEHİR

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Meteorolojiden 14 il için kuvvetli kar uyarısı Meteorolojiden 14 il için kuvvetli kar uyarısı Bulduğu çantayı polise teslim etti Bulduğu çantayı polise teslim etti Yarıyıl tatilinde ailelerin gözdesi Kapadokya oldu Yarıyıl tatilinde ailelerin gözdesi Kapadokya oldu

Son Dakika Yerel Gazetecilere Yıpranma Hakkı Verilmesi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement