Helvacı'da Spor Bir Tutku - Son Dakika
Yerel

Helvacı'da Spor Bir Tutku

Helvacı\'da Spor Bir Tutku

İzmir'in Aliağa İlçesine Bağlı Helvacı Beldesi'nde Yaşayan Vatandaşlar Yapılan Yatırımlarla Günün Her Saati Spor Yapıyor.

30.04.2008 10:29

İzmir'in Aliağa İlçesine bağlı Helvacı Beldesi'nde yaşayan vatandaşlar yapılan yatırımlarla günün her saati spor yapıyor.

İki dönemdir Helvacı Beldesi Belediye Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Şengül, Helvacı halkının sosyalleşmesi için projeler geliştirdiğini söyleyerek; "Bizim görevimiz vatandaşa her türlü hizmeti vermek, bir önceki dönemim de mevcut futbol sahasını çimlendirmiş gençlerimizi spora yöneltmiştim. Bu dönemde de halı saha yaptım yanına da spor alanı yaptım, genci yaşlısı herkes buradan faydalanabiliyor" dedi. Soyunma odaları ve duşlarının son derece kullanışlı olduğu gözlenen sahalarda Helvacılı 100 genç eğitim görüyor. Amatör lig 2. grupta mücadele eden bir futbol takımı da bulunan Helvacı Beldesi Futbol Takımı'ndan Fenerbahçe'ye kaleci gönderdiklerini belirten Başkan Şengül; "Fenerbahçe'ye gönderdiğimiz kaleci Necati Yılmaz şuan da Karşıyaka A Takımında ikinci kaleci. Sadece Fenerbahçe'ye değil Galatasaray ve Vestel Manisaspora da futbolcu gönderdik" şeklinde konuştu. Çok yakında çok amaçlı kullanılacak bir tesisin de temellerini atacağını belirten Hüseyin Şengül, Helvacı Halkının spordan sonra kültür ve sanatla da iç içe olmasını arzuladığını sözlerine ekledi.

(CU-YK) 30.04.2008 10:05 TSİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Helvacı'da Spor Bir Tutku - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement