Battalgazi Kaymakamı Savar göreve başladı - Son Dakika

Battalgazi Kaymakamı Savar göreve başladı

06.09.2022 17:40
Battalgazi Kaymakamı Savar göreve başladı

Malatya'nın Battalgazi ilçesi Kaymakamlığına atanan Erkan Savar, yeni çalışma yeri Battalgazi'de göreve başladı.

Malatya'nın Battalgazi ilçesi Kaymakamlığına atanan Erkan Savar, yeni çalışma yeri Battalgazi'de göreve başladı.

Battalgazi Kaymakamı Abdul Kadir Duran'ın Hatay Payas Kaymakamlığına atanmasıyla Malatya Battalgazi Kaymakamlığına Van Muradiye Kaymakamı Erkan Savar, son kaymakamlar kararnamesi ile atanmıştı.

Aslen Bingöl'ün Genç ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Kaymakam Erkan Savar, ilk ve orta öğrenimini Diyarbakır da tamamladıktan sonra, Malatya İnönü Üniversitesi Kamu yönetimi bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Maliye Bakanlığı Milli Emlak Uzman Yardımcısı ve vergi müfettişliği görevlerinde bulunduktan sonra 2009 yılında yapılan Kaymakamlık sınavını kazanarak mesleğe intisap eden Savar, Kaymakam adaylığı süresince çeşitli il ve ilçelerde görev aldı. Savar, bir yıl süre ile İngiltere'de dil eğitimi aldı. 2013 -2016 yıllarında Çankırı'nın Korgun ilçesinde, 2016-2018 yılları arasında Malatya'nın Pütürge ilçesinde, 2018- 2019 yılları arasında Siirt'in Tillo ilçesinde, 2019-2022 yılları arasında Van Muradiye ilçesinde görev yapan Savar, Cumhurbaşkanlığının 11 Ağustos 2022 tarihli atama kararı ile Malatya'nın Battalgazi ilçesi Kaymakamlığına atanmıştı. - MALATYA

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Battalgazi Kaymakamı Savar göreve başladı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement