Mehmet Şakiroğlu, Duygularımız, Aşk, Öfke ve Mutluluğu Anlattı - Son Dakika

Mehmet Şakiroğlu, Duygularımız, Aşk, Öfke ve Mutluluğu Anlattı

31.03.2015 09:39
Mehmet Şakiroğlu, Duygularımız, Aşk, Öfke ve Mutluluğu Anlattı

Nazilli Belediyesi 6. Kültür Sanat ve Edebiyat Festivalinin ilk gün konuklarından Klinik Psikolog Yrd. Doç. Dr. Mehmet Şakiroğlu izleyenlerine “Duygularımız, Aşk, Öfke ve Mutluluk”u anlattı.

Nazilli Belediyesi 6. Kültür Sanat ve Edebiyat Festivalinin ilk gün konuklarından Klinik Psikolog Yrd. Doç. Dr. Mehmet Şakiroğlu izleyenlerine "Duygularımız, Aşk, Öfke ve Mutluluk"u anlattı.

15 Temmuz 1977 yılında Muğla ilinde dünyaya gelen Mehmet Şakiroğlu, Aydınlı bir babayla Balıkesirli bir annenin oğludur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunudur. Aynı bölümde klinik psikoloji yüksek lisansını tamamlamış ve doktor ünvanını almıştır. 2002-2012 yılları arasında ODTÜ Psikoloji Bölümü'nde öğretim elemanı olarak çalışmıştır. Stres, kaygı, depresyon, afet psikolojisi, mutluluk gibi konularda birçok kongre bildirisi makale ve kitapları bulunmaktadır. Alanında birçok ödüle layık görülen Şakiroğlu, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Emniyet Müdürlükleri, Adalet Akademisi ve benzeri kurumlara stres, motivasyon, başarı, kaygı ve öfke kontrolü konulu eğitimler vermektedir. 2008-2010 yılları arasında TRT Ankara Radyosunda dış yapımcı ve sunucu olarak 200'ün üzerinde program yapmış, halen Radyo ODTÜ'de "Benden Hoşlanıyorum" isimli psikoloji içerikli bir program sunmaktadır. Kanal D "Doktorum" ile TRT'de "Günlük Rehber" programlarına düzenli konuk olarak katılmakta, Gülben, Çalar Saat, Bugün, Erken Baskı, Derya'nın Dünyası gibi daha birçok televizyon programında yer almaktadır. 2008 yılında yazdığı "Mutsuzluğa Mahkümuz" isimli kitap 3, 2012 yılında yazdığı "Öfke (Öfkeyi Olumlu Kullanmak)" isimli kitap 6 baskı yapmıştır. 2013 yılında yazdığı "Aşkın Psikolojisi" isimli kitapla aşkı fiziksel, psikoloji ve sosyal açıdan ele almıştır. Mizah yeteneği ve gitar çalmaktaki ustalığı ile de tanınan Şakiroğlu, hastanelerin psikiyatri kliniklerinde 5 yıllık çalışma deneyimine ilaveten ODTÜ Psikoloji Bölümü kliniğinde 2005 yılından beri hasta görmekte ve halen öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Terapist kimliğinin yanı sıra, deprem psikolojisi ile deneysel, varoluşçu felsefe konusunda teorik çalışmalar yapmıştır.

Bilimsel bilgiyi gündelik dilde ifade etme konusundaki ustalığı, konuya hakimiyeti ve hitabet yeteneğindeki ustalığı ile kısa sürede halkın takdirini kazanan Şakiroğlu Nazilli Belediyesi 6. Kültür Sanat ve Edebiyat Festivalinde izleyenlerine Duygularımız, Aşk, Öfke ve Mutluluğu anlatarak soruları cevaplandırdı. Şakiroğlu'na sunumu sonrasında Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Akkaya katılım ve izleyenlere verdiği değerli bilgilerinden dolayı teşekkür ederek bir buket çiçek ile Nazilli Belediyesi tarafından hazırlanan uzun yaşam paketini hediye etti. - AYDIN

YORUMLAR
500
Marmaris'te bir anda denizde beliren köpekbalığı korku yarattı! Vatandaşlar kafasına paspasla vurarak bölgeden uzaklaştırdı Marmaris'te bir anda denizde beliren köpekbalığı korku yarattı! Vatandaşlar kafasına paspasla vurarak bölgeden uzaklaştırdı Son dakika... Datça'da uyuşturucu operasyonunda 4 şüpheli yakalandı Son dakika... Datça'da uyuşturucu operasyonunda 4 şüpheli yakalandı Büyükşehir yaz kurslarına vatandaştan yoğun ilgi Büyükşehir yaz kurslarına vatandaştan yoğun ilgi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Mehmet Şakiroğlu, Duygularımız, Aşk, Öfke ve Mutluluğu Anlattı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement