Pençe-Kilit şehidinin vasiyeti yürekleri dağladı: Bir Afrika ülkesine su kuyusu açtırın - Son Dakika
Yerel

Pençe-Kilit şehidinin vasiyeti yürekleri dağladı: Bir Afrika ülkesine su kuyusu açtırın

Pençe-Kilit operasyonunda şehit düşen Kahramanmaraşlı Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz, şehit olmadan 3 gün önce vasiyetini söylediği video ortaya çıktı. Videoda Horoz'un, ''Burhan beni rüyasında görmüş. Şehit oluyormuşum. Eğer ben şehit olursam bir Afrika ülkesine su kuyusu açtırmanızı rica ediyorum sizden. Allah hepimizin yardımcısı olsun.'' dediği görüldü.

21.06.2024 22:14  Güncelleme: 23:13

Pençe-Kilit operasyonunda şehit düşen Kahramanmaraşlı Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz'un, şehit olursa bir Afrika ülkesine su kuyusu açtırmasını istediği görüntüleri ortaya çıktı.

ŞEHİDİMİZİN VASİYETİ ORTAYA ÇIKTI

Pençe Kilit operasyon bölgesinde dün yapılan arama tarama faaliyeti sırasında terör örgütü mensupları ile girilen temasta Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz şehit düştü. Şehidin acı haberi Kahramanmaraş'taki ailesine ulaştırıldı. Şehadet haberinin ardından şehidin vasiyeti de ortaya çıktı.

Pençe-Kilit şehidinin vasiyeti yürekleri dağladı: Bir Afrika ülkesine su kuyusu açtırın
Şehit Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz

"ŞEHİT OLURSAM BİR AFRİKA ÜLKESİNE SU KUYUSU AÇTIRIN"

Arkadaşları tarafından şehit olmadan 3 gün önce kaydedilen görüntülerde Şehit Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz, "Volkan" isimli arkadaşının rüyasında kendisini şehit olarak gördüğünü anlattı. Şehidin ise, "Burhan beni rüyasında görmüş. Şehit oluyormuşum. Eğer ben şehit olursam bir Afrika ülkesine su kuyusu açtırmanızı rica ediyorum sizden. Allah hepimizin yardımcısı olsun" dediği öğrenildi.

Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz, yarın öğle namazına müteakip Onkişubat ilçesi Hasancıklı Mahalle Mezarlığı'nda düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlanacak.

Pençe-Kilit şehidinin vasiyeti yürekleri dağladı: Bir Afrika ülkesine su kuyusu açtırın
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Pençe-Kilit şehidinin vasiyeti yürekleri dağladı: Bir Afrika ülkesine su kuyusu açtırın - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (8)

 • Salih Karadayı: Allah gani gani rahmet eylesin mekami cennet olur inşallah inşallah vasiyeti yerine gelir 74 0 Yanıtla
 • Şirin Gül: İnşallah kardesim Afrika'ya SU kuyusu açılır inşallah Sen nurlar içinde uyu?? 27 0 Yanıtla
 • Alparslan: uzun süre görev yaptım vasiyetlwre de hep şaşırdım aslında bir okul yaptırın bir kuyu actirin gbi .. ama neden Kerkük Türkiye'nin olsun Musul biE baglansin kan döktüğümüz kuzey ırak turkiye Cumhuriyeti'nin topraklarin da yer alsın gbi Doğu Türkistan da türklere destek olunsun gbi büyük vasiyetler hiç görmedim keşke böle olsa uygulayıcılar napar die hep düşündüm.. Allah mekanını cennet etsin insallah 7 14 Yanıtla
 • Kaho Kroyf: kendi ülkesini düşünmemiş Afrika ülkesini mi düşünmüş yine bir garip haber 1 13 Yanıtla
  Ahmet Yildiz: Canını vermiş daha ne yapsın 6 0
 • Yusuf Miral: allahım rahmet etsin peygamberimize komşu eylesin. 10 0 Yanıtla
 • BORAN ET: Benimle iletişime geçermisiniz. Ben onun adına kuyu açtırmak istiyorum. 10 0 Yanıtla
 • mehmet akbaş: Sadece insan uluslararası yardım derneği tarafından Uganda’da şehidimiz adına su kuyusu çalışması başlatıldı.10 gün sonra açılışı yapılıp ailesi ile paylaşılacaktır 3 0 Yanıtla

Advertisement