Beyaz gelinliği giyen Tatlıca Şelaleleri ziyaretçilerine görsel şölen sunuyor - Son Dakika

Beyaz gelinliği giyen Tatlıca Şelaleleri ziyaretçilerine görsel şölen sunuyor

31.01.2022 15:22

- Beyaz gelinliği giyen Tatlıca Şelaleleri ziyaretçilerine görsel şölen sunuyor Sinop'un Erfelek ilçesinde iki ormanın birleştiği derin vadi içerisinden akan irili ufaklı 28 şelaleden oluşan Erfelek Tatlıca Şelaleleri, beyaz örtüsüyle ziyaretçilerini adeta büyülüyor.

- Beyaz gelinliği giyen Tatlıca Şelaleleri ziyaretçilerine görsel şölen sunuyor

SİNOP - Sinop'un Erfelek ilçesinde iki ormanın birleştiği derin vadi içerisinden akan irili ufaklı 28 şelaleden oluşan Erfelek Tatlıca Şelaleleri, beyaz örtüsüyle ziyaretçilerini adeta büyülüyor. 720 dekarlık alana sahip olan Erfelek Tatlıca Şelaleleri, beyaz örtüsüyle de ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Bünyesinde bir kilometrelik iki farklı yürüyüş parkurunu bulunduran tabiat parkı, alabalık, kestane kargası, baykuş, ördek türleri, sincap, sansar, gelincik, tavşan ve karaca gibi yaban hayvanlarına da ev sahipliği yapıyor. Yaz ve bahar mevsiminde binlerce ziyaretçiyi ağırlayan şelale, kar yağışıyla beyaz örtüye büründü. Şelaleyi ziyaret eden vatandaşlar, beyaz örtü altında fotoğraf çektirerek, bölgede yaşayan ördekleri besledi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Erfelek Tatlıca Şelaleleri işletmecisi Ömer Bozkurt; " Erfelek Takım Tatlıca şelaleleri 2011 yılında tabiat parkı ilan edilmiş 28 adet takım şelalelerinden oluşan tek takım şelaleleridir. Sinop ilinin de en önemli turizm noktalarından bir tanesidir. Faaliyet olarak rafting, fotoğrafçılık, dağcılık ve gezi yapılabilmektedir. Aynı zamanda piknik sahalarımız mevcuttur. Özellikle çevre illerden gelen turistlere hizmet vermekteyiz. Rakamsal olarak pandemi öncesi 280 bin ziyaretçiye ulaştık. 2016 yılında 178 bin, 2017 yılında 186 bin, 2019 yılında 202 bin ve en son pandemi dolayısıyla 130 binlerde kaldık. Geçen senede malum olduğu üzere sel felaketi sonrasında 80 bin ziyaretçiyle 12 Ağustos'ta kapatmak zorunda kaldık. Şuan tabiat parkımızda sel felaketinin getirdiği sorunları çözmekle uğraşmaktayız. Bu konuda bizimle ilgilenen sayın milletvekilimiz Nazım Maviş'e, sayın valimize, sayın il başkanımıza ve Erfelek ilçe başkanı ve belediye başkanına çok teşekkür ederiz. Umarız bu sezona tesisimiz hizmete açacağız. Vatandaşın buraya çok ilgisi var. Burası için Sinop'un Lokomotifi diyebilirim. İnsanlar bazen buraya kadar geliyor merkeze bile inmiyor. " dedi.

YORUMLAR
500
Son dakika haber... İnebolu'da Sel: Taşan Çay Köprüyü Yıktı Son dakika haber... İnebolu'da Sel: Taşan Çay Köprüyü Yıktı Son dakika haberleri: Sel felaketinin yaşandığı Ayancık ilçesinde film festivali düzenlendi Son dakika haberleri: Sel felaketinin yaşandığı Ayancık ilçesinde film festivali düzenlendi Son dakika... Sel teyakkuzu: 3 köy boşaltıldı, 25 kişi yurda yerleştirildi Son dakika... Sel teyakkuzu: 3 köy boşaltıldı, 25 kişi yurda yerleştirildi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Beyaz gelinliği giyen Tatlıca Şelaleleri ziyaretçilerine görsel şölen sunuyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement