TZOB Genel Başkanı Bayraktar, Kuyucak ve Buharkent Oda Binaları Açıldı - Son Dakika
Yerel

TZOB Genel Başkanı Bayraktar, Kuyucak ve Buharkent Oda Binaları Açıldı

TZOB Genel Başkanı Bayraktar, Kuyucak ve Buharkent Oda Binaları Açıldı

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarım sektörünün Türkiye'nin ve Türk insanının zenginliğine GSMH yaptığı katkının daha da büyüyerek artacağını söyledi.

27.10.2014 20:13  Güncelleme: 23:24

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarım sektörünün Türkiye'nin ve Türk insanının zenginliğine GSMH yaptığı katkının daha da büyüyerek artacağını belirtti.

Kuyucak ve Buharkent ziraat odaları yeni bina açılışlarına AK Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, Kuyucak Kaymakamı Alp Arslan, Buharkent Kaymakamı Cemil Öztürk, Kuyucak Belediye Başkanı Mehmet Erol, Kuyucak Ziraat Odası Başkanı Kemal Emir, Buharkent Ziraat Odası Başkanı Naim Özdamar ile ziraat odası başkanları ve davetliler katıldı.

Türk tarımının doğal afetler nedeniyle bu sezonu kötü geçirdiğini kaydeden TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımın geleceğin en önemli sektörlerinden birisi olacağını söyledi. Bayraktar, "Önümüzdeki süreçte herkes kabul etmeli. Dünyada enerji, gıda ve su bunlar çok önemli sektörler. Bu ülke için ne yapılması gerekiyorsa ona göre çalışıyoruz. Birinci önceliğimiz çiftçinin desteklenmesi ama önceliğimiz verimli arazilerimiz korumak. Ülkemizin gıda güvenliği ve Türk tarımının geleceği açısından tarım arazilerinin yapılaşma en büyük tehlike. Yapısal ve girdi maliyetlerinin yüksekliği ve örgütlenme eksikliği. Hasat döneminde üreticinin ürünü stoklayacak kuruluşlara ihtiyaç var. Her şeyi devletten beklemeyelim. Üretici birlikleri güçlü olursa üreticimiz pazarlama sorununu daha az yaşar. Tarım sektörü Türkiye'nin ve Türk insanının zenginliğine GSMH yaptığı katkıya daha büyük katkı sağlayacak. Ama burada her şeyi devletten bekleme anlayışı içerisinde olmamamız lazım. Türk tarımının bu ülkenin zenginliğine katkıda bulunması için geliştirmemiz lazım" şeklinde konuştu.

'HESABINI VEREMEYİZ'

TZOB'ne üye odaların yüzde 80'i kendi oda binasına kavuştuğunu ve oda başkanlarının makine parklarını da kurduklarını aktaran Bayraktar, "Odalarımız çiftçimize sahip çıkmak için ürün işleme tesisi kuruyorlar. 200'e yakın TKDK projeyi hayata geçiyorlar. Yeter mi bu yetmez hizmetlerimizi artırarak devam etmeliyiz. Odalarımız alın teri olarak gelen paraları çiftçimize hizmet olarak çeviremezsek bunun hesabını veremeyiz" dedi. - AYDIN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel TZOB Genel Başkanı Bayraktar, Kuyucak ve Buharkent Oda Binaları Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement