Son dakika 24 Ekim haberleri, 24 Ekim son dakika, son dakika 24 Ekim

Son Dakika 24 Ekim Haberleri

 • Edirne'de Doktor ve Sağlık Çalışanını Tehdit Eden Şahıs Hakkında Dava Açıldı
  25 Kas Edirne'de Doktor ve Sağlık Çalışanını Tehdit Eden Şahıs Hakkında Dava Açıldı

  Edirne'de hasta yakınıyla birlikte hastaneye giden Rifat Kuş, doktor ve sağlık çalışanını tabanca ile tehdit etti. Kuş hakkında 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İlk duruşmada tutuklu sanık Kuş, doktor ve sağlık çalışanından helallik istedi.

 • Edirne'de doktor ve sağlık çalışanını silahla tehdit eden sanığın yargılanmasına başlandı
  23 Kas Edirne'de doktor ve sağlık çalışanını silahla tehdit eden sanığın yargılanmasına başlandı

  Edirne'de bir hastanede yaşanan olayda doktor ve sağlık çalışanını silahla tehdit ettiği iddia edilen sanığın yargılanmasına başlandı. Sanık, duruşmada yaptığı hareketin doğru olmadığını belirterek özür diledi. Doktor ve sağlık çalışanı ise şikayetçi olduklarını ifade etti.

 • Kocaeli'de Uyuşturucu Ticareti Davasında Sanık, Hakime Amcayı Sordu
  21 Kas Kocaeli'de Uyuşturucu Ticareti Davasında Sanık, Hakime Amcayı Sordu

  Kocaeli'de uyuşturucu madde ticareti suçundan yargılanan sanık, hakim mesajlarındaki 'amca'yı sordu. Sanık, metamfetamine amca dediklerini ifade etti. Olayla ilgili duruşma görüldü ve sanığın tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

 • Filistin'e Destek Gösterileri Batılı Liderlerde Panik Yarattı
  21 Kas Filistin'e Destek Gösterileri Batılı Liderlerde Panik Yarattı

  Fransa Filistin Dayanışma Derneği (AFPS) Onursal Başkanı Taoufiq Tahani, tüm dünyada devam eden Filistin'e destek gösterilerinin, 7 Ekim sonrası İsrail'e 'koşulsuz destek' veren Batılı liderler arasında panik yaratarak onları daha temkinli olmaya ittiğini söyledi. Tahani, İsrail'in yıllardır Filistinlilere yaptığı zulmün bir sonucu olarak görülmesi gerektiğini vurguladı. Gazze'ye yönelik saldırıların şiddeti İsrail'in 'soykırım niyetini' ortaya koyuyor. Tahani, Batılı liderlerin İsrail'e destek açıklamalarında daha temkinli olmaya ittiği yorumunu yaptı.

 • Birleşmiş Milletler ne zaman kuruldu? Birleşmiş Milletler ülkeleri neler?
  21 Kas Birleşmiş Milletler ne zaman kuruldu? Birleşmiş Milletler ülkeleri neler?

  Birleşmiş Milletler (BM), 1945 yılında II. Dünya Savaşı'nın sonunda kurulan uluslararası bir örgüttür. BM'nin ana hedefleri arasında dünya barışını korumak, insan haklarını teşvik etmek ve sosyal ilerlemeyi desteklemek yer alır. Peki, Birleşmiş Milletler ne zaman kuruldu? Birleşmiş Milletler ülkeleri neler? İşte detaylar...

 • Erzurum'da Eşini Öldüren Adam 20 Yıl Hapis Cezası Aldı
  17 Kas Erzurum'da Eşini Öldüren Adam 20 Yıl Hapis Cezası Aldı

  Erzurum'da 20 yıllık eşi Yasemin Sarıyıldız'ı 11 el ateş ederek öldüren Ezalettin Sarıyıldız, haksız tahrik ve takdiri indirim ile birlikte 20 yıl hapis cezasıyla cezalandırıldı. Yasemin Sarıyıldız'ın babası ise adaletin yerini bulmasını ve daha ağır bir ceza verilmesini istedi.

 • İnternet Sitesi Aracılığıyla Dolandırıldı: 55 Bin TL'lik Cep Telefonu Kaçak ve Kullanılmış Çıktı
  17 Kas İnternet Sitesi Aracılığıyla Dolandırıldı: 55 Bin TL'lik Cep Telefonu Kaçak ve Kullanılmış Çıktı

  Zonguldak'ta bir internet sitesinin yönlendirmesiyle satın aldığı cep telefonunun kaçak ve kullanılmış çıkan E.Ö., paramı geri alamadığını belirterek dolandırıldığını söyledi. E.Ö., aracı site, e-ticaret sayfası ve kargoyu teslim alan yetkililerden şikayetçi oldu.

 • Kenya Meclisi, Haiti'ye polis gönderilmesini onayladı
  16 Kas Kenya Meclisi, Haiti'ye polis gönderilmesini onayladı

  Kenya Meclisi, Haiti'deki şiddet olayları nedeniyle polis gönderilmesine ilişkin karar tasarısını onayladı. Hükümetin talebiyle sunulan öneri, İdare İç ve Güvenlik Komitesi tarafından Kenya Meclisi'ne sunulmuş ve kabul edilmiştir. Muhalefet partisi milletvekilleri ise tasarının anayasaya aykırı olduğunu savunarak karara itiraz etmiştir. Kenya polisinin Haiti'deki masraflarının Birleşmiş Milletler tarafından karşılanacağı belirtilmiştir. Haiti'deki kaos ve şiddet olaylarını durdurmayı amaçlayan BMGK destekli misyona muhalif siyasetçi Ekuru Aukot itiraz etmiş ve mahkemeye başvurmuştur. Haiti'deki toplumsal huzursuzluk, suikast, deprem, enflasyon, kolera vakaları ve çatışmalar nedeniyle derinleşmiştir.

 • Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Gazze konusunda çelişkili siyaseti nedeniyle eleştiriliyor
  14 Kas Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Gazze konusunda çelişkili siyaseti nedeniyle eleştiriliyor

  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Gazze konusunda bir yandan "İsrail'e koşulsuz destek", diğer yandan "ateşkes" açıklamaları yapması, eleştirilere neden oluyor.

 • Galatasaray-Bayern Münih Maçında Bilet Dolandırıcılığına Dava Açıldı
  14 Kas Galatasaray-Bayern Münih Maçında Bilet Dolandırıcılığına Dava Açıldı

  Galatasaray-Bayern Münih futbol maçında başkasına ait passolig kartıyla bileti olmayan birçok kişiyi ücret karşılığında stadyuma sokan şüpheliye dava açıldı. İddianamede şüphelinin 6 yıl 3 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

 • Ateşkes, soykırım, apartheid: Tartışmaların odağındaki kavramlar uluslararası hukukta nasıl tanımlanıyor?
  13 Kas Ateşkes, soykırım, apartheid: Tartışmaların odağındaki kavramlar uluslararası hukukta nasıl tanımlanıyor?

  İsrail-Hamas savaşı ve Gazze'nin İsrail tarafından aralıksız bombalanması, uluslararası hukukta birçok kavramın da tartışılmasını beraberinde getirdi.

 • Elazığ'da silahlı saldırı şüphelisi tutuklandı
  12 Kas Elazığ'da silahlı saldırı şüphelisi tutuklandı

  Elazığ'da bir kişiyi silahla yaraladığı iddiasıyla aranan zanlı, polisin düzenlediği operasyon sonucu gözaltına alındı. Zanlının ayrıca uyuşturucu madde ticareti suçundan 18 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu belirlendi.

 • Erdoğan'ın Avukatı İnal'ın CHP'li Kılıç Hakkındaki Şikayeti İki Günde Davaya Dönüştü
  10 Kas Erdoğan'ın Avukatı İnal'ın CHP'li Kılıç Hakkındaki Şikayeti İki Günde Davaya Dönüştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Mustafa Doğan İnal, CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç hakkında “kişilik haklarını ihlal ettiği, manevi bütünlüğünün saldırıda bulunduğu ve kendisine itibar suikastı uyguladığı” iddiasıyla açtığı 250 bin liralık tazminat davası 2 gün içinde incelenerek kabul edildi. Kılıç, “yargıda rüşvet skandalında” adı geçen İnal’ın Uğur Mumcu davasında suikast sanığı

 • Kenya, Haiti'ye polis gücü göndermeyeceğini açıkladı
  10 Kas Kenya, Haiti'ye polis gücü göndermeyeceğini açıkladı

  Kenya İçişleri Bakanı, Haiti'deki şiddet olaylarını durdurmak için polis gücü göndermeyeceklerini belirtti. Bakan, Kenya polisinin yeterli eğitim ve destek almadığı sürece Haiti'ye gönderilmeyeceğini bildirdi. Haiti'deki kaos ve şiddet olaylarını durdurmayı amaçlayan BM destekli misyon için 1000 polis gönderme planına muhalif siyasetçi itiraz etmiş ve mahkemeye başvurmuştu.

 • İspanya'da Katalanlara af getirilmesi koşuluyla azınlık koalisyon hükümeti kuruluyor
  09 Kas İspanya'da Katalanlara af getirilmesi koşuluyla azınlık koalisyon hükümeti kuruluyor

  İspanya'da yapılan erken genel seçimlerin ardından ayrılıkçı Katalanlara af getirilmesi koşuluyla, Sosyalist İşçi Partisi (PSOE) ve sol görüşlü küçük partilerin ittifakından oluşan Sumar, azınlık koalisyon hükümeti kurulması için diğer partilerle anlaşma sağladı. PSOE lideri Pedro Sanchez'in gelecek hafta meclisten güvenoyu istemesi bekleniyor. PSOE, Katalonya'daki ayrılıkçı siyasetçilere af getirilmesi karşılığında diğer siyasi partilerle anlaşmalarını tamamladı. Bu anlaşma, Katalonya'nın siyasi geleceğine katkıda bulunacak yeni bir dönemin başlamasını hedefliyor.

 • Malatyalı kuaför dünya şampiyonu oldu
  09 Kas Malatyalı kuaför dünya şampiyonu oldu

  Malatya'da yaşayan kuaför Şener Eroğlu, Global Fashion Progress (GFB) şampiyonasında dünya şampiyonu oldu. Depremzede olan Eroğlu, zorluklara rağmen başarısını sürdürdü.

 • İstanbul'da kişisel veri satan şebekeye operasyon: 11 kişi yakalandı
  09 Kas İstanbul'da kişisel veri satan şebekeye operasyon: 11 kişi yakalandı

  İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda, dijital platformda kurulan 'Wesd Team Global' isimli gruptan kişisel verileri sattıkları belirlenen 14 kişiden 11'i yakalandı. Şüphelilerin, Telegram grubu üzerinden kimlik, adres, iletişim, sağlık, eğitim, tapu gibi verileri ücret karşılığında sattığı tespit edildi. Operasyon sonucunda birçok dijital materyale el konuldu ve şüpheliler adli makamlara sevk edildi.

 • Ataşehir'de Uyuşturucu Madde İmalatı Yapılan Adrese Operasyon
  09 Kas Ataşehir'de Uyuşturucu Madde İmalatı Yapılan Adrese Operasyon

  Ataşehir'de yapılan bir operasyonda, uyuşturucu madde imalatı yapılan bir adreste kuş kümesleri ile gizlenmiş saksılarda uyuşturucu madde bulundu. Operasyonda bir şüpheli yakalandı ve adli makamlarca adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

 • ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Çinli mevkidaşıyla görüşmek istiyor
  08 Kas ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Çinli mevkidaşıyla görüşmek istiyor

  ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Güneydoğu Asya Uluslar Birliği'nin (ASEAN) Genişletilmiş Savunma Bakanları toplantısında Çinli mevkidaşıyla görüşmek istediğini belirtti. Çin Savunma Bakanı Li Şangfu'nun görevden alınmasının ardından savunma bakanlığı makamının boşta olması nedeniyle Çin'in heyet başkanının kim olacağı henüz bilinmiyor. ABD ile Çin arasındaki askeri diyalogun kopuşu ise uzun süredir devam ediyor.

 • Samsun'da öğrenciler zehirlendi, yemek firmasına ceza
  08 Kas Samsun'da öğrenciler zehirlendi, yemek firmasına ceza

  Samsun'un 19 Mayıs ilçesindeki bir yemek firması, 82 üniversite öğrencisinin zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvurmasının ardından 'numuneleri saklamadığı' gerekçesiyle 18 bin 449 lira ceza aldı.

 • Dezenformasyonla Mücadele Merkezi 98. Sayısını Yayımladı
  08 Kas Dezenformasyonla Mücadele Merkezi 98. Sayısını Yayımladı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Dezenformasyon Bülteni'nin 98. sayısında Filistin'e ayrılan bölümde, İsrail Ordu Sözcüsünün FOX News'te yaptığı iddiaların doğru olmadığı belirtildi. Bülten, İsrail güçlerinin Şifa Hastanesi saldırısında sivilleri hedef aldığını, İsrail tarafından kanıtlanamayan iddiaların manipülasyon olduğunu ve sosyal medyada dolaşan görüntülerin gerçekliklerini yitirdiğini açıkladı.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı: Teşviklerde Siyasi Değerlendirme Yapılmıyor
  08 Kas Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı: Teşviklerde Siyasi Değerlendirme Yapılmıyor

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, teşvik uygulamaları kapsamında şirketlerin hissedarlarının kimliklerinden bağımsız olarak yatırımların ülkeye kazandıracağı katma değerin dikkate alındığını ve siyasi değerlendirme yapılmadığını bildirdi. Bakanlık, bazı mesnetsiz iddiaların TBMM Genel Kurulu'nda dile getirildiğini belirtti ve yatırım teşvik belgesine ilişkin detayları açıkladı.

 • İşçi Partisi Milletvekili İstifa Etti
  08 Kas İşçi Partisi Milletvekili İstifa Etti

  İngiltere'de İşçi Partisi milletvekili Imran Hussain, parti lideri Keir Starmer'ın İsrail-Filistin çatışmaları konusundaki açıklamaları ve Gazze'de ateşkes karşıtı söylemleri nedeniyle görevinden istifa etti. Hussain, istifa mektubunda Gazze'deki insani krize farklı bir bakış açısı olduğunu belirtti ve ateşkes çağrısı yapılması gerektiğini vurguladı. İşçi Partisi'nden belediye meclis üyelerinin de istifa ettiği belirtildi.

 • İsrail BM Genel Sekreteri'ni ahlaki olarak suçladı
  07 Kas İsrail BM Genel Sekreteri'ni ahlaki olarak suçladı

  İsrail'in BM Daimi Temsilcisi Gilad Erdan, Gazze'deki çocuk ölümleriyle ilgili açıklama yapan BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'i ahlaki olarak suçladı. Erdan, Guterres'in Gazze'deki son durum hakkındaki basın toplantısını eleştirerek, BM Genel Sekreteri'nin İsrail'in güneyindeki çocuk mezarlarıyla ilgili hiçbir şey söylemediğini belirtti. Erdan, Guterres'in ahlak pusulasını kaybettiğini ve BM genel sekreterliği görevinde bir dakika daha kalmasının mümkün olmadığını ifade etti.

 • Marmarabirlik Ortaklarına 137 Milyon TL Ödeme Yapacak
  06 Kas Marmarabirlik Ortaklarına 137 Milyon TL Ödeme Yapacak

  Marmarabirlik, 10 Kasım 2023 Cuma günü ortaklarına 137 milyon lira ödeme yapacak. 2023-2024 ürün alım kampanyası kapsamında bugüne kadar 4.600 ton ürün alımı gerçekleştiren Marmarabirlik, üreticilerin teslim ettikleri ürün bedelinin yüzde 50'sini ödeyecek. Ortaklar, ödemelerini Ziraat Bankası ATM'lerinden alabilecekler.

 • İlhan Ayverdi, İzmir Kız Lisesi'nde anıldı
  06 Kas İlhan Ayverdi, İzmir Kız Lisesi'nde anıldı

  Dil bilimci ve edebiyat öğretmeni İlhan Ayverdi, vefatının 14. yılında İzmir Kız Lisesi'nde düzenlenen programla anıldı. Programda Ayverdi'nin hayatı ve çalışmaları hakkında bilgiler verildi ve okulda Hatıra Köşesi açıldı.

 • Fair Finansman AŞ'ye Faaliyet İzni Verildi
  04 Kas Fair Finansman AŞ'ye Faaliyet İzni Verildi

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Fair Finansman AŞ'nin faaliyet iznine ilişkin kurul kararını Resmi Gazete'de yayımladı. Kurul kararına göre, Fair Finansman AŞ'ye 16 Mart'ta çıkarılan kuruluş izninin ardından ilgili kanun ve yönetmelik çerçevesinde faaliyet izni verildi.

 • Kosova'daki Trepça madenindeki açlık grevi sona erdi
  03 Kas Kosova'daki Trepça madenindeki açlık grevi sona erdi

  Kosova'nın kuzeyindeki Trepça madeninde çalışan işçilerin maaşlarının zamanında yatırılması ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi talebiyle başlattıkları açlık grevi sona erdi. Trepça Madencileri Sendikası temsilcileri, Ekonomi Bakanlığı ve iktidar partisinden temsilcilerle anlaşmaya varıldığını ve grevi sonlandırdıklarını açıkladı. Trepça, eski Yugoslavya'nın en büyük şirketleri arasında yer alıyor ancak ekonomik zorluklarla karşı karşıya kalıyor.

 • Edirne Belediye Başkanı Pazartesi Pazarı'nı satmaktan vazgeçti
  02 Kas Edirne Belediye Başkanı Pazartesi Pazarı'nı satmaktan vazgeçti

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Yunan ve Bulgar turistlerin de sıkça alışveriş yaptığı pazaryeri ile yanındaki 3 parsel taşınmazı satmaktan vazgeçtiğini açıkladı. Gürkan, satışın önümüzdeki dönemde değerlendirileceğini belirtti.

 • Brezilya, organize suçla mücadele kapsamında güvenliği artırmak için asker konuşlandıracak
  02 Kas Brezilya, organize suçla mücadele kapsamında güvenliği artırmak için asker konuşlandıracak

  Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva, organize suçla mücadele kapsamında havaalanı, liman ve sınırlarda asker konuşlandırılacağını duyurdu. Karar kapsamında Rio de Janeiro ve Sao Paulo'daki havaalanları ile bazı limanlara 3 bin 600 ordu mensubu sevk edilecek. Bu karar, Devlet Başkanı Lula da Silva'nın göreve gelmesinden bu yana geliştirilen bir planın parçasıdır ve polis güçleri, yerel yetkililer ve kamu güvenliği uzmanlarıyla yapılan istişareler sonucunda alınmıştır.

 • Diyarbakır'da İşitme Engelli Sporculara Türk İşaret Dili Eğitimi
  02 Kas Diyarbakır'da İşitme Engelli Sporculara Türk İşaret Dili Eğitimi

  Diyarbakır'da Judo İl Temsilcisi Osman Gökçül ve antrenörleri Ramazan Parıldar ve Cihan Özkaya, Yenişehir Gençlik Merkezi Spor Kompleksi'ne başvuran işitme engelli sporcularla iletişim kurabilmek için Türk işaret dilini öğrendi. Antrenörlerin eğittiği 6 işitme engelli sporcudan 3'ü Türkiye İşitme Engelliler Judo Şampiyonası'nda derece elde etti. Sporcular, 2024 İşitme Engelliler Dünya Judo Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek.

 • Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: Fransa'nın ideolojik eylemleri istikrarsızlığa yol açıyor
  02 Kas Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: Fransa'nın ideolojik eylemleri istikrarsızlığa yol açıyor

  Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Fransa'nın ideolojik eylemlerinin bazı ülkelerde ve dünyadaki bölgelerde durumun istikrarsızlaşmasına yol açtığını belirtti. Zaharova, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un terör örgütleriyle mücadele için bölgesel ve uluslararası koalisyon kurma teklifini eleştirerek, bu teklifin Orta Doğu'da silahlı çatışmaların gerginleşmesine ve diğer ülkelerin de katılmasına yol açabileceğini ifade etti. Zaharova, Fransa'nın sorunların kökünü göremediğini ve Filistin-İsrail meselesinin siyasi ve diplomatik araçlarla çözülmesi gerektiğini vurguladı.

 • Karabük İl Genel Meclisi Kasım Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi
  01 Kas Karabük İl Genel Meclisi Kasım Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi

  Karabük İl Genel Meclisi, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen başkanlığında Kasım ayı toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda İsrail'in Gazze'de yaptığı katliam kınandı ve 2024 yılı bütçe planlamaları hakkında bilgi verildi. Ayrıca, köylerdeki asfalt çalışmalarının durumu da paylaşıldı.

 • Hakkari'de Yapılan Operasyonlarda Çok Sayıda Silah ve Mühimmat Ele Geçirildi
  01 Kas Hakkari'de Yapılan Operasyonlarda Çok Sayıda Silah ve Mühimmat Ele Geçirildi

  Hakkari İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen iki ayrı operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Operasyonlarda toplamda 1 adet dragunov keskin nişancı tüfeği, 8 adet AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği, 10 adet RPG-7 roket sevk fişeği, 5 adet elektrikli fünye, 5 adet AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 2 bin 578 adet çeşitli çap ve ebatta mühimmat, 2 adet kaleşnikof piyade tüfeği, 3 adet kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 286 adet bixi makineli tüfek fişeği ile 114 adet doçka uçaksavar mühimmatı ele geçirildi.

 • Boşanmak için mahkemeye başvuran çiftin aslında hiç evlenmediği ortaya çıktı
  01 Kas Boşanmak için mahkemeye başvuran çiftin aslında hiç evlenmediği ortaya çıktı

  Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde yaşayan çift, boşanmak için mahkemeye başvurdu. Kadın tarafından açılan boşanma davasına karşı erkek tarafı evliliğin geçerli olmadığını belirterek evliliğin iptali davası açtı. Mahkeme, yapılan inceleme sonucunda evliliğin yokluğuna karar verdi.

 • Adana'da Elektrikli Bisikletli Gençler Cep Telefonu Çaldı
  01 Kas Adana'da Elektrikli Bisikletli Gençler Cep Telefonu Çaldı

  Adana'da elektrikli bisikletli iki genç, sokakta yürüyen bir kişinin cep telefonunu çalarak kaçtı. Polis tarafından güvenlik kamerası görüntülerinden tespit edilen şüphelilerden biri, doğum günü pastası almak için çaldıklarını söyledi. Tutuklanan şüpheli, diğer şüpheli ise serbest bırakıldı.

 • Adana'da Genç Doğum Gününde Telefon Kapkaçı Yaptı
  01 Kas Adana'da Genç Doğum Gününde Telefon Kapkaçı Yaptı

  Adana'da doğum gününde pasta alacak parası olmadığı için sokakta yürüyen bir kişinin telefonunu kapkaç yöntemiyle çalan 18 yaşındaki genç tutuklandı. Olayın ardından polis, güvenlik kameralarını inceleyerek şüphelilerin kaçtığı yeri tespit etti ve şüpheliler evlerinde yakalandı.

 • Çinli Korgeneral Hı Ley, ABD Savunma Bakanı Austin'in Şiangşan Forumu'na Katılmamasını Eleştirdi
  31 Eki Çinli Korgeneral Hı Ley, ABD Savunma Bakanı Austin'in Şiangşan Forumu'na Katılmamasını Eleştirdi

  Çin Halk Kurtuluş Ordusunun üst düzey isimlerinden Korgeneral Hı Ley, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin'in Pekin'de düzenlenen 10. Şiangşan Forumu'na davet edildiği halde katılmamasını eleştirdi. Hı Ley, Austin'in foruma katılmasının iki ülke arasında kopuk olan askeri iletişimi yeniden sağlayabileceğini belirtti. Austin'in Pekin'i ziyaret etmesi halinde daha üst düzey yetkililerle görüşebileceğini ifade eden Hı Ley, bu fırsatın kaçırıldığını söyledi. ABD ile Çin arasındaki askeri diyalog, Pelosi'nin Tavyan ziyaretinin ardından kesilmişti ve iletişim kanallarının yeniden açılmasına yönelik girişimler reddedilmişti.

 • Tekirdağ'da Evlilik İptal Davasında Evliliğin Yokluğuna Karar Verildi
  31 Eki Tekirdağ'da Evlilik İptal Davasında Evliliğin Yokluğuna Karar Verildi

  Tekirdağ'da, 20 yıl önce resmi nikahında şahsen bulunmadığı ve atılan imzanın kendisine ait olmadığı iddiasıyla U.A. tarafından açılan evliliğin iptali davasında, yerel mahkeme kararının istinaf tarafından usulen bozulmasının ardından yapılan yeniden yargılamada, evliliğin yokluğuna karar verildi.

 • Sultangazi Belediyesi'nden bir gazetenin çarpıtma haberine cevap
  31 Eki Sultangazi Belediyesi'nden bir gazetenin çarpıtma haberine cevap

  Sultangazi Belediyesi Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, bir gazetede yayınlanan "Satmıyoruz dedi, 12 parseli birden satışa çıkardı; AK Parti'li belediyeden 500 milyon liralık satış" başlıklı habere tepki göstererek, "Taşınmaz ihalesi ilanını çok gizli bir satış gibi duyurmak iyi niyetli değil.

 • PTT AŞ'nin 2023'e Cumhuriyet'imizin 100. Yılına Mektup Kampanyası
  31 Eki PTT AŞ'nin 2023'e Cumhuriyet'imizin 100. Yılına Mektup Kampanyası

  PTT AŞ tarafından düzenlenen '2023'e Cumhuriyet'imizin 100. Yılına Mektup Kampanyası' kapsamında Yalova Valisi Nihat Özgöl tarafından yazılan mektup, Vali Hülya Kaya'ya teslim edildi. Sosyal sorumluluk kampanyasıyla geçmişten geleceğe köprü kurmayı ve anlamlı bir hatıra oluşturmayı amaçlayan PTT, 1997-2003 yılları arasında görev yapan Vali Özgöl'ün mektubunu teslim etti. Vali Kaya, mektubun hayatında aldığı en duygusal mektuplardan biri olduğunu ifade etti. Mektup, Yalova'nın daha ileriye ve daha güzele ulaşmasını temenni ediyordu.

 • Bakırköy'de avukatın aracı kurşunlandı, şüphelinin serbest bırakılmasına itiraz edildi
  31 Eki Bakırköy'de avukatın aracı kurşunlandı, şüphelinin serbest bırakılmasına itiraz edildi

  Bakırköy'de seyir halindeki avukatın aracının kurşunlanmasında, 2 kişiyi azmettirdiği iddia edilen şüpheli Selman T'nin adli kontrolle serbest bırakılmasına itiraz edildi. Avukat, şüphelinin kendisini ölümle tehdit ettiğini belirterek polise şikayetçi oldu. İtiraz dilekçesinde, şüphelinin serbest kalmasından sonra tehdit telefonu aldığını da belirtti. İtiraz talebi değerlendirme aşamasında bulunuyor.

 • İsrail, Gazze'deki saldırılarıyla kendi ekonomisini de vuruyor
  31 Eki İsrail, Gazze'deki saldırılarıyla kendi ekonomisini de vuruyor

  BAHATTİN GÖNÜLTAŞ/EMİRHAN YILMAZ - İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları ülke ekonomisinde durgunluğa, yerel para biriminin değer kaybetmesine ve borsada gerilemeye neden olurken, çatışmaların sürmesinin ekonomide ciddi bir daralmaya yol açacağı belirtiliyor.

 • Gazze'deki Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesi, yakıt sıkıntısı nedeniyle hizmet veremeyebilir
  31 Eki Gazze'deki Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesi, yakıt sıkıntısı nedeniyle hizmet veremeyebilir

  Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Sözcüsü Tarik Jasarevic, Gazze'de kanser hastalarına hizmet veren tek hastane olan Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesinde, yakıt sıkıntısı nedeniyle hizmetlerin durma noktasına geldiğini bildirdi.

 • Apple'ın 'Scary Fast' etkinliğinde tanıtılacak ürünler ortaya çıktı
  30 Eki Apple'ın 'Scary Fast' etkinliğinde tanıtılacak ürünler ortaya çıktı

  Apple, bu gece düzenleyeceği 'Scary Fast' etkinliğinde yeni ürünlerini tanıtacak. Etkinlik öncesinde sızdırılan bilgilere göre, güncellenmiş ürünlerin tasarımında büyük değişiklikler beklenmiyor. Şirket, performansa odaklanarak yeniliklerini sunacak. Etkinlikte tanıtılacak ürünler arasında 14 inç MacBook, 16 inç MacBook Pro, Mac için Magic Keyboard ve iPad mini yer alıyor. Apple'ın bu etkinlikte yeni bir iPad tanıtmayacağı iddiaları ise yanlış çıktı.

 • Burdur'da yapılan operasyonda 350 bin TL değerinde telefon ele geçirildi
  30 Eki Burdur'da yapılan operasyonda 350 bin TL değerinde telefon ele geçirildi

  Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen kaçakçılık operasyonunda, 4 iş yerinde yapılan aramalarda 350 bin TL değerinde telefon ele geçirildi. Operasyonda ayrıca kaçak emtia, elektronik sigara ve tabanca fişeği de bulundu. İş yeri sahipleri hakkında çeşitli suçlardan işlem yapıldı.

 • Çin, Tayvan'ın bağımsızlığına izin vermeyeceğini bildirdi
  30 Eki Çin, Tayvan'ın bağımsızlığına izin vermeyeceğini bildirdi

  Çin'in en kıdemli generali, Tayvan'ın bağımsızlığına yönelik girişimlere asla izin vermeyeceklerini açıkladı. General Cang, Çin'in temel çıkarlarının merkezinde olan egemenlik ihtilafının Çin ana karası ile Tayvan arasında olduğunu vurguladı. Ayrıca, Çin ordusunun Tayvan'ı Çin'den ayırmaya çalışan herhangi bir girişime razı olmayacağını belirtti. General Cang, ABD'yi jeopolitik gerilimler yaratmakla suçlayarak, Rusya ile stratejik işbirliğini derinleştireceklerini ve ABD ile karşılıklı saygı temelinde askeri ilişkilerini sürdüreceklerini kaydetti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın haftalık mesaisi sosyal medyadan paylaşıldı
  30 Eki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın haftalık mesaisi sosyal medyadan paylaşıldı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 23-29 Ekim tarihlerindeki haftalık mesaisinde gerçekleştirdiği kabuller ve programlar sosyal medya hesabından paylaşıldı.

 • Kırmızı ışıkta geçerek 2 kişinin ölümüne sebep olan sürücü tutuklandı
  29 Eki Kırmızı ışıkta geçerek 2 kişinin ölümüne sebep olan sürücü tutuklandı

  Aksaray'da kırmızı ışık ihlali yapan büyükbaş hayvan yüklü kamyonetin kavşaktan dönmek isteyen servis minibüsü ile çarpışması sonucu 2 kişinin öldüğü, 19 kişinin de yaralandığı kazayla ilgili tedavi gördüğü hastaneden taburcu edilen sürücü, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kaza, 24 Ekim günü sabah saat 08.30 sıralarında Aksaray-Ankara Karayolu'nun 15. kilometresinde Yeni Mahalle Kavşağı'nda yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Ankara istikametinden Aksaray'a seyreden Erol Özkök idaresindeki 68 HL 950 plakalı büyükbaş hayvan yüklü kamyonet ile kavşaktan dönüş yapan Fahrettin Ö. yönetimindeki 68 S 0432 plakalı servis minibüsü çarpıştı. Güvenlik kamerasına da yansıyan kaza anı kamyonet sürücüsünün kırmızı ışıkta geçtiğini gösterirken, çarpışmanın etkisiyle hurdaya dönen araçlar şarampole savruldu. Servis minibüsünde bulunan Bahtiyar Görgülü olay yerinde hayatını kaybederken, aynı servis aracında bulunan mesai arkadaşı Memduha Kılıç ise kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Sürücülerle birlikte yaralanan toplam 19 kişi hastanede tedavi altına alınırken, çok sayıda büyükbaş hayvan da telef oldu. Kazanın ardından yaralanarak hastanede tedavi altına alınan, kırmızı ışık ihlali yapan Erol Özkök tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu edilerek polis ekiplerince Aksaray Adliyesine götürüldü. Burada hakim karşısına çıkarılan kamyonet sürücüsü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • İspanya'da Vox Partisi, Katalan siyasi partilerle müzakere edilen af yasasına karşı gösteri düzenledi
  29 Eki İspanya'da Vox Partisi, Katalan siyasi partilerle müzakere edilen af yasasına karşı gösteri düzenledi

  İspanya'da aşırı sağ görüşlü Vox Partisi, azınlık sol koalisyon hükümetinin Katalan siyasi partilerle müzakere ettiği af yasası girişimine karşı Madrid'de gösteri düzenledi. Gösteride, Katalonya'da düzenlenen bağımsızlık referandumu ardından hüküm giyen ya da hukuki süreç devam eden Katalan siyasetçilere olası bir af getirilmesine tepki gösterildi. Ayrıca, sağ görüşlü Halk Partisi de af yasasına karşı miting düzenledi.

 • İzmir'in ilçelerinde Cumhuriyet coşkusu
  29 Eki İzmir'in ilçelerinde Cumhuriyet coşkusu

  Tüm yurtta olduğu gibi İzmir'de de kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, renkli ve coşkulu görüntülere sahne oldu.

 • Aksaray'da Kırmızı Işık İhlali Yapan Kamyonet Kazası: 2 Ölü, 19 Yaralı
  29 Eki Aksaray'da Kırmızı Işık İhlali Yapan Kamyonet Kazası: 2 Ölü, 19 Yaralı

  Aksaray'da kırmızı ışık ihlali yapan büyükbaş hayvan yüklü kamyonetin servis minibüsü ile çarpışması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 19 kişi yaralandı. Kazada tedavi gören kamyonet sürücüsü tutuklandı.

 • BM'de görev yapmış İngiliz diplomatlar, Guterres'in Gazze açıklamalarını destekledi
  29 Eki BM'de görev yapmış İngiliz diplomatlar, Guterres'in Gazze açıklamalarını destekledi

  BM'de üst düzey görevlerde bulunmuş İngiliz diplomatlar, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Gazze'deki duruma ilişkin yaptığı açıklamaları desteklediklerini belirterek, İsrail'in Gazze'deki hava saldırılarının uluslararası hukuku ihlal edecek şekilde orantısız olduğunu ifade etti.

 • Gökçeada'da FETÖPDY Operasyonu: 7 Tutuklama
  28 Eki Gökçeada'da FETÖPDY Operasyonu: 7 Tutuklama

  Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde yasa dışı yollarla yurt dışına kaçma hazırlığındayken yakalanan 10 FETÖPDY şüphelisinden 7'si tutuklandı. Operasyonda ele geçirilen 2 dizüstü bilgisayar, 9 cep telefonu, 3 USB flash bellek ve yaklaşık 2 milyon 940 bin TL değerinde döviz ise delil olarak kullanılacak.

 • Gökçeada'da FETÖ operasyonu: 7 kişi tutuklandı
  28 Eki Gökçeada'da FETÖ operasyonu: 7 kişi tutuklandı

  Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde düzenlenen operasyonda yurt dışına kaçma hazırlığındayken yakalanan 10 kişiden, aralarında meslekten ihraç edilen askerlerin de olduğu 7 FETÖ mensubu tutuklandı. Polis, jandarma ve sahil güvenlik ekiplerince gözaltına alınan zanlılar, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 7'si çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı, biri adli kontrolle olmak üzere diğer 3'ü serbest bırakıldı. Kaçışı organize ettiği iddia edilen zanlı Keşan'da yakalanıp tutuklanmıştı. İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele şube müdürlükleri, İl Jandarma Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Gökçeada'dan yasa dışı yollarla yurt dışına çıkma hazırlığındaki FETÖ üyelerine yönelik operasyon düzenlemişti. Operasyonda, emekli kıdemli albay E.B, Hava Kuvvetlerinden ihraç edilen eski kurmay albay E.E.E, eski üsteğmen H.İ.Y, eski astsubay üstçavuşlar N.Ö. ve Y.A, Kara Kuvvetlerinden ihraç edilen eski yüzbaşı S.A. ve S.B, B.B, Y.K, K.Y. yakalanmıştı. Yapılan aramada, 2 dizüstü bilgisayar, 9 cep telefonu, 3 adet USB flash bellek, yaklaşık 2 milyon 940 bin lira değerinde döviz ve Türk lirası ele geçirilmişti. Söz konusu terör örgütü mensuplarının yurt dışına kaçışını organize ettiği öne sürülen İ.A. ise Edirne'nin Keşan ilçesinde yakalanıp çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

 • İzmir'de FETÖ operasyonunda 28 kişi tutuklandı
  28 Eki İzmir'de FETÖ operasyonunda 28 kişi tutuklandı

  İzmir'de FETÖ/PDY'ye yönelik yapılan 'Kıskaç' operasyonunda gözaltına alınan 84 şüpheliden 28'i tutuklandı. 79 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Tarih belli oldu! Motorine büyük indirim geliyor
  28 Eki Tarih belli oldu! Motorine büyük indirim geliyor

  İsrail-Hamas arasındaki çatışmalar ile artan petrol fiyatlarındaki geri çekilme nedeniyle akaryakıta indirim göründü. 31 Ekim Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere motorinin fiyatı 1 lira 57 kuruş ucuzlayacak.

 • ABD, İran'ı Suriye'deki saldırılar için sorumlu tuttu
  28 Eki ABD, İran'ı Suriye'deki saldırılar için sorumlu tuttu

  Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, İran Devrim Muhafızları'nın Suriye'deki saldırılarını sorumlu tuttuklarını belirtti. Kirby, İran'ın lideri Ali Hamaney için çalışan Devrim Muhafızları'nın Irak ve Suriye'deki askerlere saldırmaları için milis grupları eğittiğini ve desteklediğini ifade etti. ABD'nin İran Devrim Muhafızları'nın kullandığı tesislere düzenlediği hava saldırılarıyla İran'ı sorumlu tuttuğunu vurgulayan Kirby, ABD ordusunun gerekeni yapacağını belirtti. ABD Savunma Bakanlığı, Irak ve Suriye'de ABD ve koalisyon güçlerine yapılan 13 ayrı saldırının İran Devrim Muhafızları tarafından desteklendiğini açıklamıştı.

 • İsrail, Hamas'ın iki üst düzey askeri yetkilisini öldürdü
  28 Eki İsrail, Hamas'ın iki üst düzey askeri yetkilisini öldürdü

  İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde Hamas'ın hava gücü komutanı İsam Ebu Rukbe ve Gazze Şehri Tugayının deniz güçleri komutanı Ratib Ebu Suheyban'ı öldürdüğünü duyurdu. İsrail ordusu, Gazze'ye yönelik saldırılarını artırırken, Gazze'deki iletişim hizmetleri tamamen kesildi ve Şifa Hastanesi hedef gösterildi. Çatışmalarda binlerce kişi öldü ve yaralandı.

 • İzmit'te doğum yaptıktan sonra bebeğini su kanalına bırakan anne serbest bırakıldı
  27 Eki İzmit'te doğum yaptıktan sonra bebeğini su kanalına bırakan anne serbest bırakıldı

  Kocaeli'nin İzmit ilçesinde doğum yaptıktan 3 gün sonra bebeğini su kanalına bırakan anne serbest bırakıldı. Bebeğinin evlilik dışı dünyaya geldiğini söyleyen anne, ifadesinde ailesinin durumu bilmediğini, öldürülmekten korktuğu için bebeğini bıraktığını belirtti.

 • Kız Bebeğini Su Kanalına Bırakan Anne Gözaltına Alındı
  27 Eki Kız Bebeğini Su Kanalına Bırakan Anne Gözaltına Alındı

  Kocaeli'nin İzmit ilçesinde, 3 günlük kız bebeğini su kanalına bıraktığı için gözaltına alınan anne M.G.'nin ifadesinde, bebeğin evlilik dışı ilişkiden olduğunu ve ailesinin duyarsa kendisini öldürmesinden korktuğu için bıraktığını söylediği öğrenildi. M.G. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, koruma altına alınan bebeğin ise durumunun iyi olduğu öğrenildi.

 • 13 yaşındaki kız çocuğunu takip eden adamın itirafları kamerada
  27 Eki 13 yaşındaki kız çocuğunu takip eden adamın itirafları kamerada

  Küçükçekmece'de bir adam, depremzedeyim yalanıyla 13 yaşındaki kız çocuğunu kandırmaya çalıştı. Kızın babası tarafından yakalanan adam, darp edilmeden önce çocuğuna yaptıklarını itiraf etti. Olay cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

 • 13 yaşındaki kıza çay içmek için 10 bin lira teklif eden şahıs darbedildi
  27 Eki 13 yaşındaki kıza çay içmek için 10 bin lira teklif eden şahıs darbedildi

  Küçükçekmece'de bir şahıs, depremzede olduğunu söyleyerek 13 yaşındaki kız çocuğuna 10 bin lira teklif edip çay içmek istedi. Şahıs, kızın babası tarafından yakalandı ve darbedildi. Olay anları cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

 • Macron'un Hamas'a karşı uluslararası koalisyon açıklamasına eleştiriler
  27 Eki Macron'un Hamas'a karşı uluslararası koalisyon açıklamasına eleştiriler

  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İsrail ziyareti sırasında yaptığı 'Hamas'a karşı uluslararası koalisyon' açıklaması, eleştirilere neden oluyor. Macron'un açıklamasını 'çok hoş' bulmayan Fransa Ulusal Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı Jean-Louis Bourlanges, böyle bir koalisyonun gerektirecek bir zorunluluğun olmadığını belirtti. Macron'un açıklaması, İsrail'in müttefikleri ve 'ılımlı' Arap devletleri arasında 'zorunlu bir dayanışma' sağlanması fikrine işaret ettiği yorumunu yapılıyor.

 • Gökçeada'da FETÖ/PDY Operasyonu: 1 Tutuklama, 10 Şüpheli Adliyeye Sevk Edildi
  27 Eki Gökçeada'da FETÖ/PDY Operasyonu: 1 Tutuklama, 10 Şüpheli Adliyeye Sevk Edildi

  Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde, FETÖ/PDY'ye yönelik düzenlenen operasyonda yasa dışı yollarla yurt dışına kaçma hazırlığındayken yakalanan 11 şüpheliden 1'i tutuklandı, diğer 10'u ise adliyeye sevk edildi. Operasyonda şüphelilerin üzerinde yapılan aramalarda ise 2 dizüstü bilgisayar, 9 cep telefonu, 3 USB flash bellek ve yaklaşık 2 milyon 940 bin TL değerinde döviz ele geçirildi.

 • ABD'de kanser teşhisi konulan narkotik köpeği emekli oldu
  27 Eki ABD'de kanser teşhisi konulan narkotik köpeği emekli oldu

  ABD'nin Virginia eyaletinde narkotik şubede çalışan K9 köpeği Candy, kanser teşhisi konulduğu için 10 yıllık hizmetinin ardından emekli edildi. Polisler, Candy'yi merkezden selamlama kıtasıyla uğurladı. Candy'nin 10 yıllık hizmeti boyunca 2 bin 900'den fazla operasyonel arama yaptığı ve toplamda 278 kilo uyuşturucu maddenin ele geçirilmesinden sorumlu olduğu belirtildi.

 • Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu, 2022'den bu yana 1753 soruşturma dosyasını uzlaşma yoluyla çözdü
  27 Eki Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu, 2022'den bu yana 1753 soruşturma dosyasını uzlaşma yoluyla çözdü

  Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu, 2022'den bu yana 1897 soruşturma dosyasından 1753'ünü mahkemeye taşınmadan barışçıl yollarla çözüme kavuşturdu. Uzlaştırma büroları, mahkemelerin iş yükünü azaltmak ve tarafların dava yoluna gitmeden olayları çözmek amacıyla kurulmuştur. Uzlaşma sağlanan dosyaların oranı yüzde 92,4 olmuştur. Uzlaşma ile adli yük hafiflerken, taraflara belirli yükümlülükler getirilmiştir.

 • İzmir'de FETÖ/PDY Operasyonu: 9 Şüpheli Serbest Bırakıldı, 84 Şüpheli Adliyeye Sevk Edildi
  27 Eki İzmir'de FETÖ/PDY Operasyonu: 9 Şüpheli Serbest Bırakıldı, 84 Şüpheli Adliyeye Sevk Edildi

  İzmir'de FETÖ/PDY'ye yönelik 'Kıskaç' adlı operasyonda gözaltına alınan 93 şüpheliden 9'u polisteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı, 84'ü adliyeye sevk edildi. İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda 7 şüpheli ise halen aranmaktadır.

 • Isparta'da Kıskaç Operasyonunda FETÖ Üyesi Polis Tutuklandı
  27 Eki Isparta'da Kıskaç Operasyonunda FETÖ Üyesi Polis Tutuklandı

  Isparta'da gerçekleştirilen 'kıskaç' operasyonunda, emniyet ekipleri tarafından yakalanan bir aktif polis memuru, FETÖ'ye üye olma suçundan tutuklandı. Operasyon kapsamında yapılan aramalarda ise cep telefonları, sim kart ve hafıza kartı ele geçirildi.

 • Bursa'da Fuhuş Çetesine Operasyon: 13 Gözaltı
  27 Eki Bursa'da Fuhuş Çetesine Operasyon: 13 Gözaltı

  Bursa merkezli 3 ilde düzenlenen şafak operasyonunda, fuhuş çetesine yönelik 13 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda çete lideri ve 2 kadın da bulunurken, yapılan aramalarda silahlar, uyuşturucu haplar ve para ele geçirildi. Fuhşa zorlanan 28 kadın ise ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

 • Çin Savaş Uçağı, ABD B-52'ye Yaklaşarak Çarpışma Riski Yarattı
  27 Eki Çin Savaş Uçağı, ABD B-52'ye Yaklaşarak Çarpışma Riski Yarattı

  ABD ordusunun Hint-Pasifik Komutanlığı (PACOM), Çin'e ait bir J-11 savaş uçağının Güney Çin Denizi'nde ABD'ye ait B-52 bombardıman uçağının yaklaşık 3 metre yakınından geçerek çarpışma riski yarattığını açıkladı. ABD, Çinli pilotu profesyonel olmayan bir uçuş yaptığı için eleştirdi. PACOM, olayın uluslararası hava güvenliği kurallarına aykırı olduğunu belirtti.

 • Kuşadası Belediyesi, Söke'deki Hasta ve Bakıma Muhtaç Sokak Hayvanlarına Sahip Çıktı
  27 Eki Kuşadası Belediyesi, Söke'deki Hasta ve Bakıma Muhtaç Sokak Hayvanlarına Sahip Çıktı

  Kuşadası Belediyesi, Söke ilçesinde bir apartman dairesinde bulunan hasta ve bakıma muhtaç sokak hayvanlarına sahip çıktı. Hayvanlar, Kuşadası Belediyesi Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'ne getirilerek tedavi altına alındı. Hayvanlar sağlıklarına kavuşturulduktan sonra sahiplendirilecek.

 • Erzurum'da 6 çocuk annesi kadın, eşi tarafından 11 kurşunla öldürüldü
  27 Eki Erzurum'da 6 çocuk annesi kadın, eşi tarafından 11 kurşunla öldürüldü

  Erzurum'un Horasan ilçesinde yaşanan olayda, 6 çocuk annesi Yasemin Sarıyıldız, eşi Ezalettin Sarıyıldız tarafından 11 kurşunla öldürüldü. Mahkeme, sanığa haksız tahrik ve iyi hal indirimi uygulayarak 20 yıl hapis cezası verdi. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği avukatları, kararı istinafa götüreceğini belirtti ve mahkemenin kadın üyesine teşekkür etti.

 • ABD, İran destekli grupların kullandığı tesislere hava saldırısı düzenledi
  27 Eki ABD, İran destekli grupların kullandığı tesislere hava saldırısı düzenledi

  ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Suriye'nin doğusunda İran Devrim Muhafızları ve güdümündeki gruplar tarafından kullanılan 2 tesise hava saldırısı düzenlendiğini açıkladı. Saldırılar, İran destekli grupların ABD personeline yönelik saldırılarına bir yanıt olarak gerçekleştirildi. Austin, İran destekli grupların saldırılarına devam etmeleri durumunda gerekli tedbirlerin alınacağını belirtti. ABD Başkanı Joe Biden'ın talimatıyla gerçekleştirilen hava saldırılarında bir ABD vatandaşı hayatını kaybetti, 21 kişi yaralandı. Saldırıların İsrail-Filistin çatışmasıyla bir ilgisi olmadığı vurgulandı.

 • Korhan Berzeg'i arama çalışmaları 130'uncu günde sonlandırıldı
  27 Eki Korhan Berzeg'i arama çalışmaları 130'uncu günde sonlandırıldı

  BALIKESİR'in Gönen ilçesinde tatil için geldiği yazlık evinden, 'Tina' isimli köpeği ile ayrıldıktan sonra kendisinden haber alınamayan Korhan Berzeg'i (83) arama çalışmaları, 130'uncu günde sonlandırıldı.

 • Başkasının passolig kartıyla Galatasaray-Bayern Münih maçına bileti olmayan kişileri sokarken yakalandı
  27 Eki Başkasının passolig kartıyla Galatasaray-Bayern Münih maçına bileti olmayan kişileri sokarken yakalandı

  Geçtiğimiz gün oynanan Galatasaray-Bayern Münih futbol maçında bir şahsın, yetkisiz olarak elinde bulundurduğu passolig kartıyla bileti olmayan birçok kişiyi ücret karşılığında stadyuma sokmaya çalıştığı tespit edildi. Tespitin ardından yakalanan şahıs, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

 • MSB: 'Gazze'deki sivillere yönelik saldırıların derhal sonlandırılması ve acilen insani bir ateşkes ilan edilmesi gerektiğini vurguluyoruz'
  27 Eki MSB: "Gazze'deki sivillere yönelik saldırıların derhal sonlandırılması ve acilen insani bir ateşkes ilan edilmesi gerektiğini vurguluyoruz"

  MSB: "Gazze'deki sivillere yönelik saldırıların derhal sonlandırılması ve acilen insani bir ateşkes ilan edilmesi gerektiğini vurguluyoruz" Milli Savunma Bakanlığı (MSB), "Gazze'deki sivillere yönelik saldırıların derhal sonlandırılması ve acilen insani bir ateşkes ilan edilmesi...

 • AB, Guterres'e Destek Verdi
  26 Eki AB, Guterres'e Destek Verdi

  AB Dış İlişkiler Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, İsrail'in Hamas hakkındaki açıklamalarına tepki göstererek istifasını istediği BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'e destek verdi. Borrell, Guterres'in İsrail'e yönelik saldırıları kınadığını ve tüm sivillerin hayatlarının aynı değerde olduğunu ifade etti. AB, Orta Doğu'da ve tüm dünyada barış ve insani yardım için Guterres ve BM personelinin çalışmalarını tam olarak desteklediğini belirtti.

 • Seydişehir'de Sahte Altın Dolandırıcısı Tutuklandı
  26 Eki Seydişehir'de Sahte Altın Dolandırıcısı Tutuklandı

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde 3 kuyumcuyu sahte altınla 150 bin TL dolandıran H.F.C., 4'üncü kuyumcuda suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan H.F.C., tutuklandı.

 • ABD'de Müslüman ve Yahudi Toplumlarına Yönelik Taciz ve Saldırılar Artıyor
  26 Eki ABD'de Müslüman ve Yahudi Toplumlarına Yönelik Taciz ve Saldırılar Artıyor

  ABD'deki Müslüman ve Yahudi sivil haklar örgütleri, İsrail-Filistin çatışmasının başladığı tarihten bu yana Müslümanlara ve Yahudilere yönelik taciz, önyargı ve bazen fiziksel saldırı vakalarında artış olduğunu bildirdi. Amerikan İslam İlişkileri Konseyi (CAIR), ülke genelinde Müslümanlara karşı önyargıyla ilgili 774 şikayet aldıklarını açıkladı. İftirayla Mücadele Birliği (ADL) ise 7 ila 23 Ekim tarihleri arasında en az 312 Yahudi karşıtı eylemin rapor edildiğini duyurdu.

Advertisement