Baraj gölünde boğulan Ömer, kardeşini kurtarmak isterken hayatını kaybetti - Son Dakika
3.Sayfa

Baraj gölünde boğulan Ömer, kardeşini kurtarmak isterken hayatını kaybetti

Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde baraj gölüne giren kardeşlerden Ömer Faruk Tarhan (18), boğulma tehlikesi geçiren kardeşi Fatih Mehmet Tarhan'ı (16) kurtarmak isterken hayatını kaybetti. Çevredekiler tarafından sudan çıkarılan Fatih Mehmet Tarhan'ın sağlık durumu iyi, ancak Ömer Faruk Tarhan'ın cansız bedenine 5 saatlik arama çalışmasının ardından ulaşıldı. Olayın detayları ise araştırılmaya devam ediliyor.

21.06.2024 15:12  Güncelleme: 16:55

Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde baraj gölünde boğulan 18 yaşındaki Ömer Faruk Tarhan'ın, 16 yaşındaki kardeşi Fatih Mehmet Tarhan'ı kurtarmak isterken yaşamını yitirdiği öğrenildi.

SERİNLEMEK İÇİN BARAJ GÖLÜNE GİRDİLER

Olay, dün akşam saatlerinde ilçeye bağlı Hamidiye Mahallesi'nde meydana geldi. Ömer Faruk Tarhan ile kardeşi Fatih Mehmet Tarhan, serinlemek için baraj gölüne girdi. Bir süre sonra iki kardeşin suda çırpındığını gören çevredekiler, yardıma koştu.

KARDEŞ SUDAN ÇIKARILDI AĞABEYE ULAŞILAMADI

Fatih Mehmet Tarhan'ı sudan çıkaran çevredekiler, Ömer Faruk Tarhan'a ise ulaşamadı. 112 Acil Çağrı Merkezi'ne yapılan ihbar üzerine bölgeye çok sayıda sağlık ve Jandarma Kurtarma (JAK) ekipleri yönlendirildi.

Serinlemek için girdiği baraj gölü sonu oldu! 18 yaşındaki genç, kardeşini kurtarmak isterken can verdi

CANSIZ BEDENİ 5 SAATİN SONUNDA BULUNDU

Ekiplerin su altındaki 5 saatlik arama çalışmasıyla Ömer Faruk Tarhan'ın cansız bedenine ulaşıldı. Gaziantep Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırılan Fatih Mehmet Tarhan'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, Ömer Faruk'un cenazesi ise Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsi işlemlerinin ardından yakınlarına teslim edildi.

SUDA ÇIRPINAN KARDEŞİNİN YARDIMINA KOŞUNCA CAN VERDİ

Olaya ilişkin detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Ömer Faruk Tarhan'ın yüzdükten sonra kıyıya çıktığı, kardeşinin boğulma tehlikesi geçirdiğini görünce yardıma koştuğu, ancak kendisinin de suda çırpınmaya başladığı ardından da kaybolduğu belirtildi.

Baraj gölünde boğulan Ömer, kardeşini kurtarmak isterken hayatını kaybetti
Kaynak: DHA

Son Dakika 3.Sayfa Baraj gölünde boğulan Ömer, kardeşini kurtarmak isterken hayatını kaybetti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (9)

 • Ne Pa: Allahım ailesine sabırlar ihsan eyle çok üzücü 21 0 Yanıtla
 • Gregor Samsa: Allah rahmet eylesin.Kardeşlik böyle bir şeydir işte. Kardeşlerinizin değerini bilin. 18 0 Yanıtla
 • Mahmut Kilim: mekanı cennet olsun inşallah Allah ailesine sabırlar versin 13 1 Yanıtla
 • Okan: Allah rahmet eylesin ne acı olaylar yaşanıyor 14 0 Yanıtla
 • Aydın Yıldırım: sevgi böyle bişey! 14 0 Yanıtla
 • Ibo Türkkan: Baraj da insanlar neden boguluyorlar? 0 6 Yanıtla
  Ahmet Yildiz: Baraj çeker artı deniz'den çok daha azdır kaldırma kuvveti nekadar iyi yüzersen yüz barajdan gölden uzak durmak lazim 13 0
 • Beşiktaş 1903: Allah kimseye yaşatmasın. Kardeşi için de zor vicdan azabı suçluluk hissi aynı olay arkadaşımın başına geldi arkadaşım kardeşini kurtarmak isterken maalesef yıllar önce boğuldu 4 0 Yanıtla
 • Android Adana: O Kardeş Ölmekten Beter Yaşayacak Her Gününü. Allah Sabırlar Versin. Gözlerim Doldu Yeminle. 2 0 Yanıtla

Advertisement