Edirne'de "dur" ihtarına uymayan otomobilin içinden 17 kişi çıktı - Son Dakika
3.Sayfa

Edirne'de "dur" ihtarına uymayan otomobilin içinden 17 kişi çıktı

Edirne'de polis ekiplerinin ''dur'' ihtarına uymayan Bulgar plakalı otomobilin içinde 14'ü kaçak göçmen olmak üzere 17 kişi çıktı. Tıka basa adeta istiflenerek otomobilin içine doldurulan göçmenlerin halsiz olduğu ve ayağa kalkmakta zorluk yaşadıkları görüldü.

24.05.2024 04:23

Edirne'de polisin "dur" ihtarına uymayan Bulgar plakalı otomobilin içinden 14 düzensiz kaçak göçmen, kaçan sürücü ve yanındaki 2 kişiyle birlikte toplam 17 kişi çıktı.

POLİS EKİPLERİNİN İKAZINA RAĞMEN KAÇTILAR

Edirne'de polis ekipleri CB 2356 TH Bulgar plakalı otomobili İstasyon Mahallesi Güney çevre yolunda durdurmak istedi. Şüpheli otomobilin daha önce de defalarca uygulama noktalarında polis ekiplerinin "dur" ikazında bulunmasına rağmen sürekli kaçtığı öğrenildi.

Edirne'de 'dur' ihtarına uymayan otomobilin içinden 17 kişi çıktı

TIKA BASA İSTİFLENMİŞLER

Kaçan otomobil yaşanan kovalamaca sonucu trafik polislerinin ekip otosuna çarparak durduruldu. Durdurulan otomobilin sürücüsü ve yanında bulunan 2 kişi ise yaya olarak kaçarak kayıplara karıştı. Polis ekipleri, otomobilin içinde aralarında çocukların ve kadınların da bulunduğu 14 düzensiz kaçak göçmenin olduğunu tespit etti. Tıka basa adeta istiflenerek otomobilin içine doldurulan göçmenlerin halsiz olduğu ve ayağa kalkmakta zorluk yaşadıkları görüldü. Ayrıca, otomobilin bagajında Meriç Nehri üzerinden göçmenlerin geçiş yapması için de bot bulundu.

Edirne'de 'dur' ihtarına uymayan otomobilin içinden 17 kişi çıktı

OLAYLA İLGİLİ İNCELEME SÜRÜYOR

Polisler, 1'i Iraklı, 6'sı Suriyeli ve 7'si Filistinli toplam 14 düzensiz kaçak göçmeni hastane kontrolünün ardından gerekli işlemlerini yapmak üzere emniyete götürdü. Öte yandan otomobilin içinde göçmenleri terk ederek kaçan sürücü ve 2 kişiyi bulmak için inceleme başlattı. Göçmenlerin emniyetteki işlemlerinin adından ülkelerine geri gönderilmek üzere Edirne İl Göç İdaresine teslim edileceği öğrenildi. Olayla ilgili inceleme sürüyor.

Edirne'de 'dur' ihtarına uymayan otomobilin içinden 17 kişi çıktı
Edirne\'de "dur" ihtarına uymayan otomobilin içinden 17 kişi çıktı
Kaynak: İHA

Son Dakika 3.Sayfa Edirne'de 'dur' ihtarına uymayan otomobilin içinden 17 kişi çıktı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (4)

  • Nuri Varol: memleket yol geçen hani oldu elini kolunu sallayan geliyor denetim yokki 11 2 Yanıtla
  • Alper Eren: Bırakın gitsin adamlar şimdi ekonomi ye yük 9 1 Yanıtla
  • Mustafa Doğan: Yakalanması bizim için bi şans çünkü orada yakalanırsa para cezası öderiz AB buraya para gönderdiğinde bu şekilde anlaşma yapıldı bu anlaşmanın ihlaline girer ve ceza-i müyyide si var bu sebebten yakalanması şans ..bırakın gitsin diyenler konuya hakim değil bizde sizin gibi istemıyoruz ancak parayı alırken attığınız imza ve koşul önem arz eder buna dikkat etmezseniz sonucu böyle olur yapacak bişey yok .... 4 2 Yanıtla
  • Sezo runay: Gel ne olursan ol gel… 3 0 Yanıtla

Advertisement