Adana'da alkol aldıkları adamın önce parasını çaldılar sonra bagaja kilitlediler! Polis çevirmesinde kurtarıldı - Son Dakika
3.Sayfa

Adana'da alkol aldıkları adamın önce parasını çaldılar sonra bagaja kilitlediler! Polis çevirmesinde kurtarıldı

Adana'da Ali Abay ve Tayfun Bayazıt, birlikte alkol aldıkları Selahattin K.'yi dövülüp, banka hesabındaki 10 bin TL'yi kendi hesaplarına attı. Şüphelilerin bagaja kilitlediği Selahattin K., şüphe üzerine otomobili durduran polis ekipleri tarafından kurtarıldı. Abay ile Bayazıt tutuklanırken şüpheliler ifadesinde, "Selahattin koltuğa oturmayacağını, bagajda gitmek istediğini söyledi. Biz de bindirip, yola çıktık" ifadelerini kullandı.

29.12.2022 09:53  Güncelleme: 12:00

Kentte esnaflık yapan Selahattin K.'yi cep telefonuyla arayan arkadaşının oğlu Ali Abay, "Güzel kız arkadaşlarımız var. Hep birlikte dışarı çıkıp, bir şeyler içelim" dedi. Teklifi kabul eden Selahattin K., otomobiliyle Abay, arkadaşı Tayfun Bayazıt ve yanlarındaki 2 kızı alarak Karataş ilçesindeki sahile gitti.

10 BİN TL'Yİ HESAPLARINA AKTARDILAR

Bir süre içki içen Selahattin K., iddiaya göre, kızlardan E.C. (15) ile yakınlaştı. Bu duruma sinirlenen Abay ile Bayazıt, Selahattin K.'yi tekme ve yumruklarla dövmeye başladı. Şüpheliler, zorla cep telefonunu aldıkları Selahattin K.'nin banka hesabındaki 10 bin TL'yi de kendi hesaplarına aktardı. Şüpheliler, ellerinden kurtulup kaçmaya başlayan Selahattin K.'yi yakalayıp, otomobilin bagajına kilitleyip, bölgeden ayrıldı.

İçki içtiği kişiler telefonu ve parasını gasbedip, otomobilin bagajına kilitledi

POLİS DENETİMİNE YAKALANINCA KURTARILDI

Kent merkezine gelen şüpheliler, Yüreğir ilçesi Özgür Mahallesi'nde devriye görevindeki motorize yunus ekiplerince durduruldu. Otomobilde arama yapan ekipler, bagajı açtıklarında Selahattin K. ile karşılaştı. Selahattin K.'nin darbedildiğini gören polis, şüphelileri gözaltına aldı. O anlar ise kameraya yansıdı. İfadesine başvurulan Selahattin K., "Telefonla arayıp, içki içmek istediklerini söylediler. Buluştuktan bir süre sonra da beni dövüp, paramı gasbettiler" dedi.

İçki içtiği kişiler telefonu ve parasını gasbedip, otomobilin bagajına kilitledi

"BAGAJDA GİTMEK İSTEDİ"

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Gasp Büro Amirliği'ne götürülen şüphelilerden Ali Abay ifadesinde, "Bir süre içki içtikten sonra dönmeye karar verdik. Selahattin koltuğa oturmayacağını, bagajda gitmek istediğini söyledi. Biz de bindirip, yola çıktık" dedi. E.C. de şüphelilerin, parasını gasbetmek için Selahattin K.'ye yakınlaşmasını istediğini öne sürdü.

Emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede mahkemeye çıkarılan şüphelilerden Ali Abay ile Tayfun Bayazıt tutuklanırken, E.C. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Adana\'da alkol aldıkları adamın önce parasını çaldılar sonra bagaja kilitlediler! Polis çevirmesinde kurtarıldı
Kaynak: DHA

Son Dakika 3.Sayfa Adana'da alkol aldıkları adamın önce parasını çaldılar sonra bagaja kilitlediler! Polis çevirmesinde kurtarıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (1)

  • süleyman hakan gökşen: bunlara gün yüzü göstermemek lazım, bugün kendi arkadaşına sonra da başkalarına bela bunlar... 2 0 Yanıtla

Advertisement