Sıfır kilometre diye aldığı otomobil hasarlı çıktı: Direklerine kadar aracımı boyamışlar - Son Dakika
3.Sayfa

Sıfır kilometre diye aldığı otomobil hasarlı çıktı: Direklerine kadar aracımı boyamışlar

Manisa'nın Salihli ilçesinde yaşayan Fatih Vural, 1 milyon 300 lira verip sıfır araç aldı. Şüphe üzerine ekspertize giden Vural aracının hasarlı olduğunu öğrenince hayatının şokunu yaşadı. Vural, ''Direklerine kadar aracımı boyamışlar. Ayrıca çamurluk kaputta aşırı derece oynamalar mevcut, sök-tak yapmışlar.Vidalarında aşırı derecede aşınma izleri, kapılardaki pimler çekiçle vurulmuş, ezilmiş izler, motor kısmında, turboya ait parçalarda spiral taşıyla kesilmiş gibi izler mevcut'' ifadelerini kullandı.

24.04.2024 18:03  Güncelleme: 22:48

Manisa'nın Salihli ilçesinde yaşayan Fatih Vural, Muğla'ya giderek 1 milyon 300 liraya aldığı sıfır kilometre aracı, memleketinde şüphe üzerine ekspertize götürdü. Yılların birikimi ile aldığı sıfır otomobilin tamamen hasarlı olduğunu öğrenince hayatının şokunu yaşayan Vural, yetkili bayi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sıfır kilometre diye aldığı otomobil hasarlı çıktı: Direklerine kadar aracımı boyamışlar

SIFIR SANDIĞI ARACI HASARLI ÇIKTI

Manisa'nın Salihli ilçesinde ikamet eden Fatih Vural (41), birikimleri ile sıfır kilometre araç almaya karar verdi. Aradığı aracı Muğla'da bulan Vural, kendi imkanlarıyla bayiye gitti. Aracını Şubat ayında teslim alan Vural, belli gün sonra arkadaşının aracında boya olduğunu söylemesi üzerine, aracını ekspertize götürdü. Vural, öğrendikleri karşısında büyük şaşkınlık yaşadı. Yapılan ekspertizde aracın muhtelif yerlerinde lokal boyalar olduğu ve belli noktalarında oynamalar olduğu ortaya çıktı.

Sıfır kilometre diye aldığı otomobil hasarlı çıktı: Direklerine kadar aracımı boyamışlar

"TOPLAMA ARACI BANA SIFIR DİYE SATMIŞLAR"

Hayatının şokunu yaşayan Vural, "Meğerse benim sıfır diye aldığım araç, hasarlı bir araçmış. Kısacası hasarlı, toplama aracı bana sıfır diye satmışlar" dedi. Araç sahibi Vural sözlerine şöyle devam etti: "Şubat ayında Muğla'daki Turgut Peugeot Bayisinden aracı sıfır olarak teslim aldım. Salihli'ye aracımı getirdikten sonra sanayi sitesindeki arkadaşımın yanına gittim. Arkadaşım aracımda boya olduğunu söyledi.

Sıfır kilometre diye aldığı otomobil hasarlı çıktı: Direklerine kadar aracımı boyamışlar

"ARACIMI ALIRKEN BANA BİLDİRİLMEDİ"

Ben de şüphe üzerine aracımı ekspertize götürdüm. Yapılan ekspertizde aracımın muhtelif yerlerinde lokal boyalar olduğu tespit edildi. Direklerine kadar aracımı boyamışlar. Ayrıca çamurluk kaputta aşırı derece oynamalar mevcut, sök-tak yapmışlar. Vidalarında aşırı derecede aşınma izleri, kapılardaki pimler çekiçle vurulmuş, ezilmiş izler, motor kısmında, turboya ait parçalarda spiral taşıyla kesilmiş gibi izler mevcut. Fakat aracımı alırken bunların bilgisi kesinlikle bana bildirilmedi. Ben bunları genel merkeze bildirdim.

Sıfır kilometre diye aldığı otomobil hasarlı çıktı: Direklerine kadar aracımı boyamışlar

"KUSURLARINI KABUL ETMİYORLAR"

Bana aracımı almış olduğum bayiye götürmemi söylediler. Ben de aracımı bayiye geri götürdüm. Bayi inceledi, bana aracımda sök-tak parçalar olduğunu, fabrikasyon dışı boyalar tespit ettiklerini, bunu genel merkeze bildireceklerini söylediler. Bir hafta sonra beni genel merkezden arayıp, aracın orijinal olduğunu, banttan bu şekilde indirildiğini söylediler. Bunu söyleyince ben ikinci şoku yaşadım. Kesinlikle şu an kusurlarını ve hatalarını kabul etmiyorlar. Bundan sonra hukuki süreçlerimizi başlatacağız."

Sıfır kilometre diye aldığı otomobil hasarlı çıktı: Direklerine kadar aracımı boyamışlar
Kaynak: İHA

Son Dakika 3.Sayfa Sıfır kilometre diye aldığı otomobil hasarlı çıktı: Direklerine kadar aracımı boyamışlar - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (5)

  • Hamit Gündoğdu: Araç sıfır kilometre ve trafiğe çıkmamış olabilir..ancak satış yerine nakliye esnasında yüklenirken veya indirilirken düşmüş olabilir.. nakliye şartlarında bu tip kazalar satış yapan bayiye ait olduğundan sıfır kazalı diye belirtilmez direkt kakalama yolu açıktır. 167 4 Yanıtla
  • Ankara null: adalet yok para gitti 22 2 Yanıtla
  • V. A.: Ya kendin yaptysan bayiye suç atıyorsan? Sen yapmadığını ispatla.. araba yeni dye bayi mi yapmış oluyor, belki yeni aldıktan 2 saat snra pert ettin topladın kayıtsız küreksiz.. 3 12 Yanıtla
  • XYZ: Fransa' ya yaz, bayinin bayiligini elinden alsinlar akillari baslarina gelir. Susma sakin. 10 1 Yanıtla
  • özer bergin: mahkemeye verirse kazanır ve aracının sıfırını alır,ama 2 sene sürer o dava. 5 1 Yanıtla

Advertisement