Yazar Aşkım Kapışmak dolandırıcılık operasyonunda gözaltına alındı - Son Dakika
3.Sayfa

Yazar Aşkım Kapışmak dolandırıcılık operasyonunda gözaltına alındı

Yazar Aşkım Kapışmak, "Sıfır Risk ile Yüksek Kazanç" vaadiyle nitelikli dolandırıcılık suçunu işleyen şahıslara yönelik düzenlenen Sibergöz-42 operasyonları kapsamında İstanbul'da gözaltına alındı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın duyurduğu ve 127 şüphelinin yakalandığı operasyonda Kapışmak, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Ankara'ya götürüldü.

30.05.2024 20:10  Güncelleme: 20:39

Davranış Bilimleri Uzmanı ve yazar Aşkım Kapışmak, "Sıfır Risk ile Yüksek Kazanç" vaadiyle nitelikli dolandırıcılık suçunu işleyen şahıslara yönelik düzenlenen "Sibergöz-42" operasyonları çerçevesinde İstanbul'da düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

SİBERGÖZ OPERASYONLARINDA YAKALANDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen, milyar dolar haksız kazanç elde ettiği tespit edilen ve uluslararası dolandırıcılık eylemi gerçekleştiren 127 şüphelinin yakalandığı soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan Davranış Bilimleri Uzmanı ve yazar Aşkım Kapışmak'ın, işlemlerinin tamamlanmasının ardından polis tarafından soruşturmanın yürütüldüğü Ankara'ya götürüldüğü öğrenildi.

Yazar Aşkım Kapışmak dolandırıcılık operasyonunda gözaltına alındı

127 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu şüpheliler "Nitelikli Dolandırıcılık, Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma ve Suçtan Elde Edilen Malvarlığı Değerlerinin Aklanması" suçlarına yönelik Ankara merkezli Antalya, İstanbul, İzmir, Eskişehir, Uşak, Aydın, Muğla, Kütahya, Çorum, Balıkesir, Denizli, Adana, Bursa, Malatya, Tekirdağ, Isparta, Karabük, Konya, Şırnak ve Samsun'da düzenlenen operasyonlarda yakalanmıştı.

BAKAN YERLİKAYA DUYURDU

Operasyon, sabah saatlerinde İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından duyurulmuş, Yerlikaya'nın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda, "Bilişim sistemlerini kullanarak nitelikli dolandırıcılık yapanların enselerindeyiz. Kara Vatan'da olduğu gibi Siber Vatan'da da sanal devriyelerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında" denilmişti.

Yazar Aşkım Kapışmak dolandırıcılık operasyonunda gözaltına alındı

1 MİLYARLIK VURGUN

Bu sabah düzenlenen ve "Sibergöz-42" adı verilen operasyonda yakalanan şüphelilerin, "Smart Trade Coin" isimli sözde kripto varlık alım/satım platformu üzerinden "Sıfır Risk ile Yüksek Kazanç" vaadiyle vatandaşları yatırıma yönlendirildiği, otomatik al-sat işlemlerini gerçekleştiren bot uygulaması sattıkları ve mevcut kullanıcılara yeni kullanıcı getirmeleri halinde kazanç vaadinde bulunup "Saadet Zinciri" sistemi oluşturdukları iddia ediliyor. Bu yöntemle uluslararası dolandırıcılık eylemini gerçekleştirdikleri öne sürülen şüphelilerin, 1 milyar lira vurgun yaparak haksız kazanç elde ettikleri ifade ediliyor.

Yürütülen soruşturma çerçevesinde gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda, 1 milyar TL değerinde 177 taşınmaz ve 61 taşınır mal varlığına el konulduğu kaydedilirken, adreslerdeki aramalarda 1 ruhsatsız tabanca, 1 kuru sıkı tabanca ve çok sayıda dijital materyale de el konulan operasyonun genişleyebileceği belirtiliyor.

Yazar Aşkım Kapışmak dolandırıcılık operasyonunda gözaltına alındı
Kaynak: İHA

Son Dakika 3.Sayfa Yazar Aşkım Kapışmak dolandırıcılık operasyonunda gözaltına alındı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (11)

 • ibrahim kocapinar: Memlekette her hıyar gösterene tuz ile koşan oldukça böyle adamlar bitmez. 60 0 Yanıtla
 • ersen temel: aç gözlülük insanı gerizekalı yapıyor 30 0 Yanıtla
  EKBER SATIRCI: Herkes ekmeenin peşinde 1 0
 • Alper Elma: herkes dolandırıcı olmuş artık meslek haline qeldi. heleki istanbulda herkes yolunda kim kimi ne ederse 25 1 Yanıtla
 • Şükrü null: son iki ayda yazarlarda vukuat patlaması var. 18 0 Yanıtla
 • sehmus fatih: TikTok yasaklansın 15 0 Yanıtla
 • Ali tekeş: İnsanlar neden hıyarlara inanıyor anlamadım 13 1 Yanıtla
 • m: Bu mu yazar 1 0 Yanıtla
 • ATuran YILDIRIM: Bu gibi durumlarda ilk girenler kâr eder , sona yakın girenler kaybeder. kâr eden bi arkadaşım söyledi. ???? 0 0 Yanıtla
 • Mehmet Emin Güneş: Ya Allah aşkına şunun tipinde yazarlık var mı???? 0 0 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement