Altın Küre Ödül Töreni'nde Konu Trump! Sahneye Çıkan Eleştirdi - Son Dakika

Altın Küre Ödül Töreni'nde Konu Trump! Sahneye Çıkan Eleştirdi

09.01.2017 09:55

Dün gece gerçekleşen Altın Küre Ödül Töreni'nde yaşam boyu onur ödülü alan Meryl Streep, Trump hakkında iğneleyici bir konuşma yaparken, törenin sunucusu Jimmy Fallon, Trump'ı zalim hükümdara benzetti.

74. Altın Küre Ödül Töreni'nde Oscar ödüllü oyuncu Meryl Streep'e Altın Küre Cecil B. DeMille adlı yaşam boyu onur ödülü verildi. 67 yaşındaki oyuncu, gecedeki konuşmasında, isim vermeden seçilmiş Başkan Donald Trump'ı kampanyasındaki tutumundan dolayı eleştirdi.

"HEDEF KİTLEYİ GÜLDÜRÜP DİŞLERİNİ GÖSTERDİ"

Sesinin kısıklığından dolayı özür dileyen Streep konuşmasına, "ABD toplumunda şu anda en çok aşağılanan üç şey; Hollywood, yabancılar ve basın" sözleriyle başladı.

"Bir oyuncunun işi, bizden farklı olan insanların hayatlarına girmek ve onun hislerini size hissettirmektir" diyen Streep, "Bu yıl çok çok çok güçlü performanslar vardı; nefes kesen işlerdi. Beni şaşırtan bir performans oldu. Kancalarını kalbime batırdı. İyi olduğu için değil, çok etkileyici ve işini yaptığı içindi. Hedef kitleyi güldürüp dişlerini gösterdi. Ülkemizdeki en saygın koltuğa oturması istenen kişinin, özürlü bir muhabiri taklit etiği andı bu. Ayrıcalık, güç ve mücadele kapasitesi açısından üstün biri. Bunu gördüğümde kalbim kırıldı ve aklımdan çıkaramadım, çünkü bu bir film değildi, gerçek hayattı" şeklinde konuştu.

Altın Küre Ödül Töreni'nde Konu Trump! Sahneye Çıkan Eleştirdi

Donald Trump, başkanlık seçimleri kampanyası esnasında yaptığı bir mitingde engelli New York Times muhabiri Serge Kovaleski'nin taklidini yapmış, bu hareketinden dolayı eleştirilmişti.

ÜNLÜ DİZİNİN ZALİM HÜKÜMDARINA BENZETTİ

Gecede Trump göndermesi yapan tek isim Meryl Streep değildi. Altın Küre sunucusu komedyen Jimmy Fallon da yaptığı konuşmada, Donald Trump ile Game of Thrones dizisindeki zalimliğiyle tanınan Kral Joffrey karakterini kıyaslayan bir espri yaptı.
Açılış sanatçılarını bulmakta güçlük çektiğini ve törenin ABD başkanlık seçim sisteminin aksine halen popüler oya değer verdiğini söyledi. Fallon, "Burası Altın Küre: Amerika'nın popüler oyunu onurlandırdığı yerlerden biri" ifadesini kullandı.

Altın Küre Ödül Töreni'nde Konu Trump! Sahneye Çıkan Eleştirdi

"12 GÜN SONRA ANLAYACAĞIZ"

Ünlü komedyen ayrıca, "Game of Thrones pek çok entrika ve şaşırtıcı ana sahne oldu, pek çok kişi Kral Joffrey'nin yaşadığı takdirde nasıl olacağını merak ediyor. 12 gün sonra anlayacağız" dedi.

Altın Küre Ödül Töreni'nde Konu Trump! Sahneye Çıkan Eleştirdi

(Kaynak: NTV)

YORUMLAR
500

Son Dakika Dünya Altın Küre Ödül Töreni'nde Konu Trump! Sahneye Çıkan Eleştirdi - Son Dakika


Advertisement