Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin ve Zelenski'yi bir araya getirme önerisini yineledi - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin ve Zelenski'yi bir araya getirme önerisini yineledi

31.03.2022 21:07

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefonda görüştü. Rusya ve Ukrayna heyetlerinin geçtiğimiz gün İstanbul'da yaptıkları müzakere toplantısı ele alınırken, Zelenski ile Rus lider Putin'i bir araya getirme ve bu buluşmaya Türkiye olarak ev sahipliği yapma önerisini Cumhurbaşkanı Erdoğan yineledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ile telefonda görüştü. Görüşmede Rusya ve Ukrayna heyetlerinin İstanbul'da yaptıkları müzakere toplantısı ele alındı.

ERDOĞAN, ZELENSKİ'YE PUTİN'LE BULUŞMA ÖNERİSİNİ YİNELEDİ

Erdoğan, Zelenski ile Rusya Devlet Başkanı Putin'i bir araya getirme ve bu buluşmaya Türkiye olarak ev sahipliği yapma önerisini yineledi.

ZELENSKİ: UKRAYNA'NIN SADIK DOSTU ERDOĞAN

Görüşmenin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Zelenski ise, "Ukrayna'nın sadık dostu Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüm. İstanbul'da gerçekleşen müzakerenin üst düzey olduğunu belirttim. Barışa giden yolda gelecekteki adımları değerlendirdik. Türkiye'nin ülkemize yönelik güvenliğin teminatı konusunda hazır olmasından dolayı minnettarım" ifadelerini kullandı.

İSTANBUL'DAKİ MÜZAKERELER YAPICI GEÇTİ

Geçtiğimiz gün İstanbul'da yapılan Ukrayna-Rusya heyetleri arasındaki müzakere olumlu bir havada geçmiş; iki ülkeden yapıcı açıklamalar gelmişti.

ERDOĞAN: DÖNER DÖNMEZ PUTİN VE ZELENSKİ İLE GÖRÜŞECEĞİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan ziyaretinin sonunda gazetecilere yaptığı açıklamada Rusya Devlet Başkanı Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ile görüşeceğini; iki lidere bir araya gelme çağrısı yapacağını dile getirmişti. Erdoğan, şu ifadeleri kullanmıştı;

"Döner dönmez gerek Sayın Putin'le gerek Sayın Zelenski ile görüşmeler yapma kararlılığım var. Bu görüşmelerde her ikisine şahsım, milletim adına teşekkürlerimi ifade edip 'Artık hedefimiz bir an önce sizi bir araya getirmek' diyeceğiz."

ERDOĞAN, ZELENSKİ İLE BUGÜNE KADAR 5 KEZ GÖRÜŞTÜ

Erdoğan, savaşın başladığı 24 Şubat'tan bu yana Zelenski ile 5 kez görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 22 Şubat'tan bu yana da 20'yi aşkın devlet ve hükümet başkanı ile görüşmeler gerçekleştirdi.

YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri İsveç ve Finlandiya'da tedirginlik yarattı: NATO üyeliğimizi durdurmakla tehdit etti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri İsveç ve Finlandiya'da tedirginlik yarattı: NATO üyeliğimizi durdurmakla tehdit etti Zelenski duyurdu: Lyman'dan sonra Arkhanhelske ve Myrolyubivka'yı da kurtardık Zelenski duyurdu: Lyman'dan sonra Arkhanhelske ve Myrolyubivka'yı da kurtardık İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: 'Bugün Açılışı Yapılan Metro Hattının Maliyeti İbb Tarafından Karşılanmaktadır. İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: 'Bugün Açılışı Yapılan Metro Hattının Maliyeti İbb Tarafından Karşılanmaktadır.

Son Dakika Dünya Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin ve Zelenski'yi bir araya getirme önerisini yineledi - Son Dakika


Advertisement