Yönetmenin öldüğü "Rust" filminin setinde daha önce de gerçek mermi kullanılmış - Son Dakika

Yönetmenin öldüğü "Rust" filminin setinde daha önce de gerçek mermi kullanılmış

23.10.2021 23:29

ABD'li ünlü aktör Alec Baldwin'in çekimler sırasında kullandığı silahla görüntü yönetmeninin ölümüne ve yönetmenin yaralanmasına yol açtığı "Rust" filminin setinde, olaydan günler önce yine dolu silahın ateşlendiği iddia edildi.

Los Angeles Times gazetesinin haberine göre, "Rust" filminin çekimleri sırasında yaşanan ölümcül kazadan 5 gün önce, Baldwin'in dublörüne güvenli olduğu söylenen silah iki el ateşlendikten sonra içinde gerçek mermi olduğu anlaşıldı.

"ORTAM GÜVENLİ DEĞİL"

Haberde, 16 Ekim'de yaşanan olaydan sonra bir set çalışanının üretim müdürüne gönderdiği mesajda "Üçüncü kez kazara silah ateşlendi. Ortam güvenli değil." yazdığı ifade edildi.

YAPIMCILARIN HABERİ OLMAMIŞ

Olaydan sonra soruşturma başlatılıp başlatılmadığı öğrenilemezken, filmin yapımcıları setteki güvenlik sorunlarından haberdar olmadıklarını açıkladı.

Yönetmenin öldüğü 'Rust' filminin setinde daha önce de gerçek mermi kullanılmış
Halyna Hutchins

BALDWİN'E GERÇEK MERMİ VERİLİP "GÜVENLİ" OLDUĞU SÖYLENMİŞ

Baldwin, New Mexico eyaletinde "Rust "isimli film çekimleri sırasında kullandığı silahla 42 yaşındaki Görüntü Yönetmeni Halyna Hutchins'in ölümüne neden olmuş, yaralanan 48 yaşındaki Yönetmen Joel Souza hastaneye kaldırılmıştı.
Mahkeme kayıtlarına göre, Baldwin, içinde gerçek mermi bulunduğu anlaşılan silahı kendisine yönetmen yardımcısının verdiğini ve "güvenli" olduğunu söylediğini belirtmişti.

Yönetmenin öldüğü 'Rust' filminin setinde daha önce de gerçek mermi kullanılmış
Yönetmenin öldüğü 'Rust' filminin setinde daha önce de gerçek mermi kullanılmış
Yönetmenin öldüğü Rust filminin setinde daha önce de gerçek mermi kullanılmış

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Yönetmenin öldüğü 'Rust' filminin setinde daha önce de gerçek mermi kullanılmış - Son Dakika Dünya


YORUMLAR
500

Son Dakika

Binali Yıldırım, İstanbul seçimlerini kaybetmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu: Yalanın siyaseti başroldeydi 16:21 Binali Yıldırım, İstanbul seçimlerini kaybetmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu: Yalanın siyaseti başroldeydi Beşiktaş, Melo'nun hocası Ferreira ile görüşüyor 16:20 Beşiktaş, Melo'nun hocası Ferreira ile görüşüyor OECD ülkeleri arasında en fazla büyüyen ikinci ülke Türkiye oldu 16:13 OECD ülkeleri arasında en fazla büyüyen ikinci ülke Türkiye oldu Bu akşam ne izleyeceksiniz: Masumlar Apartmanı, Evlilik Hakkında Her Şey, Destan 15:25 Bu akşam ne izleyeceksiniz: Masumlar Apartmanı, Evlilik Hakkında Her Şey, Destan Kılıçdaroğlu: Bu 5 maddeyi yerine getir, her türlü desteği vereceğiz 14:51 Kılıçdaroğlu: Bu 5 maddeyi yerine getir, her türlü desteği vereceğiz Son Dakika! Gaziantep'te 3 aylık bebeğini öldüresiye döven baba Yunus Göç tutuklandı 14:25 Son Dakika! Gaziantep'te 3 aylık bebeğini öldüresiye döven baba Yunus Göç tutuklandı
MÜSİAD: Kurdaki ani hareketliliğin 10-15 gün içinde sona ereceğini düşünüyoruz 12:24 MÜSİAD: Kurdaki ani hareketliliğin 10-15 gün içinde sona ereceğini düşünüyoruz Bahçeli'den Mansur Yavaş'a tehdit gibi uyarı: Dikkat etsin arkasında bir ülkücü nefes var 11:34 Bahçeli'den Mansur Yavaş'a tehdit gibi uyarı: Dikkat etsin arkasında bir ülkücü nefes var
Advertisement