Son dakika New Mexico haberleri, New Mexico son dakika, son dakika New Mexico

Son Dakika New Mexico Haberleri

 • Düzensiz göçmen sorunu! Teksas sınır yine karıştı
  30 Oca Düzensiz göçmen sorunu! Teksas sınır yine karıştı

  ABD hükümeti ile Texas yönetimi arasında yetki krizine neden olan düzensiz göçmenler, Texas Ulusal Muhafızlarına yakalanmamak için sınırı gece geçmeye çalıştı. Eagle Pass kentindeki Shelby Park bölgesinden Texas Ulusal Muhafızları yüzünden geçemeyen bazı düzensiz göçmenler, kentin kenar kesimlerindeki noktalardan gece karanlığında ABD topraklarına girmeyi denedi.

 • Alec Baldwin, film setindeki silah kazasında ölümle suçlanıyor
  20 Oca Alec Baldwin, film setindeki silah kazasında ölümle suçlanıyor

  Amerikalı oyuncu Alec Baldwin, Rust filminin çekimleri sırasında ateşlediği silahtan çıkan kurşunla görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'in ölümüne yol açtığı gerekçesiyle yeniden 'taksirle öldürme' suçlamasıyla karşı karşıya. Baldwin, silahın yanlışlıkla ateş aldığını ve tetiği çekmediğini savunuyor. Ancak yeni deliller, olayın tetiğin çekilmesi durumunda gerçekleşebileceğini ortaya koyuyor. Baldwin suçlu bulunması halinde 18 aya kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak.

 • ABD'li milyoner işkadını, askeri yardım fonu altında ordudan 100 milyon dolar çaldı
  11 Oca ABD'li milyoner işkadını, askeri yardım fonu altında ordudan 100 milyon dolar çaldı

  ABD Ordusu'nu altı yıl boyunca 100 milyon dolar dolandırdığı iddia edilen Janet Yamanaka Mello, lüks araçlar ve emlak alımları ile dikkat çekiyor. Mello, sahte bir şirket kurarak askeri hibe fonlarından para topladığı ve bu parayı kendi lüks yaşam tarzını finanse etmek için kullandığı iddiasıyla yargılanıyor. Savcılar, Mello'nun 80 araç ve 31 villa sahibi olduğunu ve bu varlıkların müsaderesini talep ediyorlar.

 • Jeffrey Epstein'ın kardeşi, eski ABD Adalet Bakanı Bill Barr'ı suçladı
  10 Oca Jeffrey Epstein'ın kardeşi, eski ABD Adalet Bakanı Bill Barr'ı suçladı

  ABD'de kız çocuklarına yönelik cinsel istismar, pedofili ve fuhuş ağı oluşturmak suçlamasıyla yargılanırken hapishanede ölü bulunan Amerikalı milyarder Jeffrey Epstein'in kardeşi Mark Epstein, eski ABD Adalet Bakanı Bill Barr'ı, kardeşinin ölümünün üstünü örtmekle suçladı. Mark Epstein, kardeşinin ölümüyle ilgili soruşturmanın gerekli şekilde yapılmadığını savundu ve Bill Barr'ın kimin için gizli tuttuğunu sordu.

 • Maltepe'de Farklı Kültürleri Bir Araya Toplayan Konferans Sona Erdi
  24 Kas Maltepe'de Farklı Kültürleri Bir Araya Toplayan Konferans Sona Erdi

  Maltepe Belediyesi ve Turan Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen Uluslararası Türk Halkları ve Amerikan Yerlileri Kültür Köprüsü Konferansı sona erdi. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve ilk kez bazı Amerikan yerlilerinin katıldığı konferansın kapanış töreninde konuşan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Amerika’daki akrabalarımızı, Asya’daki akrabalarımızı kadim şehir, imparatorlukların başkenti İstanbul’un göz bebeği Maltepe’de buluşturmanın onur ve gururunu yaşadık. Aynı dili konuşmasak bile birçok kuruluş, akademisyen, yıllarını bu davaya adayanlar biliyor ki er ya da geç alfabede, dilde Türk dünyası birliği sağlanacak” dedi.

 • Virgin Galactic ile Uzaya Çıkan Alan Stern, Plüton Misyonu Sonrası Uzayda
  04 Kas Virgin Galactic ile Uzaya Çıkan Alan Stern, Plüton Misyonu Sonrası Uzayda

  Virgin Galactic'in son altı aydaki başarılarını kutlamak için gerçekleştirdiği uçuşta, Plüton Misyonu'nun ardından uzaya çıkan Alan Stern de yer aldı. SpaceShipTwo roket uçağı, 6 kişiyi 87,2 kilometre yüksekliğe taşıdıktan sonra Dünya'ya geri indi. Stern, uzay uçuşunun giderek normalleştiğini belirtti.

 • Ne izlesem diyenler için: En iyi 10 Netflix dizisi!
  20 Eki Ne izlesem diyenler için: En iyi 10 Netflix dizisi!

  Bu içeriğimizde Netflix üzerinden izleyebileceğiniz efsane yapımları bir araya getirdik. İşte en iyi 10 Netflix dizisi!

 • ABD'de Halkalı Güneş Tutulması Gözlendi
  14 Eki ABD'de Halkalı Güneş Tutulması Gözlendi

  ABD'nin Nevada eyaletine bağlı Winnemucca kentinde halkalı Güneş tutulması görüntülendi. Karatmalı gözlükler ve teleskoplarla izlenen tutulma, bir sonraki halkalı Güneş tutulmasının 2046'da gerçekleşmesi bekleniyor.

 • NASA, Ateş Çemberi Tutulmasını İncelemek İçin 3 Roket Fırlatacak
  09 Eki NASA, Ateş Çemberi Tutulmasını İncelemek İçin 3 Roket Fırlatacak

  14 Ekim'de gerçekleşecek olan nadir halkalı tutulma olan Ateş Çemberi'ni incelemek için NASA, 3 tutulma roketi fırlatacak. Bu roketler, iyonosferin sıcaklık ve yoğunluğunu ölçerek tutulmanın etkilerini daha ayrıntılı olarak incelemeyi amaçlıyor. Roketler, New Mexico'daki White Sands Missing Range'den havalanacak.

 • Breaking Bad Yaratıcısından Yeni Bilim Kurgu Dizisi
  08 Eki Breaking Bad Yaratıcısından Yeni Bilim Kurgu Dizisi

  Breaking Bad dizisinin yaratıcısı Vince Gilligan, yeni bir bilim kurgu dizisi projesiyle karşımıza çıkıyor. Dizi, Breaking Bad ve Better Call Saul dizilerinde de yer alan Rhea Seehorn'un başrolünde olduğu aynı evrende geçiyor. Gilligan, dizinin çekimlerini New Mexico Alberque'de gerçekleştiriyor. Dizinin ilk sezonunun çekimleri neredeyse tamamlanmışken Hollywood senarist ve oyuncu grevleri nedeniyle gecikme yaşandı. Ancak çekimlere yeniden başlandı ve Gilligan, dizinin yumuşak bir bilim kurgu olduğunu belirtti. Dizinin yayın tarihi ve mekanı henüz belli değil.

 • Amerika'ya geçişin 21-23 bin yıl önce yapıldığı kanıtlandı
  06 Eki Amerika'ya geçişin 21-23 bin yıl önce yapıldığı kanıtlandı

  Bilim insanları, Amerika kıtasına geçişin 21 bin ila 23 bin yıl önce yapıldığını gösteren kanıtları teyit ettiklerini duyurdu. Daha önce Amerika kıtasında insanın varlığına dair kanıtlar, 14 bin ila 16 bin yıl öncesini gösteriyordu. Yapılan radyokarbon yaş tespiti ve optik uyarmalı ışıldama yöntemleriyle yapılan araştırmalar, fosillerin en az 21 bin 500 yaşında olduğunu ortaya koydu.

 • Las Vegas'ta fındık büyüklüğünde dolu yağdı
  05 Eki Las Vegas'ta fındık büyüklüğünde dolu yağdı

  ABD'nin New Mexico eyaletine bağlı Las Vegas'ta fındık büyüklüğünde dolu yağması sonucu yollar beyaza büründü. Sürücüler ve yayalar dolu yağışını cep telefonu kameralarıyla kaydetti.

 • Las Vegas'ta Fındık Büyüklüğünde Dolu Yağışı
  04 Eki Las Vegas'ta Fındık Büyüklüğünde Dolu Yağışı

  ABD'nin New Mexico eyaletine bağlı Las Vegas'ta fındık büyüklüğünde dolu yağması sonucu yollar beyaza büründü. Sürücüler ve yayalar dolu yağışını cep telefonu kameralarıyla kaydetti.

 • Amerika'da Halkalı Güneş Tutulması Bilim İnsanlarına İnceleme Fırsatı Sunacak
  04 Eki Amerika'da Halkalı Güneş Tutulması Bilim İnsanlarına İnceleme Fırsatı Sunacak

  Amerika semalarında 14 Ekim'de görülecek halkalı Güneş tutulması, bilim insanlarına Güneş'i ve Dünya atmosferini daha yakından inceleme fırsatı sunacak. NASA'nın yayımladığı habere göre, tutulma sırasında üç sondaj roketi fırlatılarak Güneş ışığındaki azalmanın Dünya'nın atmosfer tabakasını nasıl etkilediği incelenecek. Tutulma ayrıca Güneş'in Dünya ile nasıl etkileşime girdiğini araştırmak için önemli bir fırsat sunuyor. Tutulma günü görüntüler canlı olarak paylaşılacak ve bir sonraki halkalı Güneş tutulması 2046'da gerçekleşecek.

 • ABD Federal Ticaret Komisyonu ve 17 eyalet, Amazon'a dava açtı
  26 Eyl ABD Federal Ticaret Komisyonu ve 17 eyalet, Amazon'a dava açtı

  ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) ile 17 eyalet başsavcısı, Amazon'un tekel gücünü yasa dışı şekilde kullanarak rekabete aykırı davrandığı iddiasıyla dava açtı. FTC'nin açıklamasına göre, Amazon'un eylemleri fiyatların düşmesinin durmasına, satıcılardan aşırı yüksek ücret alınmasına, kalitenin düşmesine, inovasyonun bastırılmasına ve rakiplerin adil bir şekilde rekabet etmesinin engellenmesine olanak sağlıyor. Açıklamada, Amazon'un kurduğu düzenin yüz milyarlarca dolarlık satışları, yüz binlerce ürünü ve yüz milyonlarca tüketiciyi etkilediği belirtildi.

 • Bilim insanları, içinde süt bulunan gizemli bir havuz keşfetti
  25 Eyl Bilim insanları, içinde süt bulunan gizemli bir havuz keşfetti

  Bilim insanları, New Mexico'daki bir mağaranın derinliklerinde daha önce insanlar tarafından görülmemiş, içinde süt bulunan gizemli bir havuz keşfetti.

 • Intel, Yeni Nesil Cam Tabakalarını Tanıttı
  20 Eyl Intel, Yeni Nesil Cam Tabakalarını Tanıttı

  Teknoloji şirketi Intel, ikinci yarı için planladığı yeni nesil gelişmiş ambalajlar için cam alt tabakalarını piyasaya sürdü. Yeni nesil işlemcilerde cam kullanımının ne işe yaradığı merak konusu oldu. Intel'in hedefi ise 2030 yılına kadar bir pakette bir trilyon transistör sunmak.

 • ABD'de Vali'nin silah taşıma yasağı kararı durduruldu
  14 Eyl ABD'de Vali'nin silah taşıma yasağı kararı durduruldu

  ABD'nin New Mexico eyaletinde mahkeme, Vali Michelle Jujan Grisham'ın 'silah taşıma hakkını geçici olarak askıya alma' emrini durdurma kararı aldı. Mahkeme, yasağın Anayasa'ya aykırı olduğunu belirtti.

 • ABD'de Vali'nin silah taşıma yasağına polis tepkisi
  12 Eyl ABD'de Vali'nin silah taşıma yasağına polis tepkisi

  ABD'nin New Mexico eyaletinde Vali Michelle Jujan Grisham'ın silah taşıma hakkını geçici olarak askıya alma emrine polis tepki gösterdi. Bölge Şerifi John Allen, valinin kararını anayasaya aykırı olarak değerlendirerek uygulamayacaklarını belirtti. Vali Grisham ise şiddet olaylarını engellemek için liderlerin ayağa kalkması gerektiğini vurguladı.

 • ABD'de Vali Grisham'ın silah taşıma yasağına tepki
  11 Eyl ABD'de Vali Grisham'ın silah taşıma yasağına tepki

  ABD'nin New Mexico eyaletinde Vali Michelle Jujan Grisham'ın acil bir emirle silah taşıma hakkını geçici olarak askıya almasına silah hakları savunucuları tepki gösterdi. Ulusal Silah Hakları üyeleri, yasağın Anayasa'ya aykırı olduğunu savunarak dava açtı. Vali Grisham'ın görevinden azledilmesi çağrısı da yapıldı.

 • Jetlagın Önlenmesi İçin Büyük Kahvaltı ve Güneşlenme Önerisi
  05 Eyl Jetlagın Önlenmesi İçin Büyük Kahvaltı ve Güneşlenme Önerisi

  ABD'de yapılan bir araştırmada, jetlagın seyahatin ilk günü yapılan büyük bir kahvaltı ve güneşlenmeyle önlenebileceği tespit edildi. Araştırmada, jetlagdan daha hızlı kurtulmak için gece atıştırmalarından kaçınılması tavsiye edildi.

 • Sıcak Hava Balonu Kazasında Pilotun Uyuşturucu Kullandığı Ortaya Çıktı
  21 Ağu Sıcak Hava Balonu Kazasında Pilotun Uyuşturucu Kullandığı Ortaya Çıktı

  Amerika'nın New Mexico eyaletinde meydana gelen bir sıcak hava balonu kazasında pilotun, elektrik hatlarına çarparak içindeki beş kişinin 30 metreden düşmesine neden olan kazada kokain ve esrar kullandığı tespit edildi. Kazada beş kişi hayatını kaybetti.

 • Bilim İnsanları, Dev Saturn Megafırtınalarının Gizemli Radyo Sinyallerini Dünya'ya İletti
  16 Ağu Bilim İnsanları, Dev Saturn Megafırtınalarının Gizemli Radyo Sinyallerini Dünya'ya İletti

  Bilim insanları, 100 yıl öncesine ait dev Saturn megafırtınalarının gizemli 'radyo sinyallerini' Dünya'ya ilettiklerini açıkladı. Bu megafırtınalar, gezegeni radyoaktif izlerle etkiliyor ve bilim insanlarını nedenini anlamak konusunda şaşkına çeviriyor.

 • Yenilenen Hyundai Santa Fe tanıtıldı
  10 Ağu Yenilenen Hyundai Santa Fe tanıtıldı

  Hyundai, baştan sona yenilediği Santa Fe modelini resmi olarak tanıttı.

 • Virgin Galactic Uzaya İlk Kez Turist Taşıdı
  10 Ağu Virgin Galactic Uzaya İlk Kez Turist Taşıdı

  İngiliz işadamı Richard Branson'a ait Virgin Galactic, ilk kez turistleri uzaya taşıdı. Uzaya giden yolcular arasında anne ve kızı da yer aldı. Uzay aracı üreticisi ve uzay turizmi şirketi olan Virgin Galactic, New Mexico'dan kalkan taşıyıcı uçakla havalanan uzay aracı VSS Unity ile başarılı bir uçuş gerçekleştirdi. Uzay seyahati için bilet fiyatı son zamların ardından 450 bin dolara ulaştı.

 • Virgin Galactic İlk Turist Taşıma Uçuşunu Gerçekleştirdi
  10 Ağu Virgin Galactic İlk Turist Taşıma Uçuşunu Gerçekleştirdi

  İngiliz işadamı Richard Branson'a ait olan Virgin Galactic, uzay turizmi için önemli bir adım olarak kaydedilen ilk turist taşıma uçuşunu gerçekleştirdi. Uçuş, ABD'nin New Mexico eyaletindeki Spaceport America'dan başladı ve yaklaşık 5 dakika süren yerçekimsiz ortamda geçirilen deneyimle turistlere dünyanın dışındaki bir perspektif sunuldu. Uzay aracının başarılı inişiyle birlikte, tüm dünya bu olağanüstü anı kutladı. Uçuşun yolcularından biri olan 18 yaşındaki Anastatia Mayers ve annesi Keisha Schahaff, uzayın büyüleyici sessizliğini birlikte paylaştılar. Ayrıca, 80 yaşındaki eski İngiliz Olimpiyat sporcusu Jon Goodwin, uzaya çıkan ilk olimpik sporcu ve Parkinson hastası olarak, bu deneyimi unutulmaz kıldı. Virgin Galactic, geçtiğimiz ay İtalyan Hava Kuvvetleri ve İtalyan Ulusal Araştırma Konseyi tarafından finanse edilen bir uçuşla ilk ticari uçuşunu başarıyla tamamladı. Şirket, uzaya seyahat etmek isteyen 800 kişinin listesine eklendi ve bilet fiyatları son zamlarla birlikte 450 bin dolara ulaştı. Bu tarihi adım, uzay turizminin geleceğine ışık tutuyor ve birçok insanın hayalini gerçekleştirme şansını sunuyor.

 • SUV segmentinin yeni modeli Hyundai SANTA FE tanıtıldı
  10 Ağu SUV segmentinin yeni modeli Hyundai SANTA FE tanıtıldı

  Hyundai, yeni modeli SANTA FE'nin dünya prömiyerini adını aldığı New Mexico'daki Santa Fe'de gerçekleştirdi.

 • Virgin Galactic İkinci Turistik Uzay Yolculuğunu Gerçekleştiriyor
  10 Ağu Virgin Galactic İkinci Turistik Uzay Yolculuğunu Gerçekleştiriyor

  Virgin Galactic'in ikinci turistik uzay yolculuğu bugün yapılacak. Rokette, bir yarışmada bilet kazanan Anastatia Mayers ve annesi Keisha Schahaff'ın yanı sıra 80 yaşındaki eski İngiliz Olimpiyat sporcusu Jon Goodwin da yer alacak. Goodwin, uzaya giden ikinci Parkinson hastası olacak. Yolculuk, uzay turizminin uygulanabilirliğini test etmek için önemli bir adım olarak görülüyor. Virgin Galactic'in ikinci ticari uçuşu olan bu yolculuk, New Mexico'da gerçekleştirilecek. Roket, yolculuğun ilk aşamasında Eve olarak bilinen bir taşıyıcı uçakta olacak ve daha sonra motorunu ateşleyerek 85 km yüksekliğe çıkmayı hedefliyor. Virgin Galactic uçuş fiyatları 450.000 dolara kadar yükseldi. Parkinson's UK, Jon Goodwin'in uçuşunu izlemek için bir parti düzenleyecek. Uzay turizmi şirketi sahibi Richard Branson, Keisha Schahaff'a sürpriz bir şekilde uzaya gideceğini söyleyerek haber vermişti. Kızı Anastatia ise uzaya giden en genç ikinci kişi olacak. Uçuşun hedefi, yolcuları Dünya'nın yaklaşık 85 km yukarısına çıkararak birkaç dakika ağırlıksızlık deneyimi yaşatmak.

 • Virgin Galactic İkinci Turistik Uzay Yolculuğunu Gerçekleştiriyor
  10 Ağu Virgin Galactic İkinci Turistik Uzay Yolculuğunu Gerçekleştiriyor

  Virgin Galactic'in ikinci turistik uzay yolculuğu bugün yapılacak. Rokette, bir yarışmada bilet kazanan Anastatia Mayers ve annesi Keisha Schahaff'ın yanı sıra 80 yaşındaki eski İngiliz Olimpiyat sporcusu Jon Goodwin da yer alacak. Goodwin, uzaya giden ikinci Parkinson hastası olacak. Yolculuk, uzay turizminin uygulanabilirliğini test etmek için önemli bir adım olarak görülüyor. Virgin Galactic'in ikinci ticari uçuşu olan bu yolculuk, New Mexico'da gerçekleştirilecek. Roket, yolculuğun ilk aşamasında Eve olarak bilinen bir taşıyıcı uçakta olacak ve daha sonra motorunu ateşleyerek 85 km yüksekliğe çıkmayı hedefliyor. Virgin Galactic uçuş fiyatları ise 450.000 dolara kadar yükseldi. Parkinson's UK, hastalara destek veren bir kuruluş olarak Goodwin'in uçuşunu izlemek için bir parti düzenleyecek. Uzay turizmi şirketi sahibi Richard Branson, Schahaff'a bir anda bahçesine girerek uzaya gideceğini söyleyerek sürpriz yapmış. Kızı Anastatia ise uzaya giden en genç ikinci kişi olacak ve engelleri yıkmayı hedeflediğini belirtiyor. Uçuşun amacı, yolcuları Dünya'nın yaklaşık 85 km yukarısına çıkararak birkaç dakika ağırlıksızlık deneyimi yaşatmak.

 • ABD'de geri dönüşüm fabrikasında yangın çıktı! Alevler saatlerce söndürülemedi
  07 Ağu ABD'de geri dönüşüm fabrikasında yangın çıktı! Alevler saatlerce söndürülemedi

  ABD'nin New Mexico eyaletindeki bir plastik atık geri dönüşüm fabrikasında çıkan dev yangın, zorlukla kontrol altına alındı. Yetkililer olayda ölü veya yaralı olmadığını belirterek dumanın tehlikeli hava kirleticiler içerdiğine dair uyarı yayınladı.

 • ABD'deki Plastik Geri Dönüşüm Fabrikasında Dev Yangın
  07 Ağu ABD'deki Plastik Geri Dönüşüm Fabrikasında Dev Yangın

  ABD'nin New Mexico eyaletindeki bir plastik atık geri dönüşüm fabrikasında çıkan dev yangın, zorlukla kontrol altına alındı. Yetkililer olayda ölü veya yaralı olmadığını belirterek dumanın tehlikeli hava kirleticiler içerdiğine dair uyarı yayınladı. Albuquerque kenti yakınlarında bulunan bir plastik geri dönüşüm fabrikasında dün çıkan dev yangın, ekiplerin saatlerce süren çalışması sonucunda zorlukla söndürüldü. Yetkililer, olayda ölü veya yaralı olmadığını belirtip plastiklerin yanması ve dumanın tehlikeli hava kirleticileri içermesi nedeniyle bir sağlık uyarısı yayınladı.

 • ABD'deki Plastik Geri Dönüşüm Fabrikası Alev Alev Yandı
  07 Ağu ABD'deki Plastik Geri Dönüşüm Fabrikası Alev Alev Yandı

  ABD'nin New Mexico eyaletinde bulunan bir geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangın büyük bir mücadele ile söndürüldü. Yangında herhangi bir yaralanma olmaması sevindirirken, plastiklerin yanması havanın kirlenmesine yol açtı. Rüzgarın etkisiyle dumanın bazı bölgelere taşınması nedeniyle halka açık hava etkinliklerini sınırlama uyarısı yapıldı.

 • İskoçya'dan Uzaya Gidecek İlk Anne ve Kız
  07 Ağu İskoçya'dan Uzaya Gidecek İlk Anne ve Kız

  İskoçya'da bulunan Aberdeen Üniversitesi öğrencilerinden Anastatia Mayers ve annesi Keisha Schahaff, Virgin Galactic'in ikinci ticari uçuşuna katılmak için yapılan bir çekilişi kazandı. Anne ve kız, ayrıca uzaya gidecek ilk Karayipli kişiler olarak da tarihe geçecek. Uzay yolculuğu Perşembe günü ABD'nin New Mexico eyaletinden başlayacak.

 • İskoçya'dan Uzaya Gidecek İlk Anne ve Kız
  07 Ağu İskoçya'dan Uzaya Gidecek İlk Anne ve Kız

  İskoçya'da bulunan Aberdeen Üniversitesi öğrencilerinden Anastatia Mayers ve annesi Keisha Schahaff, Virgin Galactic'in ikinci ticari uçuşuna katılmak için yapılan bir çekilişi kazandı. Anne ve kız, ayrıca uzaya gidecek ilk Karayipli kişiler olarak da tarihe geçecek. Uzay yolculuğu Perşembe günü ABD'nin New Mexico eyaletinden başlayacak.

 • GÖRÜŞ- Hiroşima'dan Rusya-Ukrayna Savaşı'na nükleer silahlanmanın tarihi
  06 Ağu GÖRÜŞ- Hiroşima'dan Rusya-Ukrayna Savaşı'na nükleer silahlanmanın tarihi

  Mesut Özcan, İkinci Dünya Savaşı'nın noktalanmasında büyük etken olan atom bombasının geçmişini, Hiroşima ve Nagazaki saldırılarını ve nükleer silahlanmanın uluslararası güç dengesini nasıl değiştirdiğini AA Analiz için kaleme aldı.

 • Oppenheimer ve Einstein'ın karmaşık ilişkisi
  02 Ağu Oppenheimer ve Einstein'ın karmaşık ilişkisi

  Princeton'da aynı dönemlerde çalışan iki fizikçi Einstein ve Oppenheimer, dönemin en önemli bilim insanlarındandı.

 • ABD'nin batı yakasında Colorado Nehri'nin su seviyesi tehlikeli ölçüde azaldı
  02 Ağu ABD'nin batı yakasında Colorado Nehri'nin su seviyesi tehlikeli ölçüde azaldı

  ABD'nin batı yakasında bulunan 7 eyalette toplam 40 milyon kişinin içme suyu ve tarım için kullandığı Colorado Nehri'nin son 20 yılda tehlikeli ölçüde azaldığı tespit edildi. Yapılan araştırmada, artan sıcaklıklar nedeniyle nehir havzasında 10 trilyon galon suyun buharlaştığı ve bu miktarın Mead Gölü büyüklüğünde olduğu belirtildi. Araştırmacılar, nehir havzasında suyun çekildiği alanın nehir suyunun yüzde 10,3'üne karşılık geldiğini kaydetti. Fosil yakıtların kullanılması sonucu artan ısının havzayı kurutmaya devam etmesi durumunda su kaynağının daha da küçüleceği uyarısında bulunuldu. Bu durum, ABD'nin batı yakasındaki 7 eyaletin yanı sıra Meksika'nın kuzeyindeki bazı kentlerin ana su kaynağı olan Mead Gölü'nün doluluk oranının yüzde 32'ye düşmesine neden oldu. Kuraklık ilan edilmesiyle birlikte gelecek yıllarda su salımının azaltılması ve tarımla uğraşan bölge halkının göç etmek zorunda kalabileceği tahmin ediliyor.

 • Antarktika'daki deniz buzu seviyesi rekor seviyede eridi
  31 Tem Antarktika'daki deniz buzu seviyesi rekor seviyede eridi

  Antarktika'daki deniz buzu seviyesi, küresel ısınma nedeniyle bu yıl rekor seviyede erime görüldü. ABD Ulusal Kar ve Buz Veri Merkezi'ne göre, bu yıl erime son 45 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Buzun 2022'deki erime rekoru, geçen yıla göre yaklaşık 1,6 milyon kilometrekare azaldı. Bu durum, kıyı buz tabakalarını ve buzulları daha savunmasız hale getirerek deniz seviyesinin yükselmesine neden olabilir.

 • Christopher Nolan'ın Son Filmi: Oppenheimer
  25 Tem Christopher Nolan'ın Son Filmi: Oppenheimer

  Christopher Nolan'ın son filmi, atom bombasının mucidi Robert Oppenheimer'ın öyküsünü anlatıyor. Film, Oppenheimer'ın hayatının farklı dönemlerini ve nükleer silah geliştirme sürecini ele alırken, yaratıcı ve etkileyici bir anlatım sunuyor. Cillian Murphy'nin başarılı performansıyla dikkat çeken film, Amerikan kahramanının trajik öyküsünü resmediyor. Oppenheimer'ın iç dünyasını ve yaşadığı çelişkileri yansıtan görüntüler, izleyiciye farklı bir deneyim sunuyor. Christopher Nolan'ın olgunluk dönemi filmi olarak nitelendirilen Oppenheimer, hem aksiyon hem de düşünsel derinlik sunan bir yapıt olarak öne çıkıyor.

 • 'Gül Yetiştiren Adam'ın yazarı: Rasim Özdenören
  22 Tem "Gül Yetiştiren Adam"ın yazarı: Rasim Özdenören

  "Gül Yetiştiren Adam", "Çok Sesli Bir Ölüm" ve "Denize Açılan Kapı" gibi eserlerin yazarı, usta edebiyatçı Rasim Özdenören'in vefatının üzerinden bir yıl geçti.

 • ABD'de Yoğun Sıcak Hava Dalgası Devam Ediyor
  21 Tem ABD'de Yoğun Sıcak Hava Dalgası Devam Ediyor

  ABD Ulusal Meteoroloji Servisi'ne göre, ülkenin batı ve orta bölgelerinde oluşan orta seviyedeki yüksek basınç nedeniyle, Temmuz sonundan Ağustos başına kadar ülkenin büyük bir bölümünde yoğun sıcak hava dalgasının devam edeceği tahmin ediliyor. Aşırı sıcakların ülkenin kuzeydoğusundaki bazı bölgelere de yayılması muhtemel. Kuru hava, yüksek sıcaklıklar ve düşük yağışın birleşimi, Teksas'ın güneyi ve Kuzeybatı Pasifik'in iç kesimlerinde kuraklık riskini artırıyor. Ülkenin batısında ve güneyinde yaşayanlar 38 derecenin üzerindeki sıcaklıklardan etkilenirken, birçok şehirde sıcaklık rekorları kırılıyor. Aşırı sıcak alarmı Kaliforniya, Nevada, Arizona, New Mexico ve Teksas dahil birçok eyalette verildi.

 • Bu Hafta Vizyona Giren Filmler
  20 Tem Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

  Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta komediden drama, bilim kurgudan animasyon ve korkuya 9 film izleyicilerle buluşacak. Margot Robbie, Ryan Gosling ve Emma Mackey'li usta oyuncu kadrosuyla vizyona giren 'Barbie', Greta Gerwig'in yönetmenliğini yaptığı 'Oppenheimer', Adam Sigal'ın yönettiği 'Uyanış', Alice Winocour'un 'Paris Hatıraları', Elegance Bratton'un 'Teftiş', 'Prenses ve Dracula', 'Zıpır Dedektif ve Altın Arı Kovanı', 'Resident Evil: Death Island' ve Metin Kuru'nun 'Mühr-ü Musallat 2: Yasak Düğün' adlı filmler izleyicilerle buluşacak.

 • Michigan'da 16 Sahte Delege Hakkında Suç Duyurusu
  19 Tem Michigan'da 16 Sahte Delege Hakkında Suç Duyurusu

  ABD'nin Michigan eyaletinde, 2020 başkanlık seçimlerinde kendini 'Seçiciler Kurulu Üyesi' olarak tanıtan 16 sahte delege hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Michigan Başsavcısı, zanlıları sahte sertifikalar sunmak ve seçimin sonucunu değiştirmeye çalışmakla suçladı. Suç duyurusunda, zanlıların sahte sertifikaları imzaladığı iddia edildi. 16 kişi, sahtecilik ve seçimde sahtecilik yapmak için komplo kurmak gibi suçlamalarla karşı karşıya kalacak.

 • Julius Robert Oppenheimer'ın hayatını anlatan Oppenheimer filmi basın gösteriminde
  19 Tem Julius Robert Oppenheimer'ın hayatını anlatan Oppenheimer filmi basın gösteriminde

  Christopher Nolan'ın yönettiği Oppenheimer filmi, Amerikalı fizikçi Julius Robert Oppenheimer'ın hayatını konu alıyor. Atom bombasının yapılışını anlatan film, ünlü oyuncuların da yer aldığı kadrosuyla 21 Temmuz'da izleyiciyle buluşacak. Oppenheimer'ın nükleer enerjinin uluslararası kontrolüne ve nükleer silahlanma yarışına karşı duruşu, ABD tarafından hedef haline gelmesine neden olur.

 • ABD'de Sıcak Hava Dalgası: 80 Milyon Kişi Sıcaklık Tehdidi Altında
  18 Tem ABD'de Sıcak Hava Dalgası: 80 Milyon Kişi Sıcaklık Tehdidi Altında

  ABD'de yaşanan bunaltıcı sıcak hava dalgası ülkenin batısında ve güneyinde yaşayanları etkilemeye devam ediyor. 80 milyondan fazla kişi sıcaklık tehdidi altında bulunuyor. Birçok şehirde rekor sıcaklıkların beklenmesi üzerine sıcaklık uyarıları getirildi. Ayrıca, şiddetli fırtınalar, tropik fırtınalar ve orman yangını dumanı gibi aşırı hava koşulları da bazı bölgeleri etkisi altına almış durumda.

 • Haftanın tarihine bakış
  09 Tem Haftanın tarihine bakış

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içinde gizlice örgütlenmiş Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensupları, seçilmiş Cumhurbaşkanı'nı ortadan kaldırmak, hükümeti devirmek, parlamentoyu, anayasayı ve demokrasiyi ilga etmek amacıyla 15 Temmuz 2016'da kanlı darbe girişiminde bulundu.

 • Atom Bombasının Mucidi Kimdir?
  04 Tem Atom Bombasının Mucidi Kimdir?

  Atom bombasının mucidi olarak bilinen Amerikalı fizikçi Robert Oppenheimer'in hayatı, eğitimi ve atom bombasının geliştirilmesi hakkında detaylar haberimizde.

 • ABD Yüksek Mahkemesi, Navajo Milleti'nin Colorado Nehri'ne erişememe davasını reddetti
  22 Haz ABD Yüksek Mahkemesi, Navajo Milleti'nin Colorado Nehri'ne erişememe davasını reddetti

  ABD Yüksek Mahkemesi, Navajo Milleti'nin Colorado Nehri'ne erişememekle ilgili hükümeti sorumlu tuttuğu davayı reddetti. Yargıçlar, Navajo Milleti'nin iddiasını haksız buldu. Navajo kabilesi, federal hükümeti verdiği sözleri tutmamakla, doğrudan topraklarının sınırından geçen Colorado Nehri çevre eyaletlerin su ihtiyacını karşılarken kabile üyelerinin bundan yararlanmasına imkan sağlamamakla suçluyor. Su kıtlığı, Navajo'nun karşı karşıya olduğu en büyük zorluklardan biri olmaya devam ediyor.

 • Azerbaycan'da Kapadokya'dan ilham alınarak balon festivali düzenlendi
  21 Haz Azerbaycan'da Kapadokya'dan ilham alınarak balon festivali düzenlendi

  Azerbaycan'ın Şamahı kentinde, Kapadokya'da düzenlenen sıcak hava balon festivalinden ilham alınarak ilk kez balon festivali düzenlendi. Türkiye'den yerli ve milli imkanlarla üretilen 6 sıcak hava balonu da festivalde yer aldı. Festival, bölgenin turizm imkanlarının tanıtılması açısından önemli bir proje oldu.

 • Virgin Galactic, Haziran sonunda ilk ticari uzay uçuşunu gerçekleştirecek
  16 Haz Virgin Galactic, Haziran sonunda ilk ticari uzay uçuşunu gerçekleştirecek

  İngiliz iş insanı Richard Branson'ın şirketi Virgin Galactic, uzay yolculuğu hizmeti sunan şirketi Virgin Galactic, 'Galactic 01' adlı ilk ticari uçuşunu haziran sonuna kadar gerçekleştireceğini duyurdu. Uçuşta İtalyan Hava Kuvvetleri ve İtalya'nın Ulusal Araştırma Konseyi üyelerinden 3 kişi yer alacak. Şirketin hisse değerleri açıklamanın ardından yüzde 40 arttı.

 • ABD'deki motosiklet yarışında silahlı saldırı: 3 ölü
  28 May ABD'deki motosiklet yarışında silahlı saldırı: 3 ölü

  ABD'nin New Mexico eyaletinde yapılan motosiklet yarışındaki silahlı saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti. Olayda 5 kişi de yaralandı. Saldırı, binlerce kişinin geldiği 41'inci Red River Anma Günü Motosiklet Rallisi sırasında gerçekleştirildi. Polis olaya karışan herkesi gözaltına aldı ve bölgede kamu güvenliğini tehdit eden bir tehlikenin olmadığını açıkladı.

 • ABD'nin New Mexico eyaletinde evsizlerin sayısı geçen yıla göre yüzde 48 arttı
  24 May ABD'nin New Mexico eyaletinde evsizlerin sayısı geçen yıla göre yüzde 48 arttı

  SANTA ABD'nin New Mexico eyaletinde kiralar yükselmeye devam ederken evsizlerin sayısında da ocak ayında, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 48 artış yaşandığı bildirildi.

 • Biden, Colorado Nehri suyunun kullanımıyla ilgili bölge eyaletlerinin anlaşmasını övdü
  22 May Biden, Colorado Nehri suyunun kullanımıyla ilgili bölge eyaletlerinin anlaşmasını övdü

  ABD Başkanı Joe Biden, ülkenin batı yakasında, Colorado Nehri'nden faydalanan eyaletler arasındaki, su kısıtlamalarına uyma yönünde atılan adımlara ilişkin anlaşmanın önemine vurgu yaptı.

 • ABD'de üç eyalet, Colorado Nehri'ndeki suyun paylaşımı konusunda geçici anlaşmaya vardı
  22 May ABD'de üç eyalet, Colorado Nehri'ndeki suyun paylaşımı konusunda geçici anlaşmaya vardı

  NEW ABD'nin Arizona, California ve Nevada eyaletleri, kuraklık tehdidi altındaki Colorado Nehri'nden daha az su almayı kabul ederek yaşanan su sıkıntısıyla ilgili geçici çözüme ulaştı.

 • ABD'de 3 kişinin öldürüldüğü saldırının faili 18 yaşındaki lise öğrencisi çıktı
  17 May ABD'de 3 kişinin öldürüldüğü saldırının faili 18 yaşındaki lise öğrencisi çıktı

  Amerika Birleşik Devletleri'nin New Mexico eyaletinde 3 kişinin yaşamını yitirdiği ve 6 kişinin yaralandığı saldırının bir lise öğrencisi tarafından gerçekleştirildiği tespit edildi. Saldırganın, yanında taşıdığı 3 silahtan rastgele ateşlenen en az 150 mermiyle saldırıda bulunduğu ortaya çıktı.

 • ABD'deki silahlı saldırıda 3 kişi hayatını kaybederken, 4 kişi yaralandı
  16 May ABD'deki silahlı saldırıda 3 kişi hayatını kaybederken, 4 kişi yaralandı

  Amerika Birleşik Devletleri'nin, New Mexico eyaletinde 18 yaşındaki bir adam, rastgele ateş açarak 3 kişinin yaşamını yitirdiği, 4 kişinin de yaralandığı bir saldırı gerçekleştirdi. Polis, saldırganı ölü olarak bulundu.

 • ABD'nin New Mexico eyaletinde silahlı saldırı: 3 ölü, 6 yaralı
  16 May ABD'nin New Mexico eyaletinde silahlı saldırı: 3 ölü, 6 yaralı

  New Mexico'nun Farmington şehrinde düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişi öldü, 2'si polis 6 kişi yaralandı. Saldırganın etrafa rastgele ateş açtığı ve 3 sivilin ölmesine, 4 kişinin yaralanmasına sebep olduğu belirtildi. Saldırgan ölü ele geçirildi ve olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • ABD'de Farmington'da silahlı saldırı: 3 ölü, 2 polis yaralı
  15 May ABD'de Farmington'da silahlı saldırı: 3 ölü, 2 polis yaralı

  New Mexico eyaletinin Farmington şehrinde meydana gelen silahlı saldırıda en az 3 kişi hayatını kaybetti, 2 polis memuru yaralandı. Saldırgan etkisiz hale getirilirken, olayın nedeni ve saldırganın kimliği hakkında henüz detaylı bilgi paylaşılmadı. Farmington Okul Bölgesi yönetimi, olay nedeniyle tüm okulların giriş ve çıkışlarını bir süre durdurdu. Olayda öğrenciler ve okul çalışanları zarar görmedi.

 • ABD'de New Mexico'da Silahlı Saldırı: 3 Ölü, 2 Yaralı
  15 May ABD'de New Mexico'da Silahlı Saldırı: 3 Ölü, 2 Yaralı

  ABD'nin New Mexico eyaletinde düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı. Polis saldırganı vurarak etkisiz hale getirdi. Saldırganın kimliği henüz bilinmiyor ve halk için başka bir tehdit olmadığı açıklandı.

 • New Mexico'da inşa edilecek nükleer yakıt depolama tesisine lisans verildi
  10 May New Mexico'da inşa edilecek nükleer yakıt depolama tesisine lisans verildi

  ABD Nükleer Düzenleme Komisyonu (NRC), ülkedeki nükleer enerji santrallerinden gelen tonlarca kullanılmış nükleer yakıtı geçici olarak depolaması için New Mexico'da inşa edilecek tesise lisans verdi.

 • Virgin Galactic'in uzay aracı test uçuşunu başarıyla tamamladı
  27 Nis Virgin Galactic'in uzay aracı test uçuşunu başarıyla tamamladı

  - Virgin Galactic'in uzay aracı test uçuşunu başarıyla tamamladı Virgin Galactic, uzay turizmi için kullanılacak "Unity" adlı uzay aracının test uçuşunu başarılı şekilde tamamladı.

 • Gizemli UFO'lar merak uyandırmaya devam ediyor
  23 Nis Gizemli UFO'lar merak uyandırmaya devam ediyor

  "Tanımlanamayan uçan cisim" (UFO) ve "tanımlanamayan hava fenomeni" (UAP) olarak bilinen hava araçları, 2. Dünya Savaşı'nda pilotların gökyüzünde muammalı ışıklar veya cisimler görmesiyle kamuoyunda tartışılmaya başlandı.

 • Polisler yanlış adrese ihbara gitti, ev sahibi kapıyı silahla açınca olanlar oldu: 1 ölü
  16 Nis Polisler yanlış adrese ihbara gitti, ev sahibi kapıyı silahla açınca olanlar oldu: 1 ölü

  ABD'de aile içi şiddet ihbarına yanıt veren polisler, yanlış adrese geldiklerini evin kapısını çaldıkları sırada adreste olduklarını anons etmeleriyle fark etti; ancak ev sahibinin kapıyı silahla açması olayı çatışmaya döndürdü. 3 polisin ateş açmasıyla ev sahibi 52 yaşındaki şahıs hayatını kaybetti.

 • ABD'de yanlış adrese giden polisler ev sahibini öldürdü
  16 Nis ABD'de yanlış adrese giden polisler ev sahibini öldürdü

  - ABD'de yanlış adrese giden polisler ev sahibini öldürdü ABD'nin New Mexico eyaletinde yanlış adrese geldiklerini fark eden polisler kapıya silahla çıkan ev sahibini vurarak öldürdü.

 • ABD'de nesli tükenmekte olan Meksika gri kurtlarının sayısı ilk kez 200'ü aştı
  01 Mar ABD'de nesli tükenmekte olan Meksika gri kurtlarının sayısı ilk kez 200'ü aştı

  ABD'de nesli tükenmekte olan Meksika gri kurtlarına yönelik yetiştirme ve koruma programı sayesinde sayılarının ilk kez 200'ü aştığı gözlemlendi.

 • ABD'de 800 binden fazla hane elektriksiz kaldı
  23 Şub ABD'de 800 binden fazla hane elektriksiz kaldı

  ABD'nin büyük kesiminde etkisini sürdüren şiddetli fırtına ve soğuk hava şartları 800 binden fazla hanenin elektriksiz kalmasına ve 5 binden fazla uçuşun ertelenmesine neden oldu.

 • Milli atlet Anthony Smith'ten Türkiye rekoru
  04 Şub Milli atlet Anthony Smith'ten Türkiye rekoru

  Milli atlet Anthony Smith, ABD'de düzenlenen yarışta 200 metrede salon 23 yaş altı Türkiye rekorunu kırarken, büyüklerde ise rekoru egale etti.

 • Alec Baldwin... 'RUST' FİLMİ DAVASINDA YENİ BİR SUÇLAMA DAHA!
  02 Şub Alec Baldwin... "RUST" FİLMİ DAVASINDA YENİ BİR SUÇLAMA DAHA!

  ABD'li oyuncu Alec Baldwin savcılar tarafından, görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'in öldüğü filmin setinde ateşli silah eğitimi sırasında telefonla konuşmakla suçlandı

 • ABD'li aktör Alec Baldwin 'kasıtsız adam öldürmekten' suçlandı
  31 Oca ABD'li aktör Alec Baldwin "kasıtsız adam öldürmekten" suçlandı

  ABD'li ünlü aktör Alec Baldwin, 2021'de yanlışlıkla görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'i vurarak ölümüne neden olduğu set kazası nedeniyle "kasıtsız adam öldürmekten" resmen suçlandı. Dünyaca ünlü aktörün 18 aya kadar hapis cezası alabileceği belirtildi.

 • ABD'li aktör Alec Baldwin 'kasıtsız adam öldürmek'ten suçlandı
  31 Oca ABD'li aktör Alec Baldwin "kasıtsız adam öldürmek"ten suçlandı

  ABD'li ünlü aktör Alec Baldwin, 2021'de yanlışlıkla görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'i vurarak ölümüne neden olduğu set kazası nedeniyle "kasıtsız adam öldürmek"ten resmen suçlandı.

 • Alec Baldwin... 'KASITSIZ ADAM ÖLDÜRMEKTEN' YARGILANACAK!
  19 Oca Alec Baldwin... 'KASITSIZ ADAM ÖLDÜRMEKTEN' YARGILANACAK!

  ABD'nin New Mexico eyaletinde, "Rust" filminin Ekim 2021'deki çekimleri sırasında yaşanan ölümcül kazayla ilgili aktör Alec Baldwin’in "kasıtsız adam öldürme"den suçlanacağı belirtildi.

 • ABD'li ünlü aktör Alec Baldwin'e kötü haber! Adam öldürmekten yargılanacak
  19 Oca ABD'li ünlü aktör Alec Baldwin'e kötü haber! Adam öldürmekten yargılanacak

  Görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'i vurarak ölümüne neden olan ABD'li ünlü aktör Alec Baldwin'le ilgili yeni gelişme yaşandı. Baldwin hakkında "kasıtsız adam öldürmek" suçundan dava açılacağı belirtildi.

 • ABD'li aktör Baldwin film setindeki kaza için 'kasıtsız adam öldürme'yle suçlanacak
  19 Oca ABD'li aktör Baldwin film setindeki kaza için "kasıtsız adam öldürme"yle suçlanacak

  NEW ABD'nin New Mexico eyaletinde, "Rust" filminin Ekim 2021'deki çekimleri sırasında yaşanan ölümcül kazayla ilgili aktör Alec Baldwin'in "kasıtsız adam öldürme"den suçlanacağı belirtildi.

 • ABD'li aktör Alec Baldwin 'kasıtsız adam öldürmek'ten suçlanacak
  19 Oca ABD'li aktör Alec Baldwin "kasıtsız adam öldürmek"ten suçlanacak

  ABD'li ünlü aktör Alec Baldwin ve Ekim 2021'de yanlışlıkla görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'i vurarak ölümüne neden olduğu set kazası nedeniyle "kasıtsız adam öldürmek" suçundan suçlanacağı açıklandı.

 • Beyaz Saray: 'Türkiye'yi muteber bir müttefik olarak görüyoruz'
  19 Oca Beyaz Saray: "Türkiye'yi muteber bir müttefik olarak görüyoruz"

  NEW Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, Türkiye'yi muteber bir müttefik olarak gördüklerini söyledi.

 • ABD'de Cumhuriyetçi adaya rakiplerinin evlerini kurşunlatma suçlaması
  17 Oca ABD'de Cumhuriyetçi adaya rakiplerinin evlerini kurşunlatma suçlaması

  NEW ABD'nin New Mexico eyaletinde, 8 Kasım 2022 ara seçimlerinde milletvekili adayı olan Cumhuriyetçi Solomon Pena, kaybettiği seçimlerde oyların çalındığı iddiasıyla Demokrat partili seçilmişlerin evini kurşunlatmaktan gözaltına alındı.

 • Rusya'nın, Kaliningrad'a geçerken tutukladığı eski ABD askeri serbest bırakıldı
  12 Oca Rusya'nın, Kaliningrad'a geçerken tutukladığı eski ABD askeri serbest bırakıldı

  Polonya'dan Rusya'nın Kaliningrad kentine Nisan 2022'de geçerken tutuklanan eski ABD Deniz Kuvvetleri askeri Taylor Dudley'in serbest bırakıldığı duyuruldu.

 • Rusya'da 1 yıldır gözaltında bulunan ABD'li eski asker serbest bırakıldı
  12 Oca Rusya'da 1 yıldır gözaltında bulunan ABD'li eski asker serbest bırakıldı

  Rusya'da yaklaşık 1 yıldır gözaltında tutulan ABD'li eski asker Taylor Dudley, ABD'nin New Mexico Eyaleti'nin eski Valisi Bill Richardson'ın yardımıyla yürütülen müzakereler kapsamında serbest bırakıldı.

 • Meksika'dan ABD'ye kaçak olarak geçmeye çalışan göçmen sınır duvarından düşerek öldü
  23 Kas Meksika'dan ABD'ye kaçak olarak geçmeye çalışan göçmen sınır duvarından düşerek öldü

  ABD'nin Meksika sınırına ördüğü 9 metre yüksekliğindeki duvara tırmanarak kaçak yollarla Meksika'dan ABD'ye geçmeye çalışan göçmen, duvardan düşerek hayatını kaybetti.

 • ABD Gazetesi: ABD Sınır Devriyesi'nin Takiplerinde Onlarca Kişi Yaşamını Yitirdi
  20 Eki ABD Gazetesi: ABD Sınır Devriyesi'nin Takiplerinde Onlarca Kişi Yaşamını Yitirdi

  Sınır Devriyesi'nin takipleri görevlilerin ateş açmalarından daha fazla can kaybına yol açıyor: 2010-2022 yılları arasında göçmenlik ajanlarıyla karşılaşan insanların yüzde 38'i araba kovalamacası, araba kazası veya araç patlaması nedeniyle yaşamını yitirdi.

Advertisement