Son Dakika Son Dakika Son Dakika
İran Savunma Bakanlığı: İsrail'i vuracak füzelerimiz var - Son Dakika

İran Savunma Bakanlığı: İsrail'i vuracak füzelerimiz var

İran Savunma Bakanlığı Sözcüsü Rıza Talae Nik, İsrail'in İran için askeri tehdit oluşturduğunu ve İran'ın İsrail'i hedef alabilecek güce sahip olduğunu açıkladı. Talae Nik, İsrail'i vuracak 'İsrail vuran' adlı füzelere sahip olduklarını belirtti ve İsrail'in bölgede hiçbir sınır değişikliğine izin vermeyeceklerini vurguladı.

24.09.2023 - 17:06,  Güncelleme: 00:43

İran Savunma Bakanlığı Sözcüsü Rıza Talae Nik, "Bugün doğrudan işgal altındaki toprakları hedef alacak ve doğrudan İsrail'i vuracak 'İsrail vuran' adlı füzelere sahibiz" dedi. Bu açıklama İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda, "İran'ın nükleer emellerine karşı ikna edici bir tehdit sunulmalı. Ben İsrail Başbakanı olduğum müddetçe, İran'ın nükleer silah elde etmemesi için elimden geleni yapacağım" dediği konuşmanın ardından geldi.

"İSRAİL, İRAN İÇİN ASKERİ DÜZEYDE TEHDİT OLUŞTURUYOR"

İran ve İsrail arasında bir süredir devam eden gerginliğin ardından yeni bir açıklama geldi. İran Savunma Bakanlığı Sözcüsü Rıza Talae Nik, İsrail'in İran için askeri düzeyde tehdit oluşturduğunu ve ülkesinin İsrail'i hedef alabilecek güce sahip olduğunu söyledi.

İran Savunma Bakanlığı: İsrail'i vuracak füzelerimiz var

"DOĞRUDAN İSRAİL'İ VURACAK FÜZELERE SAHİBİZ"

Talae Nik, "Askeri sistemimizi var olan tehditlere göre dizayn etmeliyiz. Siyonist İsrail rejimi bu tehditlerden biri. Bugün Orta Doğu'da savunma alanında önemli bir ülke konumuna geldik. İran olmadan bölgedeki hiçbir plan hayata geçemez. Açık bir şekilde ilan ediyoruz, bugün doğrudan işgal altındaki toprakları hedef alacak ve doğrudan İsrail'i vuracak 'İsrail vuran' adlı füzelere sahibiz. İlk önceliği İsrail olan 'Hacı Kasım' füzelerine bu adı verdik" ifadelerini kullandı.

"BUNU ASLA YAPAMAYACAKLAR"

Bölgede hiçbir sınır değişikliğine izin vermeyeceklerini kaydeden Talae Nik, "Sınırlarımızda jeopolitik değişikliğe gitmek isteyenler oldu ancak bunu yapamadılar ve asla yapamayacaklar. Bunları belirli bir dayanak ve güçle açık bir şekilde ilan ediyoruz. Bu dayanak ve güç ise halk savunması ve ulusal güce bağlıdır" diye konuştu.

NETANYAHU'NUN KONUŞMASI BARDAĞI TAŞIRDI

Öte yandan, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, "İran'ın nükleer emellerine karşı ikna edici bir tehdit sunulmalı. Ben İsrail Başbakanı olduğum müddetçe, İran'ın nükleer silah elde etmemesi için elimden geleni yapacağım" diyerek, uluslararası toplumu İran'ın saldırılarına karşı kayıtsız kalmakla suçlamıştı.

İran Savunma Bakanlığı: İsrail'i vuracak füzelerimiz var
Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya İran Savunma Bakanlığı: İsrail'i vuracak füzelerimiz var - Son Dakika


Advertisement