İsrail Güçleri Batı Şeria'da Baskın Düzenledi, 3 Filistinli Ağır Yaralandı - Son Dakika
Dünya

İsrail Güçleri Batı Şeria'da Baskın Düzenledi, 3 Filistinli Ağır Yaralandı

İsrail Güçleri Batı Şeria\'da Baskın Düzenledi, 3 Filistinli Ağır Yaralandı

İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria'nın çeşitli noktalarına düzenlediği baskınlarda 3 Filistinli ağır yaralandı. İsrail-Filistin çatışmasının devam ettiği 9. gününde, Gazze'deki sivil kayıpların yanı sıra Batı Şeria'da da tansiyon yükseliyor. İsrail askerleri, El Halil kentine düzenlediği baskında bir Filistinliyi gözaltına aldı. Tubas kentine yapılan baskında ise 3 Filistinli ağır yaralandı ve 1 Filistinli gözaltına alındı. İsrail güçleri, Nablus, Ramallah, Beytüllahim ve Doğu Kudüs'ün bazı bölgelerine baskınlar düzenledi.

15.10.2023 06:03

İsrail ordusunun, 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda tüm üyelerini öldürerek 47'den fazla aileyi katlettiği bildirildi.

Filistin resmi ajansı WAFA'da konuya dair bir haber yayımlandı.

Habere göre, İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne saldırılarında 47'den fazla ailenin tüm üyeleri öldürüldü.

İsrail'in Gazze'de sivilleri hedef aldığına dikkat çekilen haberde, 500'den fazla kişinin öldürülmesiyle 47'den fazla ailenin nüfus kayıtlarından silindiği aktarıldı.

İsrail-Filistin çatışması

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail'e "Aksa Tufanı" adıyla kapsamlı saldırı başlatmıştı.

Gazze'den İsrail yönüne binlerce roket atılırken, Filistinli silahlı gruplar Gazze-İsrail sınırındaki Beyt Hanun-Erez Sınır Kapısı'na baskın düzenleyerek burayı ele geçirmişti.

Silahlı gruplar daha sonra buradan İsrail içindeki yerleşim yerlerine girmiş, İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi'ne saldırı başlatmıştı.

Gazze'den düzenlenen saldırılarda 1300 İsraillinin öldüğü, 3 bin 436 İsraillinin yaralandığı aktarılmıştı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in saldırılarında Gazze'de 724'ü çocuk, 458'i kadın 2 bin 329 kişinin öldüğünü, 9 bin 42 kişinin yaralandığını duyurmuştu.

Batı Şeria'da da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 55 Filistinlinin öldüğü, yaklaşık 619 kişinin yaralandığı belirtilmişti.

İsrail'in saldırılarında ayrıca Gazze'de 9, Lübnan'da ise 1 gazeteci yaşamını yitirmişti.

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya İsrail Güçleri Batı Şeria'da Baskın Düzenledi, 3 Filistinli Ağır Yaralandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement