Terör destekçisi vekil Kakabaveh'dan, İsveç hükümetine sert tepki: Türkiye'ye teslim oldu - Son Dakika

Terör destekçisi vekil Kakabaveh'dan, İsveç hükümetine sert tepki: Türkiye'ye teslim oldu

29.06.2022 11:58

İsveç'te bağımsız milletvekili Amineh Kakabaveh, İsveç'in, Türkiye ve Finlandiya ile imzaladığı Mutabakat Zaptı'na çok sinirlendi. "Stockholm yönetimi Ankara'ya teslim oldu, bu ülke adına tam bir kara gün" diyen Kakabaveh, anlaşmaya imza atan Dışişleri Bakanı Ann Linde'yi hedef alan açıklamalar yaptı. Kakabaveh, "Ann Linde'nin Dışişleri Bakanı olarak görev icra etmeyi sürdürmesi güvensizlik uyandıracak" dedi.

İsveç'te terör örgütü YPG/ PKK destekçisi bağımsız Milletvekili Amineh Kakabaveh, Madrid zirvesine ilişkin İsveç'te faaliyet yürüten TV4 kanalına konuştu.

MUTABAKAT ZAPTI'NA TEPKİ GÖSTERDİ

Amineh Kakabaveh Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasında imzalanan Mutabakat Zaptı'na tepki göstererek, İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde'yi eleştirdi.

"İSVEÇ YÖNETİMİ TÜRKİYE'YE TESLİM OLDU"

Kakabaveh, İsveç'in, Türkiye ve Finlandiya ile Mutabakat Zaptı'nı imzalamasını "Stockholm yönetiminin Ankara'ya teslim olduğu" yönünde yorumladı.

"GELİŞMEYİ ÇOK ENDİŞE VERİCİ BULUYORUM"

Amineh Kakabaveh, hükümetin, Suriye'deki YPG/SDG'yi Türkiye'ye "kurban" ettiğini ileri sürerek, bunun kendileri adına bir "kara gün" hatırası olarak kalacağını öne sürdü. Kakabaveh, "Hükümetin, Türkiye'ye teslim olmasını çok endişe verici olarak görüyorum" dedi.

"LİNDE'NİN GÖREVDE KALMASI GÜVENSİZLİK UYANDIRIR"

Amineh Kakabaveh, Mutabakat Zaptı'nın imzalanmasında Dışişleri Bakanı Ann Linde'yi hedef aldı. Kakabaveh, parlamentodaki diğer siyasi partilere çağrıda bulunarak, Ann Linde'nin Dışişleri Komitesi'ne çağrılmasını istedi. Kakabaveh ayrıca, "Aksi takdirde, Ann Linde'nin Dışişleri Bakanı olarak görev icra etmeyi sürdürmesi güvensizlik uyandıracak" diye konuştu.

YORUMLAR (1)
  • İsimsiz : İsveç'te bu zaat kudururken bizim burda da muhalefet kuduruyor gercekten çook enteresan çok.. Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
500
Finlandiya, İsveç ve Türkiye arasındaki ilk toplantı, 26 Ağustos'ta Finlandiya'da yapılacak Finlandiya, İsveç ve Türkiye arasındaki ilk toplantı, 26 Ağustos'ta Finlandiya'da yapılacak

Son Dakika Dünya Terör destekçisi vekil Kakabaveh'dan, İsveç hükümetine sert tepki: Türkiye'ye teslim oldu - Son Dakika


Advertisement