Karabağlar Belediyesi Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu Yoğun Talep Alıyor - Son Dakika
Eğitim

Karabağlar Belediyesi Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu Yoğun Talep Alıyor

Karabağlar Belediyesi Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu Yoğun Talep Alıyor

Karabağlar Belediyesi Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, yeni akademik yıl başlamadan önce kısa sürede doldu. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, yoğun taleple karşılaştıklarını belirterek, yeni bir yurt kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

01.09.2023 10:05
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Karabağlar Belediyesi Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, yeni akademik yıl başlamadan önce kısa sürede doldu. Yoğun taleple karşılaştıklarını belirten Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, "Vatandaşlarımıza bu yoğun ilgileri için teşekkür ediyoruz. Ancak bunların tamamını karşılamamız mümkün değil. Bundan sonraki süreçte Karabağlar'a bir yurt daha kazandırmayı hedefliyoruz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 4 yıl önce hizmete açtığı yurt, yüksek standardı ve uygun fiyat politikasıyla dikkat çekiyor. Geçen yıl tesisten yararlanan öğrencilerden büyük bölümü bu yıl için de kalmayı tercih etti. Mezuniyet, yer değişikliği gibi nedenlerle ayrılanların yerine de İzmir'de üniversite kazanan çok sayıda depremzede öğrenci yerleştirildi.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, 274 öğrenci kapasiteli tesisin taleplerin tamamını karşılamasının mümkün olmadığına dikkat çekti. Karabağlar Belediyesi olarak eğitimi tüm güçleriyle desteklemeye çalıştıklarını vurgulayan Başkan Selvitopu, "Kız öğrenci yurdumuzu da bu anlayışla hayata geçirmiştik. Bugün görüyoruz ki önemli bir iş yapmışız. Hedefimiz ülkemizdeki ekonomik gelişmeler ve bütçe olanaklarımız ölçüsünde bir öğrenci yurdunu daha yaşama geçirmek. Bunun için çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.

SERVİS DE VAR

Tahsin Yazıcı Mahallesi'ndeki 8 katlı yurt binası yüksek standartlara sahip. 274 yatak kapasitesi bulunurken, öğrenciler kütüphane, çalışma odası, dinlenme odası, çok amaçlı salon, spor salonu, yemekhane, revir, ziyaretçi salonu, mutfak, sığınak ve bahçeden yararlanabiliyor. Güvenlik personeli 24 saat dönüşümlü olarak görev yapıyor. Yurt binasının her bölümünde ve odalarda öğrencilerin 24 saat yararlanabileceği internet hizmeti sunuluyor. Odalarda yatak, giysi dolabı, etajer, buzdolabı, çalışma masası ve koltuğu bulunuyor. Ayrıca öğrenciler spor salonu, çamaşırhane ve ütü odasını ücretsiz kullanabiliyor.

Karabağlar Belediyesi belirli zaman dilimlerinde öğrencilere ulaşım hizmeti de sunuyor. Bu yılki yurt ücreti, öğrenciler ve ailelerinin bütçeleri düşünülerek, kahvaltı ve akşam yemeği dahil aylık 2670 lira (10 aylık toplam 26700 lira) olarak belirlendi.

EĞİTİME TAM DESTEK

Karabağlar Belediyesi, eğitime destek kapsamında Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu'nun yanı sıra KARBEM dersanesi aracılığıyla 1500 öğrenciyi, ücretsiz olarak lise ve üniversiteye hazırlıyor. İlçedeki okulların bakım ve onarımları yapılıyor. Ayrıca ilkokula yeni başlayan binlerce öğrencinin ailelerine "Eğitim Kart" dağıtılıyor. Aileler çocuklarının kırtasiye ihtiyaçlarını bu kart aracılığıyla, ilçedeki kırtasiyelerden sağlıyor. Böylece eğitim desteğinin yanı sıra ilçedeki esnaf da kazanmış oluyor.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Eğitim Karabağlar Belediyesi Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu Yoğun Talep Alıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • 9 kız öğrenciye tacizde bulanan lise müdürü tutuklandı
  22:48 9 kız öğrenciye tacizde bulanan lise müdürü tutuklandı

  Elazığ'da bir lise müdürü, 9 kız öğrenciyi taciz ettiği gerekçesiyle adliyeye sevk edildi. Müdür, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıktan sonra bir öğrenci daha okul müdürü hakkında şikayette bulundu. Savcılık kararıyla tekrar gözaltına alınan müdür tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • Elazığ'da Lise Müdürü Taciz İddiasıyla Tutuklandı
  21:26 Elazığ'da Lise Müdürü Taciz İddiasıyla Tutuklandı

  Elazığ'da bir lisede 9 kız öğrenci, okul müdürü tarafından taciz edildikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Müdür hakkında çıkarılan yakalama kararı sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi: Hatay'da depreme dirençli kentler oluşturulmalı
  20:49 İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi: Hatay'da depreme dirençli kentler oluşturulmalı

  İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Hatay'da birden fazla deprem kaynağının bulunduğunu belirterek, depreme dirençli kentler oluşturulması gerektiğini söyledi. Görür, kentin depreme dirençli ve hazır hale getirilmesi için mikro bölgelemeyle, fay analizi, risk analizi ve risk azaltma çalışmaları yapılması gerektiğini vurguladı.

 • Milli Eğitim Bakanlığı, görevde yükselme atama sonuçlarını duyurdu
  20:17 Milli Eğitim Bakanlığı, görevde yükselme atama sonuçlarını duyurdu

  Milli Eğitim Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatında boş bulunan memur, sayman, şef ve il-ilçe milli eğitim müdürlükleri şube müdürü kadrolarına görevde yükselme yoluyla atamaların sonuçlarını Personel Genel Müdürlüğü'nün internet adresinde yayımladı.

 • Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda öğrencilerin atıktan sanata ürünleri sergilendi
  19:04 Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda öğrencilerin atıktan sanata ürünleri sergilendi

  Adana'da düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı'nda, Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin atıklardan yaptığı ürünler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü standında sergilendi. Karnavalın ana teması olan karbon ayak iziyle ilgili bilinçlendirme yapılırken, öğrencilerin geri dönüşüm bilincini ve doğa sevgisini aşıladığı belirtildi.

 • Başkentte MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması Düzenlendi
  18:44 Başkentte MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması Düzenlendi

  Ankara'da Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması, Çankaya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi. Yarışmaya 25 takım katıldı ve Subayevleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci, Balgat Aliye Yahşi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Esertepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü oldu. İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, ödül töreninde yaptığı konuşmada, yarışmaya katılan öğrencileri ve öğretmenleri tebrik etti ve bu tür yarışmaların öğrencilerin meslek seçiminde önemli bir rol oynadığını vurguladı.

 • Adana'da 12. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı Başladı
  18:29 Adana'da 12. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı Başladı

  Adana'da düzenlenen 12. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında, ziyaretçiler el işi ürünlerin yer aldığı stantları gezdi, spor etkinliklerine katıldı ve yöresel yemeklerin tadını çıkardı. Karnaval, 21 Nisan'a kadar devam edecek.

 • İzmir'in Çeşme ilçesinde düzenlenen Alaçatı Ot Festivali korteji renkli görüntülere sahne oldu
  17:04 İzmir'in Çeşme ilçesinde düzenlenen Alaçatı Ot Festivali korteji renkli görüntülere sahne oldu

  İzmir'in Çeşme ilçesinde düzenlenen 13. Alaçatı Ot Festivali kapsamında yapılan korteje çok sayıda kişi katıldı. Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli'nin de katıldığı yürüyüşte yöresel kıyafet giyen vatandaşlar renkli görüntüler oluşturdu. Festival kapsamında müzik ve dans eşliğinde yürüyüş yapılan stantlar ziyaret edildi ve yöreye özgü otlar ve yemekler denendi. Festivalin sonuna kadar 1 milyonun üzerinde ziyaretçi bekleniyor.


Advertisement