Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Ekim haberleri, Ekim son dakika, son dakika Ekim

Son Dakika Ekim Haberleri

Son dakika Ekim haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ekim haberleri anında burada.


 • 12:00 Filistinliler, İsrail bombardımanının ardından ev enkazlarında hayata tutunuyor Filistinliler, İsrail bombardımanının ardından ev enkazlarında hayata tutunuyor

  İsrail ordusunun haftalar süren bombardımanında hayatta kalmayı başaran Filistinliler, yıkılan evlerinin enkazında yaşam mücadelesi veriyor. Saldırılarda binlerce kişi öldü, on binlerce kişi evsiz kaldı. Filistinliler, çatışmaların tamamen sona ermesini ve evlerinin yeniden inşa edilmesini umut ediyor.

 • 11:22 Gazze'deki Şifa Hastanesi'nin diyaliz bölümü yeniden hasta kabulüne başladı Gazze'deki Şifa Hastanesi'nin diyaliz bölümü yeniden hasta kabulüne başladı

  İsrail ordusunun kuşatma, baskın ve saldırılarına hedef olan Gazze Şeridi'ndeki Şifa Hastanesi'nin diyaliz bölümü iki hafta sonra yeniden açıldı ve ilk etapta 50 böbrek hastası tedavi altına alındı.

 • 11:04 TARSİM'ten 20,7 Milyar TL Devlet Desteği ve 20 Milyar TL Hasar Tazminatı TARSİM'ten 20,7 Milyar TL Devlet Desteği ve 20 Milyar TL Hasar Tazminatı

  Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), çiftçileri don riski ve fiyat dalgalanmalarına karşı korumak için devlet prim desteği ve hasar tazminatı olarak toplamda 40,7 milyar TL ödeme yaptı. TARSİM'in kapsamı her yıl genişletilerek yeni riskler ve ürünler ekleniyor.

 • 10:59 Kayseri'nin Ekim Ayı İhracatı Arttı Kayseri'nin Ekim Ayı İhracatı Arttı

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Mehmet Yalçın, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) ekim ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi. Yalçın, yazılı açıklamasında, Kayseri'nin ekim ayı ihracatının bir önceki aya göre yaklaşık yüzde 2,5 artışla 308 milyon 907 bin dolar olarak gerçekleştiğini bildirdi. Kayseri'nin 10 aylık ihracatı ise 2 milyar 984 milyon dolara ulaştığını belirten Yalçın, ihracatın ithalatı karşılaması bakımından sevindirici olduğunu ifade etti.

 • 10:45 Ekim Ayında İhracat Yüzde 7,4 Arttı Ekim Ayında İhracat Yüzde 7,4 Arttı

  TÜİK verilerine göre, ekim ayında Türkiye'nin ihracatı yıllık yüzde 7,4 artarak 22 milyar 871 milyon dolara ulaştı. İthalat ise yıllık yüzde 0,6 artışla 29 milyar 390 milyon dolar olarak gerçekleşti. Ekim ayında dış ticaret açığı azalarak 6 milyar 519 milyon dolara geriledi. Almanya en fazla ihracat yapılan ülke olurken, Çin en fazla ithalat yapılan ülke oldu.

 • 10:28 Ekim ayında ihracat yüzde 7,4, ithalat yüzde 0,6 arttı Ekim ayında ihracat yüzde 7,4, ithalat yüzde 0,6 arttı

  İhracat 2023 yılı Ekim ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,4 artarak 22 milyar 871 milyon dolar, ithalat yüzde 0,6 artarak 29 milyar 390 milyon dolar olarak gerçekleşti.

 • 10:22 Ekonomik güven endeksi Kasım ayında azaldı Ekonomik güven endeksi Kasım ayında azaldı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre, Kasım ayında ekonomik güven endeksi Ekim ayına göre yüzde 1,3 oranında azalarak 95,3 değerine geriledi. Tüketici güven endeksi ise yüzde 1,1 artarak 75,5 değerini aldı.

 • 10:09 ABD Senatörü Gazze'de süresiz ateşkes çağrısı yaptı ABD Senatörü Gazze'de süresiz ateşkes çağrısı yaptı

  ABD Demokrat Senatör Peter Welch, Gazze'de daha fazla sivil kaybını önlemek için süresiz ateşkes çağrısında bulundu. Welch, İsrail'in kendini savunma hakkını desteklediğini ancak sivil kayıplara ve altyapının tahrip edilmesine yol açmaması gerektiğini belirtti. Ayrıca, Orta Doğu'daki çatışmanın düşmanlığı artırdığını ve ateşkesin süresiz olarak uzatılması gerektiğini vurguladı.

 • 10:05 Erzurum'da Ekim Ayında 3 Bin 360 Araç Trafiğe Kaydedildi Erzurum'da Ekim Ayında 3 Bin 360 Araç Trafiğe Kaydedildi

  TÜİK'in açıkladığı verilere göre, Ekim ayında Erzurum'da 3 bin 360 aracın trafiğe kaydı yapıldı. Erzurum'da toplamda 130 bin 879 kayıtlı araç bulunuyor.

 • 09:49 Özbekistan'ın tekstil ürünleri ihracatı 2,5 milyar doları aştı Özbekistan'ın tekstil ürünleri ihracatı 2,5 milyar doları aştı

  Özbekistan'ın tekstil ürünleri ihracatı, ocak-ekim döneminde 2 milyar 559 milyon 300 bin dolar olarak kaydedildi. Ülkenin tekstil dış satımı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3,2 geriledi. Özbekistan, pamuk ipliği ve hazır triko ile en fazla ihracat gerçekleştirdi.

 • 03:04 Yardım tırlarının Gazze Şeridi'ne geçişi sürüyor Yardım tırlarının Gazze Şeridi'ne geçişi sürüyor

  İsrail ve Filistin arasındaki insani ara çerçevesinde Refah Sınır Kapısı'ndan geçen yardım tırları Gazze Şeridi'ne ulaşıyor. İsrail-Filistin arasında 7 Ekim'de patlak veren çatışmalar sırasında Gazze Şeridi'nin kuzeyine yardımların ulaşması engellenirken, insani ara ile kuzeydeki Filistinlilere de insani yardımlar ulaşmaya başladı.

 • 01:59 Hamas ve İsrail arasındaki ateşkes bugün sona eriyor! Katar yeniden uzatılması için devreye girdi Hamas ve İsrail arasındaki ateşkes bugün sona eriyor! Katar yeniden uzatılması için devreye girdi

  Hamas ve İsrail arasındaki 4 günlük insani ara, Katar'ın araya girmesiyle 2 gün daha uzatılmıştı. Anlaşma kapsamında esir takası yapılırken Katar, insani aranın uzatılması için bir kez daha devreye girdi.

 • 01:08 iPhone 15 Pro ve Pro Max sevkiyatları artıyor iPhone 15 Pro ve Pro Max sevkiyatları artıyor

  Apple'ın iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinin ekran sevkiyatları bir önceki modele göre büyük bir artış gösterdi. Pro modelleri, sevkiyatların büyük bir kısmını oluşturuyor ve kullanıcılar daha yüksek depolama yapılandırmalarını tercih ediyor.

 • Dün Dün 23:11 İsrail hapishanelerinde 44 Filistinli tutuklu gazeteci bulunuyor İsrail hapishanelerinde 44 Filistinli tutuklu gazeteci bulunuyor

  Filistinli Gazeteciler Sendikası, İsrail hapishanelerinde 44 basın mensubunun idari tutukluluk uygulamasıyla gözaltında tutulduğunu bildirdi. 7 Ekim'den bu yana 41 gazetecinin gözaltına alındığı ve 12'sinin serbest bırakıldığı belirtildi. İdari tutukluluk uygulaması, Filistinlilerin hiçbir suçlama yöneltilmeksizin alıkonulması anlamına geliyor.

 • Dün Dün 19:17 BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği: İsrail'in, 'insani ara' sonrasında Gazze genelindeki saldırılarını genişletme ve yoğunlaştırma planlarından... BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği: İsrail'in, "insani ara" sonrasında Gazze genelindeki saldırılarını genişletme ve yoğunlaştırma planlarından...

  BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği: İsrail'in, "insani ara" sonrasında Gazze genelindeki saldırılarını genişletme ve yoğunlaştırma planlarından derin endişe duyuyoruz.

 • Dün Dün 18:45 ABD'de Tüketici Güven Endeksi Kasımda Yükseldi ABD'de Tüketici Güven Endeksi Kasımda Yükseldi

  ABD'de Conference Board Tüketici Güven Endeksi, kasımda aylık bazda 2,9 puan yükselerek 102'ye çıktı. Tüketici güven endeksi, geçen aya kıyasla beklenenden daha fazla artış gösterdi. Mevcut durum endeksi azalırken, beklentiler endeksi ise artış gösterdi. Tüketici güveninin artması, beklentilerdeki iyileşmeyi yansıtmaktadır.

 • Dün Dün 18:00 İsrail Genelkurmay Başkanı: İsrail ordusu 7 Ekim'de başarısız oldu İsrail Genelkurmay Başkanı: İsrail ordusu 7 Ekim'de başarısız oldu

  İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi, İsrail ordusunun 7 Ekim'deki başarısızlığını tekrarladı. Halevi, Gazze'ye yönelik saldırılara hazır olduklarını ve esirlerin serbest bırakılması taleplerini yineledi. Ayrıca, istihbarat uyarılarının görmezden gelindiği iddialarına ilişkin soruşturma yapılacağını belirtti.

 • Dün Dün 17:29 Gazze Şeridi'ndeki Merkez Kütüphane İsrail saldırılarında hedef oldu Gazze Şeridi'ndeki Merkez Kütüphane İsrail saldırılarında hedef oldu

  Gazze Şeridi'ndeki Merkez Kütüphane, İsrail savaş uçaklarının saldırıları sonucu büyük zarar gördü. Binlerce tarihi belge ve kitap yok oldu. Gazze Belediyesi, uluslararası kuruluşlara saldırıları durdurmaları ve kınamaları çağrısında bulundu.

 • Dün Dün 16:38 Manavgat Belediye Başkanı, dürüst belediye personelini ödüllendirdi Manavgat Belediye Başkanı, dürüst belediye personelini ödüllendirdi

  Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yolda zarfın içinde bulduğu bin 500 lirayı sahibine teslim eden belediye personeli İsmail Çetin'i altınla ödüllendirdi.

 • Dün Dün 16:27 İsrail, Batı Şeria'da geçen yıldan daha fazla Filistinliyi öldürdü İsrail, Batı Şeria'da geçen yıldan daha fazla Filistinliyi öldürdü

  İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'da 7 Ekim'den bu yana geçen yıldan daha fazla Filistinliyi öldürdü. Filistin Sağlık Bakanlığı ve BM'nin verilerine göre, 59'u çocuk olmak üzere 242 Filistinli hayatını kaybetti. Ayrıca 3 binden fazla Filistinli de yaralandı. BM'ye göre, İsrail ordusunun orantısız güç kullanması ve silahlı Yahudi yerleşimcilerin artan saldırıları nedeniyle Batı Şeria'da 18 yılın en kanlı dönemi yaşanıyor.

 • Dün Dün 16:21 Hamas ile İsrail arasındaki 2 gün uzatılan 'insani ara' 5. gününde devam ediyor Hamas ile İsrail arasındaki 2 gün uzatılan "insani ara" 5. gününde devam ediyor

  İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara 4 günlüğüne verilen ve 2 gün uzatılan "insani ara", 5. gününde devam ediyor.

 • Dün Dün 16:18 Akçaabat Sahil Parkı Yenilenerek Hizmete Açıldı Akçaabat Sahil Parkı Yenilenerek Hizmete Açıldı

  Akçaabat Belediyesi tarafından etap etap yenilenen Sahil Park, yeni görünümüyle hizmete açıldı. Parkın açılış törenine birçok siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı. Yapılan yenileme çalışmalarıyla park daha modern ve fonksiyonel hale getirildi.

 • Dün Dün 15:16 İsrail ordusundan 7 Ekim'den bu yana 202'si ağır olmak üzere 1000'e yakın asker yaralandı İsrail ordusundan 7 Ekim'den bu yana 202'si ağır olmak üzere 1000'e yakın asker yaralandı

  Haaretz gazetesi, İsrail'deki hastanelerin yaralı askerlerin sayısı ve durumları hakkında bilgi vermesinin engellendiğini belirtti. İsrail ordusu ise 7 Ekim'den bu yana 202'si ağır olmak üzere 1000'e yakın askerin yaralandığını açıkladı.

 • Dün Dün 14:31 TFF Fair Play Ödülleri sahiplerini buldu TFF Fair Play Ödülleri sahiplerini buldu

  Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) düzenlediği TFF Fair Play Ödülleri'nin Ekim 2023 Dönemi sahipleri belirlendi. En Centilmen Teknik Direktör Nuri Şahin, En Centilmen Taraftar Galatasaray Taraftarı, En Centilmen Futbolcu Fernando Muslera ve En Centilmen Yönetici Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu ödüle layık görüldü.

 • Dün Dün 14:09 İsrail Hükümeti 8 Milyar Dolarlık Ek Bütçeyi Onayladı İsrail Hükümeti 8 Milyar Dolarlık Ek Bütçeyi Onayladı

  İsrail hükümeti, savaş giderleri için 8 milyar dolarlık ek bütçeyi onayladı. Savaş kabinesinin üyesi ve eski Savunma Bakanı Benny Gantz'ın bütçeye karşı çıktığı, Likud Partisi'nden bakanlar Nir Barkat ile Ofir Akunis'in de bütçeye destek vermediği belirtildi. Söz konusu itirazlara rağmen savaş giderlerinin finansı için 30 milyar şekellik (8 milyar dolar) ek bütçenin onaylandığı kaydedildi.

 • Dün Dün 13:47 TFF Fair Play Ödülleri Sahiplerini Buldu TFF Fair Play Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Fair Play'in yaygınlaştırılması ve farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlediği TFF Fair Play Ödülleri'nin Ekim 2023 Dönemi sahipleri, Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Kurulu tarafından belirlendi. En Centilmen Teknik Direktör, En Centilmen Taraftar, En Centilmen Futbolcu ve En Centilmen Yönetici kategorilerinde ödüle layık görülenler ve verilme gerekçeleri açıklandı.

 • Dün Dün 12:00 İsrail hapishanelerinde 60 Filistinli kadın esir bulunuyor İsrail hapishanelerinde 60 Filistinli kadın esir bulunuyor

  Filistin Esirler Cemiyeti, İsrail hapishanelerinde halen 60 Filistinli kadın esir bulunduğunu bildirdi. İsrail hapishanelerindeki kadın esirlere ilişkin bilgi veren Esirler Cemiyeti Basın Sorumlusu Emani Serahine, 56'sı 7 Ekim'den sonra gözaltına alınanlar olmak üzere halen 60 Filistinli kadın esir bulunduğunu belirtti. Şu ana kadar 33 kadın esirin serbest bırakıldığını kaydeden Serahine, Hamas ile İsrail arasındaki esir takası mutabakatında 24 Kasım'da birinci grupta 24, ikinci grupta 6 Filistinli kadın esirin serbest bırakıldığını ifade etti.

 • Dün Dün 11:15 Gazze'deki insani durum hala felaket boyutunda Gazze'deki insani durum hala felaket boyutunda

  Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) ile 9 Ekim'de Gazze'ye giden Filistin asıllı İngiliz cerrah Gassan Ebu Sitte, Gazze'deki insani durumun hala felaket boyutunda olduğunu belirtti. İsrail'in saldırıları altında 40 gün boyunca hayat kurtarmak için mücadele veren Ebu Sitte, hastanelerdeki tıbbi yetersizlikler ve insani krizin devam ettiğini vurguladı. İsrail'in Gazze'yi yaşanmaz hale getirmeye çalıştığını ifade eden Ebu Sitte, savaş suçlarına ilişkin kanıtları paylaşacağını ve adaleti sağlamak için mücadele edeceğini söyledi.

 • Dün Dün 11:12 ABD'nin Oakland Kent Konseyi Gazze'de kalıcı ateşkes çağrısına katıldı ABD'nin Oakland Kent Konseyi Gazze'de kalıcı ateşkes çağrısına katıldı

  Oakland Kent Konseyi, Gazze'de kalıcı ateşkes çağrısı yapılması için toplanan kent konseylerine dahil oldu. Karar tasarısı, kalıcı ateşkes, rehinelerin serbest bırakılması, insani yardımın sınırsız girişi ve uluslararası hukuka saygı gibi maddeleri içeriyor.

 • Dün Dün 09:15 Dünyada Yeni Kömür Santrali İnşaatı Düşüşte Dünyada Yeni Kömür Santrali İnşaatı Düşüşte

  Global Energy Monitor tarafından yayımlanan analize göre, dünyada Çin haricindeki yeni kömür santrali inşaatı kapasitesi 2015'ten bu yana en düşük seviyede. Çin'de ise kömür santrali kapasitesi hala yüksek seviyede bulunuyor. Ayrıca, dünyada açıklanan veya ön izin sürecinde olan kömür santrali projelerinin çoğu Hindistan, Bangladeş ve Endonezya gibi ülkelerde yer alıyor. Bu gelişme, temiz enerjiye geçişin hızlandırılması için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

 • Dün Dün 07:21 Hamas 7 Ekim'deki İsrail saldırılarına nasıl ve hangi gruplarla birlikte hazırlandı? Hamas 7 Ekim'deki İsrail saldırılarına nasıl ve hangi gruplarla birlikte hazırlandı?

  BBC’nin 7 Ekim’de İsrail’e yapılan saldırıya ilişkin görüntüler üzerinden yaptığı analiz ve araştırma, beş Filistinli silahlı grubun daha baskına katıldığını ve bu grupların 2020'den itibaren askeri tatbikatlarda Hamas ile birlikte eğitim aldıklarını gösteriyor.

 • Dün Dün 07:11 Fas'ta muhalefet İsrail ile normalleşme anlaşmasının gözden geçirilmesini istiyor Fas'ta muhalefet İsrail ile normalleşme anlaşmasının gözden geçirilmesini istiyor

  Fas muhalefet Milletvekili Fatıma et-Temini, ülkesinin İsrail ile imzaladığı normalleşme anlaşmasının gözden geçirilmesi çağrısında bulundu. Fas'ta normalleşme anlaşmasına karşı çıkan siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar gösteriler düzenliyor.

 • Dün Dün 04:21 Elon Musk İsrail'i ziyaret etti Elon Musk İsrail'i ziyaret etti

  Elon Musk, sahibi olduğu sosyal medya platformu X'te anti-semitizm eleştirileriyle karşı karşıya olduğu sırada İsrail'i ziyaret etti. İsrail Başbakanı ve Devlet Başkanı ile görüşen Musk, Starlink hizmetinin Gazze'ye internet sağlamayacağı konusunda anlaşmaya vardı. Ayrıca, Musk'ın X platformuna yönelik eleştirilerin ardından gerçekleşen ziyareti, reklam gelirlerinin en önemli kaynağı olan X'in Media Matters for America'ya dava açmasının ardından gerçekleşti.

 • 27.11.2023 27 Kas 23:47 Elon Musk, Netanyahu ile Kfar Aza beldesini gezdi Elon Musk, Netanyahu ile Kfar Aza beldesini gezdi

  ABD'li milyarder Elon Musk, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile 7 Ekim'de saldırıya uğrayan Kfar Aza beldesini gezdi. Musk, İsrail'i ziyaret ederek Başbakan Netanyahu ile görüştü. İsrail İletişim Bakanı Shlomo Karhi, Musk ile Starlink uyduları konusunda prensipte anlaşmaya vardıklarını açıklamıştı.

 • 27.11.2023 27 Kas 23:23 İran ve İsviçre Dışişleri Bakanları Filistin'deki gelişmeleri görüştü İran ve İsviçre Dışişleri Bakanları Filistin'deki gelişmeleri görüştü

  İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile İsviçre Dışişleri Bakanı Ignazio Cassis, Filistin'deki gelişmeler ve ikili ilişkilere dair görüş alışverişinde bulundu. Abdullahiyan, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi toplantısında Gazze ve Batı Şeria'ya yönelik saldırılara son verilmesi ve insani yardımların gönderilmesi gerektiğini belirtti. Cassis ise sivillere destek verilmesi ve insani hakların gözetilmesi için istişarelerin devam etmesini umduklarını ifade etti.

 • 27.11.2023 27 Kas 22:55 Beyaz Saray, Gazze'deki 'insani ara'nın uzatılmasından memnun Beyaz Saray, Gazze'deki 'insani ara'nın uzatılmasından memnun

  Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, Gazze'de Hamas ile İsrail arasında daha önce uzlaşılan 'insani ara'nın 2 gün daha uzatılmasından memnuniyet duyduğunu ve bunun daha da uzatılmasını umduğunu söyledi.

 • 27.11.2023 27 Kas 19:59 Katar, İsrail ve Hamas arasındaki insani arayı 2 gün daha uzattı Katar, İsrail ve Hamas arasındaki insani arayı 2 gün daha uzattı

  Katar, Hamas ile İsrail arasında daha önce uzlaşılan 'insani ara'nın 2 gün daha uzatıldığını duyurdu. Hamas ile İsrail arasındaki esir takası mutabakatı kapsamında şu ana kadar Gazze Şeridi'nden biri erkek, diğerleri kadın ve çocuk 40 İsrailli esir, İsrail hapishanelerinden de Filistinli 117 kadın ve çocuk esir serbest bırakıldı.

 • 27.11.2023 27 Kas 18:37 ABD'de Yeni Konut Satışları Beklentilerin Altında ABD'de Yeni Konut Satışları Beklentilerin Altında

  ABD'de ekim ayında yeni konut satışları, piyasa beklentilerinin altında gerçekleşerek yüzde 5,6 azalışla 679 bine düştü. Geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 17,7 artış gözlendi. Medyan satış fiyatı ise yaklaşık yüzde 17,6 azalarak 409 bin 300 dolara geriledi.

 • 27.11.2023 27 Kas 17:51 Çin'de Sanayi Şirketlerinin Karları Arttı Çin'de Sanayi Şirketlerinin Karları Arttı

  Çin'de sanayi şirketlerinin karları, Ekim 2023'te geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,7 arttı. Ulusal İstatistik Bürosu verilerine göre, yıllık cirosu 20 milyon yuanın üzerindeki sanayi işletmelerinin toplam karları son iki aydaki artışını sürdürdü. Karlılık, 10 aylık dönemde geçen yıla göre yüzde 7,8 azalarak bu yılki genel düşüş eğilimini sürdürdü.

 • 27.11.2023 27 Kas 17:19 İsrail, esir takası süresince 260 Filistinliyi gözaltına aldı İsrail, esir takası süresince 260 Filistinliyi gözaltına aldı

  İsrail güçlerinin, Hamas ile varılan esir takası mutabakatı süresince işgal altındaki Batı Şeria'da 260 Filistinliyi gözaltına aldığı belirtildi. Filistin Esirler Cemiyeti Basın Sorumlusu Emani Serahine, İsrail'in 4 günlük süre zarfında 260 kişiyi gözaltına aldığını ve bazılarının serbest bırakıldığını, bazılarının ise idari tutukluluğa sevk edildiğini açıkladı.

 • 27.11.2023 27 Kas 17:04 Edirne'de Kartpostallarda Yadigar Edirne Sergisi Açıldı Edirne'de Kartpostallarda Yadigar Edirne Sergisi Açıldı

  Edirne'de Kültür ve Turizm Müdürlüğünce düzenlenen 'Kartpostallarda yadigar Edirne' sergisi, Osmanlı başkenti olduğu dönemdeki Edirne'nin görüntülerini sergiliyor. Sergide Edirne'nin tarihi yapıları, köprüleri ve camileri gibi birçok önemli noktanın fotoğrafları yer alıyor. Sergi, iki hafta boyunca ziyaret edilebilecek.

 • 27.11.2023 27 Kas 16:17 İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara 4 günlüğüne verilen 'insani ara' son gününde İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara 4 günlüğüne verilen "insani ara" son gününde

  İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara 4 günlüğüne verilen "insani aranın" son gününde, sürenin uzatılması çağrıları sürerken İsrail'in bölgeye saldırılara devam etmesi bekleniyor.

 • 27.11.2023 27 Kas 16:00 Elon Musk, İsrail Başbakanı ile saldırıya uğrayan bölgeyi gezdi Elon Musk, İsrail Başbakanı ile saldırıya uğrayan bölgeyi gezdi

  ABD'li milyarder Elon Musk, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile 7 Ekim'de saldırıya uğrayan Kfar Aza beldesini ziyaret etti. Musk, İsrail'in Starlink uyduları konusunda anlaşmaya vardığını duyurmuştu.

 • 27.11.2023 27 Kas 14:26 Cinayet zanlısı, polise teslim olmamak için elindeki bıçağı karnına saplayıp yaşamına son verdi Cinayet zanlısı, polise teslim olmamak için elindeki bıçağı karnına saplayıp yaşamına son verdi

  Amerika Birleşik Devletleri'nde 67 yaşındaki Loc Duong, iki kişiyi bıçakladı. Polis, Duong'u gözaltına almak isterken, zanlı karnına bıçak saplayıp intihar etti.

 • 27.11.2023 27 Kas 14:21 Eskişehir Şehir Tiyatroları Basın Mensuplarını Ağırladı Eskişehir Şehir Tiyatroları Basın Mensuplarını Ağırladı

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 2023-2024 tiyatro sezonunda sahnelediği oyunlarına basın mensuplarını davet etti. Basın galasına yerel ve ulusal basın kuruluşlarından gazeteciler ve eleştirmenler katıldı. Şehir Tiyatroları, beğeni toplayan oyunlarıyla sezon sonuna kadar izleyicileriyle buluşmaya devam edecek.

 • 27.11.2023 27 Kas 14:15 NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Hamas ile İsrail arasındaki varılan çatışmalara 'insani ara' verilmesi mutabakatının uzatılması çağrısında bulundu NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Hamas ile İsrail arasındaki varılan çatışmalara "insani ara" verilmesi mutabakatının uzatılması çağrısında bulundu

  NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Hamas ile İsrail arasındaki varılan çatışmalara "insani ara" verilmesi mutabakatının uzatılması çağrısında bulundu.

 • 27.11.2023 27 Kas 14:00 Bangladeş'teki protestolarda 16 kişi öldü Bangladeş'teki protestolarda 16 kişi öldü

  İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Bangladeş'te hükümet karşıtı protestolarda 28 Ekim'den bu yana en az 16 kişinin öldüğünü, 5 bin 500'den fazla kişinin yaralandığını ve yaklaşık 10 bin aktivistin gözaltına alındığını açıkladı.

 • 27.11.2023 27 Kas 13:59 Elon Musk, İsrail Başbakanı ile saldırıya uğrayan bölgeyi gezdi Elon Musk, İsrail Başbakanı ile saldırıya uğrayan bölgeyi gezdi

  ABD'li milyarder Elon Musk, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile birlikte Kfar Aza beldesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında İsrailli yetkililer, Musk'a saldırıya uğrayan bölgede yaşananlar hakkında bilgi verdi. Musk, İsrail'e gelerek Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile görüşmeler yapmıştı.

 • 27.11.2023 27 Kas 13:05 İsrail'in saldırılarında bacağını kaybeden Filistinli çocuk, evine dönüp oyuncaklarıyla oynamak istiyor İsrail'in saldırılarında bacağını kaybeden Filistinli çocuk, evine dönüp oyuncaklarıyla oynamak istiyor

  İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıda bir bacağını kaybeden, diğer bacağında kırıklar ve vücudunda yanıklar oluşan 9 yaşındaki Filistinli kız çocuğu, hastaneden çıkınca ilk isteğinin evine dönmek ve oyuncaklarıyla oynamak olduğunu söyledi.

 • 27.11.2023 27 Kas 12:17 Yeni Zelanda'da yeni kurulan koalisyon hükümetinin Başbakanı göreve başladı Yeni Zelanda'da yeni kurulan koalisyon hükümetinin Başbakanı göreve başladı

  Yeni Zelanda'da kurulan yeni koalisyon hükümetinin Başbakanı Christopher Luxon, yemin ederek görevine başladı. Luxon, yaptığı ilk konuşmada bu görevin bir onur, ayrıcalık ve muazzam bir sorumluluk olduğunu belirtti. Ulusal, NZ First ve ACT New Zealand partilerinden oluşan koalisyon hükümetinde 20 bakan yer alıyor. NZ First Partisi lideri Winston Peters ise Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı görevlerini 2025 yılına kadar yürütecek.

Advertisement