16,7 milyonluk piyango! Büyük ikramiye 5 günde 3 kez aynı ilçeye çıktı - Son Dakika

16,7 milyonluk piyango! Büyük ikramiye 5 günde 3 kez aynı ilçeye çıktı

07.07.2020 09:24

Süper Loto, Sayısal Loto ve On Numara'nın 25-29 Haziran arasındaki çekilişlerinde büyük ikramiyeyi Ankara Çankaya'da oynayanlar kazandı. 3 çekilişte toplam 16,7 milyon lira verildi.

Milli Piyango'nun 5 gün içindeki yaptığı 3 ayrı çekilişte büyük ikramiye Çankaya'ya vurdu. 5-29 Haziran günlerinde yapılan On NumaraSayısal Loto ve Süper Loto'da toplam 16 milyon 685 bin liralık büyük ikramiye, Çankaya'dan kupon yatıran talihlilerin oldu.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, Süper Loto'nun 25 Haziran tarihinde yapılan çekilişinde 6 rakamı tek kişi bildi ve büyük ikramiye olan 14 milyon 819 bin TL, Ankara Çankaya'daki talihlinin oldu.

SAYISAL LOTO VE ON NUMARA DA ÇANKAYA'YA GİTTİ

27 Haziran'da yapılan Sayısal Loto'da ise 1 milyon 360 bin TL olan büyük ikramiye Ankara'nın Çankaya ilçesi ve Yenimahalle İlçesi'ne gitti.

29 Haziran'daki On Numara'da da 10 sayısı bilen tek kişi Çankaya'dan çıktı ve 506 bin 812 TL kazandı.

İLÇENİN ŞANSI YÜKSEK

Geçtiğimiz yıllarda da büyük ikramiye Yenimahalle ve Çankaya'ya vurmuştu. Milli Piyango yetkilileri İstanbul, Ankara ve Antalya'nın en yüksek oyun oynama hasılatına sahip olduğunu bu nedenle bu üç ilin ilçelerine piyango vurma olasılığının daha fazla bulunduğunu belirtiyorlar.

BU ŞAİBE İDDİALARI SORUŞTURULMALI

CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, "Milli Piyango çekilişlerinde artık süreklilik arz eden şaibe iddiaları, ayrıntılı bir şekilde soruşturulmalı'' dedi. Tarhan sözlerine şöyle devam etti: "Milyonlarca vatandaşın parası ve umudu üzerinden yapılan çekilişte yetkililerin tavrı, Milli Piyango'ya olan güveni bir kez daha sarstı. Bakanlık sorduğumuz sorulara ne cevap verecek merakla bekliyoruz."

YORUMLAR (35)
  • Murtaza : Ben ankara dayım keçiören semtinde ama çankaya ya çıkması çok normal çünkü insanlar nimet abla önünde sıraya giren kişiler gibi kendi semtlerinde değil zaten ankaralıların sürekli yolunun düştüğü kızılayda oynarlar böyle şeyleri kızılay çankaya ya bağlı ankaraya çıkmışsa yüzde 70 çankaya dır zaten nimet abla satılan biletlerin çoğunu sattığı için bana göre şanslı değil önünde sıra beklemekde akıl karı değilse çankaya da aynı şekilde şanslı değil sadece çok oynanan bir semt Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Gökhan karagöz: İyi tezgah kurmuşlar dönüp dönüp ankara ya cıkıyo 81 il varken gerisi üvey evlat artık güzel insanlarımıza oynamayın Bi umutları bu varken Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
CSO Ada Ankara, Başkent Kültür Yolu Festivali'nde uluslararası sanatçıları ağırlayacak CSO Ada Ankara, Başkent Kültür Yolu Festivali'nde uluslararası sanatçıları ağırlayacak

Son Dakika Ekonomi 16,7 milyonluk piyango! Büyük ikramiye 5 günde 3 kez aynı ilçeye çıktı - Son Dakika


Advertisement