5. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması - Son Dakika

5. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması

18.02.2017 02:11
5. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması, System.String[]

Denizli İhracatçılar Birliğinin (DENİB) yenilikçi ürünleri teşvik etmek amacıyla bu yıl 5'incisini düzenlediği Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'nda finale kalan tasarımcıların eserleri, ünlü mankenlerin yer aldığı defilede sergilendi.

Denizli İhracatçılar Birliğinin (DENİB) yenilikçi ürünleri teşvik etmek amacıyla bu yıl 5'incisini düzenlediği Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'nda finale kalan tasarımcıların eserleri, ünlü mankenlerin yer aldığı defilede sergilendi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu, "Tech Anatolia" ana temasıyla kentte bir otelde yapılan etkinliğin final gecesinde yaptığı konuşmada, tasarım anlamında gerçekleştirilen yatırımlar arttıkça hem birliğin hem de bünyesindeki ihracatçı firmaların kazanacağını bildirdi.

Global dünyada lider markalar çıkarmanın en büyük hedefleri olduğunu vurgulayan Çıkrıkçıoğlu, şunları söyledi:

"Hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerlerken Ar-Ge, tasarım, inovasyon ve markalaşma üzerine odaklanmamız oldukça önemli. Tasarım yarışmaları ise bu alanda olmazsa olmaz. Bizim her zaman gurur duyduğumuz insan kaynağımız var. Ülkemizin genç beyinleri büyük bir tasarım potansiyelini barındırıyor. Biz de bu potansiyeli hayata geçirmek için büyük çaba sarf ediyoruz. Böylelikle genç tasarımcılarımız kazanıyor, sektörler kazanıyor. Sonuçta Türkiye kazanıyor."

Türkiye'nin markalaşma ve tasarım ile dünya trendlerini belirleyen ülkeler arasında yer almaya başladığına dikkati çeken Çıkrıkçıoğlu, Denizli'nin 7,9 milyar dolarlık tekstil ihracatı ile Türkiye'de 7'nci olduğunu, giyim alanında ise bu ilden yüzde 21'lik artışla 17 milyar dolarlık dış satım yapıldığını dile getirdi.

TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert de bu etkinliğin 5'inci kez düzenlenmesinin geleneksel hale geldiğinin göstergesi olduğuna işaret etti.

Her yıl çıtayı biraz daha yukarıya taşıdıklarını anlatan Kocasert, "Umarım şehrimize, ülkemize, ihracatımıza, sektörümüze katkıda bulunma adına faydalı olur." dedi.

Daha sonra, finale katan tasarımlar Irmak Atuk, Cem Belevi ve Şebnem Schaefer'in de aralarında bulunduğu mankenler tarafından defilede tanıtıldı.

Dereceye giren tasarımlar

Yarışmada finale kalan 10 tasarımcının eserleri, Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Kemal Can, İsa Dal, Erol Albayrak, Ümit Temurçin, Tanju Babacan, Niyazi Erdoğan, Özlem Kaya, Barış Çakmakçı ve Pakize Sükan'dan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

Değerlendirme sonucu "Münhani" adlı tasarımıyla Necla Candan Tulğa birinci, "Spirit of Anatolia" ile Emre Pakel ikinci, "Hodan'-" ile Ayfer Öztürk üçüncü oldu. Hatice Kübra Çiçek ise "Giz" tasarımıyla jüri özel ödülüne layık görüldü.

Yarışmada dereceye giren tasarımcılardan birinciye 10 bin lira, ikinciye 7 bin lira, üçüncüye 5 bin lira, jüri özel ödülü sahibine de 3 bin lira ödül verildi.

Etkinliğe, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ve diğer davetliler katıldı.

5. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi 5. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Fiziksel değişimiyle olay olan Miray Daner, estetik iddialarını reddetti 00:21 Fiziksel değişimiyle olay olan Miray Daner, estetik iddialarını reddetti Türkiye'ye dev yatırım hazırlığı! Aramızı düzelttiğimiz Birleşik Arap Emirlikleri'nden milyar dolarlarla geliyorlar 23:30 Türkiye'ye dev yatırım hazırlığı! Aramızı düzelttiğimiz Birleşik Arap Emirlikleri'nden milyar dolarlarla geliyorlar Yunan vekilden Meclis'te tarihe geçecek konuşma! 22:26 Yunan vekilden Meclis'te tarihe geçecek konuşma! "Siz Amerika'nın hizmetkarısınız" deyince milletvekilleri buz kesti
Gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu'ndan 20:50 Gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu'ndan "Göster cep telefonunu" tepkisi Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 18:11 Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Barınamıyoruz" eylemlerine tepki: Hayatınız yalan Canlı canlı gömülen bebek olayının altından yasak aşk çıktı: Bebekten kurtulmak için annemle bu planı yaptık 16:18 Canlı canlı gömülen bebek olayının altından yasak aşk çıktı: Bebekten kurtulmak için annemle bu planı yaptık
Sınırları zorlayan Aynur Aydın, 15:48 Sınırları zorlayan Aynur Aydın, "Aşk" mesajlı iç çamaşırıyla poz verdi ABD'li televizyon kanalı Erdoğan'ın açıklamalarından rahatsız oldu: Bize rağmen meydan okuyor 14:47 ABD'li televizyon kanalı Erdoğan'ın açıklamalarından rahatsız oldu: Bize rağmen meydan okuyor
Advertisement